|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 8:46:09   
mojamura
Včeraj sem se pripravljala na roditeljski sestanek v vrtcu, ko mi9 zazvoni telefon. bil je moj partner, ki je ostal na parceli, kjer zidamo hišo. se pomeniva, nakar reče moj 4,5 letnik, da bi se tudi on pogovarjal z atijem. seveda mu dam mobi. po nekaj minutnem pogovoru reče mali: "Adijo ati" in še v istem hipu vrže gsm aparat čez svoj hrbet direkt v zid. Telefon je star približno en mesec. Posledica je, da je ekran pokvarjen (ni zlomljen) vendar ničesar ne kaže.

Mislila sem, da se mi bo utrgalo...in kaj naj zdaj (gsm je sicer pod garancijo, vendar dvomim da jo bodo upoštevali)? povejte mi kakšna kazen je vzgojna in učinkovita v tem primeru?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 8:49:10   
uškinamama
Hm, mogoče poplačati dolg. Ko dobi naslednjič "žepnino" od babic, rojstni dan, ali ko si kaj zaželi - nema...gre za nov mamin telefon.

Me pa vseeno zanima kaj mu je tati rekel , da se je mali tako razjezil user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 8:50:31   
mojamura
ni slaba ideja. ati mu ni nič kaj takega rekel...malemu se je pač to zdelo ....kar tak....ni panike....oz....kaj jaz vem frajersko


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 8:55:27   
uškinamama
te tako razumem...naš bo 5 oktobra user posted image

Naš je enkrat pri 2 -3 letih pri noni vse rože v koritu postrigel. In sem tudi študirala kaj naj bi zaleglo...tako da sva šla še isti dan,  z njegovimi prihranki, v komunalo po rože. Jih je moral sam nazaj posaditi in se noni opravičiti..

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 9:07:40   
mojamura
ojoj....ja saj je se je moj že tudi igral 'vrtnarja'.user posted image  ampak ti povem, da me je včeraj taka jeza zagrabila. sem rekla...pa kaj ti misliš, da je 110€ padlo iz neba. in veš kaj mi je nato prinesel? šalčko kovancev in rekel:" glej mamica tu imaš polno denarja, lahko si kupiš novi telefon, jaz ti dam ta denar. " ampak fora je v tem da so ti kovanci stari tolarji.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 9:13:39   
uškinamama
mali obvlada user posted image , stavim , da te je vmes še milo gledal s pogledom bambija " mamica nesramna kako se lahko dereš na ubogega nič krivega fantka, ki ti je tako pripravljen pomagati "

poznamo, poznamo

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 9:22:11   
mojamura
hahaha....točno taki pogled je bil. ko pa sem iz sestanka prišla. se je k meni stiskal me bož in mi govoril. mami oprosti, da sem ti vrgel telefon v zid....zdaj pa je v redu, ne? zdaj pa nisi več jezna na mene, ne?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 9:26:15   
uškinamama
user posted image   enake fore, ah, ja , še bo pestro...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 9:38:33   
mojamura
da da pestro bo....zeeeeeeloo


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 12:22:56   
K_a_t_i
Meni se ta z denarjem zdi brezvezna. Saj njemu le-ta nič ne pomeni!
Enostavno mu vzemi nekaj kar je njemu najljubše (za kak teden, recimo) in mu razloži, da je on tebi uničil telefon, da pa ti sicer njemu igrače ne boš uničila, bo pa nekaj časa brez nje.
Ne ve, mogoče če se rad vozi s kolesom, naj zdaj en teden povsod hodi peš.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 12:37:32   
Najaa
Meni se tudi zdi, da taki mali še ne vejo, kako pomemben je denar. Nima še občutka za vrednost. Tak da jaz bi tudi vzela nekaj, kar mu veliko pomeni. Mogoče ritual branja pravljice pred spanjem ali risanke... ne vem, kar pač vsakodnevno dela. In par dni bi mu tumbala vsakič, ko bi hotu to delat, da ne bo, ker je dobil kazen zarad telefona. Tak da dojame, kaj kazen je.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 12:49:34   
mojamura
K_a_t_i in Najaa hvala za predloge. bom razmislila, kaj mu je najljubše...in tistega pač ne bo mel


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 12:57:42   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Meni se tudi zdi, da taki mali še ne vejo, kako pomemben je denar. Nima še občutka za vrednost. Tak da jaz bi tudi vzela nekaj, kar mu veliko pomeni. Mogoče ritual branja pravljice pred spanjem ali risanke... ne vem, kar pač vsakodnevno dela. In par dni bi mu tumbala vsakič, ko bi hotu to delat, da ne bo, ker je dobil kazen zarad telefona. Tak da dojame, kaj kazen je.


