|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 10:56:26   
pipika 13
Sem noseča prvorodka in bliža se moj dan D. Imam pa kup vprašanj za obdobje mamic po podoru.
Veliko se tu debatira o otrocih, novorojenčkih itd., skoraj nič pa o mamicah po porodu.

Zanima me:

- kaj je s čevlji po porodu - slišala sem, da se stopalo lahko med nosečnostjo poveča in da lahko ostane večje po porodu (da bo torej potrebno menjat čevlje za eno števliko večje)
- a res postanejo lasje po porodu čudni, redki, da celo lahko potemnijo
- kaj naredite s raztegnjenim trebuhom, oziroma s kožo - uporabljate kak steznik, kak poseben pas, si ga mažete, da ta koža stopi nazaj
- kako je z zatekanjem po porodu, a to izgine takoj ali traja


O ostlih problemih, negi presredka, negi bradavic, hemeroidih, čišči je napisano ogromno, o teh vprašanjih pa nisem nič zasledila.

Kako je s tem?

Mogoče se bo še kakšno vprašanje našlo?


_____________________________

5. 1. ob 23.30 nas je končno s razveselil naš sonček David, mamino in atkovo veselje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 11:04:22   
Anonimen
In od koga si slišala to o čevljih??
A se ti zdi kaj logično?
ne lasje so ostali enaki,se ne spremninjajo,samo zaradi hormon pač lahk oveč odpadajo itd
Koža sama stopi nazaj čez par mesecev-nekaj malega lahko tudi ostane.Nič nisem uporabljala

(odgovor članu pipika 13)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 11:09:57   
arupnik3
takoj po porodu so mi noge tako zaotekle da nism mogla imeti obutih nobenih čevljev copati ki sem jih imela za v porodnišnico so mi bili 1x premali... no ampak po enem tednu se je stanje normaliziralo
lasje niso bili nič čudni imela sem zelo suhe in zelo so mi odpadali ker tik pred porodom so bili fenomenalni
z raztegnjeno kožo nisem nič naredila počasi prehaja v normalno stanje potem pa narediš par trebušnjakov pa je je pa seveda od posameznice do posameznice odvisno


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 11:13:55   
pipika 13
O čevljih?
Moja sestra je morala menjat vse čevlje, iz števlike 39 je prišla na 40
Lasje so ji potemneli

- zato moja vprašanja, če se lahko to zgodi, če se zgodi vsem, ali samo nekaterim ?

Očitno ne vsem.

_____________________________

5. 1. ob 23.30 nas je končno s razveselil naš sonček David, mamino in atkovo veselje.

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 12:16:23   
arupnik3
mislim da se ne zgodi vsem odvisno od vsake posameznice se mi zdi no drgač ti pa želim lep porod pa da bo vse ok user posted image

(odgovor članu pipika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 12:27:04   
ellie
Pomoje je to res odvisno od vsake posameznice. Tako kot se tudi nosečnosti razlikujejo...od slabosti, strij, zatekanja,...jaz do zdaj nisem še niti ene od teh stvari pokasirala.

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 12:42:34   
vaney
Meni so noge med samo nosečnostjo (prve 4 mesece) zrasle, in sicer iz 39 na 41 številko. Ampak po porodu, ko sem šla po 2 tednih na prvi sprehod (pozimi), sem lahko spet normalno obula stare čevlje.
Lase sem imela super (med nosečnostjo), par mesecev po porodu so mi precej izpadali, potem se je umirilo. Potemneli mi pa niso nič.
Strije  nisem čez nosečnost dobila nobene, zadnja 2 tedna pred porodom pa se mi je pod popkom čez noč naredila cela mreža, ki je čez pribl. dobrega pol leta posrebrnela in je ni toliko videt, izginila pa ni, strije ponavadi ostanejo. Poznam pa eno mamico, ki je pribl. 2 ali 3 mesece po porodu nosila nek steznik, da ji je kožo in trebuh stiskalo po porodu, ker jo je pač ob pamet spravljala misel, da bi se ji postava po porodu uničila. Ampak to je odvisno od razmišljanja, postave in drugih dejavnikov vsake posameznice.

