|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj na kahlico?
15.2.2010 16:17:29   
salcka
prosim za nasvete...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj na kahlico?
15.2.2010 16:19:29   
ZARA
Kaj pa vem, moja je ni marala. Se je raje igrala z njo. Jst sem jo sicer "navajala", no, ni mi ravno uspelo, okrog enega leta. Koliko pa je dete staro?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj na kahlico?
15.2.2010 16:44:55   
ksenija12
To je zelo različno:), pravijo, da naj bi bil otrok do dopolnjenega 3. leta starosti suh, od kdaj pa ni nekega pravila...lahko ti povem, kako je pri nas. Nismo ju navajali na kahlico, ampak na stranišče s tistim nastavkom za otroke, imamo tudi pručko. Začeli smo tako, da smo 'obredno' hodili trikrat dnevno sedet na školjko, včasih se je posrečilo, včasih ne..to je postal obred, kot umivanje zob recimo. Potem pa je v cca 7 dneh ostal čisto suh (okoli 2. leta), tudi ponoči je povedal in naju zbudil. Ta mlajši je sedaj star 2 leti, pa še ne gre na stranišče in še imamo plenice - planiramo da ga odvadimo poleti - je lažje. Na tvojem mestu ne bi hitela, vse je ob svojem času. Če pa si želiš, da bi se to zgodilo prej, pa predlagam, da začneta hodit sedet na stranišče, kahlico..pa boš videla odziv..Imata čas še dve leti:)

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 0:13:08   
alexjera
Ne vem ti svetovati. Naša je atara 21 mesecev pa noče ne na kahlo ne na nastavek. Pove, ko je pokakana v plenico. Poizkusili smo z igro, obredno, malo na silo. . . , zamenjali smo ji celo plenice, tako da ima sedaj manj vpojne, pa nič ne deluje. Mi je kar zoperno saj kupujem dvojne plenice, še za 3 mesečnika. Z možem sva sklenila, da ji bova proti poletju doma vzela plenico, pa bo kar bo.

Otroci so zelo različni, sosedoj, enake starosti, kaka v kahlico že od 14 maseca. Poizkusi, kahlica je enako kot hrana, eni prej drugi kasneje.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 6:50:11   
Anonimen
Mislim da je problem samo v pleničkah.
Ko se polula sploh ne ve da se je.
Če tvoj otrok že govori in se gre skrit
ko opravlja potrebo... Potem je čas da
pleničke vzameš. Tako smo naredili mi.

In pri 19. mesecih je že prosila na kahlico. Aja -
odvajanje traja kar nekaj časa - naša je nekako po
enem tednu in pol začela prositi na kahlico.

Res pa je, da če otroka nimaš ceu dan na očeh...
Bo bolj slabo steklo to odvajanje.. Na začetku se bo
parkrat polulal... Tako da naredi zalogo spodnjih hlačk,
žabic in hlač user posted image  Pa skos opominjat če gre lulat...
Na začetku na pol ure... Potem na eno uro...
Kaseneje na dve, tri ure. Takrat pa itak že sam pove.

Samo vztrajaj in bo! Bo že skužil za kaj se gre.
Aja - to so izkušnje za deklico... Baje pri fantkih to malce dlje traja...

(odgovor članu alexjera)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 8:36:24   
sanelaa
Pri kahlici je tako......če ga daš na kahlo takoj ko je otrok sposobe sedeti, se bo mogoče že navadil lulat in kakat v kahlico.

Če pa nardiš tako kot mi, ko smo ga šele pri 12mesecih dali na kahlo, pa ni šans. Sploh če imaš otroka kot mi, ki ima čebele v riti. user posted image  NI šans da bi sedel na kahli, ker itak ne ve zakaj je, čemu je namenjena, pa tudi zato ker enostavno ne more sedet 10sekund pri miru.

