|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:21:58   
MTFP
Mene pa zanima koliko imate kaj zaščiteno po stanovanju zaradi malih raziskovalcev. Mislim predvsem razne ostre robove, vtičnice, predale in podobno.

Naš mali nadobudnež je ravno v fazi plazenja, postavljanja na nogice, padcev in buškic. Zaenkrat imam zaščito samo v vtičnicah, čimprej bo pa potrebno kupiti še nekaj za robove, ima namreč v sobi na enem mestu izbočeno imaro in ravno tam je tak oster rob, da me kar zmrazi, ko pomislim, da bi tja udaril z očesom...

Sprašujem pa čisto iz radovednosti, ker sem bila danes pri kolegici, ki ima otročka približno iste starosti, pa me je skoraj kap ko sem videla malega plezalčka s čelado na glaviuser posted image . Saj mogoče ga res sedaj tista čelada reši kake buškice, samo kaj pa bo ko bo enkrat zunaj na betonu, čelade pa ne bo user posted image user posted image , saj mali ne bo imel nobenega občutka....

Naš je imel na trebuhu navado ko je bil zelo vesel kimati z glavo in to tako močno, da se je enkrat prav grdo udaril z bradico ob tla, samo od takrat, pa ima glavo tako previdno dvignjeno...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:28:38   
poli*
Mi smo zaščitili samo vtičnice... aja, pa še na posteljno ograjico sva zalepila spužvo, ker je skakala in bi si lahko kakšen zob odlomila.
Se pa večkrat udari ob rob mize (ma ne močno), ampak se ga potem izogiba in se nauči kako paziti. Ima leto in pol.
Tisto s čelado mi ni ravno super duper, ker potem otrok ne bo imel občutka in smisla za pazit se.
Tolko in tolko udarcev pokasirajo. Najnevarnejše dele pač zaščitiš.

< Sporočilo je popravil poli* -- 21.4.2010 21:29:17 >

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:31:18   
jera3
Mi nismo imeli nobene zaščite, razen v el. vtičnicah, to je pa tudi vse in smo preživeli brez hujših zapletov.
Otrok v čeladi po stanovanjuuser posted image , to pa še nisem slišala, sto ljudi sto čudi, počla bom od smeha!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:34:12   
AnciM
Samo vtičnice in okoli mize v dnevni so puzzle. Tu se je največ dvigal, padal in igral. Malo zaščite pred udarci in mrzlimi tlemi.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu jera3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:34:45   
rija
mi nismo imeli zaščiteno čisto nič, niti vtičnic, ker ga niso zanimale, niti predalov, ker je užival v zlaganju posode....aja.....dva meseca smo meli edino ono zaščito za stopnice, da ni uhajal v prvo nadstropje.

se mi pa začne dozdevat, da bom zdaj končno odpakirala zaščite za vtičniceuser posted image  ker sem prejšnič uhvatila svojega 4 !!!! letnika, da rine neko plastiko v vtičnicouser posted image user posted image user posted image

sicer sem tak znorela, da mislim, da si je zapomnil.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:40:47   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: jera3

Mi nismo imeli nobene zaščite, razen v el. vtičnicah, to je pa tudi vse in smo preživeli brez hujših zapletov.
Otrok v čeladi po stanovanjuuser posted image , to pa še nisem slišala, sto ljudi sto čudi, počla bom od smeha!!!user posted image user posted image user posted image

nekaj časa nazaj je bila tema o teh čeladicah in je ena pripela link
pa je bilo smeha user posted image user posted image

(odgovor članu jera3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:42:05   
živa
Imamo: zaščite za vtičnice in zaščite na vogalih mize in enem vogalu banje in enem vogalu kuhinjskega pulta.

Imam kupljene za predale, ampak sta kar spretna pri zapiranju, jih pa moram dati na okna, ker zadnje čase pristavljata stol in gledata skozi okno, večji jih zna pa že odpreti in me je strah, kdaj mu bo to prišlo na misel, mene pa ne bo zraven ... no, v mansardi so pa itak zelo nizka okna in bi lahko padel čez tudi brez pristavljenega stola, tam pa sploh nujno rabimo zaščito.

< Sporočilo je popravil živa -- 21.4.2010 21:44:04 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:52:05   
MTFP
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Imamo: zaščite za vtičnice in zaščite na vogalih mize in enem vogalu banje in enem vogalu kuhinjskega pulta.