Dober predlog , razen boldanega se sama nebi posluževala...spat gremo vsi prijatelji  user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 13:55:59   
Najaa
Sej mi tudi, zvečer se vedno polubčkamo in to, pravljic pa za lahko noč ne beremo. Samo primer, pač nekaj kar mu dosti pomeni.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 16:26:18   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Meni se tudi zdi, da taki mali še ne vejo, kako pomemben je denar. Nima še občutka za vrednost. Tak da jaz bi tudi vzela nekaj, kar mu veliko pomeni. Mogoče ritual branja pravljice pred spanjem ali risanke... ne vem, kar pač vsakodnevno dela. In par dni bi mu tumbala vsakič, ko bi hotu to delat, da ne bo, ker je dobil kazen zarad telefona. Tak da dojame, kaj kazen je.


Dober predlog , razen boldanega se sama nebi posluževala...spat gremo vsi prijatelji  user posted image


Uuu, jaz pa. Pri nas ravno to deluje. Takrat ve, da sem pa res huda.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 20:59:29   
mateyka
ja ne vem, jaz mu ne bi dala mobitela v roke za pol leta. kazen za zapomnit, če ma rad mobitele seveda user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 21:09:33   
*miska.mcc*
kaj pa kake olajsevalne okoliscine? dejanje v afektu in kaj takega?user posted image

men se zdi, da je mali skuzil, da ni prav naredu, mojamura. prvo ti je cel loncek denarja prinesel. kaj pa on ve kaj so evri alpa tolarji alpa bosanske marke. plus tega je ŠE NASLEDNJI DAN prisel k tebi ko mali zalostni kuzek.
to meni cist dovolj pove.
jaz nebi sankcionirala. je dojel po mojem. in zal mu je. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 21:12:53   
*miska.mcc*
aja, ne naslednji dan. cez par ur. ma ne igra vloge.

ponizal se je, upal je, opravicil se je in obljubil, da ne bo vec!
ne ga kaznovat. ocitno je razmisljal cel cajt, ko si bla na roditeljskem.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
15.9.2010 21:54:32   
domci
Ja znajo naviti okrog prsta. Našega tudi kaznujemo z prepovedjo risank to je pri nas najstrožja kazen


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
16.9.2010 8:55:37   
mojamura
evo punce na hladilniku sta 2 lista, na enem so stvari ki so v našem stanovanju prepovedane, na enem listu pa kazni za vsako stvar. no in našega malčka je doletela kazen teden dni brez računalnika, obožuje igranje igric.

in vidim, da dojema, da je res nekaj hudega naredil. je včeraj spet prišel k meni pa mi je rekel: "mami veš, ne bom več poreden, vse igračke sem si pospravil in čevlje v vrsto zložil.Zdaj pa je potem v redu, ne? Zdaj pa lajko grem na računalnik."

pa sem rekla dragi sinko ne moreš iti, ker kazen je kazen in če se ne držim pravil je to stvar ki pač sledi. bilo mu je zelo hudo....meni tudi, ampak se mi zdi prav, da ne popustim.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
16.9.2010 10:24:37   
ronja
Prav je, da to, kar se zmenita, drži (tudi kazen), vendar se da včasih naredit kompromis. Mali se trudi in mu je žal. Tebi je tudi hudo, ko ga vidiš, da se trudi in si v bistvu ne želiš zdaj ga 1 teden kaznovat, če prav razumem. Zakaj bi vaju potem oba mučila?

