|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:17:27   
robida82
[color=#000000 size=3]Prosila bi vas za mnenje, ker sem se znašla v težki situaciji. Sem študentka, do konca mi manjkata še dva letnika. Imava enega otroka, starega 10 mesecev. S partnerjem sva vsa leta seksala na način pazi in nikoli nisem zanosila, razen ko je bilo načrtovano. Ta mesec pa on enkrat namenoma ni pazil in je brez moje privolitve tvegal. Zdaj sem pa 99% da sem noseča. Test mi pokaže dve črtici, samo je ena res rahla rožnata, se pa dobro vidi. Bom ponovila čez kak teden, ker mi menstruacija zamuja šele par dni. Problem je v tem, da on noče otroka, čeprav je sam tvegal. On hoče, da grem delat splav. Meni se zdi to prekmalu za še enega, ker bi rada prej doštudirala, ampak če se je že zgodilo, bi obdržala, ker bi se drugače žrla celo življenje. On mi je rekel, da bo na tem naslovu gledal samo enega otroka in mene le, če doštudiram v dveh letih in če nimam še kakšno leto več študija. Zdaj pa razmišljam, da če bi bila res noseča, da bi se odselila in imela še tega otroka. Ker meni je malo mimo, da on tvega, jaz zanosim in on odloča, kaj bom jaz naredila. Saj se je sam odločil za tveganje, zdaj se sam odloča za splav, kot da mene ni ali pa kot da moje želje niso pomembne. Ker jaz sploh ne bi tvegala in če tako noče otroka mu ne bi bilo treba tvegati. Jaz se zavedam, da bo presneto težko. Vem tudi, da če bi splav delala na njegovo željo, mu ne bi mogla odpustiti. Stanovanje bi si lahko uredila doma, verjetno bi imela tudi nekaj pomoči. Splava ne bi delala še iz enega razloga. Ko sva prvič načrtovala zanositev, mi je ginekologinja rekla, da pri mojih jajčnikih lahko to traja tudi dve leti in nekako ne bi rada s splavom še poslabšala zadeve ali pa da takrat, ko bi bil čas pravi, ne bi šlo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:23:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: robida82

On mi je rekel, da bo na tem naslovu gledal samo enega otroka in mene le, če doštudiram v dveh letih in če nimam še kakšno leto več študija.


user posted image

(odgovor članu robida82)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:38:30   
rozinca33
Moje mnenje... pri seksu, če ni zaščite ne na eni, ne na drugi strani, tvegata oba, ne le moški. Tudi tvoja odgovornost je, da si zanosila.
V primeru splava pa tvegaš samo ti. Če želiš imeti otroka, ga obdrži. To je prednost nas žensk, da lahko imamo otroke "brez" moških. Če to pomeni, da bo on šel, je to njegova izbira.

Glede študija in diplome te čaka težko, vendar ne nemogoče delo. Verjamem ti, da boš doštudirala, če si se za to res odločila. In vedi, da otroci s svojo odkritostjo in smehom, ter objemo in poljubom, poplačajo ves trud, ki ga vanje vložiš.

Upam, da si bo partner vendarle premislil in se odločil za vas vse tri. Če pa ne, pa vedi, da zmoreš.
Veliko lepih in srečnih trenutkov ti želim tako ob otrocih, kot tudi ob študijskih uspehih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:38:37   
karmen83
Meni se zdi, da si se že odločila. Želim ti, da se odločiš tako, da si kasneje ne boš očitala, ker če boš zdaj splav delala samo zaradi partnerjevega pritiska na tebe, se mi zdi, da boš zamerila tako njemu, ki te je v to prisilil, kot tudi sebi, ker si naredila proti svoji vesti. Po moje te ni vreden, če je namerno tvegal, naj zdaj sprejme tudi posledice! Njegovo obnašanje se mi zdi, milo rečeno, neodgovorno in otročje, zdaj, ko so njegova (no, vajina) dejanja pripeljala do posledic, bi te lahko vsaj poslušal, te poskušal razumeti, pri svoji odločitvi upošteval tudi tvojo željo, da bi to bila vajina skupna odločitev in te podpiral, ne glede na to, kako se odločiš, tako si vsaj jaz predstavljam resno zvezo dveh odraslih, ki nameravata skupaj preživeti vse življenje. Poskušaj se z njim še pogovoriti, daj mu nekaj časa za razmislek, povej mu, kako se počutiš, če pa bo še vedno tako trmasto vztrajal pri svojem in mislil samo na sebe, pa ne vem, zakaj sploh vztrajaš v zvezi, v kateri ti in tvoja čustva niso nič vredna. Lahko, da se bo sčasoma tudi on začel veseliti tega otročka, mogoče se je pa samo prestrašil in rabi nekaj časa. Pravi odgovor veš pa samo ti, ker edino ti veš, kako se z njim počutiš, ali se bo kaj spremenilo in obstaja možnost, da te podpre,...
Želim ti, da bo tvoja odločitev taka, ki je ne boš obžalovala, saj boš z njo morala živeti vse življenje. Verjamem, da se boš prav odločila, tako da bo prav v prvi vrsti za tebe, ker ne moreš svojega življenja in sebe žrtvovati zato, da delaš proti sebi. Ne glede na to, kako se bo vse skupaj razpletlo, ti želim vse dobro, predvsem pa moč, da svojo odločitev sprejmeš in z njo živiš. Srečno! user posted image user posted image

