|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 13:40:52   
nicimoja
Zanima me vaše mnenje. Ali je 4 leta star otrok (sicer zelo spreten) primeren, da dobi sebi primerno velikega štirikolesnika. Moje mnenje je NE, vsaj še dve leti ne. Zelo me zanima vaše mnenje, hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 13:43:10   
Hanuši
verjetno ti ne bom pomagala, ker moj odgovor je, ko si ga bo lahko SAM kupil, naj ga pa ima.

Saj so 4 kolesa, a še vedno se lahko take nesreče naredijo, da je kar groza. Sem bila priče eni.

Pa ne mislit, da sem za luno, ker sva s partnerjem motorista, a otrok zna samo gas tišat in nič drugega.

Se najini prijatelji tut zezajo, kdaj bo najin sinko dobil mini moto. Samo ne bo nič. Naj kar sam našpara za motor, pa bo mogoče malo bolj cenil vožnjo in svoje življenje. Lahko pa da se čist motim.

< Sporočilo je popravil Hanuši -- 26.7.2010 13:46:55 >


_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 14:11:27   
anika87
Midva z možem se oba strinjama, da do 18. leta NEEE!

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 15:43:18   
ledenaa
odvisno kakešn štirikolesnik. Mi ga imamo že od sinovega 3,5 leta

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 17:57:24   
anckabancka
Mi imamo nekaj takega  < http://www.igrarija.com/vozila/avto-na-pedala-kettcar-kettler-spa.html >

Pa ga naš petletnik le redko vozi. Raje ima navadno kolo in skiro. Lahko rečem - zgrešen nakup...



_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
26.7.2010 20:38:57   
anika87
anckabanancka, tega bi pa tudi jaz kupla svojmu že pri 4 letih user posted image
Samo po moje je nicimoja mela kaj bolj "konkretnega" v mislih... Seveda tudi letom primerno, saj si napisala tako, ampak vseeno mislim, da si mislila motornega, a ne?


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
27.7.2010 8:23:03   
nicimoja
Ja, jst sem mislila tistega pravega, motornega. Sicer ima za regulirat gas, da gre lahko čisto počasi, pa tudi daljinca, da lahko izklopiš. itd
Ledenaa a lahko napišeš, kakšen štirikolesnik imate za vašega sinka.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
27.7.2010 14:13:48   
tana-2

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Mi imamo nekaj takega  < http://www.igrarija.com/vozila/avto-na-pedala-kettcar-kettler-spa.html >

Pa ga naš petletnik le redko vozi. Raje ima navadno kolo in skiro. Lahko rečem - zgrešen nakup...




Pri nas pa je kljub kolesu bila takale formula zakon user posted image user posted image user posted image in jo je vozil toliko, da smo morali menjali gumeuser posted image . Kako so otroci različni.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
28.7.2010 12:04:24   
anckabancka
Tana-2, saj mogoče jo bo pa raje vozil kateri od treh bratcev. Verjetno se bodo čez kako leto ene trije kregali, ki bi jo radi vozili vsi naenkrat user posted image

Drugače pa meni tele motorne zadeve sploh niso všeč. Se mi zdi najpomembnejše, ko gremo ven, da se otroci zdivjajo in dajo ven vsaj malo energije. Za to pa motorni avto niti slučajno ni primeren. Boljša so kolesa, poganjalci, skiroji, trampolin...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu tana-2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
28.7.2010 12:09:14   
Anonimen
Narobe ni nič, ampak obstaja malo morje igrač, kjer otroci razvijajo še vse ostale gibalne potenciale, ne samo koordinacijo pedal, balance in hitrosti.

Meni je pač ljubše, da premiga še rit in se nadiha polnih pljuč. Najbrž sem malo staromodna.
Na te električne zadeve jo pa peljem dvakrat na leto - plačaš tistih par krogov in je.

(odgovor članu nicimoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
28.7.2010 22:34:20   
Hanuši
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Narobe ni nič, ampak obstaja malo morje igrač, kjer otroci razvijajo še vse ostale gibalne potenciale, ne samo koordinacijo pedal, balance in hitrosti.

Meni je pač ljubše, da premiga še rit in se nadiha polnih pljuč. Najbrž sem malo staromodna.
Na te električne zadeve jo pa peljem dvakrat na leto - plačaš tistih par krogov in je.


Definitivno nisi staromodna.
Tudi jaz sem za to, da otroci skačejo, brcajo, se vozijo s kolesom....

