|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odvajanje od....
15.4.2010 14:38:29   
Julija08
Sin je star 19m in ga še dojim, prav tako ima še dudo, pa še na kahlico ga mislim začeti navajati tam junija-julija ko bodo dopusti.

Kaj mislite, da je pametno najprej skenslati, da ne bo prehudih travm, pa da ne bom vse naenkrat??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 14:42:26   
Anonimen
Najprej plenico. Dudo bo tako al tako kmalu sam od sebe dal stran, ker ga bo sram ratal. Tako velik fant, pa ima še dudo... user posted image

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 15:42:12   
ledenaa
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Najprej plenico. Dudo bo tako al tako kmalu sam od sebe dal stran, ker ga bo sram ratal. Tako velik fant, pa ima še dudo... user posted image


res??
če bi iblo temu tako ne vem zakaj imajo starejši otroci tudi do 5 letauser posted image

Za odvajanje od plenice mora otrok biti "zrel" .Dopusti gor ali pa dol-to še ne pomeni da ga boste odvadili od plenic ,če še ne bo pripravljen.

Odvajanje od dude ni,ampak pač samo preprosto vzameš in poveš,da je že velik fant in da imajo dojenčki dudo ipd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 15:55:00   
Anonimen
no tega pa jaz ne zagovarjam da je otrok "zrel". Pa naj to reče 100 pediatrov,
pa 100 mamic pa ne vem kdo še. Naša je lulala v plenice dokler je pač mela plenico na riti -
ko smo pa plenico vzeli - je v enem tednu začela hoditi na kahlo. Aja - pa od plenic se je odvadila pri 19. mescih. Tko da...
Če ma otrok plenico na riti sploh čuti ne da se je polulal. Če ti zna vse povedat, lahko pove tudi to.
Pol pa vidiš otroka pri štirih letih s plenico user posted image user posted image user posted image  ?!?!?!? Ne ti men da ni sposoben hodit na wc ker ni zrel?
A zrel pa je da izraža svojo voljo za vse ostalo? Neumnost. To je sama potuha. In ja - zgrožena sem nad mamicami, ki imajo otroke v plenicah tako dolgo ker kao otrok ni zrel.
Ma pri treh letih je skrajni cajt da neha lulat v plenico. Ker pa če ne... Potem se je pa treba vprašat da ni tud umsko malo nezrel..

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 16:04:39   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

IZVIRNO SPOROČILO: tedy


Za odvajanje od plenice mora otrok biti "zrel" .Dopusti gor ali pa dol-to še ne pomeni da ga boste odvadili od plenic ,če še ne bo pripravljen.

Odvajanje od dude ni,ampak pač samo preprosto vzameš in poveš,da je že velik fant in da imajo dojenčki dudo ipd...




Ja sej nisem rekla, da bo ratalo, probala pa bom, ker je idealno ker so dopusti in je čas, pa še poleti je lažje. Če ne bo šlo bom pa za nekaj časa pustila in potem spet probala.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 16:20:48   
ledenaa
Umske nezreli so kakor vidim kar nekaj staršev user posted image user posted image
pa saj ne rabiš zagovarjat,ti je kdo kaj rekel user posted image

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 19:19:19   
josephine27
čisto odvisno. če dudo veliko uporablja bi ga jaz sigurno prej od dude odvadila ker dela škodo zobem. sam ne vem če zato rabiš glih dopust. jaz bi na tvojem mestu dude odvadila že zdaj- pred poletjem, na kalico pa potem ko boš na dopustu.

_____________________________



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 20:13:11   
Taddy78
Evo se javlja mamica "umsko nezrelega otroka"... dnevne plenice smo se rešili pri 3.letih, ponoči jo imamo še sedaj, čeprav je vedno suha-aja, star bo 4.5 let.
Dude smo se odvadili pri 4.letih, pa so zobje OK.

