|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 11:19:29   
biga
A se to zgodi tudi ponoči, ko spiš, oz., ko se ne premikaš? Kaj pa odluščitev čepa? Se bojim, ker tako dobro spim (točno teden dni pred rokom sem), da ne bi čutila in da bi šele zjutraj ugotovila, kaj se je zgodilo. Moram pa takoj v porodnišnico, če začne odtekati plodovnica, ne? Ginekologinja mi je rekla, da ravno tako, če priteče kri. Eni pa pravijo, da v primeru odluščitve čepa, ki je prav tako krvavkast, ni treba takoj letet. Kako torej, če še ni začetka popadkov?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 11:25:32   
Anonimen
prespala ne boš,ne panilari

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 12:22:55   
SaaS
Čep še ni začetek poroda. Lahko traja še nekaj dni, po tistem, ko se čep izlušči.

Ko bo pa voda odtekla boš pa vedela. Meni je pri prvem ponoči med spanjem. Se zbudiš, verjemi, je vse mokro...user posted image . Takrat mi je v šusu odtekla. Potem sem klicala rešilca in med tem ko sem jih čakala, sem se preoblekla in pripravila stvari.

Pri tretjem pa mi ni odtekla naenkrat, ampak je začelo bolj po malem. Tudi med spanjem, zjutraj ob 5h, ko sem še spala. Nisem takoj dojela, da je to voda. Pomislila sem tudi na uhajanje urina, saj sobile le hlačke čisto malo mokre. Sem se preoblekla in šla nazaj spat. Čez pol ure spet. Takrat pa sem zbudila moža in me je peljal v porodnišnico, se "pokazat" user posted image . No ob 13h sem rodila.

< Sporočilo je popravil SaaS -- 26.2.2010 12:23:28 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 12:49:06   
biga
Saas, zakaj si pa klicala rešilca? A te ni mogel mož odpeljat? A to je zastonj, če kličeš rešilca, je to pravica?

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 12:53:54   
poli*
Meni je čep odpadel 3 dni pred porodom (= gosta lepljiva sluz kot silikon, ki ima lahko tudi malo krvavkastih nitk- tega ne moreš zamenjat s krvavitvijo, res ne), potem mi je ponoči ob 01:30 odtekla voda.
Tudi jaz sem klicala rešilca. To je pravica vsake nosečke (moja gin. da vsaki napotnico za rešilca, če jo bo slučajno rabila) in če ti odteče voda, je to edina pravilna rešitev, ker mora nosečka ležati (v avtu pa ne moreš).

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 12:57:19   
biga
Prvič slišim, da se dobi napotnica za rešilca, ginekologinja mi ni ničesar omenila, ravno tako ne, da moram ležati, če mi odteče plodovnica (tole verjetno velja le, če ti čisto odteče in ne če odteka po kapljicah, ne?). Morda pa mi ne bo naenkrat odtekla in ne bo težav.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 12:58:40   
poli*
... nadaljujem..
Če ti odteče voda, moraš ležati, da ne pride do zagozdenja popkovine (ali kako se že reče), ker je s tem ogroženo otrokovo življenje.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 13:00:49   
poli*
Biga- odvisno od gin., sem veliko brala na tem forumu, da jim niso dali napotnice. Si bila v materinski šoli? Na predavanju o porodu povejo, kako je treba ravnati v različnih primerih.
Verjetno res ni potreban rešilec, če odteče par kapljic.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 13:43:52   
tažana
meni je odteklo zelo veliko vode. pa sem šla lepo z avtom. še potem sem v porodnišnici lahko nekaj časa hodila.

Res sem šla pa takoj, nič tuširanja ali kaj podobnega. premikala sem se zelo počasi in previdno, ker mi je v nasprotnem primeru še več vode šlo ven. za v avto pa vrečko na sedež, brisačo med noge pa gasa! user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 13:47:50   
kristinaj
boš že vedela kdaj se je začelo :=))...

zaradi čepka ni treba zganjat panike, če pa plodovnica odteče se preobleči in v porodnišnico..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 15:10:05   
Nika v službi
Tudi meni je G dala napotnico za rešilca z navodili, če voda odteče (pa ne po kapljicah!), poklicat rešilca in v ležečem položaju do P.

Sicer pa sploh ni nujno, da voda odteče. Meni npr. sploh ni. Čep se je odluščil zgodaj zjutraj, v roku 24 ur sem rodla, s tem, da so me morali pred začetkom poroda "prešpikati", da je voda odtekla. user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 16:18:27   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Saas, zakaj si pa klicala rešilca? A te ni mogel mož odpeljat? A to je zastonj, če kličeš rešilca, je to pravica?