Imam kupljene za predale, ampak sta kar spretna pri zapiranju, jih pa moram dati na okna, ker zadnje čase pristavljata stol in gledata skozi okno, večji jih zna pa že odpreti in me je strah, kdaj mu bo to prišlo na misel, mene pa ne bo zraven ... no, v mansardi so pa itak zelo nizka okna in bi lahko padel čez tudi brez pristavljenega stola, tam pa sploh nujno rabimo zaščito.


kako pa zgleda zaščita za okna?

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 21:54:48   
živa
Oken se ne da odpreti na stežaj, če jih namontiraš gor. Mi imamo te:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30098967

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 22:14:52   
Anonimen
Zaščitene imamo samo vtičnice, še dandanes.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 22:23:29   
barika
Zaščitene so vtičnice, pa dve omarici, ena s čevlji, pa ena kjer je posoda notri (ker se mi ne da dnevno posode in čevljev pospravljat user posted image ), vse kar je nevarno je na višjih policah (noži, čistila ...).
drugače sta mi  pa na očeh, vedno, ko sta skupaj, ker drugače se dogajajo same bedarije user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
21.4.2010 22:29:41   
Anonimen
Zaščitene so vtičnice, pa vogal od Tv omarice imamo polepljen, ker je poleg ravno njen igralni kotiček, vogal je pa zelo oster. Na omarah nimamo ničesar, ker že od kar je splazila vztrajam, da se omar in predalov ne odpira. Sedaj pri 17ih mesecih ji je sem in tja še zanimivo stestirat, če zdaj že dovolim opirat omare in zlagat ven ... samo ko ugotovi, da sem še kar neomajana, da potem spet mir za kake 14 dni user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 7:13:29   
Hope2
Zaščitene so stopnice ter vogali na klubski mizici, ki smo jo tudi raje umaknili na rob dnevne sobe. Enkrat je padel iz kauča in je malo manjkalo, da ni udaril z glavo na vogal mize, zato smo jo raje umaknili. Ostalo ni nič zaščiteno

Pardon na terasi imamo še zaščiteno ograjo, ker je ograja tako široka, da bi lahko skoz padel, pa smo jo oblekli v mrežo


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.4.2010 7:16:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 8:21:08   
mate0ja
Pri najbolj mamljivih predalih smo dol pošravbali ročaje, začkitene so vtičnice in to je to. Tiste zaščite so bolj tko tko. ne omejujejo samo otroka, ampak tudi tebe, ker moraš vsakič, ko hočeš odpret omarico še tiste zatiče odmotavat. Pa naj se otrok navadi kje so njegove meje. Naša bi vse odprla, vse ven zložila, vse prebrskala, pa ji nisem dovolila. V 101 mi je ratal, da je ubogala na besedo.

Tiste čelade so pa za moje pojme čist mem. Je blo smeha na to temo in takrat nisem verjela, da je kdo res tok nor, da bo mel otroka doma v čeladi.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 8:23:11   
štrumfek
samo vtičnice..

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 8:46:42   
blemma
Vtičnice in ena drsna omara, kjer imam steklenice.

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 8:50:27   
**Tinkara78**
Skoraj nobene.

Edino ko sva na novo nabavljala vtičnice sva nabavila tiste z zaščito.




< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 22.4.2010 18:09:47 >

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 8:55:40   
špelin@
Pri nas imamo zaščitne plastične "pokrovčke" v vtičnicah, skrite kable (mali jih je grizel user posted image ), drugače pa je pohištvo precej prilagojeno divjajočim otrokom user posted image Namenoma nismo kupovali ničesar z ostrimi robovi, miza je okrogla, vogali omar in postelj zaobljeni,... Pa še se prerado kaj zgodi...
Aja, v fazi stikanja po omaricah sem kar z elastiko spela ročaje user posted image

Čelada? Hja, mi bi jo potrebovali za srednjo hči... user posted image Samo po drugi strani mi pa ta ideja nekako ne "potegne".

