|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vse čakajoče-preberite
26.12.2009 17:46:20   
Bety11
Pozdravljene!

Ko čakate na veseli dogodek, toplo priporočam:

1. Preberite knjigo "Povezovalno starševstvo"

2. Odprite naslednjo povezavo in se poučite dobro o dojenju

http://med.over.net/forum5/list.php?94

Pa vse naj naj vama želim v letu 2010!!!

_____________________________

rojen: 4050/56 cm
1.mesec: 6170/58 cm
3.mesec: 8100/64 cm, OG 45
6.mesec: 9200/72 cm
11.mes: 11 kg/76 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vse čakajoče-preberite
26.12.2009 19:29:28   
Anonimen
Jaz mam to knjigo doma, pa mislim, da je vseen mal pretirano s temle povezovanjem - naš se najbolj naspi, če spi sam  - drgač ne spi nič

(odgovor članu Bety11)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 17:46:47   
TIBIDABO
Tudi jaz imam to knjigo doma in je odlična, priporočam pa tudi knjigo Dojenje in materinstvo iz srca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 17:52:48   
Anonimen
Jaz pa toplo priporočam, da glede vzgoje poslušate srce in upoštevte zdravo pamet, pa da ne prebirate tega promocijskega materiala glede dojenja ... dojnje je itak zelo fino, a če ne gre ne gre ... sama sem prebrala veliko glede dojenja in se tako napsihirala, da je to edino pravilno, zveličavno, zdravo ... ma že skoraj sveto ... potem ko pa ni bilo mleka, sem pa doživela eno hudičevo težko krizo, ki je mejila že na depresijo. Tako da: dojenje je fajn, če mleko je in je tut otrok za stvar, če pa ni pa pač ni in je tut vse ok.

(odgovor članu TIBIDABO)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 17:59:01   
lex
Se popolnoma strinjam z Otiko: pri prvem sem se cel mesec trudila, psihirala sebe, otroka in večino bližnje žlahte z dojenjem, pa sma prišla komaj na porodno težo nazaj in to samo za to, ker me je patronažna prepričala da samo z dojenjem nastane mleko, pri drugih dveh sem v prvih nekaj dneh dodajala flašo pa smo po dobri kurji župci in skuliranost, da mleko že bo če bo imeli hektolitre mleka. Najbolj pomembno je, da si pri dojenju spočit in se ne sekirat kar se mleka tiče, kar pa je skoraj misija nemogoče, no tud na flaši zrastejo zdravi otroci (moja srednja skoraj nikoli ni bolana pa je zrastla na flaši zaradi mojih zdravstvenih težav par mesecev po porodu).

Kar se pa spanja tiče - zaspimo vsak v svoji postelji ampak je ponoči še zmerom fajn ko te kateri zbudi medtem ko se začne stiskat k tebiuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 21:24:35   
TIBIDABO
Jaz sem se odločila, da bom dojila še preden sem prebrala obe knjigi. Se je pa treba tudi s prehrano in vnosom zadostne količine tekočine temu posvetit že  v nosečnosti ter nadaljevati po porodu in predvsem verjeti vase.  Nisem nič komplicirala in mi je steklo tako lepo kar takoj, ker je tamala že v porodni pokazala, da ima dober sesalni refleks. tako enostavo je šlo vse skupaj, da ne morem verjeti, ko ene navajate, kake težave ste imele in kako ni mleka...
Knjigo Povezovalno starševstvo pa sem prebirala šele po porodu, spanje v skupni postelji pa smo prakticirali že od prvega dne v porodnišnici, ker ni sploh hotela spati v tisti posteljici, je bil takoj jok. Zato sem si jo dala tudi v posteljo doma že prvi dan po prihodu in to je najboljše za dojenje, sploh ni treba vstajat in otrok niti ne zajoka, ampak spi naprej in midva z njim.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 22:02:04   
Anonimen
tako enostavo je šlo vse skupaj, da ne morem verjeti, ko ene navajate, kake težave ste imele in kako ni mleka...


si imela srečo oz. tvoje telo je služilo svojemu namenu.

dojila sem prvega in dojim drugega. občutki glede dojenja pa so mešani.
pri prvem nisem takoj znala pristaviti, ker sem preveč prebrala in preveč poslušala druge (informacije so si tako različne, da si preprosto zbegan) ter premalo upoštevala sebe in otročka,... ko sem našla najino vez, je steklo. bradavice so me prvi mesec bolele za popuser posted image ! mazala sem si jih z bepanthenom in zračila ter hodila zgoraj brez... mleka sem imela dovolj, celo preveč, mulček super sesalni refleks,... ampak teklo mi je preveč!

tudi pri drugem imam mleka dovolj in tudi njegov sesalni refleks je super,... teče še vedno preveč!
tokrat nisva imela nobenih problemov s pristavljanjem, bradavice so me pa vseeno zopet rezale! sicer manj časa, a ponovno sem hodila zgoraj brez...

se strinjam z otiko!