Kot je že poli povedala. Meni je dal ginekolog napotnico za rešilca, dva meseca pred rokom. Če mi odteče voda, naj pokličem rešilca.

Sem ga klicala in nihče ni nič kompliciral, češ lahko bi šla sama. Ker je res, takrat je najbolje ležat.
Pri tretjem pa mi je odtekala počasi in nisem klicala rešilca, ker res ni odteklo veliko. Večji del šele potem v porodnišnici. Me je peljal kar mož.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 20:56:22   
bili83
poli*, napotnice za rešilca se menda ne daje več. jaz je tudi nisem dobila. pa tudi ni res, da moraš ležat ko voda odteče!!! nam je babica iz ptujske p. na telovadbi lepo razložila, da, če nam odteče voda, se naj za pol ure uležemo, da se telo umiri, potem pa se odpravimo v porodnišnico (seveda, če je voda čista!!). In ni potrebno nobenega rešilca.

No, jaz sem rodila pred malo manj kot enim mesecem. Sem šla zgodaj zjutraj na wc in ko sem se nazaj ulegla, sem začutila nekaj mokrega. pa sem tudi najprej mislila, da je urin... no, po pol ure sem le šla pogledat in mi je bilo že na prvi pogled jasno, da tisto ni mogel biti urin. pa tudi vonj ima plodovnica čisto drugačen. ni pa mi odtekla vsa naenkrat...

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 20:58:22   
bili83
aja, še to: jaz sem se potem ulegla še malo, spila kapučino, se stuširala in še pripravila neke stvari, potem pa sva z mojim v miru šla v p.
pa ni nihče rekel, da sem prišla pozno (uro in pol po tistem, ko mi je voda odtekla- pa imam p. pet minut stran)

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 21:00:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 21:30:23   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

no moja G da napotnico če nsi blizu P oz. če ima partner delovno mesto bol "čudno".... tk da zdaj jo dobim pri naslednjem pregledu saj moj dela ves čas ponoči in to v LJ (mi smo doma v žalcu)



Jaz sem jo septembra dobila, nič omanjal, da naj je ne bi več dajali. Do porodnišnice imam pa kakšnih 17km, časovno pa zelo odvismo od prometne špice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 22:22:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj odtekla plodovnica
26.2.2010 22:31:42   
maya2
Ma je očitno res zelo odvisno od ginekologa, jaz ne poznam nobene ki bi klicala rešilca pa jim je kar nekaj odtekla voda... meni drugič tudi- v treh delih... peljal me je mož, babica tam mi ni nič rekla, hodila sem do 15 minut do poroda, na mizi sem bila le 3 popadke.
Definitivno pa veš kdaj ti odteče plodovnica, ne moreš prespat ... meni je v trebuhu  fuuuuul počilo preden se je vlilo.


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj odtekla plodovnica
27.2.2010 13:16:45   
poli*
No, mi imamo 45 min do porodnišnice, zato je to malce drugače, kot če si 5 minut stran.
Mene je dežurni zdravnik tudi vprašal, če bi rabila babico zraven, pa sem seveda rekla da ne.

Vem pa, da je ena sokrajanka klicala rešilca in so se po 5 minutah vožnje z rešilcem obrnili in šli nazaj v zdr. dom, kjer je takoj rodila.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj odtekla plodovnica
27.2.2010 22:20:10   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

No, mi imamo 45 min do porodnišnice, zato je to malce drugače, kot če si 5 minut stran.
Mene je dežurni zdravnik tudi vprašal, če bi rabila babico zraven, pa sem seveda rekla da ne.

Vem pa, da je ena sokrajanka klicala rešilca in so se po 5 minutah vožnje z rešilcem obrnili in šli nazaj v zdr. dom, kjer je takoj rodila.


Jaz sem napisala 17km, ampak odvisno od prometne špice. Zdaj pri tretjem, ko mi je počasi začela odtekati voda, je bila ura nekje okoli 6.30 zjutraj, ko me je mož odpeljal v p. Ravno, ko grejo vsi v službo. Sva se tudi "fjakala" enih 45 minut. Popadkov pa res še ni bilo, tako da ni bilo panike... Punce malo pazite, kdaj se začne user posted image , da ne bo gužve na cesti user posted image . malo heca...

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
28.2.2010 9:57:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?