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 9:04:02   
ksenija12
Mi smo zaščitili vtičnice, ostre robove miz, štedilnik. Je pa zaščita odvisna od stanovanja/hiše-tam je najbrž več potrebnega. To s čelado sem videla v eni od reklam, meni osebno ni blizu, pa sem po naravi velik komplikator, ampak določene stvari so
neizogibne. Smo imeli veliko bušk, da ne govorim koliko živcev in skrbi pride s tem, kar groza se me je spomnit, kako je bilo, ko se je kateri 'zletel' kam z glavo, ampak vsega se ne da preprečiti oziroma je pač del vsakdana, doma, v vrtcu.. Sama sem pristaš tega, da je treba zavarovati okolje in ga narediti otroku prijaznega (ostri robovi, vodnjaki!!! itd..), da je treba biti v neznanem okolju previden z majhnimi otroci, ampak otrok pa razen na kolesu, rolerjih...ne zaščitimo s čelado.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 9:47:26   
kristinaj
mi imamo zaščitene samo vtičnice... predalov malo, ostrih robov tudi...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 9:54:41   
koala
Jaz imam zaščiteno oz. kar zakljenjeno samo oamro z čistili, drugam jih pač nimam spraviti in so pod ključem. Edino tisto zaščito za okna bo si treba omisliti, spolh nisem vedela da obstaja, Hvala živa za informacijo. Moj sine je dobro vedel kater element sme odpirati in prazniti, ostale pa je pustil pri miru.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 9:57:48   
Katy78
Mi smo zaščitili samo vtičnice in pa eno stekleno vitrino, da je ne more odpreti.

Sem probala tudi tista varovala, da ne bi mogel odpirati predalov in omar, pa ni nobeno varovalo zdržalo, je vse dol potrgal user posted image , edino tista varovala, ki se prav prišraufajo na vrata omarice bi verjetno zdržala, ampak jih potem nismo nabavili. Ima pa kuhinjske predale najraje in potem zlaga posode eno v drugo in pokriva s pokrovkami itd., tako da mu ta užitek kar pustim. user posted image

Drugače sem pa tudi jaz videla reklamo za tiste čeladice - zgledajo ful luštne, malček z njo zgleda kot en mali hrošček. user posted image Drugače sem pa niti ni pretirano udarjal v kakšne ostre robove ali pa npr. v ročaje od predalov, je bil zelo previden. Kar pa se tiče kablov in pa TV-ja, DVD-ja in podobne tehnike - od začetka smo mu govorili, da se to ne sme. Sicer je velikokrat probaval, če sem si že premislila, pa sem mu vedno govorila NE in zdaj ga te stvari samo še včasih zamikajo, največkrat takrat, ko je že utrujen in siten in ne ve več, kaj bi sam s sabo.

Aja, pa ko je začel kobacati, sem na en zelo nizek predal, ki je pod TV-jem, nalepila malo pene na ročaj, da ne bi z glavo butnil vanj, ko pa se je začel postavljat na noge, sem pa peno kar odstranila.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 22.4.2010 10:02:02 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 10:12:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pardon na terasi imamo še zaščiteno ograjo, ker je ograja tako široka, da bi lahko skoz padel, pa smo jo oblekli v mrežo



mi imamo tako na galeriji. pa so se vsi za glavo držali, češ, kaj bo tu z otrokom. tudi sama sva mislila najprej gor dati neko mrećžo.....samo je bil mali bp ob ograji in nikoli, pa res nikoli do pred dveh mesecevuser posted image  ni držal glave skozi.

ne vem zakaj se mi zdi, da je enoleten otrok bolj previden kot štiriletenuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 10:20:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pardon na terasi imamo še zaščiteno ograjo, ker je ograja tako široka, da bi lahko skoz padel, pa smo jo oblekli v mrežo



mi imamo tako na galeriji. pa so se vsi za glavo držali, češ, kaj bo tu z otrokom. tudi sama sva mislila najprej gor dati neko mrećžo.....samo je bil mali bp ob ograji in nikoli, pa res nikoli do pred dveh mesecevuser posted image  ni držal glave skozi.

ne vem zakaj se mi zdi, da je enoleten otrok bolj previden kot štiriletenuser posted image


No ne vem kak je pri vas, ampak naš je lezel skozi, takoj ko je začel puzat. Če pa bo pri štirih še huje, pa nam bog pomagajuser posted image . Pri novi stvari je sprva res previden, samo ko vidi, da ni bav bav, pa udri, gasa, ne rabi previdnost, četudi še 100x butne, pade...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zaščite po stanovanju za malčke
22.4.2010 10:55:23   
DeVilla
Mi imamo še zdaj zaščitene vtičnice, smo pa že dol pobrali zapirala za predale in vratca od kuhinjskih elementov, pa ena zapirala sem imela na omarici za olje in kis in pri čistilih. Vse se nam je super obneslo. Spodnje predale pa sedaj tud že uporabljam za kuhinjske stvari, pred 2 letoma je vse vn letelo...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?