Smo imeli problem že pri prvi, ko si je zaželela elekt. skuterja. Jaz sem bila odločno proti, moj očka je pa denarce pokazal. Se mi je kar zaiskrilo. Obveljala je moja in hčerka je kar lepo pedala gonila. Ravno tako bo pri sinu.

Čeprav je partner našel na netu kopijo njegovega chopperja, seveda na akumulator in je že malo namignil, da je pa tooook hud, da bi ga pa sinko lahko imel. Pa sem samo odvrnila, da če ga najde na pedela, o.k, drugače naj pa niti ne razmišlja o tem.

Imamo prijatelja, ki je profesor športne vzgoje na gimnaziji. In je rekel, da vsako leto dobiva večje motorične "debile". Oprostite izrazu, a to so njegove besede.

Res smo starši hecni. Do 3-4 leta kupujemo vse možno in nemožno za motorični razvoj, potem jih pa lepa večina uniči z raznimi akumulat. vozili,...

Tko, da otroci naj kar tekajo, se podijo, plezajo po drevesih, se prevračajo s kolesi. Kaj je pa nam manjkalo. Popolnoma nič. Prav lepo otroštvo smo imeli

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 7:27:02   
ledenaa
Ja,otrok bo bil debil,ker mu starš to kupi user posted image
Veš moj ima 4-kolesnika in tudi teče,pelje bicikl in še 100 drugih stvari.

Mi nimamo tistega pravega,ampak otroškega,ki gre največ skoraj 7 km/h .Naš je peg perego,bil je kar drag skoraj 500 e

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 10:48:09   
liliana
Imamo prijatelja, ki je profesor športne vzgoje na gimnaziji. In je rekel, da vsako leto dobiva večje motorične "debile". Oprostite izrazu, a to so njegove besede.


Ob takih izjavah pa se jaz vprašam, kaj potem delajo profesorji športne vzgoje 9 let v osnovni šoli......zgolj skomigajo z rokami in vzpodbujajo športno debilnost.....user posted image .....ali pa igrajo mogoče šah......

Drugače pa sama nisem imela pojma, da obstajajo motorji za štiriletne otroke......

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 11:30:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Imamo prijatelja, ki je profesor športne vzgoje na gimnaziji. In je rekel, da vsako leto dobiva večje motorične "debile". Oprostite izrazu, a to so njegove besede.


Ob takih izjavah pa se jaz vprašam, kaj potem delajo profesorji športne vzgoje 9 let v osnovni šoli......


Isto kot bi počel profesor slovenskega jezika z otrokom, ki doma nikoli ni slišal za svinčnik in ni prebral nobene knjige-težko bi ga učil. No, ampak tak niti do gimnazije ne bi prišel. Saj po mojem mnenju niti tako ti t.i. telesni da ne rečem kaj ne bi smeli - telesna kultura je osnova zdravega duha, to so vedeli že stari Grki. No, saj danes je tudi velik del gimnazije kr neki..pustimo, nima veze.

V tem smislu se samo vprašaj, zakaj je prestična tekma v veslanju med Qxfordom in Cambridge-om user posted image .

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 29.7.2010 11:31:19 >

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 15:38:43   
liliana
Ja….samo povezovati črke pri branju in pisanju pa me je šola naučila……prav tako nisem Dostojevskega in Andriča  v srednji šoli brala na pobudo staršev ampak zgolj zato, ker sem morala…..sta mi bila ljubša Konsalik in Holtova……tudi poštevanko in integrale so me v šoli naučili in ne glede na to, da sem že pred vstopom v šolo znala držati svinčnik v roki, je precej zaslužen zato učitelj v osnovni in kasneje v srednji šoli…….

Kar želim povedati je to, da tudi pri telesni vzgoji morajo profesorji v šoli nekaj narediti…..ne pa zgolj jamrati, kako nerazgibane otroke imamo……saj je on zato tam, da jih motivira za delo……in če ima otrok v osnovni šoli 9 let na teden 2 uri telovadbe, bi se moralo v gimnaziji na otroku nekaj poznati……tudi če pride totalno nerazgiban v prvi razred osnovne šole……

Ker tudi, če se starši z otroci gibamo……vsakodnevno hodimo, plavamo, žogamo…..vseh telovadnih veščin vseeno ne moremo osvojiti….z mano tudi niso doma, in mislim, da tudi jaz s hčerko ne bom…..plezala po drogu, preskakovala koze, telovadila na bradlji…..ker za določene stvari so pa v šoli vseeno učitelji, da jih nekaj naučijo in nagradijo…….

