|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Termometer - izkušnje
24.3.2010 9:19:15   
Balerina
Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 9:40:28   
Anonimen
Do sedaj smo pregurali z navadnim digitalnim termometrom ki odmeri temp. nekje v 20-30 sekundah ... samo je res nepraktičen za nočno preverjanje temperature ... tak da ko bo spet sila bomo kupili kaj ušesnega ali pa tistega ki ga prisloniš na sence ...

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 9:58:32   
tintin
imeli smo ušesnega Omron, Lanaformovega ušesnega&za na sence, pristali pa pri Micralite digitalnem, ki odčita v 10 sec. In je fajn! Ušesni je kazal vrednosti, da te kap (npr. otrok je imel čez 40 vročine, ušesni pa kazal 37.6 pa take fore....) !?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 10:00:38   
kristinaj
imam termo scan od brauna... meri se v ušesu in sem zadovoljna, imam tudi navadnega od citizen a ga redko uporabljam, skoraj nikoli

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:20:08   
tinaaja
Jaz uporabljam digitalnega, ki izmeri v 10s. AMPAK ... merim zmeraj ene 3x zapovrstjo, ker sem ugotovila, da vsakic zmeri vecjo temepraturo - sele ko mi2x pokaze enako neham. Tko je kot da se ne segreje do prave mere TT in rabi vsaj minuto (torej nekje 3 odcitanja), da pokaze pravo TT. user posted image  moram kupit kaksnega novega

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:39:34   
Klaudia
Imeli smo dva navadna za podpazduho in braun termoscan za uho. En je bil večji sranje kot drugi. 3x zaporedoma merila, vsakič je bilo drugače. In to po celo stopinjo odstopanje.

Zdaj sem kakšen mesec nazaj v Hartlauerju kupila happylife ušesni termometer, ki je zakon. 3x zaporedoma merim in vedno pokaže isto. Pa še z lučko ti pokaže kdaj je temperatura ok, kdaj se je začela višat in kdaj je že alarmantno.

Z cityparkove internetne strani:
Infrardeči termometer Happylife
Infrardeči ušesni termometer podjetja Happylife je edinstven in vsestransko uporaben pripomoček za zdravje. Telesno temperaturo izmeri v 1 sekundi in vas na to opozori z akustičnim in optičnim alarmom. Ponuja 9 pomnilniških mest in številne dodatne funkcije, kot npr. merjenje temperature površin in tekočin, prikaz temperature v prostoru, prikaz datuma in ure ter funkcijo štoparice. V Optiki Hartlauer ga ekskluzivno ponujajo po ceni 19,90 EUR.



_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:40:17   
kristinaj
ušesni ima res odstopanja a ne takšna kot navaja tintin... ko ima vročino okoli 39, tudi ta pokaže blizu 39.. ima odstopanje, tudi piše v navodilih, cca 0,4 stopinje... npr.. če ima vročine 39, bo ušesni mi kazal 38,6 in nič drugače...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:44:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.




Za vnetje ušes ni pogoj, da otrok dobi vročino.
Sicer pa ne vem zakaj je tako moderno kupovat vse te elektronske termometre za v ritko, ušeska, usta...najboljši so tisti stari za pod pazduho. In najbolj zanesljivi. Daš pod pazduho, priviješ k sebi otroka, ga stisneš k sebi in mu zapoješ, ...vročina je izmerjena.user posted image   pol pa berem tu ene in iste norije kako narobe kaže, za celo stopinjo izstopanja.user posted image

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:49:33   
Dudica1
Mi imamo ušesnega braunovega in smo zadovoljni...merim 2-krat ker večkrat ko merite višja po temperatura ker se uho segreva ko mu dajete gor termometer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 12:59:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.




Za vnetje ušes ni pogoj, da otrok dobi vročino.
Sicer pa ne vem zakaj je tako moderno kupovat vse te elektronske termometre za v ritko, ušeska, usta...najboljši so tisti stari za pod pazduho. In najbolj zanesljivi. Daš pod pazduho, priviješ k sebi otroka, ga stisneš k sebi in mu zapoješ, ...vročina je izmerjena.user posted image   pol pa berem tu ene in iste norije kako narobe kaže, za celo stopinjo izstopanja.user posted image


Naša punca je skos v gibanju in da bi ji pol minute tiščala roko ob trup se ji scufa ... sem probala parkrat in ne gre ... sem ji pa z istim komot zmerila temperaturo v ritki, samo za nočno preverjanje ni ravno priročno napol spečega otroka odvijat pa merit al pa sam ga obračat, da mu toplomer pod pazduho zatlačiš ... če imaš pa takega na dotik ali na uha pa ni treba nič otroka dramit pa slačit ... itak je pa od vseh najbolj anesljiv čisto navadni živosrebrni, samo dopovej ti enoletnemu živcu, da mora bit 7 minut pri miru user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 14:44:40   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.




Za vnetje ušes ni pogoj, da otrok dobi vročino.
Sicer pa ne vem zakaj je tako moderno kupovat vse te elektronske termometre za v ritko, ušeska, usta...najboljši so tisti stari za pod pazduho. In najbolj zanesljivi. Daš pod pazduho, priviješ k sebi otroka, ga stisneš k sebi in mu zapoješ, ...vročina je izmerjena.user posted image   pol pa berem tu ene in iste norije kako narobe kaže, za celo stopinjo izstopanja.user posted image



ja pa ga kupi kje, če ga moreš user posted image user posted image

ga ne prodajajo več...vsaj živosrebrnih ne...zdaj so neki alkoholni, ki pa so jih tudi umaknili iz prodaje, ker se težko ali pa se sploh ne, izbijajo...

imam pa enga digitalnega...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 20:29:08   
10ka
sem ravno pred kratkim spraševala o termometrih

http://www.ringaraja.net/forum/m_5017781/mpage_1/tm.htm#5017992



_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 20:51:16   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ušesni ima res odstopanja a ne takšna kot navaja tintin... ko ima vročino okoli 39, tudi ta pokaže blizu 39.. ima odstopanje, tudi piše v navodilih, cca 0,4 stopinje... npr.. če ima vročine 39, bo ušesni mi kazal 38,6 in nič drugače...

