|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hipotekarni kredit
2.9.2009 12:58:23   
Natty5284
Ojla!

Mogoče pa le ima katera kaj izkušenj s tem, namreč ne vem več kam se naj obrnem in koga naj prosim za nasvet. Odločila sem se namreč, da vzamem hipotekarni kredit (25let) in kupim stanovanje. Sem si ga tudi že nagledala in je cenovno zelo ugodno glede na kvadraturo. Tudi celoten znesek kredita mi gre ven, glede na plačo, ampak me pa muči nekaj druga. Za stanovanje sem se namreč odločila sama, ker partner nima niti najmanjšega interesa, da bi kaj prispeval oz. pomagal, ampak to zdaj sploh ni pomembno. Odločila sem se da vzamem kredit in raje odplačujem vsak mesec kredit kot pa najemnino, le tako bo vsak mesec cm2 stanovanja mojega. Tisto kar me muči pa je euribor. In sicer na vsaki banki pravijo, da je sedaj drastično padel in da je možnost da se bo začel višat. In tega me je malo strah, da bi se mi obrok kredita znatno zvišal in ne bi bila sposobna plačevat. A ima mogoče katera kaj izkušenj glede kreditov, mogoče pa celo katera dela na banki. Mogoče katera ve, katera banka je trenutno "najugodnejša?. In kaj pravite ve?Ali bi se "spustile" v to zadevo (nakup stanovanja), če bi vedle, da imate samo svojo plačo in boste kredit odplačevale same?ačeten znesek kredita pa bi bil 300eu mesečno, kar bi se seveda spreminjalo na nihanje euribora.Prosim svetujte mi...

Hvala že vnaprej

_____________________________

Lp Natty
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hipotekarni kredit
2.9.2009 13:11:38   
smej
Ja euribor je res zelo padel in bo sigurni narastel. Ampak sedaj veliko bank ponuja kredite s fiksno obrestno mero. Malo poglej. Se ti splača it na več bank da ti naredijo predračun.

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hipotekarni kredit
2.9.2009 13:12:01   
Naja31
Mene je v tej celi zgodbi najbolj vprašljiv tvoj partner in ne obrestna mera.
Ne glede na to, da boš samo ti vzela kredit,in ti odplačevala, se zna zgoditi, da potem ko gresta narazen, on zahteva polovico stanovanja. A sta poročena?
Ker bo stanovanje pridobljeno v zakonu oz. v času trajanja vajine zveze.

Če bi jaz sama šla v to, potem bi partnerja v celoti izvzela iz zgodbe. Najprej bi z njim razčistila (ker nekako se mi zdi da nista v najboljših odnosih) in šele potem kupovala stanovanje meni in otroku. Sigurno pa se ne zakreditirala, odplačevala kredit, da bi potem on na sodišču zahteval polovico vsega in da bi morala dokazovati, da sem vse sama odplačevala.


Pa oprosti ker sem odgovorila nekaj kar sploh nisi spraševala. user posted image



(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hipotekarni kredit
2.9.2009 13:28:03   
terida
Glede "najugodnejših" bank je tako, da ni nekega splošnega recepta. Ko se odločiš za kredit, hodiš od banke do banke in poskušaš dobit čim boljše ponudbe. Poskusi na avstrijskih bankah, one naj bi imele ugodne pogoje. Midva sva pred kratkim vzela kredit, a sva najboljše pogoje dobila na NKMB, ker sva že veliko let tam varčevala in so se potrudili s ponudbo, ki jo tudi avstrijske banke niso hotele izboljšati. Torej poskusi tudi v svoji matični banki. Določene banke ugodne kredite pogojujejo z raznimi življenjskimi varčevanji, ki znajo bit zelo draga, tako da se malo pazi tega.

V vsaki banki ti bodo naredili izračun višine anuitete pri trenutno veljavnem EURIBORu. Prosi jih, da ti naredijo tudi izračun za primer, da bo EURIBOR 5% (ali kaj podobnega - to je bila npr. višina EURIBORA lani). Tako boš lahko videla, koliko bi se ti v takem primeru povečala anuiteta in boš lahko ocenila ali jo boš še zmogla plačevat.

Odločitev ali boš šla v nakup stanovanja je seveda samo tvoja. Jaz ti želim veliko moči in korajže ne glede na to, kaj boš naredila na koncu! V spodbudo pa moto moje mame: kdor nič ne reskira, nič ne profitira.