Vidim pa, da si iz BK, jaz tudi. Rok pa imam februarja. Če ti bo kdaj dolgčas, pa napiši kak ZS, pa se lahko spoznava v tem našem malem krajuuser posted image (po želji seveda).....pa srečnouser posted image


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 12:53:26   
malaMravljica
Jaz sem iz porodnisnice sla v normalnih cevljih in oblekah izpred nosecnosti. Ok, res nisem med nosecnostjo nic zatekala. Trebuh mi je sel takoj tok nazaj, da z oblekami za domov iz p ni bilo problema, me je bilo malo strah kaj bom lahko oblekla.
Lasje pa sedaj po 3 mesecih po porodu opazam, da so postali ne vem mocnejsi se mi zdi, kot da ji imam full vec imam obcutek, no prej mi je bilo bolj vsec.
Za nego trebuha pa je priporocljivo se 3 mesece po porodu trebuh mazati isto kot v nosecnosti.
in se nekaj ti priporocam iz moje izkusnje, pusti se 6 tednov po porodu razvajat, ne opravljaj kaksnih posebnih del, cas nameni izkljucno dojencku.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 15:15:28   
uršula83
Js druzga nisem imela, razn las, ki so po porodu postali kr dost temnejši. Prej sm mela sredje blond, sedaj pa imam rjave-pepelnato blond. Čudna barva. In še 1 leto po porodu barva ostaja taka.

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 15:20:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pipika 13



- kaj je s čevlji po porodu - pri meni ni blo sile - sem pa mela nekaj časa še občutek zatečenosti
- a res postanejo lasje po porodu čudni, redki, da celo lahko potemnijo - začeli so mi izpadati kake tri mesece po porodu in sem mislila, da bom plešasta - ampak se je umirilo po kakih treh mesecih - pa nimam več tolk skodranih kot prej
- kaj naredite s raztegnjenim trebuhom, oziroma s kožo - uporabljate kak steznik, kak poseben pas, si ga mažete, da ta koža stopi nazaj - steznika nisem uporabljala, koža gre nazaj sama, nekaj ostane, jaz sem začela delat vaje šele, ko sem nehala dojit
- kako je z zatekanjem po porodu, a to izgine takoj ali traja - rodila junija lani - že tko je blo vroče, men pa še 100x bolj - teklo mi je z las, v treh tednih sem zgubila cca 10 kg - predvidevam da vode




evo, upam, da ti bo kaj pomagalo

(odgovor članu pipika 13)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 15:44:04   
SaaS
-Čevlji
Za ta problem nisem slišala, dokler mi prijateljica ni podarila nekaj parov skoraj čisto novih čevljev, ker jih sama nikoli več po drugem otroku ni mogla obuti. Nogo je imela večjo za eno št. in potem ni šlo noč nazaj.
-Lasje se mi zdi pa tudi meni zdaj kar nekaj izpadajo, dva meseca po porodu, drugega nisem opazila.
- Koža na trebuhu
Še naprej po porodu sem uporabljala kremo proti strijam. Ne vem, a je imela kaj dosti vpliva..user posted image , ali bi bilo isto, če je ne bi. To se uredi in imaš spet trebušček kot prej, mogoče kakšno strijo... 
-zatekanje
Jaz po porodu nisem več zatekala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vprašanja za mlade mamice
26.12.2009 21:06:35   
Jančika_
Med nosečnostjo se pospešeno izloča rastni hormon in pri nekaterih ženskah se to lahko pozna na stopalih, lahko pa tudi na nosu, uhljih in bradi, sploh pri mnogorodnicah. Si ne izmišljujem: http://med.over.net/forum5/read.php?19,1029567,1029600#msg-1029600
Meni je noga zrasla skoraj za celo številko.

Otekala sem še kak mesec po porodu (to je po drugem porodu; zdaj sem dobre tri tedne po tretjem in mi tudi še kak dan otečejo roke).

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vprašanja za mlade mamice
29.12.2009 13:19:06   
blondy_81
Sama sem med nosečnostjo močno zatekala in mi nobeni čevlji niso bili prav. Sedaj spet lahko obujem vse čevlje.
Po porodu sem v enem tednu zgubila 13 kil, sedaj se mi je pa ustavilo. Kile bi šle še dol, če ne bi bla zdej mal preveč mahnjena na sladkarije. 2 dni nisem jedla sladkarij, se mi je za 2 kg poznalo. Tko da s 1.1. preneham jest sladkarije, ker trebuh imam kot puding mlahav. Je treba zgubit. 

_____________________________

Naša pikica Manca nas je razveselila pet tednov prej: 2.11.2009 ob 23.04

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Oblačila
Raho

Ali kupujete otrokom rabljena oblačila (second hand)?

da (11%)

ne (76%)

pogojno, če je ugodna cena (13%)


Število vseh glasov: 332

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!