|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:26:30   
bumerang
Toliko se je napovedovalo o preventivi, narejeno pa ni nič. Vsaj tam, kjer jaz vidim.
Ni razkužil, ni posebnih, zaprtih košev za uporabljane lončke. Ni predvidenega prostora za izolacijo.
En umivalnik za vse učence in 25 minut odmora za malico. Priporočilo, naj bi se roke umivalo s toplo vodo vsaj 20 sekund, je utopija. Ni prostora, ni časa, velikokrat ni niti mila in brisačk. Če si vsak temeljito umije roke, je odmora že konec. V vrtcu pa otrok nihče ne kontrolira.
Otrok kihne, niti ne v rokav ali roko (da bi v robček, je itak neuresničljivo) in ne gre umiti rok.

Ste kaj razmišljate o tem, ko ste otroka pospremile v vrtec, šolo?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:33:23   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Toliko se je napovedovalo o preventivi, narejeno pa ni nič. Vsaj tam, kjer jaz vidim.
Ni razkužil, ni posebnih, zaprtih košev za uporabljane lončke. Ni predvidenega prostora za izolacijo.
En umivalnik za vse učence in 25 minut odmora za malico. Priporočilo, naj bi se roke umivalo s toplo vodo vsaj 20 sekund, je utopija. Ni prostora, ni časa, velikokrat ni niti mila in brisačk. Če si vsak temeljito umije roke, je odmora že konec. V vrtcu pa otrok nihče ne kontrolira.
Otrok kihne, niti ne v rokav ali roko (da bi v robček, je itak neuresničljivo) in ne gre umiti rok.

Ste kaj razmišljate o tem, ko ste otroka pospremile v vrtec, šolo?



Ne.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:34:11   
Onasiss
Kaj in kako je vrtcih in šolah ne bom pametovala. Imam sicer enega v vrtcu pa vseeno. Na meni je, da ga naučim naj si umiva roke po vsaki potrebi, pred in po obroku, če se igra vzunaj, ko pride od kod domov in podobno....
 
Je pa res kar si napisala, da ni prostora, časa in podobno. Samo potemtakem bi morali v vrtcu zaposliti še kako osebo več, da bi vsem 20 otrokom v skupini umivala roke.
 
Če ne drugega je na nas, da poskrbimo za higieno in jih dodatno poučimo o tem. user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:35:23   
cmokec
Včeraj smo imeli roditeljski in situacija je na OŠ Simon Jenko Kranj naslednja:

- obvezno umivanje rok pred malico in kosilom ter obakrat dezinfekcija rok z razkužilom
- umivanje zob po kosilu
- obvezna uporaba papirnatih roblkov in ne robčkov iz blaga, da otrok porabljenega ne valja povsod, ampak ga odloži v smetnjak s pokrovom.

So prav omenili, naj bomo pozorni na stanje rok otroka, ker sta dva že pokazala alergijo na to dezinfekcijsko sredstvo.

Vsa zadeva mi je všečna, po drugi strani se pa ne moremo znebiti uši na šoli.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:41:10   
Gina
Ma ne vem, pri nas kar naprej po novem snažilke hodijo po razredih in koše praznijo, pa kar naenkrat imajo več sredstev za pucanje kot prej, pa otroci si kar naenkrat res fejst roke umivajo, ko smo jih prej prosili, naj si jih ne samo zmočijo... Aja, pa kar naenkrat skoz kontrolirajo, al je milo al ga ni... Zaprte koše za plastiko imamo, lončkov pa že par let ne več. user posted image  Meni se zdi, da je to vse skup odvisno od resnosti, s katero je vzel konkretni ravnatelj sestanek na ministrstvu o tej temi. Drugače me pa ne skrbi, da bi šola ali vrtec ne storila dovolj za varnost. Največ tukaj itak stori vsak posameznik, ki stresa ali pa ne stresa bacile okrog. Pardon, viruse.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 21:45:12   
bumerang
Absolutno je na meni, da otroka naučim in navajam na to, da umiva roke. Pa ne samo to ampak tudi, da ne daje predmetov v usta, da si ne sega s prsti v usta, oči in ušesa, da se umakne od osebe, ki je vidno prehlajena, da kihne v roko in si roke umije in tako naprej. In to tudi neprestano počnem. Ampak če nima pogojev, da bi si roke umival, to malo težko naredi, ne?

