|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pritisk
29.7.2005 11:31:02   
CIPRESA
Koliko je še dovoljen pritisk??? In kdaj ti sprožijo porod glede na visok pritisk???

Namreč jaz imam vedno povišanega pri ginekologinji, ampak ona to ve da je pač sindrom belih halj, ko bom šla pa v sredo v porodnišnico me pa lahko zadržijo zaradi visokega pritiska....kdaj te zadržijo oz. sprožijo porod????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   pritisk
29.7.2005 11:51:34   
Divja vijolica
Jaz sem imela enkrat v porodnišnici 140 visokega, pa niso nič rekli, bila sem pa že 1 teden čez rok.
Mislim, da v porodnišnici tudi vejo, da imajo nekatere povišanega zaradi sindroma belih halj, drugače jim pa to povej.
Je pa zanimivo, da sem skozi celo nosečnost imela malo višjega, enkrat celo 140, ko pa sem ležala na porodni postelji, me je babica vprašala, če imam vedno tako nizek pritisk, ker je bil okoli 90 (za spodnjega ne vem).
Takrat mi je res čisto padel, pomoje zaradi strahu.

Želim ti veliko sreče in da boš kmalu mamica. Sem pa tudi jaz rodila 15 dni čez rok, pa še takrat nebi brez umetnih popadkov.
:rozica:

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pritisk
29.7.2005 11:55:30   
Talči
Sicer ti ne znam odgovoriti na vprašanje, lahko pa ti povem, kako je bilo v sredo zvečer, ko sem bila v porodnišnici na pregledu (o tem sem pisala včeraj).

Ko sem prišla in so mi zmerili pritisk, sem ga imela 100/50.
Potem so sledili CTG, UZ, poslušanje srca, čakanje na zapisnik, nato pa so me poslali še na EKG, ki je nekaj korakov oddaljen od porodnišnice (v drugi stavbi).
Ko sem prišla tja, so mi izmerili pritisk 123/90 in rekli, da je zelo lep in normalen.
Meni ni bilo seveda nič jasno, kako se lahko to tako hitro spremeni?
Brez skrbi, vse bo o.k. saj vedo, kaj delajo.
LP
Talči

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   pritisk
29.7.2005 12:01:05   
hubi
Oj, meni je rekla G, če bo spodnji čez 90 takoj v por. Imam pa se 3 tedne do konca

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pritisk
29.7.2005 12:36:09   
lucy32
Cipresa do 140 je še ok, tako je rekla meni G.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   pritisk
29.7.2005 15:51:35   
soncicaT
Talči, zakaj si morala na ekg?

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pritisk
29.7.2005 17:07:31   
k1
saj sedaj si že čez rok, a ne? če že nisi rodila :bravo::bravo:

meni so ga sprožili v 29t, pritisk pa mi pod zdravniškim nadzorom in tabletami ni padel pod 170/100, na koncu že 210/120 - no, pa je bilo treba končat nosečnost.

če je 160/90 oz. 95 kar naredite paniko, se ni za hecat!!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pritisk
29.7.2005 22:54:40   
violinski
Jaz sem bila predlani v dnevnem perinatalnem (al kako se že reče) centru zaradi visokega pritiska in ti povem, da zelo kmalu ugotovijo, če gre res za sindrom belih halj - meni so ga tisti dan med 8 in 14 uro merili vsaj 4x in je bil vsakokrat nižji. Poleg tega so mi naredili še sto testov (urin, kri, barvni UZ, kjer so pregledali pretoke do posteljice in kaj jaz vem česa še) in na koncu ugotovili, da imam visok pritisk zaradi visokega pritiska. (in mi seveda dali lekcijo o tem, da visok pritisk počasi ubija, hvala lepa)

Porod sprožijo, če je zraven še kakšna druga indikacija za preeklampsijo - beljakovine v urinu so prva taka stvar.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pritisk
29.7.2005 23:20:40   
eva1
Jaz sem ga imela od 140/90-170/110-zaradi visokega pritiska sem kar dolgo ležala v bolnici, vendar so mi ga z zdravili uspešno zbijali! Ni pa se za hecat!!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   pritisk
30.7.2005 21:16:19   
Talči
soncicaT, na EKG so me dali, ker me je stiskalo v prsih, da sem na trenutke ful težko dihala.
Je pa bil normalen. Na srečo.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?