|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
21.9.2012 22:03:34   
mami2b
Pozdravljene,

zanima me kakšno nadomestilo prejemate tiste mamice, ki ste oddale vlogo za porodniško in starševsko nadomestilo pred 1.6.2012. Je to 100% ali 90%.

Sprašujem zato, ker sumim da naš center (ga bom navedla, ko pridem zadevi do dna) v tem primeru goljufa mlade mamice.user posted image

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
22.9.2012 3:08:30   
petea
vloge, oddane do 31.5. so se morale obravnavati po starem zakonu -> 100 % nadomestilo, enkratna pomoč za novorojenčka brez denarnega cenzusa
vloge, oddane od 1.6. pa po novem zakonu

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
22.9.2012 9:45:56   
Katy78
Oddala sem okoli 15.5. in dobivam 100%. Kot je rekla petea, vloge, oddane do 31.5., se obravnavajo še po starem, torej 100% nadomestilo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
22.9.2012 20:59:28   
Sonček in poletje
Jaz tudi dobivam po starem. 100%

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 0:04:45   
mami2b
Ja zakon mi je čisto jasen, očitno zaposlenim na centru ni.
Jaz sem jo oddala 23.3. Na odločbi je pa navedeno, da sem jo oddala 26.6 in potemtakem dobivam 90%. Sprašujem pa zato, da vidim če je še kje v sloveniji to možno ali samo v naši občini. user posted image

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 0:16:58   
petea
mami2b,
kako lahko na odločbi piše tak datum oddaje?
Da ni to datum obdelave vloge za drugi - starševski del - dopusta?


Ali si morda kaj kasneje odnašala na CSD (kakšne priloge k vlogi)?


Verjetno si ob marca dobila potrdilo o oddaji vloge oz. imaš listek od priporočene pošiljke? Si si shranila kopijo svoje vloge?

A si še sploh dovolj hitra za pritožbo?


P.S.: Občina nima nič s porodniškimi.

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 15:19:48   
mami2b
No, v mislih sem imela csd v naši občini :) Jaz sem obe v logi (za porodniški in starševski dopust) oddala hkrati, na enem listu, ki sem ga dobila pri njih. Tudi kasneje nisem nič nosila na center. Potem sem pa dobila odločbo, na kateri je pisalo, da sem vlogo za starševski dopust vložila 26.6. In zato zmanjšana porodniška.

Kaj pa vi? Ste posebej oddajale vlogo za porodniški in starševski dopust ali hkrati?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 17:43:20   
petea
obračunati ti morajo po starem zakonu, kot že zapisano, se gleda datum vloge

seveda pa je sedaj na tebi, da dokažeš, kdaj si dala vlogo

< Sporočilo je popravil petea -- 23.9.2012 17:50:07 >

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 18:57:57   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mami2b

No, v mislih sem imela csd v naši občini :) Jaz sem obe v logi (za porodniški in starševski dopust) oddala hkrati, na enem listu, ki sem ga dobila pri njih. Tudi kasneje nisem nič nosila na center. Potem sem pa dobila odločbo, na kateri je pisalo, da sem vlogo za starševski dopust vložila 26.6. In zato zmanjšana porodniška.

Kaj pa vi? Ste posebej oddajale vlogo za porodniški in starševski dopust ali hkrati?



Za porodniški dopust sem oddala ca. 1 mesec pred nastopom porodniškega dopusta. Kar pa se tiče dopusta za nego in varstvo otroka, pa moraš prinesti na csd potrdilo o rojstvu - jaz sem ga ob prihodu iz porodnišnice, okoli 15.5. Mogoče si pa ti na csd šele 26.6. javila, da se je otrok rodil? Ali pa so se na csd zmotili v datumih, sploh ne bi bilo čudno.

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 19:14:44   
petea
Katy78,
ne spomnim se, da bi kdaj posebej obveščala CSD o rojstvu otroka, razen, ko je bilo potrebno dokazati upravičenost do podaljšanega porodniškega dopusta zarad nedonošenčka.

Praviloma se oddaja enotna vloga, nato oni pred iztekom prve odločbe po uradni dolžnosti preverijo podatke v bazah (da se je otrok rodil in kdaj) in izdajo še drugo odločbo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 19:20:03   
panineve

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Katy78,
ne spomnim se, da bi kdaj posebej obveščala CSD o rojstvu otroka, razen, ko je bilo potrebno dokazati upravičenost do podaljšanega porodniškega dopusta zarad nedonošenčka.



obveščanje o rojstvu je zdaj nova stvar. meni 2 leti nazaj ni bilo treba, letos pa.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
23.9.2012 21:43:18   
mamica deklicam
glede obveščanje o rojstvu otroka je moj mož in leta 2008 in 2011 obvestil center o rojstvu, ker je koristil očetovski dopust.

glede tega, kako goljufajo nas, bi imele mi za povedat še veliko. Ko berem razne tele teme, ugotavljam, da vsak center kar nekaj po svoje obravnava odločbe.
Če imaš še čas, se pritoži, ker bi ti morali obračunat še po starem zakonu

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 8:26:07   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Katy78,
ne spomnim se, da bi kdaj posebej obveščala CSD o rojstvu otroka, razen, ko je bilo potrebno dokazati upravičenost do podaljšanega porodniškega dopusta zarad nedonošenčka.