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Jaz pa toplo priporočam, da glede vzgoje poslušate srce in upoštevte zdravo pamet, pa da ne prebirate tega promocijskega materiala glede dojenja ... dojnje je itak zelo fino, a če ne gre ne gre ... sama sem prebrala veliko glede dojenja in se tako napsihirala, da je to edino pravilno, zveličavno, zdravo ... ma že skoraj sveto ... potem ko pa ni bilo mleka, sem pa doživela eno hudičevo težko krizo, ki je mejila že na depresijo. Tako da: dojenje je fajn, če mleko je in je tut otrok za stvar, če pa ni pa pač ni in je tut vse ok.



(odgovor članu TIBIDABO)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 22:06:06   
Anonimen
in še dodajam: marsikatera, ki se odloči za dojenje, se mora zavedati, da se s tem odloči za brezpogojno vez z otrokom... kar pomeni, da si otroku stalno na razpolago (max na tri ure, velikokrat pa manj). za nekatere to zna biti kar težka zadeva.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 22:25:39   
benika
Jaz pa toplo priporočam, da glede vzgoje poslušate srce in upoštevte zdravo pamet, pa da ne prebirate tega promocijskega materiala glede dojenja ... dojnje je itak zelo fino, a če ne gre ne gre ... sama sem prebrala veliko glede dojenja in se tako napsihirala, da je to edino pravilno, zveličavno, zdravo ... ma že skoraj sveto ... potem ko pa ni bilo mleka, sem pa doživela eno hudičevo težko krizo, ki je mejila že na depresijo. Tako da: dojenje je fajn, če mleko je in je tut otrok za stvar, če pa ni pa pač ni in je tut vse ok.


Tako je. Ko sem rodila prvič, dojenje ni steklo, pa če sem se še tako trudila. Pač mleka ni bilo in konec. Pa je otrok zrasel v zdravega fanta. Ko sem bila noseča drugič si nisem ničesar želela bolj kot dojiti. Pa se je otrok rodil z zajčjo ustnico in razcepom neba in dojenje ni bilo možno. Pa smo spet pristali na umetnem mleku.

Da komentarjev o dojenju in nedojenju v moji okolici pa tudi tule na forumu sploh ne omenjam. Za zaprisežene dojilje smo mamice, ki nismo dojile, nesposobne mame, ki svojemu otroku ne znamo nuditi kar je zanj najboljše. Kot da nam samim že ni bilo dovolj hudo. In ravno zaradi takih obtoževanj marsikatera mamica zapade v depresijo.

Tudi spimo ne v isti postelji. Pa ne zato, ker nimam rada svojih otrok in jim ne privoščim crkljanja. Sploh ne. Jaz imam obupno rahel spanec. Otroka se v postelji že od malega premetavata in vem, da bi s skupnim spanjem naredili več škode kot koristi. Svojim otrokom privoščim spočito in zadovoljno mamo, saj so tako naši dnevi lepši, brez nervoze, crkljamo se pa zjutraj preden vstanemo, pa čez dan na kavču in zvečer pred spanjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 22:31:47   
tejči28
Jaz imam tudi knjigo povezovalno stareštvo in se glih ne strinjam z vsem,malii spi v svoji posteljici,ker se premetava in ima tam prostor in bolj trdno spi.Ga pa včasih zjutraj vzamem k sebi v posteljo,če se prehitro zbudi in se meni ni za vstat user posted image ,taktrat pa potegne še za kako uro,dve.

Glede dojenja sem se odločla,ko sem bla noseča,če bo šlo ja,če ne pa tudi ok.Imam to srečo,da je rad zizal in da imam ogromno mleka,tako da se še vedno dojima.In ja,je pa treba veliko prilagajanja,da mu daš mleko,ko ga zahteva,tak sem ga dojila vsepovsod,na obiskih,če smo kam šli,seveda v posebni sobi,na samem,tudi v nakupovalne centru sem že šla v prostor za dojenje,tak pač je.Jaz sem se tak odločila in mi ni bil noben problem.   


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vse čakajoče-preberite
27.12.2009 22:31:54   
izgubljena_ovcka
Med prvo nosečnostjo prebrala in posrkala vase vsako stvar, ki mi je prišla pod roke. Stvar je v tem, da se ne moreš kar med nosečnostjo odločit: jaz bom sigurno dojila, pri nas bomo spali v isti postelji, lalala. Jaz sem izpod čela gledala vsakega, ki mi je rekel, da otrok ne spi dobro ker ga očitno nekaj ponoči moti. No, po 14 mesecih neprestanega nočnega dojenja sem "pogruntala" da sem to jaz in stalna prisotnost mleka in dojenja. Ko je šel v svojo posteljo in svojo sobo se je stvar čudežno popravila in tudi sine je veliko bolj srečen, ker se naspi.

Niso vsi za vse. Lastno pamet v roke!

(malo informiranja pa nikoli ne škodi, seveda!) user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?