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:38:51   
robida82
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: robida82

On mi je rekel, da bo na tem naslovu gledal samo enega otroka in mene le, če doštudiram v dveh letih in če nimam še kakšno leto več študija.


user posted image


Mizantrop, v bistvu je to po ovinkih ultimat naj splavim ali pa grem. Vsaj zdi se mi tako. Pravi, da je zaskrbljen zame in moj študij user posted image  Je pa bolj v skrbeh zase in za to kaj bojo njegovi starši rekli. Zdi se mi, da mi v primeru nosečnosti ne preostane drugega kot da z otrokom greva na svoje. Pa tudi, če bo res težko. Ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:42:18   
pety78
Ta mesec pa on enkrat namenoma ni pazil in je brez moje privolitve tvegal.


Predvidevam, da je končal nekam, kamor ne bi smel...user posted image

Glede njegovih besed oz. njegovega ultimata pa...user posted image user posted image user posted image user posted image

Na tvojem mestu bi mu rekla tako: Otrok je prav tako tvoj kot moj, splava ne grem delat pod nobenim pogojem, če hočeš, smo vsi trije tu, ali pa vsi trije gremo!!!


_____________________________



(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:45:21   
urška
kaj bi storila? ko bi bila 100% da sem noseča bo spakirla stvari in šla. po možnosti takrat ko njega ne bi bilo. pustila bi mu pa samo pozitiven test nekje da bi ga našel.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:49:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: robida82

On mi je rekel, da bo na tem naslovu gledal samo enega otroka in mene le, če doštudiram v dveh letih in če nimam še kakšno leto več študija.


user posted image


Pa kje najdete take psihote? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:50:54   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


Pa kje najdete take psihote? user posted image



v hotelu MAMA zrastejo.....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:51:40   
robida82
Rozinca33, gre se za to, da je on NAMENOMA tvegal, ker očitno misli, da ženska tako ali tako lahko splavi. Seveda sva bila oba udeležena, samo če bi bilo "ponesreči", bi drugače gledala na to.

Karmen83, mislim, da bi bolj obžalovala splav kot pa še enega otroka. In tudi vem, da bi težko živela s splavom na njegovo željo, pa še on bi se mi dobesedno zagnusil.

Pety78, pravilno predvidevaš.

Urška, saj verjetno mi ne preostane drugega. Edino, če si ne premisli (je malo verjetno).

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:53:21   
robida82
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


Pa kje najdete take psihote? user posted image



v hotelu MAMA zrastejo.....



user posted image user posted image user posted image
Pa še kako prav imaš! Samo na žalost se velikokrat to pokaže PREPOZNO! Običajno po prvem otroku ali med prvo nosečnostjo user posted image  Ko so mnenja, da so te s podmladkom privezali nase in nimaš nobene možnosti pobega več user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:53:39   
manna
Zapusti ga tudi če nisi noseča, ker je totalen kreten.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:54:33   
Hanuši
Seveda sta tvegala oba, samo, da pa namerno spusti, potem ti da pa ultimat. Jaz bi po dejanju sklepala, da si želi še enega, ne pa to. Lej vem, da bo težko, samo jaz bi spokala in šla, z enim v naročju in z drugim  Ne,  ne bom moralizirala, ker ne poznam obeh plati in cele zgodbe, samo dobro premisli

Tudi sama sem bila študentka, brez zaposlitve, z otrokom, pa sem bivšega moža načevljala iz najetega stanovanja. Mogoče toliko lažje, ker sem vedela, da imam in moralno in finančno podporo pri mojih starših. Sedaj imam pa krasnega partnerja in še enega sončka.

Očitno je bilo to potrebno, da se imam sedaj kot v pravljici.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:56:34   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: robida82


Urška, saj verjetno mi ne preostane drugega. Edino, če si ne premisli (je malo verjetno).


če si pa premisli, potem boš pa itak celo življenje poslušala očitke, da je s tabo ostal samo zaradi otrok. ne vem, če se splača.

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:56:39   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hanuši

Seveda sta tvegala oba, samo, da pa namerno spusti, potem ti da pa ultimat. Jaz bi po dejanju sklepala, da si želi še enega, ne pa to. Lej vem, da bo težko, samo jaz bi spokala in šla, z enim v naročju in z drugim  Ne,  ne bom moralizirala, ker ne poznam obeh plati in cele zgodbe, samo dobro premisli

Tudi sama sem bila študentka, brez zaposlitve, z otrokom, pa sem bivšega moža načevljala iz najetega stanovanja. Mogoče toliko lažje, ker sem vedela, da imam in moralno in finančno podporo pri mojih starših. Sedaj imam pa krasnega partnerja in še enega sončka.

Očitno je bilo to potrebno, da se imam sedaj kot v pravljici.