Praviloma se oddaja enotna vloga, nato oni pred iztekom prve odločbe po uradni dolžnosti preverijo podatke v bazah (da se je otrok rodil in kdaj) in izdajo še drugo odločbo.


Ja, je treba sporočiti, tudi na sami vlogi je navedeno, imaš pa za to čas vse do nastopa dopusta za nego in varstvo.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 24.9.2012 8:28:00 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 9:36:46   
mami2b
Sem bila danes na csd in mi je rekla, da se je nekdo že pritožil in so vprašanje poslali na ministrstvo ter da pričakujejo odgovor.

Je pa očitno luknja v zakonu in lahko vsak dela po svoje. Namreč, po zakonu je treba vlogo za nego in varstvo otroka oddati 30 dni pred iztekom porodniške, po pravilniku pa se obe vlogi lahko oddata hkrati. Je pa zakon nad pravilnikom in zdej bojo na ministrstvu odločili.

Če se odločijo po zakonu, pri meni ostane enako, boste pa verjetno vse ostale mamice skočile v zrak user posted image , ker boste morale vračati (če se vam porodniški del izteče po 31.5. in prejemate 100%).

Pa poglejmo kako se bodo odločili ... user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 10:24:11   
petea
mami2b,

- ne more biti postavljen samo en dan, na katerega bi se naj izvedla takšna aktivnost, saj tako iz subjektivnih, procesnih kot že iz čisto objektivnih razlogov to ni izvedljivo (npr. 'odločitveni' dan pride na nedelovni dan (nedeljo ali praznik) - se bo nekdo iz Kopra samo zato zapeljal v nedeljo dopoldne v Ljubljano, da bo na tej njemu najbližji dežurni pošti oddal priporočeno pošiljko?)

- zakon je res nad pravilnikom, torej prednostno velja to, kar piše v zakonu; menim pa, da se v tem konkretnem primeru akta bereta dopolnilno (in tudi do sedaj se je to brez problema izvajalo na ta način): če si se o neki zadevi odločil 60 dni prej in do skrajnega roka 30 dni pred iztekom porodniškega dopusta nisi spremenil odločitve, velja tvoja odločitev na ta 'odločitveni' dan; na ta način tudi razumem sestavo enotne vloge za otroške prejemke S1/1, prav tako so na mojih odločbah za nego in varstvo otroka v obrazložitvah kot datumi oddaje vloge vedno navedeni dejanski, torej še iz časa nosečnosti;
če si pa ta rok zamudil, ostaneš brez dopusta za nego in varstvo otroka

- ob boljšem pregledu vloge S1/1 pravzaprav ugotoviš, da na njej sploh ni mogoče jasno in nedvoumno izraziti, za kaj oddajaš vlogo (ob posameznih pravicah ni izbirnih kvadratkov, ki bi jih prekrižal, da uveljavljaš posamezno pravico), tako da jim moraš ročno dopisati, da boš npr. glede dopusta za nego in varstvo otroka vlogo oddajal kasneje, sicer smatrajo, da si oddal nepopolno vlogo user posted image

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 10:26:57   
petea
aja,
pa če še nisi zamudila pritožbenega roka, le oddaj pritožbo, saj ti je ne glede na dopisovanje z ministrstvom drugače ne bodo rabili upoštevati

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 10:30:02   
mamica deklicam
če vprašate mene, bodo odločili, da velja po zakonu. Tako da bodo obračunavali po novem zakonu. Zelo močno upam, da se motim, a država nas oklesti, kjer se le da. In bodo hitro preračunali, kaj je za njih bolj ugodno.

Da vam povem moj primer. Sama sem letos zaključila porodniško 7.1. A ker velja od 1.1. nov zakon, so mi lepo povozili staro odločbo za otroški dodatek in mi nov dodatek dali takega, kot da sta moji obe hčerki v vrtcu. A imam drugo doma. Sem se pritožila in je šla moja pritožba naprej na ministrstvo, kjer so jo zavrnili. In zaradi 7 dnevov porodniške sem vsak mesec ob 13,4 eure. Mogoče se kateri zdi malo, meni je pa veliko, sploh ker sem sedaj že tri mesece brez službe. Nič pa ne morem narediti glede povišanja otroškega in znižanja vrtca za prvo dokler mi nadomestilo iz zavoda ne poteče. Za to pa verjetno same veste, da ni veliko.

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 10:38:56   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Katy78,
ne spomnim se, da bi kdaj posebej obveščala CSD o rojstvu otroka, razen, ko je bilo potrebno dokazati upravičenost do podaljšanega porodniškega dopusta zarad nedonošenčka.