Jaz bi na tvojem mestu najprej skenslala al dudo ali pa dojenje. Če bo duda, bo potem verjetno zizika za tolažbo, če bo dojenje, bo duda za tolažbo.
Za plenice še imaš čas, četudi bo potem otrok po tedy-nih besedah umsko nezrel.

Moj sin dude ni sam dal vstran, ampak smo mu jo vzeli, ko se je enega dne odločil, da bo imel raje kocke kot dudo in tisto noč brez problema prespal. naslednji dan je rekel, da bi raje imel dudo in ne kock, pa sva se z partnerjem odločila namesto njega.

Tedy, pa še nekaj besed o tvojem postu...če nekateri starši pustimo otroku, da sam "odraste" v določenih delih razvoja, še ne pomeni da so umsko nezreli in bogi tvoj otrok, če imaš tako mnenje o naših otrocih.
Poznam jih kar nekaj, ki so vlekli dudo ali pa cuzali flašo do prvega razreda in ti povem, da jim ne ti, ne jaz, ne seževa do kolen.
100 pediatrov, 100 mamic, 100 različnih pristopov v vzgoji in ne mi rečt, da si ti nekaj posebnega in da pa imaš pa ti 100% prav user posted image


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 21:42:16   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
ponoči jo imamo še sedaj, čeprav je vedno suha-aja, star bo 4.5 let.




Se opravičujem,ne tega jemat kot kritiko,ker ni,ampak zakaj pa ima ponoči plenico,če je suha?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 22:04:35   
ljupka
Moja kmal 4 letna punca ima ponoči tudi plenico!Podnev pa ne že od 17 meseca!
Zakaj?
Čist preprosto ker je mali pijanček!Ogromno pije,na dan mi spije sigurno do 3l tekočine.Če pride ura 18,19 ni nič drugač,ona je skoz žejna!Vem da bi morala vsaj zvečer omejit pitje,sam ne gre ker joka!Je pa tudi toliko pametna,ko ne gledam si sama postreže al gre pa k babici,ki vnukinjo ne bo pustila žejno!Srčno rada bi prekinila s plenicami pa ne gre in več ne vem kako se tega lotit,ker smo že vse probal!

Pa nočno lulanje je sedaj dokazano bolezen,ker mehur ni dovolj zrev in niso še razvite nekakšne bakterije!Starejši sin je jemal tri mesece tabletke pred spanjem in je od takrat suh!
Sedaj je v sedmem razredu in je učiteljica rekla da je nadpovprečno inteligenten ,čeprav je do 6 l lulav v hlače!
Tako da ne boste verjele ni umsko prizadet!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odvajanje od....
15.4.2010 22:22:54   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
ponoči jo imamo še sedaj, čeprav je vedno suha-aja, star bo 4.5 let.




Se opravičujem,ne tega jemat kot kritiko,ker ni,ampak zakaj pa ima ponoči plenico,če je suha?



Po pravici povedano...smo že bili 1 mesec brez plenice (nočne), potem pa se je 3 noči zaporedoma polulal (spi pri nama-no še nekaj o čem bi se dalo debatirat) in ker mi teh nočnih preoblačenj pojstle in tamalega ni bilo več smešno, ga raje "obložim".

Ravno včeraj je prvič spal v svoji postelji (da ne bo pomote, do 1.leta je brez problema spal v kinderpetu) in ponoči vseeno prišel k nama. Ko se bo čisto navadil spati sam, pa bo odšla tudi plenica.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 7:51:03   
barni
Jaz sem tudi v eni od lepljivih tem zgoraj prebrala, da se morajo starsi odlociti, kdaj bodo dali stran plenico in ne otrok. In da ni nobene fore v zrelosti. No s tem se jaz ne strinjam, mislim da je za vsak razvojni korak potrebna dolocena zrelost otroka in potrpezljivost starsev - eno z drugim.

