|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   genetska posvetovalnica
20.8.2010 19:33:05   
tanjusi
Ker sem imeladobro nuhalno svetlino in slabši dvojnihormonski test, je bilo predlagano da greva v genetsko posvetovalnico, zdaj pa me zanima kaj lahko tam pričakujeva?
Greva pa v Maribor...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: genetska posvetovalnica
20.8.2010 21:00:47   
aprilčica07
Midva sva sicer bla v Lj, ampak verjetno je povsod podobno.. tam nama je genetik povedal oz po domače razložil izvide od ns in dvojnega hormonskega testa (oba slaba, oz pod spodnjo mejo), pa družinsko drevo nama je narisal, povprašal če je v familiji kašna bolezen...pa ful naju je pomiril, res je bil človek na mestu.. sem bla pol še itak na amniocentezi in je blo vse ok.. zdaj imamo skoraj 1 letno frajerko doma...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 9:56:22   
tanjusi
Midva sva imela izvide ns dobre je pa pokvaril izvid dvojni hormonski test , kolikor sem razumela gin. potem tam predlagajo ac... kako je bilo pri vas? Je pa hormonski test kar precej pokvaril rezultat user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 10:19:50   
maca81
Tanjusi, jaz sem imela ravno obratno. NS porazno(1:53), DHT v redu. Ko sem šla na AC, sem DHT prikrila, pokazala le NS rezultat- da sem imela zastonj.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 10:33:45   
tanjusi
Jaz bi ac imela brezplačno, kolikor sem razumela...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 10:40:09   
maca81
Ja, itak. Če imaš slab rezultat je AC brezplačna. Za DHT ne vem, kje je meja, za NS je 1:300- kar je manj je visok riziko.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 10:58:46   
aprilčica07
Če imaš razmerje pod 1 proti 300, imaš preiskave definitivno zastonj. Jst sem mela ns 1 proti 36, hormonski pa 1 proti 123, se pravi porazna oba. Na genetiki ti bojo verjetno res predlagali amniocentezo ali pa biopsijo. Kaj vem, jst sem se itak takoj odločla, da gremo z preiskavami do konca.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 11:04:57   
tanjusi
Jaz sem imela na ns 1:1250- baje zelo dobro glede na leta... no dht pa ne vem rezultata mi je pa skupni rezultat pokvaril na 1:30 meni se zdi da je rekla nekaj takega, ker mi je javila po telefonu...:(

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 11:23:00   
tanjusi
Aprilčica,pa pri tebi je bilo vse ok? Sem malo pomirjena... jaz sem imela na ns 1:1250 kAr je za moja leta ok ... dht pa ne vem koliko je bil ampak mi je skupni rezultat poslabšal na 1:30 user posted image , grozauser posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 11:24:00   
tanjusi
sem misla da ni napisal- računalnik nekaj traca....

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 11:52:42   
aprilčica07
tanjusi: ja, mi imamo zdaj doma zdravo, divjo enoletno Julijouser posted image , rezultati pa so bli takrat porazni in vse je kazalo, da je velika možnost za DS...Takrat sem bla stara 32, pa so bli rezultati taki, kot bi jih imela 44, res je blo grozno. Ampak se je vse super izšlo. Ko sem bla na amniocentezi, smo ble 4 take z takimi slabimi izvidi, pa imamo zdaj vse zdrave otročičke doma. Ostani optimistična in korajžna, ker je velika verjetost, da nosiš zdravega otročička... ....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: genetska posvetovalnica
21.8.2010 22:20:51   
ribica.
Če si imela tako slab rezultat, da ti pripada AC, potem je skoraj brez veze hodit v posvetovalnico, saj ti tako ne bojo nič povedali, amapk te bod vprašali , ali bi se odločila za AC ali za horionsko.
Ko sem jaz šla v genetsko e bilo tako. Pa še to je bilo tako, da mi zdravnica ni predlagala, ampak je čakala kaj bom sama rekla. Sicer kar se mene tiče ni bilo dilem, ker pri horionski se zna zgodit, da ne rata, če je premalo resic, da bi jih zajeli, pa bolj boli ker gre z debelejšo iglo. In potem če en rata moraš čez par tednov ponavljati test. V tem primeru je pa itak isto kot da na ac počakaš.
Odkrito povedano, meni se je ta genetska posvetovalnica zdela čist odveč, isto zadevo bi v minuti rešila po telefonu, kjer bi se naročila na AC.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: genetska posvetovalnica
22.8.2010 8:38:50   
maca81
Ja, tale posvet na genetiki se je tudi meni zdel odveč. Je bolj za tiste, ki v bistvu ne razumejo  presejalnih testov, da ne delajo panike za brezveze.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: genetska posvetovalnica
22.8.2010 9:54:20   
tanjusi
te pa po moje v nič ne morejo prisilit... bi pa res rada da mi nekdo po ,,slovensko ,, razloži izvide...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: genetska posvetovalnica
22.8.2010 10:02:39   
ribica.
Seveda te nihče ne more prisilit. Lahko sploh ne greš v genetsko posvetovalnico, saj se gre za tvojega otroka. Kar se pa razlage izvidov tiče pa ne vem. Vprašanje je , kateri je tsiti kriterij, ki ti je toliko poslabšal rezultate.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: genetska posvetovalnica
22.8.2010 10:29:31   
aprilčica07
Meni je blo lani rečeno, da je genetska posvetovalnica obvezna. Ker ko sem se naročala na amnio, sem dobila tudi datum za genetiko. Zdaj pa nevem..user posted image Sicer je bla pa meni posvetovalnica fanj, ker je bil genetik tak prijeten, enostaven in predvsem zelo človeški. Naju je zelo pomiril.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: genetska posvetovalnica
31.8.2010 15:50:24   
tanjusi
Sva bila v genetski v mb , včeraj ... sicer sva se res načakala pa z zrdavnikom sva govorila samo par minut... ampak morem pohvalit zdravnika mislim da je Muzejinovič, ki je zelo prijazno in optimistično razložil potek amniocenteze in izvid ns. Tudi na vsa vprašanja in pomisleke je odgovoril tako da sva bila zadovoljna z odgovorom ,za ac sem se odločila in ji imam 21. , upam daa bo vse ok in da bom potem potolažena in pomirjena...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: genetska posvetovalnica
6.10.2010 11:09:55   
Rea35
Pa še moja izkušnja.
Na napotnico sta mi pripadala NS in DHT - oboje sem delala v ljubljanksi porodnišnici.
Nuhalna ok, DHT porazen - skupni rezultat za trisomijo 21 1:48 (pa za ostali dve trisomiji tud zelo slabo).
Naročila sem se na genetski posvet (osebje zelo prijazno, čakala nič, notri sva bila kakih 45 minut).
Je pa res, da sem imela jaz s seboj en kup vprašanj o kromosomskih napakah, delecijah, translokacijah, mozaikih, skratka o vsem v zvezi z AC in na splošno o kromosomskih napakah.
Glede odločitve za HB ali AC ni bilo nobene dileme, saj sem jaz že prej razmišljala, da bi šla na AC samoplačniško, ker je pač edina resna diagnostična preiskava. Nuhalna kot taka se mi zdi brez veze, pač presejalni test, ki pa dejansko ne pove nič.
Vprašajo te tudi, če bi želel FISH test (za doplačilo cca 300€), kar pa se je meni zdelo brez veze, saj tam ugotavljajo le najpogostejše 3 kromosomske napake.