No, cmokec je že opisala eno šolsko situacijo, ki je malo drugačna od tiste, ki sem jo videla sama.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 22:06:03   
Solero
Pa to tudi veste, ne, da se "nova gripa" prenaša prav tako kot navadna in izgleda kot navadna, simptomi so  prav taki, zdravljenje pa tudi. Panika je neumestna.
Šolarji si morajo znat roke umit sami, v vrtcu jim pa pomagajo.
Pa ne samo zaradi gripe.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
10.9.2009 22:40:16   
ribica.
Tam kjer hodi naša v šolo, si redno umivajo roke, z milom, pa mislim celo da imajo neko pesmico ki si jo pojejo med umivanjem rok - ko je pesmice konec, si lahko roke obrišejo. Poučili so jih kako se pravilno kiha, in da si potem umijejo roke, vedno. Pa snažilke baje ful čistijo kjuke in podobno. Imajo tudi prostor za izolacijo, če bi blo treba.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
11.9.2009 6:41:55   
Dashenka
Ste kaj razmišljate o tem, ko ste otroka pospremile v vrtec, šolo?


Ne.
To pa zato, ker ko bo prislo do izbruha, ni niti najmanjsih sans, da bi v vrtcih in solah lahko preprecili siritev okuzbe.
Ta virus je enostavno prevec virulenten, da bi se lahko epidemiji izognili.

Ker pa HB hkrati povroci le precej nedolzno obliko gripe (bisteno bolj "milo" od klasicne, ki razsaja vsako leto), me po pravici povedano "nova" gripa prav nic ne skrbi.
Edini shit bo, ce jo pokasiramo ravno v casu, ko planiramo skok v tople kraje in pa smucarske pocitnice.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
11.9.2009 9:12:43   
MAŠKA
Da bi bili zagotovljeni pogoji za ustrezno higieno, bi že bilo prav. Ampak pri vrtčevskih otrocih mislim, da je pandemijo nemogoče preprečiti, ker ko jih opazujem, tiščijo glavice čisto skupaj, enim visijo smrklji iz nosa, kihajo, kašljajo drug v drugega. Igrače pri malih potujejo iz ust v usta... Večji so že mogoče bolj dosledni, kar se tiče teh zadev, da si bo pa enoletnik ali dvoletnik vedno pokril usta, ko bo zakašljal ali kihnil in da si bo sam brisal nos, mislim, da je nemogoče pričakovati.

Me pa že od nekdaj moti dejstvo, da veliko staršev vozi v vrtec bolne otroke in tukaj mislim, da bi bilo potrebno poostriti zadeve.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
11.9.2009 16:57:04   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: Solero

Pa to tudi veste, ne, da se "nova gripa" prenaša prav tako kot navadna in izgleda kot navadna, simptomi so  prav taki, zdravljenje pa tudi. Panika je neumestna.



Čisto tako ni. Vprašaj tiste, ki so jo preboleli.
Panika res ni potrebna, naše zdravstvo pa pač miri folk, ker jim v blagajni škripa.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtci, šole in nova gripa
11.9.2009 17:15:11   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

IZVIRNO SPOROČILO: Solero

Pa to tudi veste, ne, da se "nova gripa" prenaša prav tako kot navadna in izgleda kot navadna, simptomi so  prav taki, zdravljenje pa tudi. Panika je neumestna.



Čisto tako ni. Vprašaj tiste, ki so jo preboleli.
Panika res ni potrebna, naše zdravstvo pa pač miri folk, ker jim v blagajni škripa.


Ja nevem, sicer pa pravijo tudi tisti ki so preboleli sezonsko gripo, da je katastrofa, tak da vrjetno nekje isto sruser posted image !
Kar se tiče zdravstva-meni ni blo jasno 200 obolelih pa 3000 doz Tamifluja, a za navadno gripo noben ne dobi Tamifluja...tak da mi ni blo logično zaklaj bi ga mogl za to uporabljat...obolevnost je večja, kar je logično ker gre za nov virus, smrtnost pa manjša kot pri navadni gripi! Tak da brez panike!!!!

Kar se tiče higiene...ja jaz mislim, da 2 vzgojiteljice pač nista dost da bosta 24 otrokom umile roke tako kot je treba..sicer pa nekaj že delajo na higieni vsaj v našem vrtcu, ker Luka si umiva roke tako da vmes zapoje 2 pesmici ringa-raja! Milo je, sicer pa tut jst težim non-stop da je treba roke umivat..pa ne zaradi te gripe, ampak nasplošno!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?