Bravo!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:57:13   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Zapusti ga tudi če nisi noseča, ker je totalen kreten.


tole je pa tud res, ja....

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:57:26   
emibu
jst sem takega mnenja:

če bi bila na tvojem mestu bi vrjetno naredila takole jaz bi njemu postavil aultimat tako naredil asva ga oba!!s takimi izjavami boš ubil tut del sebe!! a nima nc srca al kaj?? študij lahko delaš do konca življenja ali ga pa narediš v istih rokih ker ti otroci dajejo moč ni use samo u tem d zei bo pa joku pa blabla in bo usega konc sej ni res!! Lahko da jih boš še z večjim zagonom delala(izpite mislim) čene mu pa tko povej dobro ga bom obdržala in odšla samo da s enebo prišel čez leto jokat kako mu je žal itd.kar je čisto možno!

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 9:57:47   
marta82
Ob takem ultimatu bi ga zapustila v vsakem primeru (tudi če ne bi bila noseča).

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 10:01:43   
robida82
Hanuši, saj bi tudi jaz imela podporo doma.

Drugače pa nekako zaupam vase in v to, da sem dovolj močna, da bi to speljala tudi brez njega. Imam tudi dovolj prijateljev, ki bi mi z veseljem pomagali ali pri urejanju stanovanja ali pri občasnem varstvu. Samo njegova reakcija se mi zdi neumna, kot da bi živeli 100 let nazaj in kot da so ženske samo za rojevanje in še to le, kadar da moški dovoljenje za donositev.

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:00:22   
Hanuši
IZVIRNO SPOROČILO: robida82

Hanuši, saj bi tudi jaz imela podporo doma.

Drugače pa nekako zaupam vase in v to, da sem dovolj močna, da bi to speljala tudi brez njega. Imam tudi dovolj prijateljev, ki bi mi z veseljem pomagali ali pri urejanju stanovanja ali pri občasnem varstvu. Samo njegova reakcija se mi zdi neumna, kot da bi živeli 100 let nazaj in kot da so ženske samo za rojevanje in še to le, kadar da moški dovoljenje za donositev.


In kaj potem čakaš. Upam, da so kufri že spokani

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:31:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hanuši

IZVIRNO SPOROČILO: robida82

Hanuši, saj bi tudi jaz imela podporo doma.

Drugače pa nekako zaupam vase in v to, da sem dovolj močna, da bi to speljala tudi brez njega. Imam tudi dovolj prijateljev, ki bi mi z veseljem pomagali ali pri urejanju stanovanja ali pri občasnem varstvu. Samo njegova reakcija se mi zdi neumna, kot da bi živeli 100 let nazaj in kot da so ženske samo za rojevanje in še to le, kadar da moški dovoljenje za donositev.


In kaj potem čakaš. Upam, da so kufri že spokani


Se podpišem.

Sploh pa, kakšen človek je to. Namerno ne pazi in tvega nosečnost, potem pa zahteva splav. Prav norca se dela iz življenja oz. čudeža življenja, ki ga predstavlja otrok. In potem pomislim na moja dva kolega (mož in žena), ki se že par let trudita za otroka. Brezvestni psiho. user posted image  Se opravičujem za izbor besed, ampak ravno včeraj sem govorila s to prijateljico in je že vsa obupana, potem pa slišiš, kako se en kreten takole norca dela.

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:40:43   
rija
robida....mogoče ti moj odgovor ne bo ravno vščeč in niti ne zagovarjam tvojega parnerja....daleč od tega....mislim, da je poden od deda....ampak....če vidiš, kakšna je situacija (študentka, otrok, neresen partner, ki tak ni postal z enim kiksom menda, nimaš še službe) zakaj si nisi poiskala neke zaščite?

ne vem...jaz bi definitivno v taki situaciji storila vse, da se kaj takega ne bi zgodilo....ker zanašat se na metodo pazi in na to, da je G rekla, da boš imela težave, je naravnost ruska ruleta.

upam, da se zadeve uredijo v tvojo prid in najbolj prid otroka oz. obeh, če si res zanosila.





_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu robida82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:45:57   
kjava
Jaz bi šla. Zase vem, da bi sfolgala študij do konca in dva otroka, sploh pa ob pomoči staršev, ki jo imaš lahko, kot razumem, tudi ti. Kaj ma za postavljat ultimate, kreten.

Srečno!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:50:48   
Hanuši
ja rija, po svoje dobro razmišljaš, a včasih, poznam primer, ko nobena zaščita ni možna. Človek bi mislil, da, če komu lahko zaupaš, je to tvoj partner. Seveda se lahko zgodi, samo NE PA NAMERNO!!!!!!!!

Zato še enkrat, mislim, da ni vreden tebe in tvojega zaupanja.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj bi ve storile?
23.1.2010 11:55:42   
rija
hanuši, življenje me je naučilo, da moram najprej poskrbeti zase in si pomagati sama....samo jaz sem že v letih....user posted image  

in ne verjamem, da ti čisto nobena zaščita ne odgovarjauser posted image  poleg vsega razpoložljivega....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?