|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 21:45:34   
rija
Ali bi vozile s seboj na obiske svojega 4-letnika na dementni oddelek doma za ostarele?

< Sporočilo je popravil rija -- 24.5.2010 21:46:05 >


_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 21:46:33   
Anonimen
Zakaj pa ne? Demenca je bolezen.user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
24.5.2010 21:48:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 21:50:16   
Pupa1
Verjetno ne. Se strinjam z Umpa Lumpo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 21:58:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

odvisno... mislim, da ne.. če bi šlo za osebo, ki mu je ljuba, ker že odraslega to sesuje, kaj šele otroka. nekaj je fizična poškodba, nekaj pa da babica gleda v vnuka in ga ne prepozna...


To je njegova prababica, ki pa je v dveh mesecih taka, kot je bila doma, kot je je vajen. Čisto ok, ga spozna...je čisto taka, kot je bila pred boleznijo...no, sploh dvomim, da ima neko demencouser posted image

Se je pa danes v jedilnici, ko je vsem tem starčkom delil krožnike, da bi jim postregel s torto, prestrašil enega gospoda, ki je imel neke cevke v nos. Vse druge sprejema....pa tudi do danes se je igral z njihovimi igračami, ki so btw. enake, kot jih ima sam doma...celo se je enkrat z eno gospo sporekel, ker mu je kradla njegove grickaliceuser posted image user posted image user posted image

Ko pa je danes videl tega gospoda, pa je hotel iti....normalno...ampak...kaj naj za naslednjičuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
24.5.2010 22:06:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 22:16:42   
rija
saj mu vedno poskušam prikazati stvari kot pač so. in redki so trenutki, ko grem lahko sama k babici. večinoma je tak, da je šel z menoj. vzamem babico in gremo ven, pa gre mali na igrala, pa ni problema, pa jo šiba z vozičkom in se oba zabavata...zdaj pa me je malo strah za naslednjič.....user posted image  

ko je bilo z njo res hudo, pa še mene ni spoznala in je bila agresivna, sem hodila vedno sama, zdaj pa si mislim, da je po eni strani škoda zanj, da je ne vidi, ker jo ima vseeno rad, pa tudi ona vedno joka, ko ga vidi. in itak vsem razlaga o svojem pravnučku.....

jaz vem po sebi, da sem imela zelo rada svojo prababico in ona mene.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
24.5.2010 23:16:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ali bi vozile s seboj na obiske svojega 4-letnika na dementni oddelek doma za ostarele?


Ja. Sej obstaja opcija, da starostnika odpelješ malo ven na sprehod, pa še zaposleni bodo tega zelo veseli.user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 6:46:01   
josephine27
če je prababica ok in vas prepozna bi ga jaz peljala, sploh če je lepo vreme in greste ven. tisti neljubi dogodek bi pa skušala pozabit, tudi vsak dan na cesti se lahko marsikaj zgodi...

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 6:56:02   
Zala01
Jaz bi svojega 4,5- letnika peljala. Sem ga peljala tudi na obisk prababice, ko je ležala na intenzivni zaradi operacije srca in je bila res vsa v cevkah. Je pa res, da se z njim pogovarjam čisto o vsem, seveda priredim na otroško raven. Pač kar ga zanima, pogovarjava se tudi o smrti, raznih boleznih, povem mu stvari čimbolj prilagojeno njegovemu razmišljanju in ne zavijam v celofan. Skušaj mu razložit,i zakaj ima gospod cevke v nosu, otroci vse to sprejemajo in se ne ustrašijo, če se mu stvar razloži.user posted image  

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 7:30:42   
sanasan
jaz imam stara starša tudi v zaprtem oddelku, sta kar skupaj, čeprav je samo star ata dementen, stara mama je pa nepokretna. in ja, moja hčerka hodi tja že odkar sta v domu t.j. od nekje njenega 2,5 leta.
res pa je, da se jo star ata kljub demenci spominja....moje ime pogosto pozabi, njenega pa neuser posted image ....prav tako ne pozabi svoje psičke
pa še moj stara ata totalno oooooožiiiivi, ko jo vidiuser posted image . in še vsaj pol oddelka zraven! se mi pa zdi, da je naša žal ena izmed redkih manjših otrok, ki prideuser posted image , moj bratranec tudi svojega ne želi pripeljati in vem, da najino staro mamo to zelo boli.
včasih premišljujem, da bi ga imela kar domauser posted image , a mi žal ne bi zneslo skrbeti za nepokretno staro mamo. on pa ima namreč tip demence, ko ne pohaja naokoli, ampak se tujih okolij boji.
tako, da ja, jaz bi ga vzela s seboj, sploh če greš težko kam brez njega. se mi pa zdi, da na nek način tako vzgajamo tudi svoje otroke...