Jaz sem imela namen letos poleti malo poskusiti, trenutno je stara 2,5 let. Spodaj je moja tema, saj me je mala prehitela in mi sama rekla, da bi bila brez plenicke. Sem bila presenecena in sem jo skoraj zacela prepricevati, da naj pocaka do poletja, ko bi bilo lazje (zdaj vem, da bi bilo res, ker sem jo morala vcasih sredi travnika celo preoblect, pa se cevlje bi bilo treba).

Kaj vem, meni se je zdel zdaj pravi cas, ce je sama rekla, me je pa okolica dodobranapsihirala (v vrtcu, da morda se ni pripravljena, ker prvi dan se ni sama povedala da jo lulat, tasca, da je se premajhna, moj oce, da smo to zaceli prekmalu in da se ne bo slo...). Skratka polno pripomb, ki ti res olajsajo ves postopek, ja.

Kolegica pa ima isto staro deklico, ki ima tudi dudo. In je rekla, da bojo najprej dudo, potem pa plenice. Samo je kr kriza, ker se grejo mehko odvajanje dude in pravi, da ta mali kar ni do tega, da bi bila brez. Noce ji je pa kar vzeti in konec.

Ja mene tudi zanima, kako otroka navaditi, da bi bil med spanjem brez plenice. Nasa je sedaj skoraj mesec dni odkar smo poskusili biti brez cez dan in je naceloma suha. Mal se ubadamo s kakanjem, pa noce povsod na stranisce, samo kar gre. MEd spanjem pa kar precej lula. V vrtcu imajo pred spanjem kosilo in je juho in pije, jasno potem vse polula med spanjem. Zvecer pa tudi med vecerjo pije, ne morem ji dati jest brez da pije. In je ponoci spet polulana plenica. Kaksen nasvet?


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 8:11:43   
Anonimen
Ja mene tudi zanima, kako otroka navaditi, da bi bil med spanjem brez plenice. Nasa je sedaj skoraj mesec dni odkar smo poskusili biti brez cez dan in je naceloma suha. Mal se ubadamo s kakanjem, pa noce povsod na stranisce, samo kar gre. MEd spanjem pa kar precej lula. V vrtcu imajo pred spanjem kosilo in je juho in pije, jasno potem vse polula med spanjem. Zvecer pa tudi med vecerjo pije, ne morem ji dati jest brez da pije. In je ponoci spet polulana plenica. Kaksen nasvet?


Ja počakaj da bo zadost zrela user posted image user posted image user posted image user posted image  Sploh ne vem kaj poskušate - itak mora bit otrok zrel - takrat bo sam povedal user posted image user posted image user posted image

Mislim... saj ne vem al bi se zjokala al smejala....

Ne vem zakaj starši potem sploh kdaj vzamete otoku plenice, pa poskušate (mogoče bo pa ostal suh), saj bo itak (ko bo zadost zrel), sam vzel plenico stran user posted image  

No konec koncev pa vsi pridete na to, da je treba otroku plenico enkrat vzet pa celo... razmišljat začnete kako ga odvatiti še ponoči... HAH zanimivo user posted image user posted image user posted image  Zrelost pa taka!

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 8:25:47   
tilči
Moj starejši sin se je odvadil od dnevne plenice pri 3. letih,ko smo bili na morju in je bil večino časa v kopalkah ali nag in je ugotovil,da je bolj fino brez pleniceuser posted image
Od nočne pa se je odvadil,ko je bil star 4.5 leta.Takrat sva se znašla v bolnici,samo ne zaradi tega,da ne bo pomote.Verjetno se je takrat kaj ustrašil,čeprav sem bila ves čas z njim.Od takrat je nehal lulati ponoči.Tako da se je obakrat sam odločil,brez da bi kaj silili oz. navajali.
Dudo je pa pri 3. letih zamenjal za bagerja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 9:24:59   
barni
Tedy, no comment.

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 9:43:52   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
ponoči jo imamo še sedaj, čeprav je vedno suha-aja, star bo 4.5 let.




Se opravičujem,ne tega jemat kot kritiko,ker ni,ampak zakaj pa ima ponoči plenico,če je suha?



