|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:01:27   
biga
Moj dveletnik sovraži umivanje zob. Kljub različnim načinom, da bi ga pritegnila k umivanju, imamo vsak večer borbe. Tako da praktično nič ne umijemo in se mu že poznajo malo rumeni zobki. Ker še nismo imeli prvega preventivnega pregleda pri zobozdravniku, me zanima, če lahko že uporabljamo pasto s fluorom? Na teh otroških sem videla, da piše po šestem letu in naprej. A so kake posebne v lekarni za tako male? Doslej smo imeli iz lekarne tisto brez fluora.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:22:32   
smejčica

Ja, lahko.

Moja takšno pasto uporablja že od svojega prvega leta.
Ko sma imeli zobozdravniški pregled nama je rekla, da prav in svetovala, naj tako delama še naprej.

Uporabljamo pa otroško pasto iz Špara.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:25:05   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ker še nismo imeli prvega preventivnega pregleda pri zobozdravniku...


kako pa touser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:26:22   
botrca
Najin je star 20 mesecev in ne uporabljamo drugo kot ščetko in vodo.O pasti bom razmišljala po 2. letu. Tako mi je tudi zobozdravnica rekla.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:36:08   
biga
botrca, pri nas zgleda dela samo ena zobozdravnica za celo regijo (NM), tako da naročajo otroke od prvega do tretjega leta. Žal še nismo prišli na vrsto.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 21:52:46   
2ursae
jaz še ne bi dajala fluora ... moj ta starejši ima skoraj 4 leta, pa ga pucamo z uno "Firsta teeth", z mlečnimi encimi, al kako že user posted image . A zna tvoj mali že solidno pljunit vsebimo ven iz ust? Ker fluor je v bistvu strup.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 22:06:53   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

jaz še ne bi dajala fluora ... moj ta starejši ima skoraj 4 leta, pa ga pucamo z uno "Firsta teeth", z mlečnimi encimi, al kako že user posted image . A zna tvoj mali že solidno pljunit vsebimo ven iz ust? Ker fluor je v bistvu strup.


Kje pa si to slišala!Zakaj pa dobivajo otroci fluorove tabletke?Mi smo imeli že pri 9 mesecih zobarja (zadnja dva otroka)ostale pri 1,5 letu in pri vseh sem umivala že s pasto ,ki vsebuje fluor....še posebno je rekla zobarca ,da to priporočuje,ker marsikateri otrok ne mara tabletk.Ja in pozabila sem napisat ,da ni potrebno pluvat ven da lahko tudi pogoltne.Sicer pa sigurno ne boste dajale tolk paste gor ,da se otroku peni v ustah,ampak samo malce .


< Sporočilo je popravil big mamma -- 23.7.2009 22:10:41 >

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 22:14:30   
Anonimen
kdaj pasta s fluorom?


nikoli.

KLIK

KLIK

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 22:15:14   
sonček33
Evo ula sem čakala, da se ti javiš, drugače bi jaz prilepila ...

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 22:16:41   
Anonimen
user posted image

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 22:57:56   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ker še nismo imeli prvega preventivnega pregleda pri zobozdravniku...


kako pa touser posted image


mi smo sicer od drugot, pa pred 3l ne naročajo, razen če je nuja. user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj pasta s fluorom?
23.7.2009 23:22:13   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

jaz še ne bi dajala fluora ... moj ta starejši ima skoraj 4 leta, pa ga pucamo z uno "Firsta teeth", z mlečnimi encimi, al kako že user posted image . A zna tvoj mali že solidno pljunit vsebimo ven iz ust? Ker fluor je v bistvu strup.


Kje pa si to slišala!Zakaj pa dobivajo otroci fluorove tabletke?


Fluor je eden najmočnejših oksidantov - mi se pa celo življenje trudimo zaužiti čim več antioksidantov za preprečevanje celičnega staranja in poškodb. Deluje podobno kot klor, le da je zaradi manjšega atoma še bistveno močnejši. Prvi bojni strupi (iperit) so bili sestavljeni praktično samo iz klora, ki je cenejši od fluora.
Na zobeh pa pobije bakterije - kot strup. Logično, a ne user posted image . OK, nekaj floura zobje res rabijo, a ga s hrano dobimo dovolj.
Flourove tablete so pa stvar preteklosti, v glavnem jih zobarji ne predpisujejo več - vsaj kakor jaz vem. No, naša jih ne, pa tud če bi jih ...

< Sporočilo je popravil 2ursae -- 23.7.2009 23:23:31 >


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj pasta s fluorom?
24.7.2009 8:56:47   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ker še nismo imeli prvega preventivnega pregleda pri zobozdravniku...


kako pa touser posted image


hja eni otroc imajo prvi pregled pri 3 letih, razen, če ga pelješ na svojo željo prej. Tudi pri nas je tako, smo pač z rout domauser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj pasta s fluorom?
24.7.2009 9:00:23   
puncica
Sicer sem pristaš, da se flora v zobni pasti ne uporablja, in smo to prakticiral do predratkim ampak ima tavečja tako zelo slabe zobke, da sem zamenjala pasto, nekako se počutim kriva, da dobi premalo flora in da so zobki zato takšni, čeprav sem prepričana da je veliko tudi v genih, umivamo jih ful redno pa še vseen bi morali biti vsak mesec pri zobarju, vedno ima karies in kaj za popravit, zdaj se je temu uprla in ust ne odpre več tako, da čakamo, da bo sama rekla da gremo, čeprav ma par luknic za popravit. tako je če otroku nonstop vrtajo po zobek že pri 1 leto stara je pa 5 let. user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj pasta s fluorom?
27.7.2009 7:13:18   
maja1488
Naša tavečja bo septembra imela 3 leta in je nikakor nisem mogla prepričat, da je umivanje potrebno. Mene je gledala najmani 2x na dan, pa ji ni potegnilo. Potem pa kar na lepem kake 2 meseca nazaj reče, da ona tudi nebi imela umazanih zobkov in mi zdaj pusti, da ji umijem. Je pa nisem nikoli silila. Na zgornjih enkah ima rumena flekca. Uporabljamo first teeth in za naju z možem tudi pasto brez fluora.

Sam tole sem našla, obstaja pa še kup drugih člankov.

http://vizita.si/clanek//zdravozivljenje/ali-oblasti-res-nadzirajo-nas-um-s-fluorom-v-zobnih-pastah.html

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?