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 7:39:10   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

jaz imam stara starša tudi v zaprtem oddelku, sta kar skupaj, čeprav je samo star ata dementen, stara mama je pa nepokretna. in ja, moja hčerka hodi tja že odkar sta v domu t.j. od nekje njenega 2,5 leta.
res pa je, da se jo star ata kljub demenci spominja....moje ime pogosto pozabi, njenega pa neuser posted image ....prav tako ne pozabi svoje psičke
pa še moj stara ata totalno oooooožiiiivi, ko jo vidiuser posted image . in še vsaj pol oddelka zraven! se mi pa zdi, da je naša žal ena izmed redkih manjših otrok, ki prideuser posted image , moj bratranec tudi svojega ne želi pripeljati in vem, da najino staro mamo to zelo boli.
včasih premišljujem, da bi ga imela kar domauser posted image , a mi žal ne bi zneslo skrbeti za nepokretno staro mamo. on pa ima namreč tip demence, ko ne pohaja naokoli, ampak se tujih okolij boji.
tako, da ja, jaz bi ga vzela s seboj, sploh če greš težko kam brez njega. se mi pa zdi, da na nek način tako vzgajamo tudi svoje otroke...


se mi zdi to super povedano.user posted image


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 9:05:57   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ali bi vozile s seboj na obiske svojega 4-letnika na dementni oddelek doma za ostarele?

Jaz grem danes z vsemi tremi obiskat babico. 5,5- in 3,5-letnik jo itak redno obiskujeta z mojo mamo. Mislim, da je meni težje kot njima, zanju je normalno, da je taka, onemogla, jaz jo pa še vedno vidim kot je bila prej.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 9:22:34   
tažana
otroku razloži, da te cevke človeku pomagajo za to da se lahko smeje, hodi in podobno. PPOvej mu še, da ga vrjetno to nič ne boli... skratka pogovori se z njim, očitno tega še nikoli prej ni videl in tega ne pozna zato se boji. Seznani ga s tem dovolj je star. Moja tavelika punca je stara 4,5 pa je navajena vsega živega (na žalost) od tega da je ata imel luknjo v grlu, da je bil priklopljen na kisik, da je mama buhala po kempoterapiji in še bi se našlo. tega ji nismo nikoli skrivali in situacijo sprejme tako kot je.
Sedaj jo pa tudi že tri tedne vozim na obisk v dom, k stari mami.
Aja pa z vrtcem gredo zelo pogosto tja nastopat in so navajeni. Že mi smo v šoli in v vrtcu vsaj pustni sprovod skozi naredili.

Še nekaj bi omenila. Sedaj imaš možnost da otroka navadiš da starost ni nič posebnega- če boš ti skrbela za svoje stare starše in starše vestno in lepo- brez distance, bo tvoj otrok lahko imel dober vzgled, kakšen odnos bo imel s teboj ko boš ti starejša - moje mnenje. user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 9:22:57   
Najaa
Naša 3 letnica gre vsakič z mano v dom, ko gremo ali na obisk h babici ali po njo, da jo peljemo ven. Sicer naša babica nima neke hude bolezni al kej podobnega, sam vidi pa mala okol sebe dosti bolj hudih primerov in do zdaj je še vse sprejemala normalno.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 12:32:53   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: tažana

otroku razloži, da te cevke človeku pomagajo za to da se lahko smeje, hodi in podobno. PPOvej mu še, da ga vrjetno to nič ne boli... skratka pogovori se z njim, očitno tega še nikoli prej ni videl in tega ne pozna zato se boji. Seznani ga s tem dovolj je star. Moja tavelika punca je stara 4,5 pa je navajena vsega živega (na žalost) od tega da je ata imel luknjo v grlu, da je bil priklopljen na kisik, da je mama buhala po kempoterapiji in še bi se našlo. tega ji nismo nikoli skrivali in situacijo sprejme tako kot je.
Sedaj jo pa tudi že tri tedne vozim na obisk v dom, k stari mami.
Aja pa z vrtcem gredo zelo pogosto tja nastopat in so navajeni. Že mi smo v šoli in v vrtcu vsaj pustni sprovod skozi naredili.

Še nekaj bi omenila. Sedaj imaš možnost da otroka navadiš da starost ni nič posebnega- če boš ti skrbela za svoje stare starše in starše vestno in lepo- brez distance, bo tvoj otrok lahko imel dober vzgled, kakšen odnos bo imel s teboj ko boš ti starejša - moje mnenje. user posted image



Zelo lepo napisano, se lahko samo podpišem. Tudi naša je hodila redno, vsak dan, obiskovat dedija, ko je bil v bolnici po operaciji raka prostate. Pa je bila veliko mlajša, kot je zdaj tvoj. Moj oče, njen dedi, je bil takrat prav tako precej v cevkah, pa kateter in ne vem kaj še, pa je to pač sprejela, ker smo ji razložili, zakaj to potrebuje. Še zdaj, ko gleda slike, ko je ležal kasneje doma, še vedno s katetrom, se ona spomni, da je imel takrat"vrečko".user posted image Otroku se da marsikaj normalno razložiti, le tebe ne sme biti strah in ji moraš stvari predstaviti kot nekaj, kar je del vsakdana. Tako kot sosed na vozičku, pa dečko na igrišču, ki ne vidi, itd. Hendikep, bolezni... vse to smo mi, ljudje, vse to je življenje. Enim bolj in drugim manj naklonjeno.

