|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:19:23   
sabi
pozdravljene!
Povejte mi, ali ste bile kdaj v položaju, da ste se mogle s svojim delodajalcem pogajat za uveljavitev pravic do npr. dopusta po porodniški, ali pa se borit za to, da ste lahko poskrbele za svojega otroka?
lp. Sabina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:22:32   
Oceania
Da.

_____________________________

Fornication Under the Consent of the King.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:29:04   
Naja31
Na srečo ne.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:46:53   
sabi
in kako ste se dogovorile, vam je ratalo, so vam grozil z odpovedjo,...?

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:51:09   
K_a_t_i
Tudi h sreči ne.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 13:52:27   
kajajaka
grozili so grozili, pa še kako... user posted image
pa sem omenila, da če se pač ne moremo dogovoriti, bom za nasvet in posredovanje prosila ustrezne inštitucuje (beri inšpekcije user posted image ), potem smo se pa lahko dogovorili... Ampak tu je vedno prisotno tveganje. Jaz sem bila v položaju, ko ne bi bilo ravno katastrofa, če bi se me potem na drug način znebili (iz poslovnih razlogov... bla bla... vedno ti lahko dajo odpoved).
Če bi mi bilo pa preživetje odvosno od te službe pa najbrž ne bi tako jezika stegvala... Odvisno od situacije pač.
Premisli. Sicer pa samo tako za samozavest in da veš kaj ti v resnici pripada... pa lahko vsak ponedeljek dopoldne pokličeš inšpektorat za delo, kjer ti vse svetujejo in razložijo. Jaz npr. sem v mojem primeru vse informacije dobila tam brezplačno, moj delodajalec pa je mastno plačeval odvetnike... na koncu je vseeno obveljala moja. In sedaj je na firmi mir.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 14:02:34   
sabi
Kakšno odpoved lahko dobiš iz delodajalčeve strani?(če dobiš iz njihove strani odpoved greš lahko na zavod in dobivaš pomoč, če daš sam odpoved potem ne dobivaš pomoči, pa me zanima ali obstaja kakšna taka odpoved ki ti jo da delodajalec, pa ne dobivaš pomoči na zavodu?

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 17:03:53   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

Kakšno odpoved lahko dobiš iz delodajalčeve strani?(če dobiš iz njihove strani odpoved greš lahko na zavod in dobivaš pomoč, če daš sam odpoved potem ne dobivaš pomoči, pa me zanima ali obstaja kakšna taka odpoved ki ti jo da delodajalec, pa ne dobivaš pomoči na zavodu?

Ja, če ti da delodajalec odpoved iz krivdnih razlogov, potem ti na zavodu ne pripada nič.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 17:08:44   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: sabi

Kakšno odpoved lahko dobiš iz delodajalčeve strani?(če dobiš iz njihove strani odpoved greš lahko na zavod in dobivaš pomoč, če daš sam odpoved potem ne dobivaš pomoči, pa me zanima ali obstaja kakšna taka odpoved ki ti jo da delodajalec, pa ne dobivaš pomoči na zavodu?

Ja, če ti da delodajalec odpoved iz krivdnih razlogov, potem ti na zavodu ne pripada nič.



Ja ampak to ni tako enostavno dokazati sem imela nalogo od direktorja, da se enega delavca na takšen način znebimo pa ni bila lahka kljub temu, da je veliko grešil moraš imeti dokaze za to, ker če se delovec obrne na delovno inšpekcijo moraš vse to dokazovati. Tako, da na koncu smo se vseeno dogovorili, da ostane in si še enkrat ponovili pravila igre.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sporazum z delodajalcem
10.1.2010 17:28:27   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

pozdravljene!
Povejte mi, ali ste bile kdaj v položaju, da ste se mogle s svojim delodajalcem pogajat za uveljavitev pravic do npr. dopusta po porodniški, ali pa se borit za to, da ste lahko poskrbele za svojega otroka?
lp. Sabina


pozdravljena,

sama sem imela lani težave z mojim delodajalcem glede letnega dopusta v tekočem letu, ker sem 2009 februarja nastopla porodniško, so trdili da nimam pravice do celetga dopusta ampak samo 1/3; ker nismo našli skupne točke, je prišlo tako daleč da sem šla na sindikat ter do odvetnika in jim celo poslala dopis, kjer sem navedla da v kolikor mi ne omogočijo koriščenja mojih pravic, bodo kazensko odgovarjali; so me poklicali in smo se lepo zmenli samo očitno je blo treba it do odvetnika in sindikata;


odpoved z delodajalčeve strani: zelo težko; lahko iz krivdnih razlogov samo jih mora dolazat tko kot je gita10 napisala;

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sporazum z delodajalcem
11.1.2010 14:03:06   
sabi
no naj povem, da smo rešili zadevo, sicer najprej z grožnjami iz delodajalčeve strani, potem pa še iz moje, ker so mi dvignili dopust, nato so poklicali in mi sporočili, da imam odobren dopust do 25 januarja in da naj lepo uštimam stvari. KAtastrofa kako so to začel delat z delavci, prav grozit je treba.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




dojenje v javnosti


Ali dojite v javnosti?

Da (31%)

Da, vendar se umaknem (30%)

Če je res nujno (15%)

Ne (23%)


Število vseh glasov: 235

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!