Praviloma se oddaja enotna vloga, nato oni pred iztekom prve odločbe po uradni dolžnosti preverijo podatke v bazah (da se je otrok rodil in kdaj) in izdajo še drugo odločbo.




ne, Katy78,
nikjer na vlogi S1 to ne piše, prav tako ne v odločbah; CSD po uradni dolžnosti spremlja določene zadeve, če ne prej, v dnevih pred iztekom porodniškega dopusta preveri podatke o rojstvu otroka in izda drugo odločbo - zato pa imajo vzpostavljen računalniški dostop do uradnih evidenc

CSD moraš samo sporočiti podatke, do katerih oni nimajo dostopa oz. bi bilo nerealno pričakovati, da bodo vsakodnevno spremljali spremembe, npr. da se boš zaposlila, da si dolgotrajno zbolela, da je otrok ali mama umrl
Ja, je treba sporočiti, tudi na sami vlogi je navedeno, imaš pa za to čas vse do nastopa dopusta za nego in varstvo.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 10:47:04   
mami2b
Na portalu euprave piše tako: Pri uveljavljanju pravice do dopusta za nego in varstvo otroka morate biti pozorni na:
- pravico do dopusta za nego in varstvo otroka uveljavljate na centru za socialno delo hkrati z uveljavljanjem pravice do porodniškega dopusta oziroma do očetovskega dopusta, sicer pa 30 dni pred potekom porodniškega dopusta .

Sicer pa pravilnik podrobneje pojasnjuje zakon, v katerem je naveden rok 30 dni. Pa dvomim, da to pomeni točno 30 dni; torej ne 25 in ne 35 dni.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 11:15:28   
petea
kaj pa naj bi po tvojem pomenilo, če piše 30 dni?

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 12:36:10   
mami2b
petea,
teh 30 dni si očitno eni razlagajo po svoje, zato pa je prišlo do tega. Kot si sama napisala, en sam dan ni možen za oddajo, in v pravilniku so natančneje pojasnjeni roki.

Tebi in vsem ostalim tudi v obrazložitvi odločbe pišejo datumi, ko ste oddajale vloge, torej še ko ste bile noseče, meni je pa v tej drugi odločbi naveden datum, ki približno sovpada z rokom 30. dni. Pa takrat nisem oddala odločbo in ga je nekdo kar sam napisal user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 12:39:58   
mami2b
petea,
teh 30 dni iz zakona si vsak lahko razlaga po svoje (kar si tudi očitno je), če ne bi bili roki podrobneje določeni s pravilnikom.

Praviš, da imaš v obeh odločbah v obrazložitvi naveden isti datum, torej ko si oddala vlogo še ko si bila noseča. Jaz pa ne. Oz. v prvi odločbi da, v drugi je pa naveden datum, ki približno sovpada s temi 30. dnevi iz zakona. Čeprav sem tako kot ti oddala oboje istočasno.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 12:52:57   
petea
ker sem bila pred oddajami vlog tudi sama radovedna, kako so sploh postavljeni ti roki, sem že večkrat prebirala dotični zakon in pravilnike;
napisani so - kako se naj izrazim - user posted image

nekje piše, da se morata starša 30 dni prej oglasiti na CSD, da dobita papirje (in nikjer potem ni zavedeno, kdaj tiste papirje dejansko morata oddati), glede druge zadeve, da morajo biti oddane npr. 15 dni prej ipd. - in potem lahko samo upaš, da razumeš enako kot uradniki na CSD


in sedaj so kolobocije, ko zadeve niso nedvoumno zapisane (npr. namesto '30 dni prej' 'DO 30 dni prej' 'ali 35 do 25 dni prej' ...- me res zanima, kako bodo reagirali oz. kakšna bodo navodila in odgovor ministstva o tem)



moja stališče je tako: 30 dni prej mora biti vloga pri njih (oz. žigosana kot priporočena na tisti dan), odločiti pa morajo po tistem zakonu, ki je veljal, ko si ti oddala vlogo

P.S.: res me zanima, kateri datum so pisali, če je bil dotični dan padel na nedeljo/praznik

(odgovor članu mami2b)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 12:58:44   
petea
mami2b,
enkrat nisem oddala vsega naenkrat - takrat sem čez dva dni dobila klic, da vloga ni popolna - uradnik pač ''ni videl'' mojega modrega ročnega dopisa v sivem okvirčku, da bomo za drugi del oddali kasneje user posted image

vseeno pa so navedeni datumi oddaje vlog v odločbah vedno bili pravi - glede tega pa tudi striktno zahtevam potrdila oz. si vloge pred oddajanjem tudi skopiram - izkušnje z raznimi vlogami in dokazili so naredile svoje

< Sporočilo je popravil petea -- 24.9.2012 12:59:10 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starševsko nadomestilo 90% ali 100%?
24.9.2012 13:28:30   
mami2b
Tudi mi smo se tokrat marsikaj naučili. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?