< Sporočilo je popravil liliana -- 29.7.2010 15:39:26 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 15:45:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja….samo povezovati črke pri branju in pisanju pa me je šola naučila……


U got the point.

Lahko so te naučili povezovati, ker si, predvidevam, doma do takrat videla tako svinčnik kot knjigo.

Otroci, ki danes prihajajo na telovadbo, ne poznajo druge telovadbe kot premikanje miša-to je najbrž želel povedati profesor (z btw čisto neprimerno izjavo za gimnazijskega profesorja, ki samo dokazuje, da se učenci prilagajo učitelji in, napačno, v določenih primerih tudi učitelji učencem).

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 16:05:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ker tudi, če se starši z otroci gibamo……vsakodnevno hodimo, plavamo, žogamo…..vseh telovadnih veščin vseeno ne moremo osvojiti….


Absolutno da ne moreš; jim pa lahko daš osnovo, ki se potem razvija naprej.

Ampak veliko otrok je danes tudi brez te zdrave osnova najbolj običajnega norenja. Vidim že pri naši bejbi, kako so otroci veseli, kadar pridemo na obisk, ker se lahko v miru znorijooooooooo. Jaz jih v bistvu še spodbujam, da norijo tudi preko meje, ker se pri svojih starših očitno premalo ali sploh ne.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 16:18:42   
skuštrana
Mogoče sem tudi jaz staromodna, ampak pri nas so raznorazne motorne zadeve NO GO. Tam nekje do 18 rojstnega dne. Imamo pa cel vozni park raznoraznih naprav na guranje user posted image in pedaliranje. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 20:41:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Otroci, ki danes prihajajo na telovadbo, ne poznajo druge telovadbe kot premikanje miša-to je najbrž želel povedati profesor (z btw čisto neprimerno izjavo za gimnazijskega profesorja, ki samo dokazuje, da se učenci prilagajo učitelji in, napačno, v določenih primerih tudi učitelji učencem).


Ni najbrž želel to povedati, ampak je ravno to želel povedati........user posted image

Res, da so otroci dosti za računalnikom......mimogrede, saj smo tudi mi, starši, precej več za računalniki kot so bili naši starši.....nas je tudi ta svet zasvojil......user posted image

vendar, da pa bi bili otroci spet tako brez "gibalnih" osnov pa tudi ne morem verjeti.....ker že osnovna šola, bi morala dati neko motorično osnovno nadgradnjo tudi tistemu učencu, ki pride v OŠ z zgolj osnovno podlago, kar pomeni, da zgolj zna hoditi.......
bolj verjamem v to, da so leni in se jim ne da.....tako kot se pri 16 in 17 ni dalo nam in smo hvatali krivine, da se nismo udeleževali telovadbe (ker smo pač imeli takega učitelja, ki je drugje jamral v stilu, da smo motorični debili.....v bistvu pa mu je bilo vseeno ali smo na telovadbi ali nismo in mu je bilo celo lažje, če nas je bilo čim manj) in smo namesto tega sedeli v bližnjem kafiču in na veliko kadili, da smo bolj frajersko izpadli.......



< Sporočilo je popravil liliana -- 29.7.2010 20:43:58 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 21:16:43   
Hanuši
Saj ne morem verjet kako je ta tema zavila v drugo ulico.

Brezveze, da tukaj nakladamo in obračamo besede. Dejstvo je, da je vedno manj otrok na soncu in vedno več pred računalniki in TV. Zato je fino, da takrat, ko so zunaj, da se čim več gibajo. Pa saj to ne mislim na naše malčke, ciljam bolj na 14-letnike in plus

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
29.7.2010 21:19:48   
Anonimen
Z liliano sva malo zašli user posted image , kaj češ.
Ampak iz malega raste veliko....

Grem spat, izmučilo me sonce danes.

(odgovor članu Hanuši)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
30.7.2010 8:56:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Štirikolesnik za 4letnika
2.8.2010 9:06:01   
nicimoja
Zivepo, mislim tega drugega, ki je v bistvu isti kot za odrasle, samo manjši.

Odločili smo se, da ga vsaj nekaj let še ne bo imel. Jst uživam, ko ga gledam, kadar se vozi s svojim kolesom in kako uživa ko lahko na "rajs bremza", itd...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?