|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno-zobki?
10.10.2009 22:38:38   
rija
Moj mulc je prejšnjič padel na usta....sprva je imel samo podrajsano ustnico in brado, danes pa vidim, da sta dva zobka posiveluser posted image

Kaj naj?

Mater...sem prav jezna, ker je taki kamikaza....user posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno-zobki?
10.10.2009 22:45:41   
zmajaz
A sta že stalna? Najboljše bo, da gresta čimprej k zobozdravniku, ampak če je zob stalen in je že posivel, ne bo nikoli več bel. Vem, da ti lahko da zobozdravnik v primeru, ko si zob odkrhneš, neko pasto za mazat, ki naj bi preprečevala, da zob posivi, ampak če je že siv, je pa prepozno. To se je zgodilo v otroštvu moji sestri - da je padla na zobe, enega si je malo odkrhnila, pa tudi posivel je in je ostal za vedno siv. Zdaj si je dala naredit novo prevleko v BK studiu. Ampak tudi to se da komaj, ko zobje povsem nehajo rasti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno-zobki?
10.10.2009 22:46:58   
Anonimen
hm...lohk da je živc odmru, ma skor ziher, če zob posiviuser posted image pejta do zobozdravnika, da pove kako in kaj, pa tak zob je velik bolj občutljiv za karies, bi bilo mogoče dobro dat premazuser posted image

kr do zobarja....

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nujno-zobki?
10.10.2009 22:48:28   
rija
ni stalen, HB....do zobozdravnika bova vsekakor šla....ampak sem bila danes zvečer čisto pafuser posted image
upam, da ga ni fejst bolelo.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno-zobki?
11.10.2009 9:02:48   
jakaracman
Sin je star pet let. Pred približno mesecem dni je padel in se udaril na sprednje zobe. Dan ali dva sta ga boleli zgornji enki, potem pa se je stvar umirila. Zoba se nista majala, niti si jih ni premaknil. V zadnjem tednu pa sem opazila, da je ena izmed enk postala temnejša, rjavkasta. Kaj to pomeni? Kako bo s stalnim zobom? (ta je še mlečen)

Zelo lepo in natančno ste opisali poškodbo. Pri sami poškodbi je verjetno prišlo do krvavitve v zobovino. Taka krvavitev zobek zabarva. Zabarva se zaradi krvnega barvila. V kolikor je zobek zabarvan in je ostal živ to ni nič hudega. Če pa je zobek odmrl, ga je dobro opazovati . Če bo sin tožil o bolečinah, ga bo potrebno odpreti, da bi ne nastalo vnetje. Vendar kot ste opisali, pri poškodbi ni prišlo do premika zob niti do majavosti, bolečine pa so hitro minile, zato menim, da je prišlo le do krvavitve in zato do kasnejšega zabarvanja zoba. Samo zabarvanje moti le estetsko in je zobek najbolje pustiti pri miru. Ker se zobek ni premaknil, tudi ni mogel poškodovati zametka stalnega zoba, zato bo stalni zobek izrasel normalno. Se pa vseeno oglasite do svojega zobozdravnika, da preveri ali zobek ni morda odmrl.
Na vrh

Mogoče kaj pomaga.Sem kopirala z ene strani.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno-zobki?
11.10.2009 9:04:42   
rija
hvala user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno-zobki?
11.10.2009 14:25:31   
Janeja
Rija, naša Lea je pred kakšnim letom tudi padla in ji je zobek posivel. Klicala sem njeno zobozdravnico in mi je rekla, da če nima bolečin, je verjetno to le "podpludba" na zobku, podobno, kot če se udariš in imaš modrico na koži.
Kot je napovedala, je ta modrica na zobku čez čas izginila in danes ima čisto bel in zdrav mlečni zobek. Če tvoj mali kamikaza nima bolečin in če se sivina ne bo stopnjevala, bo tudi pri njemu rezultat verjetno enak.

Kaj čmo, če so pa naši mulčki kot živo srebro. Jaz se prav čudim, da jo je Lea pri vseh svojih akrobacijah do zdaj vedno odnesla samo z modricami...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno-zobki?
11.10.2009 14:27:40   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Kaj čmo, če so pa naši mulčki kot živo srebro. Jaz se prav čudim, da jo je Lea pri vseh svojih akrobacijah do zdaj vedno odnesla samo z modricami...





uh, hvala ti....si me vsaj do obiska zobozdravnice potolažila....user posted image  boli ga ne. niti ga ni prvi dan. ali pa ni čutil, ker je zmagala zgornja ustnica tipa Scarlet Johanssonuser posted image

ja, tudi jaz se čudim, da je "samo" to....glede na vse aktivnostiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?