Jaz naredim tako: ko dojame, da je nekaj res narobe naredila, se opraviči in poizkuša popravit in potem ko je še zelo zelo pridna in seveda misli, da se bo takoj zmazala (enako kot pri tebi), takrat ji povem, da takoj ji še ne dam željenega, ker je bila prej poredna (pač povem, kaj je bilo narobe), ampak če bo zelo zelo pridna, potem bom pa kazen skrajšala. In navadno je potem res zelo zelo pridna in potem dobi svojo željeno zadevo in je vse ok. Vsi srečni. Se mi zdi, da je to fajn, ker jim da občutek, da lahko nekaj naredijo za to, da bo boljše. Kar je boljše kot pa če so čisto neaktivni in samo čakajo, da bo pač kazni konec. S tem jim pa damo vedet, da lahko napake tudi popravijo in to se mi zdi dobro...

Pravljice za lahko noč pa ne jemljem, edino grem stran, če se noče umirit, pa to ni bilo dostikrat, ker ji veliko pomeni, da sem tam. Pa tudi mi mamo filozofijo, da se skregamo prej, zmenimo prej, potem pa gremo spat pobotani. Kot šimpanziuser posted image .

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
16.9.2010 10:31:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

evo punce na hladilniku sta 2 lista, na enem so stvari ki so v našem stanovanju prepovedane, na enem listu pa kazni za vsako stvar. no in našega malčka je doletela kazen teden dni brez računalnika, obožuje igranje igric.

in vidim, da dojema, da je res nekaj hudega naredil. je včeraj spet prišel k meni pa mi je rekel: "mami veš, ne bom več poreden, vse igračke sem si pospravil in čevlje v vrsto zložil.Zdaj pa je potem v redu, ne? Zdaj pa lajko grem na računalnik."

pa sem rekla dragi sinko ne moreš iti, ker kazen je kazen in če se ne držim pravil je to stvar ki pač sledi. bilo mu je zelo hudo....meni tudi, ampak se mi zdi prav, da ne popustim.



huh, sem razmišljala, kaj bi jaz naredila. pa bi pri našem mogoče uspela kazen zgodaj v posteljo ali nič risank ali nič računalnika.
tole si se, po mojem mnenju, čisto v redu spomnila. in jaz bi vztrajala cel teden. ne bi prekinjala, čeprav je dojel. tako, kot se zmenimo, tako mora biti. ne smemo delat nekaj na pol. user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
16.9.2010 10:49:55   
domci
Meni se pa zdi teden predolgo. Jaz našemu zmeraj rečem en dan in se tega res držim in ne popustim tudi za milimeter. Moje mnenje je, da če popustiš pri kazni, da to potem s tem nisi nič narediv zato se mi zdi bolje, da že v štartu rečeš krajše obdobje in mislim da je za tako starost 24 ur kar dosti.

_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
28.9.2010 8:36:08   
PIRANJA
domci, 24 ur je za otroka ki je močan po karakterju enako nič. cel teden si bo ta tvoj otrok bolje zapomnil. Sem pa kar malo razočarana, ker vidim, koliko otrok prizemlji le kazen v smislu nič risank in nič računalnika. Mojemu bi se strgalo, če bi moral za kazen iti not ali ne biti zunaj z prijateljčki. Čakam pa da se tu oglasi Zinka, ona ima tudi malo morje izkušenj.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšna kazen je v tem primeru vzgojna?
1.10.2010 21:48:15   
Anonimen
Tudi meni se zdi, da tukaj kazen ni potrebna. Otrok se je opravičil, hudo mu je bilo... Pa saj ni mislil, da bo s tem, ko ga bo vrgel čez ramo telefon zares uničil. Nevem, jaz ga nebi kaznovala. Kazen se mi zdi primerna samo, če otrok ve, da nekaj počne narobe - in to vseeno počne še naprej.

Pa še kaj se je zgodilo meni: ko sem bila še majhna smo se s prijatelji lovili in določili, da bo kraj za pofočkat na zadnji avtomobilski luči. Ker sem se z vso silo zaletela v njo, se je ta seveda razbila - jaz pa nisem mislila, da je to sploh možno. Bilo mi je res hudo, najprej sem se kar skrila in se nisem hotela pokazat. Tako da sem bila ful vesela, da starši niso bili jezni name, so mi pa razložili, da se luči razbijejo. :) Nevem, kaj bi dosegli s tem, da bi me kaznovali - s tem, ko me niso, so pa dosegli to, da sem si vedno upala doma povedat za vse svoje neljube nezgode, probleme... Ker sem vedela, da mi bodo pomagali in ne kaznovali.

(odgovor članu PIRANJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?