Čaki čaki - tole si pa narobe razumela - temperatura v ušesu je do pol stopinje VEČ kot pri merjenju pod pazduho, zato se pri merjenju v ušesa šteje temperatura za povišano šele nad 37,5 oz. treba je pol stopinje ODBITI, da dobiš temperaturo, kot bi bila merjena pod pazduho.

Mi imamo Braunovega in smo super zadovoljni - vedno merim vsaj po 2x in večinoma mi izmeri po 2x isto, le redko se zgodi, da je razlike za 0,1 stopinje pri 2 zaporednih merjenjih. Je pa res, da moraš biti natančen pri vstavljanju v uho.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 20:53:29   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina
ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.

Tole pravzaprav sploh ni slabo, če imaš ušesnega - jaz sem pri naši vsakič ravno po tem najhitreje ugotovila, da ima vnetje ušesa, ko si ni pustila meriti, ker sicer vedno pusti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 21:17:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.




Za vnetje ušes ni pogoj, da otrok dobi vročino.
Sicer pa ne vem zakaj je tako moderno kupovat vse te elektronske termometre za v ritko, ušeska, usta...najboljši so tisti stari za pod pazduho. In najbolj zanesljivi. Daš pod pazduho, priviješ k sebi otroka, ga stisneš k sebi in mu zapoješ, ...vročina je izmerjena.user posted image   pol pa berem tu ene in iste norije kako narobe kaže, za celo stopinjo izstopanja.user posted image


Naša punca je skos v gibanju in da bi ji pol minute tiščala roko ob trup se ji scufa ... sem probala parkrat in ne gre ... sem ji pa z istim komot zmerila temperaturo v ritki, samo za nočno preverjanje ni ravno priročno napol spečega otroka odvijat pa merit al pa sam ga obračat, da mu toplomer pod pazduho zatlačiš ... če imaš pa takega na dotik ali na uha pa ni treba nič otroka dramit pa slačit ... itak je pa od vseh najbolj anesljiv čisto navadni živosrebrni, samo dopovej ti enoletnemu živcu, da mora bit 7 minut pri miru user posted image



Ja veš, moja je že od majhnega navajena in s tem nimamo problemov.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 21:21:05   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Kupujemo nov termometer pa me zanima vaše izkušnje in mnenja o no tach termometrih. Se mi zdi fino predvsem za majhne otroke ali pa pri vnetih ušeskih ko je kar zoprno še tistov merjenje v ušesku, ki je že tako ali tako boleč.




Za vnetje ušes ni pogoj, da otrok dobi vročino.
Sicer pa ne vem zakaj je tako moderno kupovat vse te elektronske termometre za v ritko, ušeska, usta...najboljši so tisti stari za pod pazduho. In najbolj zanesljivi. Daš pod pazduho, priviješ k sebi otroka, ga stisneš k sebi in mu zapoješ, ...vročina je izmerjena.user posted image   pol pa berem tu ene in iste norije kako narobe kaže, za celo stopinjo izstopanja.user posted image


Naša punca je skos v gibanju in da bi ji pol minute tiščala roko ob trup se ji scufa ... sem probala parkrat in ne gre ... sem ji pa z istim komot zmerila temperaturo v ritki, samo za nočno preverjanje ni ravno priročno napol spečega otroka odvijat pa merit al pa sam ga obračat, da mu toplomer pod pazduho zatlačiš ... če imaš pa takega na dotik ali na uha pa ni treba nič otroka dramit pa slačit ... itak je pa od vseh najbolj anesljiv čisto navadni živosrebrni, samo dopovej ti enoletnemu živcu, da mora bit 7 minut pri miru user posted image



Ja veš, moja je že od majhnega navajena in s tem nimamo problemov.user posted image




vse se da, kakor navadiš, tako pa imaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Termometer - izkušnje
24.3.2010 21:51:42   
valči
Mi imamo ušesnega Braunovega termo scan.Zelo zadovoljni,eden bolj pametnih nakupov za otrokeuser posted image
Meri točno,nimamo težav z meritvijo.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Termometer - izkušnje
25.3.2010 14:35:43   
honey
Jaz imam pa Omrona ušesnega in sem super zadovoljna z njim. Vedno mi pokaže točno, tudi 2-3 merjenja zapovrstjo mi pokaže isto, mogoče odstopa za 0,1 °, tako da nimam pripomb čez njega. Res pa je, da moraš biti zelo natančen, kako ga vstaviš, kot je povedala že moja predhodnica. Moraš ga malo bolj "zarinit" v uho, drugače ne kaže pravilno.

Kar pa se tiče navadnega termometra, pa pri nas deluje samo takrat, ko ima 40° vročine, ker edino takrat je pri miru. Mah, saj zdrži par minut, samo še vseeno ne dovolj dolgo, da bi dejansko temp. izmeril. Tako da niti jaz nimam živcev se ubadat s temi navadnimi termometri user posted image Še sebi se mi ne da merit vročine z njim, kaj šele otroku user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?