Srečno in naredita prababici veselje!

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 25.5.2010 12:33:46 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 12:50:48   
Ulla80
men se zdi pa kr mal hecno, otroka ščitit pred takimi stvarmi, ki so del življenjauser posted image pa kaj, če se je ustrašil onega gospoda, pol je najboljš da je kar doma zaprt, ker nikoli ne ne veš kje srečaj kaj kar odstopa...pa izjave da pogrebi, smrt, bolezni niso za otrokeuser posted image ...mislim...a starši greste na pogreb, otroka pustite doma, da se revček ne bo že tko zgodaj soočal s smrtjo, doma pa po možnosti špila igrice al pa gleda risanke, kjer kri k šprica, samo ubij, ubij....ker je to seveda normalen del odraščanja in razvoja ion bla bla blauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:01:12   
rija
ok...ulla....in kaj bi ti storila, da zdaj noče več iti tja?

a bi ga na silo zraven vzela?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:04:54   
3jeMi
veste kaj punce, najstarejši in najmlajši gredo vedno skupaj... v zabavi...
midva se samo mimo doma za ostarele sprehodiva, pa bi najraje en v drugega skočili in bi lahko bila tam 2 uri, in bi se zabavali...

nikoli ne bom pozabila, ko je mene mami vozila s seboj k svoji mami v dom... vedno se je samo mene spomnila, svoje hčere pa ne... vedno je kaj od malice prišparala zame... moja mami je bila pravzaprav samo moj takstist do doma, s staro mamo sem se pa povečini jaz menila user posted image

mislim, da otroci drugače gledajo na to in tudi starejši njihov pogled na njihovo onemoglost sprejemajo drugače, kot mi... mi se pravzaprav po nepotrebnem obremenjujemo (kompliciramo!) s tem, kako bo otrok... obiski otrok starejšim popestrijo njihov monoton vsak dan in starejši pravzaprav ob njih malce pozabijo na svoje tegobe in težave...

... skratka kaj sem hotla, ja, jaz bi peljala otroka na obisk... user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:06:17   
Ulla80
sej nisi rekla da noče več ituser posted image če sam res noče it, pačok, noče. vljda ne na silo. pač greš sama enkrat, dvakrat, ga pustiš kje, k mu bo fajn dolgčas, pa mu poveš pol kok je blo pri babici fajn, da ga je pogrešala in bla kr malo žalostna, ker ga ni blo. pa tko čist mimogrede še navržeš, da si onim gospodom s cevkami tud mal poklepetala, da je čist prijazen gospod, pa sveda mu razložiš zakaj te cevke rabi, itd.

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:07:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi


... skratka kaj sem hotla, ja, jaz bi peljala otroka na obisk... user posted image


saj ga jaz tudi vozim.....samo včeraj sem se malo na zalogo zasekirala, kaj, če ne bo hotel iti več....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:08:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

sej nisi rekla da noče več ituser posted image če sam res noče it, pačok, noče. vljda ne na silo. pač greš sama enkrat, dvakrat, ga pustiš kje, k mu bo fajn dolgčas, pa mu poveš pol kok je blo pri babici fajn, da ga je pogrešala in bla kr malo žalostna, ker ga ni blo. pa tko čist mimogrede še navržeš, da si onim gospodom s cevkami tud mal poklepetala, da je čist prijazen gospod, pa sveda mu razložiš zakaj te cevke rabi, itd.



veš kaj, šit je, da njemu na nobenem obisku ni nikoli dolgčasuser posted image
on bi naslednjič kar s pižamo šel tja....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:11:52   
Ulla80
kaj, če ne bo hotel iti več....


kaj zdj - al noče it, al se ti bojiš da ne bo hotu it, al kaj tretjegauser posted image

pol smo pa mi, k odgovarjamo, čudni user posted image user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:13:02   
rija
preberi...je vedno šel, včeraj pa se je prestrašil in hotel iti ven :)

me je pa zanimalo tudi nasplošno, kako to drugi vidijo, prakticirajo.....širši aspekt vsega.....sivo....saj veš...tisto, med črnim in belimuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 4 letnik in dom za ostarele
25.5.2010 13:15:47   
Ulla80
preberi...je vedno šel, včeraj pa se je prestrašil in hotel iti ven :)


kar pa ne pomeni samoumevno, da zdej pa naslednjič ne bo več hotu ituser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?