< Sporočilo je popravil terida -- 2.9.2009 13:29:03 >

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hipotekarni kredit
2.9.2009 13:44:49   
kupido
Natty - pri banki bodi pozorna na višino fiksnega pribitka poleg EURIBORA( npr. EURIBOR + 2,8%). EURIBOR se bo spreminjal, pribitek pa bo ostajal vedno enak, zato poskušaj pri banki "iztržiti" čim nižji fiksi pribitek.
Poleg posojil na banki nekatere občine ponujajo tudi subvencionirane kredite za nakupe stanovanja in sicer samo po EURIBORU. Pozanimaj se v tvoji občini.

Srečno in pogumno user posted image

(odgovor članu terida)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 0:32:07   
PikicaStonoga

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Ja euribor je res zelo padel in bo sigurni narastel. Ampak sedaj veliko bank ponuja kredite s fiksno obrestno mero. Malo poglej. Se ti splača it na več bank da ti naredijo predračun.



MIdva sva šla v tole varianto!
tako bova ves čas odplčačevanja kredita "mirna" ker bo znesek vedno enak ...

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 13:02:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Natty5284

Ojla!

Mogoče pa le ima katera kaj izkušenj s tem, namreč ne vem več kam se naj obrnem in koga naj prosim za nasvet. Odločila sem se namreč, da vzamem hipotekarni kredit (25let) in kupim stanovanje. Sem si ga tudi že nagledala in je cenovno zelo ugodno glede na kvadraturo. Tudi celoten znesek kredita mi gre ven, glede na plačo, ampak me pa muči nekaj druga. Za stanovanje sem se namreč odločila sama, ker partner nima niti najmanjšega interesa, da bi kaj prispeval oz. pomagal, ampak to zdaj sploh ni pomembno. Odločila sem se da vzamem kredit in raje odplačujem vsak mesec kredit kot pa najemnino, le tako bo vsak mesec cm2 stanovanja mojega. Tisto kar me muči pa je euribor. In sicer na vsaki banki pravijo, da je sedaj drastično padel in da je možnost da se bo začel višat. In tega me je malo strah, da bi se mi obrok kredita znatno zvišal in ne bi bila sposobna plačevat. A ima mogoče katera kaj izkušenj glede kreditov, mogoče pa celo katera dela na banki. Mogoče katera ve, katera banka je trenutno "najugodnejša?. In kaj pravite ve?Ali bi se "spustile" v to zadevo (nakup stanovanja), če bi vedle, da imate samo svojo plačo in boste kredit odplačevale same?ačeten znesek kredita pa bi bil 300eu mesečno, kar bi se seveda spreminjalo na nihanje euribora.Prosim svetujte mi...

Hvala že vnaprej


Sem vzela najprej pri Sparkasse tud na 25 let, se ti zvrti od preplačila teh 25 let ter odurnih obresti, ki ti jih ta banka naštepa. Takrat sem imela tudi pri njih račun odprt. Njihova politika banke je, kjer z reklamami zelo zavajajo, da ima stranka zelo velike stroške, čeprav imaš recimo ugodnost brez provizije dviga na bankomatu. Že ko sem npr. zapirala račun pri njih, so računali 16 €, kar je odurno, če ima npr. NLB okrog 4 €, Hypo pa se mi zdi, da celo nič. Potem sem se obrnila na Hypo, kjer sem dobila večji znesek za 15 let in približno enak obrok. Sama imam vezano na Švicarja, vendar tudi, če obrok malo zrase, potem kar dosti pade in se ti vse zgliha. Pri meni se je začelo tam nekje z 280 € (preračunano iz Švicarja), je zraslo na 355, sedaj je spet na 280. Če meniš, da ti obrok predstavlja že sedaj bojazen, potem zmanjšaj znesek. Pojdi na Hypo, tam na Slovenski 29 ti bo g. Habuš lepo svetoval in ti podal vse možne opcije. Zelo prijazen in korekten. 15 ali 25 let je velika razlika in če si pametna, ne hodi na 25 let. Prenesla sem k njim posledično tud račun, zelo zadovoljna, tudi oni nimajo nobene provizije, ko dvigaš denar na bankomatih. In če boš vzela hipotekarnega, moraš obvezno zavarovati kredit, najbolje pri Winerstaditshe (upam, da sem prau zapisala). Izbrala sem varianto, kjer na 3 mesece plačam samo 30 €, pri drugih zavarovalnicah bi plačala za zavarovanje toliko na mesec in ne na tri mesece. Tako, če se ti kaj zgodi drastičnega, dediči nimajo nobenih obveznosti. Pri Hypo se da tudi dogovoriti, če npr. ostaneš brez službe, da se kredit zamrzne, dokler npr. ne najdeš službe, plačuješ pa tisti čas samo obresti. S Hypo imam dobre izkušnje in kot sem rekla, za 15 let sem dobila večji znesek za skoraj enak obrok kot pri Sparkasse za 25 let.

