|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gobe da ali ne?
22.7.2005 10:35:41   
bobika
Verjetno bi morala to vprašanje postaviti na forumu prehrana nosečnic in dojenčkov, pa so tam večina vprašanja za hrano dojenčkov.
Ali lahko v nosečnosti jem gobe (pražene jurčke z jajčko), ki jih je sedaj ogromno.
Kaj ve mislite o tem ali bi jih bilo bolje ne jesti ali jih lahko brez skrbi jem? Seveda, če vmes ni kakšne strupene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   gobe da ali ne?
22.7.2005 10:43:27   
marty5
Za jurčke ne vem, sama pa večkrat jem šampinjone - tako tiste sveže kot tudi zamrznjene. Sem pa bila tudi sama večkrat v dilemi. Najbolje, da kar Pušenjaka vprašaš.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   gobe da ali ne?
22.7.2005 10:50:30   
kofetek2010
gobe kot gobe se uporabljajo kot začimbe in ne kot samostojna jed, če se tega držiš jih lahko komot ješ :)

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   gobe da ali ne?
22.7.2005 10:54:43   
Tiamo
Odgovor dr. Pušenjaka

gobe so res delikatna hrana, saj so težko prebavljive in med drugim celo užitne gobe ob neprimernem rokovanju z njimi lahko postnejo škodljive oziroma povzročijo vsaj prebavne motnje, lahko pa pside tudi do zastrupitev. Kotgalvno jed bi torej gobe v nosečnosti odsvetoval, lahko pa jih uporabite kot začimbo, torej kak košček na pici ali v juhi seveda ni prepovedan.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   gobe da ali ne?
22.7.2005 11:42:07   
kati1
ojla

jaz pa priznam, da sem jedla jurčke z jajčki ravno ta teden in bili so odlični! Dokler si prepričana, da so jurčki :) ti kar jej. Pripravi jih tako, da jih boš dobro očistila (predlagam blanširanje) in dober tek.

Važno je, da ne ješ nekj kar ti škodi!

lp, K

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   gobe da ali ne?
22.7.2005 11:56:54   
arielca
Ojla,

Jaz grem pa danes k moji tašči na široke rezance v gobovi omaki (jurčkovi) in niti nimam kakšnih hudih pomislekov.

Pretiravati verjetno res ni fino, če pa si prepričana v gobe in kvaliteto priprave pa po mojem ni take panike.

papa

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   gobe da ali ne?
22.7.2005 12:01:15   
rija
jaz sem prejšnji teden jedla juho z jurčki (jih je blo ogromno not) njamiii, včeraj pa pohane šampinjone. moj želodček sodeluje. ker se sicer kar hitro pritoži, če mu kaj ne paše. tako da jih bom jaz jedla. seveda samo tiste preverjene.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   gobe da ali ne?
22.7.2005 12:21:01   
Jessy
Jaz sem tudi velik gobar, ampak trenutno žal nisem "primerna" za v gozd.

Torej...jaz mislim, da gobe lahko ješ, če si 100% prepričana, kaj ješ. Jurčki niso delikatni in bi jih jaz z veseljem jedla, vendar le prvi dan, ko so nabrani in seveda nikoli pogrete! Mislim, da se v tem primeru nimaš kaj bati!!! Jaz vem, da bi jih z veseljem jedla, ko bi mi jih kdo prinesel, ampak očitno ne bo nobenega prostovoljca!

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   gobe da ali ne?
22.7.2005 12:36:37   
bobika
hvala za odgovore.
Naši jurčki, ki so 100% užitni so pred pečenjem prekuhani. Tako, da mislim, da ne bo kaj narobe, če kakšno veliko žlico pojem. Sicer pa tako že drugače ni fajn veliko količino gob pojesti. Bom v zmernih količinah jedla.

Jessy, pri nas je pa mama tisti gobar, ki gobice nosi domov. Jih je včeraj kar precej nabrala.
Lahko prideš ka meni na porcijo gob :)

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   gobe da ali ne?
22.7.2005 13:43:17   
Jessy
Bobika, hvala za ponudbo!!! :rozica::rozica::rozica:

Tudi jaz vse gobe pred praženjem prekuham. To delamo že od nekdaj! Ne samo, da gre ogromno umazanije ven, tudi pogojni užitnosti se s tem izogneš!

Ti samo navali na te krasne jurčke in uživaj še namesto mene!!!! Sem ti kar malo fovš!:)-

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   gobe da ali ne?
22.7.2005 15:29:00   
ninocka
Jst jih ful pojem (ampak res fuuuullll), pa je zaenkrat se vse OK :)
Grem hitr trkat na les...;)

Ti si kr prvosc, pa dober tek!

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   gobe da ali ne?
22.7.2005 20:15:39   
Ana Pia
Tudi jaz sem jih jedla, in so mi teknili. Mislim,da ni nič narobe, če veš kakšne so gobe in jih zblanširaš.
lp

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?