|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bula - mastitis
23.10.2010 10:46:10   
petera
Pozdravljene,

v dveh dneh sem fasala bulo na prsih, sem si jo celo noč masirala-vroči tuš gor, ven brizgala,..bule ne morem razmasirati imam pa že pekočo bolečino. Zdaj imam gori hladne obhladke, ker sem imela celo vročo dojko in malo mrzlo pomiri. Odločila sem se, da ne bom iz te dojke več dojila, zdaj pa me zanima če obstaja katera mamica, ki si bule tudi ni mogla razmasirat.
Me pa rozno boli. Vem da boste nekatere obsojala, vendar sem se tako odločila, ker je pretežko to prenaša. Že 2. mastitis na isti dojkiuser posted image .
Hvala vsem za za pozitivne nasvete.

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 23.10.2010 15:16:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 11:10:00   
eva1
Ja koker je men znano, bi lih iz te mogla dojit, da se sprazni..sicer pa če imaš vročino, odteklo in rdečo bulo potem bo po vsej vrjetnosti potreben antibiotik..pa čimveč doji ali stiskaj mleko iz te zize, da se sprazni to!
Še to, najprej probaj sprazniti dojko, da ne bo napeta(vroč tuš pomaga), potem pa ledene obkladke na obolelo mesto!


< Sporočilo je popravil eva1 -- 23.10.2010 11:12:39 >

(odgovor članu petera)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 11:11:21   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: petera

Pozdravljene,

v dveh dneh sem fasala bulo na prsih, sem si jo celo noč masirala-vroči tuš gor, ven brizgala,..bule ne morem razmasirati imam pa že pekočo bolečino. Zdaj imam gori hladne obhladke, ker sem imela celo vročo dojko in malo mrzlo pomiri. Odločila sem se, da ne bom iz te dojke več dojila, zdaj pa me zanima če obstaja katera mamica, ki si bule tudi ni mogla razmasirat.
Me pa rozno boli. Vem da boste nekatere obsojala, vendar sem se tako odločila, ker je pretežko to prenaša. Že 2. mastitis na isti dojkiuser posted image .
Hvala vsem za za pozitivne nasvete.


ja, pa ravno iz te moraš. pospešeno iz te. da se spravi daprej, da se vodi predrejo. ne se igrat, včasih tudi AB več ne pomagajo in je treba rezat.

(odgovor članu petera)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 11:13:50   
nadka30
punca čim prej k zdravniku, da dobiš antibiotik in obvezno dojit oz si stiskat to prso, ker drugače bo še slabš in ja vem kako je to ker se mi je prejšni teden enako naredilo, preden sem šla dojit sem šla pod topel tuš ali pa si dala gor obhladek, ko sem pa podojila sem si pa na prizadeto prso dala list zelja- potegne vročino ven in je super obhladek, moraš pa nujno k zdravniku po antibioptikuser posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 11:35:02   
Petraa
Napaka. Na tej dojki moraš dojit.

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1985953,1985956#msg-1985956

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

otroka se doji bolj pogosto ,lahko si pa tudi stiskaš mleko ven,samo toliko da ne čutiš napetost oz. bolečino

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 21:25:09   
ribica.
Ja, kot so ti predhodnice rekle, ravno tam bi morala dojiti, da se odmaši, kar je zamašenega. Sicer pa je sedaj verjetno tako zamašeno, da niti ne gre več dojiti. Ne razumem zakaj delate tako znanost iz tege - če se že več kot en dan matraš da bi zrihtala zadevo, pa ne gre, potem pač greš do zdravnika. Da ti zdravilo in takoj je bolje, pa še dojiš lahko normalno naprej.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BULA-MASTITIS
23.10.2010 23:10:11   
anckabancka
Jaz sem pred dnevi imela že 3. mastitis, pa je mali star komaj 3 mesece. Pri prejšnjih treh otrocih ga nisem imela nikoli.

Tokrat sem uspela zvoziti brez antibiotikov user posted image Na dojko, ki me je bolela sem malčka veliko pristavljala in med dojenjem močno masirala in stiskala v smeri bradavice. Seveda me je to zelo bolelo in sem stiskala zobe in vmes počivala user posted image , ampak se je obrestovalo. Naslednji dan je že bilo bolje in tudi vročine nisem več imela. Se je pa to vnetje kar selilo po dojki. Sem odmasirala na enem mestu, se je preselilo na drug del dojke...
Tako da čimveč masiraj, doji in črpaj na prizadeti dojki.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: BULA-MASTITIS
24.10.2010 13:51:18   
Lantea
Petera, a je to tista dojka, iz katere si se pred kratkim odločila, da ne boš več dojila (zaradi bolečin, če se prav spomnim), da ne boš dobila mastitisa?!user posted image  Na drugi temi si dobila kar nekaj nasvetov, kako rešiti zadevo. Oprosti, nimam navade biti nesramna, ampak, če prosiš za nasvete, jih potem lahko tudi upoštevaš, saj so bili dobro namerni. Ne vem sicer, kako zelo je boleča ta bradavica, ampak mogoče bi se dalo to lažje preživet, kot pa sedaj mastitis. Torej poskusi dojiti iz boleče dojke. Pa čimprejšnje okrevanje ti želim.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?