(odgovor članu Natty5284)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 13:05:13   
Anonimen
Se pa strinjam z Najo. Če boš šla sama v to, se nekako pravno zavaruj glede partnerja, da ne boš na koncu 'popušila', kar se stanovanja tiče, plačevala boš pa v naprej v prazno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 18:08:17   
Anonimen
Tisto kar me muči pa je euribor. In sicer na vsaki banki pravijo, da je sedaj drastično padel in da je možnost da se bo začel višat. In tega me je malo strah, da bi se mi obrok kredita znatno zvišal in ne bi bila sposobna plačevat.

ačeten znesek kredita pa bi bil 300eu mesečno, kar bi se seveda spreminjalo na nihanje euribora.Prosim svetujte mi...


Verjetno imajo prav, trenutno (in se nekaj casa, vsaj leto) je Euribor zelo nizek (okrog ena)in po vsej verjetnosti bo sel gor, na neko povprecje dobrih treh odstotkov. Pri obroku 300€ se ta sprememba lahko krepko pozna. Ze dvig za eno samo odstotno tocko pomeni razliko ca. 30€ v obroku...zdaj si pa zracunaj, kaj to pomeni pri dveh ali treh odstotnih tockah.

Kaj to zate pomeni, ne vem, ker smo ljudje razlicni. Nekateri placo vedno porabijo na knap, nekateri ne. Ce te ne bega, da bi bilo treba kdaj stisnit, ni blema. Ce zelis imeti nekaj financne svobode, razmisli se enkrat.

Odvisno pa tudi od tega, v kaksnem poklicu si in kje vidis svojo placo cez pet, deset let. Ce mislis, da bo tam nekje kot danes, je za razmislit o obroku; ce ves, da lahko napredujes, je druga zgodba.

(odgovor članu Natty5284)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 18:12:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Ja euribor je res zelo padel in bo sigurni narastel. Ampak sedaj veliko bank ponuja kredite s fiksno obrestno mero. Malo poglej.


Na 25 let? Dvomim.

(odgovor članu smej)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hipotekarni kredit
3.9.2009 18:41:41   
Pikec
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mene je v tej celi zgodbi najbolj vprašljiv tvoj partner in ne obrestna mera.
Ne glede na to, da boš samo ti vzela kredit,in ti odplačevala, se zna zgoditi, da potem ko gresta narazen, on zahteva polovico stanovanja. A sta poročena?
Ker bo stanovanje pridobljeno v zakonu oz. v času trajanja vajine zveze.

Če bi jaz sama šla v to, potem bi partnerja v celoti izvzela iz zgodbe. Najprej bi z njim razčistila (ker nekako se mi zdi da nista v najboljših odnosih) in šele potem kupovala stanovanje meni in otroku. Sigurno pa se ne zakreditirala, odplačevala kredit, da bi potem on na sodišču zahteval polovico vsega in da bi morala dokazovati, da sem vse sama odplačevala.


Pa oprosti ker sem odgovorila nekaj kar sploh nisi spraševala. user posted image




Jst se pa tuki pod najo podpišem... sem šla skozi ločitev in delitev premoženja... če tvoj ne misli sodelovat v tej zgodbi raje ne pojdi vanjo al pa se v iber zavaruj.
Če gresta narazen bo stanovanje tudi njegovo do 1/2 pa čeprav si zemljiškoknjižno ti pisana kot lastnica, ker se bo smatralo, da je on prispeval polovico k nakupu in da je iz tega upravičen vsaj da ga izplačaš do vrednosti njegovega prispevka. Težko pa boš dokazala, da ni prispeval nič, ker se apriori smatra da gre za prispevek 50:50 (skupno gospodinjstvo in skupno življenje, pa čeprav sta na različnih naslovih) - dokazovanje je pa zelo za***no.

Drgač sva pa z mojim spomladi kupila stanovanje na hipotekarni kredit, dobila sva ga pa pr NLB kot najugodnejšemu ponudniku (proti vsem pričakovanjem in začudenju širše okolice). Me je pa pred kratkim prijetno presenetilo pismo, da se nama je anuiteta znižala in to  kar za lepo cifro (no sej si ne delam utvar, da bo tako ostalo in mi je jasno, da bo malo gore malo dole).

Se pa opravičujem, da ti s številkami ne morem pomagat ker sem zanje totalni antitalent in se sploh ne spomnim na kaj je bilo treba takrat bit pozoren. Morda bi ti moj znal več povedat.

PS: ampak glede partnerja se pa raje s kakim odvetnikom posvetuj kako ga izločit iz tega nakupa. Je res spolni akt k se premoženje deli.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?