Po pravici povedano...smo že bili 1 mesec brez plenice (nočne), potem pa se je 3 noči zaporedoma polulal (spi pri nama-no še nekaj o čem bi se dalo debatirat) in ker mi teh nočnih preoblačenj pojstle in tamalega ni bilo več smešno, ga raje "obložim".

Ravno včeraj je prvič spal v svoji postelji (da ne bo pomote, do 1.leta je brez problema spal v kinderpetu) in ponoči vseeno prišel k nama. Ko se bo čisto navadil spati sam, pa bo odšla tudi plenica.


Taddy78 hvala za odgovor.Tudi naš je še enih par mesecev imel ponoči plenico,čeprav je bil podnevi suh skoraj "v trenutku".Verjamem,da se bo tudi pri vas porihtalo.Vendar je včasih prav zanimivo videt,kako potem odrastejo otroci teh perfektnih mam,ki vse vejo in obvladajo...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
16.4.2010 10:35:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sami0804)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 11:12:46   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tedy
no tega pa jaz ne zagovarjam da je otrok "zrel". Pa naj to reče 100 pediatrov,
pa 100 mamic pa ne vem kdo še. Naša je lulala v plenice dokler je pač mela plenico na riti -
ko smo pa plenico vzeli - je v enem tednu začela hoditi na kahlo. Aja - pa od plenic se je odvadila pri 19. mescih. Tko da...
Če ma otrok plenico na riti sploh čuti ne da se je polulal. Če ti zna vse povedat, lahko pove tudi to.
Pol pa vidiš otroka pri štirih letih s plenico user posted image user posted image user posted image  ?!?!?!? Ne ti men da ni sposoben hodit na wc ker ni zrel?
A zrel pa je da izraža svojo voljo za vse ostalo? Neumnost. To je sama potuha. In ja - zgrožena sem nad mamicami, ki imajo otroke v plenicah tako dolgo ker kao otrok ni zrel.
Ma pri treh letih je skrajni cajt da neha lulat v plenico. Ker pa če ne... Potem se je pa treba vprašat da ni tud umsko malo nezrel..

Je.bi ga, (tvoja) izjema potrjuje (naše) pravilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 11:19:53   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: tedy
no tega pa jaz ne zagovarjam da je otrok "zrel". Pa naj to reče 100 pediatrov,
pa 100 mamic pa ne vem kdo še. Naša je lulala v plenice dokler je pač mela plenico na riti -
ko smo pa plenico vzeli - je v enem tednu začela hoditi na kahlo. Aja - pa od plenic se je odvadila pri 19. mescih. Tko da...
Če ma otrok plenico na riti sploh čuti ne da se je polulal. Če ti zna vse povedat, lahko pove tudi to.
Pol pa vidiš otroka pri štirih letih s plenico user posted image user posted image user posted image  ?!?!?!? Ne ti men da ni sposoben hodit na wc ker ni zrel?
A zrel pa je da izraža svojo voljo za vse ostalo? Neumnost. To je sama potuha. In ja - zgrožena sem nad mamicami, ki imajo otroke v plenicah tako dolgo ker kao otrok ni zrel.
Ma pri treh letih je skrajni cajt da neha lulat v plenico. Ker pa če ne... Potem se je pa treba vprašat da ni tud umsko malo nezrel..


Jaz priznam, da imam hčerko pri še ne dveh letih v plenicah, ker sem prelena, da bi jo vsako jutro dajala na kahlo. Priznam in me ni sram. Ne da se mi vztrajat s kahlo ali školjko, ker enostavno se noče gor vsest, pa točno ve, kaj mora narest. Poleti, ko bo topleje in ko bomo večinoma zunaj, ji bom plenico vzela in sem prepričana in vem, da bo hodila z veseljem lulat na travco user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 12:54:12   
Taddy78
Tu bi še edino dodala...ja in to sicer potrjuje tedy-ino tvezo, da jim dajemo potuho, pa vseeno.Je moj otrok in se mi gladko malo jeuser posted image če se enim zdi da zaostaja v kakršnem koli razvojnem sistemu...user posted image