En teden po posvetu je sledil poseg, zelo neprijeten, vsaj zame. Traja kakih 10 minut, potem še 2 uri počivanja v sobi.
Doma sem bila 1 teden, dva dni po posegu skoraj nisem mogla vsat iz postelje, tako zelo me je bolela trebušna prepona.
Za rezultat sem poklicala v genetski laboratorij točno 3 tedne po posegu - zelo so prijazni:).
No, pošta je sledila čez par dni.
Vse ok.


(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: genetska posvetovalnica
6.10.2010 11:21:35   
tanjusi
No tudi jaz sem že po amniocentezi ... tudi zame je bil poseg precej neprijeten in po samem posegu sem tri dni strogo ležala... mi tudi pasalo ni kaj migat ... po treh dneh sem začela malo migat , ampak samo toliko kolikor sem lahko , en teden sem bla res bolj ko ne v mirovanju... še dobro da je imel mož dopust in je on prevzel vsa dela ...No meni so vsi obljubljali hitri test (ginekologinja , zdravnik v genetski in zdravnik na ac ... misim da so rekli daa glede na slabši rezultat ) no pa ga nisem dobila , zdaj sem 15. dan po posegu , izvid še čakam , me pa tolaži tale tvoja izkušnja ...
ME PA ZANIMA TISTE KI STE OPRAVLJALE AC V MB , KAKO DOLGO STE ČAKALE IZVID?

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Rea35)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: genetska posvetovalnica
6.10.2010 11:40:34   
Rea35
No, saj smo ble na istem, jaz res ležala 3 dni (sicer pred TV, ne v spalnici), potem pa sem se še par dni doma zadrževala, delala nič fizičnega, jedla pri tašči.
Dejansko boli prve 3 dni (vsaj mene je), potem pa čutiš res eno napetost v trebuhu.......
Glede FISH testa ne vem kaj naj ti rečem, meni so vsi rekli, da je brez veze doplačevat toliko denarja, pač počakaš na kompletno analizo VSEH kromosomov.
Jaz sem zadnji teden tudi traumirala, priznam da me je stiskalo.
Ampak ti rezultati kombinacije DHT in NS pridejo zaradi let, nimaš kaj.
Jaz sem stara 35, ti pa si po mojem še starejša (ne mislim nič slabega, sklepam glede na rezultat).

Glede na informacije, ki sem jih zbrala jaz, si lahko po moje pomirjena, glede na to, da je bila NS in meritve OK.
Sicer pa saj veš, noben izvid NS ni zanesljiv - pač presejalni test. Na žalost se predvsem mlajšim, ki imajo super rezultate NS včasih rodijo otročki s kromosomskimi napakami.
Moje stališče je klub vsemu tako, da bodimo vesele, da smo dobile AC na napotnico.
Ziher je ziher.
Želim ti zdravega user posted image .

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: genetska posvetovalnica
6.10.2010 13:13:32   
tanjusi
V bistvu sem stara 35 let vendar se je zdravnica zmotila pri izračunu ...sva ugotovila z Dr. Pušenjakom in bi tudi moj izračun moral biti tam med 1:40-50...pa dobro ...
Pa tako veš kako je tudi mene že kar zvija tole čakanje izvidov na trenutke... ma bo že in upam na najboljše .

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Rea35)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?