|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bruhanje
18.1.2010 14:49:53   
jana84
Eno vprašanje, mamice!
Kaj naj naredimo z našim sinkom (star je 15mesecev)...Ko se mu začne kašljati bruha. Ko se strma bruha...In lahko si mislite, da je to skor vsak dan. Včasih bruha kar tako z lepega. Zvečer ko zaspi čez 5minut slišiš kako mu brklja po želodčku in mu obrne in to v takem šusu, da ni za verjet...kogarkoli vprašam (zdravniki, moja mami...) pravijo, da bo že minilo...Ampak naš fant nima niti 10kg. Že tako zelo malo je, in še tisto kar poje več al manj zbruha. Sem mislila, da mu kakšna hrana ne paše, al mleko, pa ne...Ni važno kaj poje...In lahko si mislite kako je sedaj ko je več al manj prehlajen in kašlja non stop...
Sam zanimivo mi pa je da v vrtcu ni niti še enkrat bruhal... ???

v starosti enega meseca je bil v bolnišnici zaradi suma na Pilerostenozo (zakrčeno mišico med želodčkom in dvanajsternikom) ker je bruhal v loku...Mišica se mu je po dveh dneh stradanja (samo na infuziji glukoze) sprostila in in ni bilo nobenega posega potrebnega, sum pa ovržen...

Pomagajte mi, če imate kakšno podobno izkušnjo ali veste karkoli kar bi nam pomagalo prišparat kakšen stroj cunj!

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bruhanje
18.1.2010 15:13:31   
bina30
Jaz bi v tvojem primeru šla na ponovni pregled za to zakrčeno mišico, prosila bi pediatra za napotnico in bi šla. Sori, meni se to ne zdi normalno, da toliko bruha, pa če praviš, da prav slišiš, da mu nekaj zapoje v želodčku in že bruha.
Očitno gre za nekaj drugega, kot samo bruhanje med kašljanjem (tudi moj sinek je večkrat bruhal, ko je kašljal in se mu je sluz luščila).

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bruhanje
19.1.2010 9:15:40   
jana84
ne vem res kaj naj naredim. Zdej njegove P itak ni ker je na bolovanju pa ne bom okrog drugih zdravnikov letala za napotnico. Edin kar mi je šit da če gre v bolnico pol mora bit tešč, to pomeni da bo izgubljal na kilaži (pri enem mesecu je, pa tako smo se matrali da je šel gor), pa ne vem kako bi ga obdržala v posteljici z infuszijo v roki, ker je tak poperček, da ni niti sekundo pri miru, še ko spi ni pri miru...

Pa še to: ko bruha večkrat opazim prav sluz v bruhanju, mogoče se mu vsa tista sluz iz noska namere v želodčku pol pa mu zarad tega obrne...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bruhanje
19.1.2010 10:06:46   
aki
Jaz ti sicer pomagat ne znam, lahko te samo potolažim, da nisi edina.
Naš sonček (kmalu bo imel 2 leti) sicer ne bruha vsak dan kot tvoj, se mu pa to večkrat zgodi - če je meso ali kakšno tako stvar, da je ne more prežvečit, večkrat bruha, če je veliko sadja in spije zvačar flaško z mlekom, bruha, včasih bruha po flaški kar tako, ...
Glede kilaže mislim, da tvoj ni krizen primer - naš ima pri skoraj 2 letih slabih 11 kg. Že od nekdaj je slab jedec in do pred kratkim smo se borili za vsak grižljaj. Zdaj je kakšen mesec precej boljše (trkam na les!!), ampak se je pa pojavilo bruhanje.
Mi2 sva se nekaj časa sekirala, zdaj sva se pa kar 'skulirala' in se sprijaznila s tem. Dokler gredo kile vsaj malo gor, bo. Če pa bo začel hujšati, ga bomo pa kam peljali. Zaenkrat ga pa še ne misliva vozit okrog zdravnikov...

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bruhanje
19.1.2010 15:05:30   
jana84
joj, mene najbolj moti do da bruha ko zaspi...Lepo se umirimo zvečer, mu preberem pravljico on zaspančka pri tatkotu v naročju, pol pa ga odloži v njegovo posteljo...in čez par minut je bruhcanje...HB to noč je bilo mirno. Zjutraj pa si je v usta zatlačil anteno od babyphona in pol mu je začelo orbačat...Dobro je zbruhal samo dva pljunka...Neverjetno...

Zaradi tega bruhanja mi je tud malo hudo, da je sam v svoji sobi...HB da imamo bolj rahel spanec in če se začne premikati ga slišimo (imamo babyphone čist pr naši glavi)...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu aki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?