V vrtcu je bil suh in brez dude že pri 2.letihuser posted image
Ah ta moj cartekuser posted image v vrtcu v bistvu obvlada vse, od oblačenja, slačenja, obuvanja, obiska WC-ja. Doma pač vse delava skupaj:)

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odvajanje od....
16.4.2010 13:17:22   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ah ta moj cartekuser posted image v vrtcu v bistvu obvlada vse, od oblačenja, slačenja, obuvanja, obiska WC-ja. Doma pač vse delava skupaj:)


Beri:mami...user posted image user posted image user posted image user posted image
Se podpišem.Naj se sliši še tako oguljeno,je pa res:še prehitro odrastejo.
Po skoraj tridesetih letih se še vedno spominjam,kako me je mama zjutraj vso zaspano oblačla za šolo,pa sem bila stara 7 let...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odvajanje od....
19.4.2010 9:48:14   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Sin je star 19m in ga še dojim, prav tako ima še dudo, pa še na kahlico ga mislim začeti navajati tam junija-julija ko bodo dopusti.

Kaj mislite, da je pametno najprej skenslati, da ne bo prehudih travm, pa da ne bom vse naenkrat??

jaz bi tkole kenslala: duda-plenica-dojenje.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odvajanje od....
19.4.2010 11:42:11   
Najaa
OMG kake pišete o dajanju potuhe in druge blesarije... Če je en otrok bil pri letu in pol suh, to ne pomeni, da so pa zdej vsi pripravljeni in zreli in da smo ostali starši leni in dajemo potuho.
Naša je bila zrela pri 2,5 letih, pa sem jo že prej dajala na kahlo sam je nikoli ni sprejela. Šla je direkt na školjko in ponoči je bila suha prej kakor podnevi. Pa kaka potuha in lenoba. Pač ni bila prej zrela. In pred drugim letom nekaj otroka silit se meni zdi bedasto, če ni pripravljen na to.

Glede dude pa ne vem, ker je ni nobena moja imela.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odvajanje od....
19.4.2010 12:01:25   
krtačka
Men je prav grdo videt 4 letnika z dudo in plenico. Pa ne mi reči, da otrok ni pripravljen-starši niso pripravljeni, da bi se ubadali s tem. Do 3. leta še nekako razumem, dlje pa ne.
Moj otrok dude ni imel, dojil se je 18 mesecev, brez plenice je bil pri 20.-21. mesecih (odvadili poleti, novembra je bil star 2 leti).
Vse to je bilo, ker sva se midva z možem tako odločila. Seveda smo se prej pogovarjali, ogromno truda sva vložila v odvajanje pleničk in dojke, ampak je uspelo praktično brez travm.

Julija08 veliko uspehov pri odvajanju ti želim, uspelo vam bo, brez skrbi. Dojko bi jst na tvojem mestu počasi začela odstavljat že zdaj (seveda s pomočjo partnerja), čeprav imajo o dojenju ljudje različna mnenja. Jst pravim, kakor komu paše, dokler mamici in otroku odgovarja z dojko ni problemov. Jst sm pri 18. mesecih videla, da imava počasi oba dovolj in sva se nehala dojit v enem tednu (tukaj je imel veliko vlogo partner-brez njega ne bi šlo), dudo pa kr začni odvajat skupaj z dojenjem-poskusi menjat z ninico, tako sem jaz naredila. Še zdaj pri 2.5 letih ima bombažno pleničko za tolažbo, spi sam.
Pleničke pa bo šlo poleti, lepo jo odstrani in povej, da je že velik fant in da lahko lula ter kaka na stranišče. Tuki je tudi imel veliko vlogo partner, ker sta oba "moška". Moj mož ga je že takrat poleti naučil lulati v travico. Je bil tako ponosen sam naseuser posted image In smo tudi v enem mesecu uspešno odstavili plenico podnevi in ponoči hkrati.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?