Zdaj ga niti ne silimo več, kahla je zdaj v banji, služi kot igrača, pa še to da se nanjo lahko usede ga sploh ne zanima.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 9:08:46   
mateyka
naša je podobna sanelinemu malemu. stara 2,5 leti in niti podrazno je ne pripraviš sedet na kahli ali wc-ju. prav pravi, da "noče" user posted image tako da čakam, da bo pri volji.. saj ma še čas, itak bo potenm verjetno tako, da bo že tako veliko, ad se bo to zgodilo čez noč - ko se bo odločila, bo pa potem kar naenkrat.
bomo tudi poleti bolj probavali, ker zdaj zunaj glih ne moreš za drevo lulat user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 9:22:51   
PC Baby
Ravno včeraj sem brala, da otroci do 19.meseca grejo lulat ion kakat podzavestno, oz. se ne zavedajo tega in je zato nesmiselno jih privajat na kahlico pred to starostjo. Seveda so tudi izjeme, ampak princip je ta.
Sodobne smernice pa priporočajo, da se otroka navaja takoj na wc z nastavkom in obvezno pručko za oporo in ravnotežje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 9:38:36   
Anonimen
Mi smo jo začeli dajati na kahlico pri 9. mesecih.
Ko smo menjali pleničko, smo jo posadili na kahlico za minutko, dve.
Pa do 19. mesecev ni bilo haska - ni nikoli povedala da jo lulat.
Je pa res da se je velikokrat polulala v kahlico.
Šele ko smo ji vzeli plenice, je začela prositi.
Tko da mislim, da imajo plenice pri tem zelo veliko, saj otrok ne čuti
da je polulan. Vsaj v našem primeru se je izkazalo tako.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 11:44:21   
kristinaj
naša je takoj po drugem letu, ko smo bili na sprehodih in doma, začela govoriti lulam, kakam... in je počepnila in naredila v plenico... potem smo šli pa na morje in sem ji oblekla spodnje hlače in ji povedala, da bomo na kahlico. dva dni sem jo spraševala če jo tišči in če je rekla da ja,sem jo dala na kahlico, da opravi potrebo. brez pretiranega pohvaljevanja. parkrat nam je ušlo a nisem delala tragedije iz tega, naredila sem se kot da ni nič, preoblekla jo in stvar je šla naprej... v dveh dneh smo lulali in kakali na kahlico.. od takrat naprej čez dan nič več pleničke le za popoldansko spanje in nočno ji jo dam... včasih se prepudi in gre lulat včasih pa ne... jo ne silim, ko bo dovolj stara bo že sama ostala suha tudi čez noč..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj na kahlico?
16.2.2010 12:16:40   
AnciM
Katere nastavke za WC pa uporabljate? Sem slišala, da znajo fantki vse okoli WC polulat, ker nekateri nastavki niso prav narejeni in ven nese.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj na kahlico?
25.3.2010 22:37:37   
jana banana
pri osmih mesecih, sem začela vsako jutro, ko se je zbudila dajati na kahlico. tudi po dnevnem spanju. vedno naredila lužo. od takrat tudi ne kaka več v plenico, ampak pove za kahlo. običajno gre k njej in me pogleda.

sedaj pri 11 mesecih je celo noč suha, nikoli pokakana v plenico, se pa zato čez dan polula v plenico cca. 2-3, sicer nakaže da rabi kahlo.

nikoli silila, ji pa navdušeno ploskam in ji pokažem kakšno lužico je naredila, ona pa dobi zadovoljen nasmeh.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
25.3.2010 22:59:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jana banana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj na kahlico?
26.3.2010 15:24:20   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ravno včeraj sem brala, da otroci do 19.meseca grejo lulat ion kakat podzavestno, oz. se ne zavedajo tega in je zato nesmiselno jih privajat na kahlico pred to starostjo. Seveda so tudi izjeme, ampak princip je ta.
Sodobne smernice pa priporočajo, da se otroka navaja takoj na wc z nastavkom in obvezno pručko za oporo in ravnotežje.


Čudno. Jaz mislim da moja mala prav dobro ve kdaj je nekaj naredila v plenico, ker me vedno pogleda, ko konča.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj na kahlico?
26.3.2010 22:29:37   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Pri kahlici je tako......če ga daš na kahlo takoj ko je otrok sposobe sedeti, se bo mogoče že navadil lulat in kakat v kahlico.

Če pa nardiš tako kot mi, ko smo ga šele pri 12mesecih dali na kahlo, pa ni šans. Sploh če imaš otroka kot mi, ki ima čebele v riti. user posted image  NI šans da bi sedel na kahli, ker itak ne ve zakaj je, čemu je namenjena, pa tudi zato ker enostavno ne more sedet 10sekund pri miru.

Zdaj ga niti ne silimo več, kahla je zdaj v banji, služi kot igrača, pa še to da se nanjo lahko usede ga sploh ne zanima.

Nekako bi se lahko strinjala s tem, da je najslabše okoli enega leta. zato jaz pravim zgodaj ali pa potem od 18 nesecev do dveh let.

Ne strinjam se pa, da tisti, ki imajo sršene v rit, nimajo časa lulat v kahlo. moja tavečja ima ful časa sedet na kahli, tamala pa sedi 15 sekund, vendar pa v tem času lula, če jo tišči, drugače je pa lahko nekaj časa brez plenice, pa se ne bo polulala.

Sicer je pa starejša pri 10m pokazala za kakat, pri 18 skoraj vedno za lulat, plenico smo ukinili pri 20m. smo pa prej ukinili flašo, da je pila le za žejo.
Mlajša je stara 14m, kak mesec občasno gre sedet na kahlo, ko jo kakat ali lulat. imam občutek, da že malo trenira, ker je tudi po uro do uro in pol suha plenica, kadar se ne naceja s pijača.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj na kahlico?
26.3.2010 22:51:03   
Anonimen
Naša je pri 10 mesecih rekla, da je kakala, tak da zavestno je zelo zgodaj točno vedela kaj je kakanje. Lulanje seveda ne:)
Zdaj pri 20 mesecih je vrtec naredil svoje, sama prosi za lulat in kakat. najbolj zanimivo ji je , ko pove, da bo naredila lužico v kahlco in gre sama po kahlo !
V roku enega meseca jo bom v času mojega dopusta puščala čez dan samo v gatkah, da vidimo še to reakcijo, če bo tako lepo stekla.v Upam, da nam uspe.user posted image

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?