|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tametil in dolgotrajno jemanje
28.5.2009 9:09:11   
mojčika
Brez Tametila sem bosa, jemljem ga že 2 meseca in P mi še vedno piše. Ko za nekaj dni prekinem, ostanem skoraj brez mleka. Dojim sicer veliko, skoraj vsako uro ali dve, ponoči malo več. Pa ne pomaga.
Pa še vedno upam in upam, da bom polno dojila, zdaj s Tametilom dojim pol.

Sem po drugem CR, po prvem mleka sploh ni bilo.

Dojim res rada, sploh si ne predstavljam, da bi nehala.

Je še kakšna, ki si je s Tametilom pomagala tako dolgo ali še dlje?
Imam še tri polne škatlice, a po vsaki prekinitvi je ista pesem, mleka je zelo malo. :-(

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
28.5.2009 22:00:02   
Najaa
Jaz sem na istem. Jmeljem ga kakšne 3 mesece. user posted image  Sicer delam pavze med jemanjem, zakaj niti sam ne vem, ker ga lahko jemlješ neomejeno. Pač dokler dojiš oz. želiš dojiti. Tudi jaz sem imela CR in po cca 3t sem začela s tametilom. Tamalo že od začetka ne dojim polno. Dojim jo celo noč, cel dan in proti večeru imam vedno manj. Včasih, če je naporen dan, tudi že kakšen obrok prej dobi dodatek.
Rada bi vsaj do uvajanja GH dojila, pol pa naj pije umetno. Upam, da mi rata. user posted image

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
28.5.2009 22:06:03   
Janeja
Brez strahu ga lahko jemlješ več mesecev. Prekinitve vmes niso potrebne. Mogoče poskušaš zmanjšati dozo, če se bo pa tudi to poznalo na količini mleka pa jemlji polno.

Jaz sem jedla Tametil 7 mesecev - imam nedonošenko in so mi ga predpisali že na intenzivni, ko je bila mala 2 meseca v inkubatorju, da sem si črpala svoje mleko in ji ga nosila. Tudi kasneje nama dolenje ni steklo in sem samo s pomočjo Tametila imela mleko zanjo 7 mesecev.

Pa držim pesti, da vama uspe polno dojenje. S Tametilom ali brez!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
29.5.2009 8:12:24   
mojčika
Hvala Punce, upanje ni izgubljeno, sploh ker vidim, da ga jemljete več časa. Jemala bom naprej, saj si res želim dojiti. Imamo v družini sldkorno bolezen tip 1, velike možnosti, da jo punčke dobijo, zato hočem narediti prav vse, kar lahko, da je ne bi.

Hvala hvala

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
28.8.2009 17:05:40   
Srnic.a
Pozdravljene!

Koliko tablet pa se jemlje dnevno pri dolgotrajnem jemanju? 2+1 kot v porodnišnici? Hvala lepa za odgovor.

p.s. (koliko pa naj bi trajali premori - če že?, ker ene na forumu pišejo, da naj bi jih imele)

Lep pozdrav user posted image

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
28.8.2009 17:47:10   
kaminek
joj, men se pa po tametilu vrti, da je za znort. sm prenehala, pa bom spet pričela, pa da vidim, ali bo šlo zdej bolje.

(odgovor članu Srnic.a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tametil in dolgotrajno jemanje
2.9.2009 22:38:56   
mebesa
jst pa sem temetil tudi prosila v porodnišnici, ker sm mislila, da ga bom rabila. prvič sem imela velike težave z dojenjem in sem večinioma dodajala, bala sem se, da tudi drugič ne bo šlo. vendar sem uspela dojiti in še dojim - 13 m - brez ene tabletke temetila. pomagalo mi je veliko pitja vode, kakšna sezamova palčka, polenta in predvsem redno in pogosto pristavljanje, vsakič, ko je jokala, nisem gledala na uro, podoji so bili tudi do 4 ure , urnik dojenja se mi je ustvaril šele pri 4 m. in mleka je bilo vselej dovolj, niti enkrat nisem kupila dodatka. res super izkušnja pri drugem otroku, popoln kontrast prvemu, kjer mi je bilo dojenje nočna mora, brrrr.

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?