|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko mamic???
8.10.2010 13:38:28   
brinetkaa
Hojla, zanima me, koliko vas je mamic, ki živite same z otrokecom?Kakovam znese finančno?Delate, ste brezposelne?Kako je z varstvom?Si zraven privošite še kak ženski večer oz. kdaj kam odpeketate?Ste same, ker ste si to same želele ali ker ni klapalo več s partnerjem?In kako se počutite kot mamica sama z otrokom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 13:44:51   
brinetkaa
In pa ja, zanima me še, koliko vas je takšnih, ki ste ostale same že v nosečnossti?Kaako ste vse skupaj prenesle same?Oprema sobice, nakup oblačil, porod, prvi dnevi z dojenčkom?

(odgovor članu brinetkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 13:46:35   
kristinaj
sicer nisem sama, prihaja samo za vikende zaradi narave dela.

povem samo to, da je lažje kadar sem sama. delo si organiziraš tako, da gre, otroci tudi bolj ubogajo kadar sem sama, na pomoč mi prisoči tudi mama in kadar se babe dobimo grem tudi na babji večer, pa na aerobiko...

račune plačujem sama, plača edino vrtec in vsake toliko pokrije moj globoki minus.. to je pa tudi vse...

... skratka, če ne bi šlo, brez težav ostanem sama, ker je moški samo nujno zlo in nič drugega...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu brinetkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 13:48:32   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

sicer nisem sama, prihaja samo za vikende zaradi narave dela.

povem samo to, da je lažje kadar sem sama. delo si organiziraš tako, da gre, otroci tudi bolj ubogajo kadar sem sama, na pomoč mi prisoči tudi mama in kadar se babe dobimo grem tudi na babji večer, pa na aerobiko...

račune plačujem sama, plača edino vrtec in vsake toliko pokrije moj globoki minus.. to je pa tudi vse...

... skratka, če ne bi šlo, brez težav ostanem sama, ker je moški samo nujno zlo in nič drugega...


user posted image Mogoče tvoj, moj ziher ni nujno zlo. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 13:52:02   
kristinaj
opremiš po svoje, kupuješ sama, pri prvem porodu je bila z mano sestra, ker je bil službeno odsoten, prvi dnevi z dojenčkom, sem imela srečo ker sem bila še pri naših doma in je mama pomagala, ko je imela pa 3m sem se odpravila k mojemu za 2m in potem smo se preselili v stanovanje...

kaj naj rečem, glavo pokonci, korajžno naprej... jaz se s tem, da bi ostala sama ne bi obremenjevala in bi sprejela življenje tako kot je in z veseljem pričakuj majceno, drobceno in nebogleno dete, ki bo tvoje življenje napolnilo s pozitivno energijo, imej ga rada in se mu prepusti, brezpogojna ljubezen dela čudeže...

tudi jok je pesem, čudovita pesem življenja....

srečno

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 13:53:27   
kristinaj
kathy78 pa ne sedaj rečt, da ne bi zmogla vsega sama :=))), brez njega

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 14:03:55   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

kathy78 pa ne sedaj rečt, da ne bi zmogla vsega sama :=))), brez njega


O ja, verjetno bi, ker bi pač morala. user posted image Ampak moj mož zelo veliko naredi doma v stanovanju, npr. sesanje, pomivanje tal, nakupovanje ima on v veliki meri čez ipd. tako da mi velik del bvremena odvzame in ni nujno zlo. user posted image
Kljub vsemu pa ne velja obratno - da bi on vse zmogel sam. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 14:03:58   
čmrgelj
Mislim da ta pogovor ni namenjen temu da bi pluvale čez moške, temveč da bi si povedale kako si uredite dan če ste brez.

Zato mislim da vse ki ste same z otročki povejte kaj in kako?

Lahko ga imaš ali nimaš, se imaš lepo ali si v peklu, pomojem je čisto odvisno od vsake posameznice kako si uredi preživeti dan.

Sem ga imela pa sem bila v peklu, ostala sama z otrokom in bila v nebesih, sedaj imam partnerja s katerim se dobro razumeva, vidiva za vikend - zaradi narave dela, sem brez službe pa zelo lepo poskrbi zame in seveda imava majhnega otročka in tudi zanj, dneve med tednom si moram pač krojiti sama in vzgajati kar včasih ni prav enostavno samo so pa zato vikendi toloko lepši.




_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 14:23:03   
kristinaj
sej ne pljuvam čez, sem hotela samo povedati, da ni noben bau bau če ostaneš sama...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 14:26:11   
ronja
Mogoče tvoj, moj ziher ni nujno zlo.

Podpis!

Sicer je pa malo res, da otroci bolj ubogajo, če so samo z mamo, ker je pač samo en sistem in tega se navadijo, je bolj red in potem bolj ubogajo. Če sta dva, pa pač hvatajo krivine, ker ene stvari mami bolj tolerira, ene pa oči, mali pa seveda to izkoristijo, da dobijo najboljše (za njih;) od obojega. Zato moraš, če si v paru, ves čas malo usklajevat,da ti ne zrastejo preko glaveuser posted image .

Kolikor jaz poznam samohranilk, nobena ni res sama: ali imajo novega partnerja, ali pa živijo pri starših, redko je tako, da bi bila samohranilka čisto samo od sebe odvisna. Navadno vskočijo starši. Sama se sicer v tem primeru ne bi odločila za ta korak, ker sem pač rajši sama kot s starši, ampak večinoma pa naredijo drugače.

Sicer nisem samohranilka, ampak če bi bila na tvojem mestu, bi si zmrzovalnik napolnila s kosili pred porodom, da mi potem ne bi bilo treba ne vem kaj kuhat.
Potem bi žurala, dokler bi lahko v nosečnosti (če je pač normalna), ker potem bo nekaj časa to ad acta.
Pa našla bi si kake prijateljice, ki bodo lahko kdaj vskočile. Fajn je imet veliko mrežo ljudi, ki jim lahko zaupaš svojega otroka, ne samo staršev.
Kadar pridejo obiski, jim vsaj po porodu daj kako malenkost za naredit, če se ponudijo. Lahko ti vsaj smeti odnesejo, ko grejo, recimo. To je zelo zoprno, ko si sam doma, pa če si v bloku - ker težko neseš novorojenčka plus smeti, ki jih pač seveda hočeš imet stran od otroka in nočeš z umazanimi rokami potem k njemu, skratka je komplicirano.
Sobico si opremi po svojih željah in zmožnostih, če nisi tehnični tip, pa najdi kakega prijatelja, da ti pohištvo skup sešraufa. (sicer pa to ni tak baubau;).
Kar se financ tiče, si zrihtaj preživnino.

PS: če pa še nisi ziher, če boš samohranilka, pa poizkusi, če bi z očijem zlaufalo - to je potem najlažje.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 16:00:50   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lahko ti vsaj smeti odnesejo, ko grejo, recimo. To je zelo zoprno, ko si sam doma, pa če si v bloku - ker težko neseš novorojenčka plus smeti, ki jih pač seveda hočeš imet stran od otroka in nočeš z umazanimi rokami potem k njemu, skratka je komplicirano.

Tole sicer čisto nič ni povezano s temo, ampak odnesti smeti z novorojenčkom je pa res najenostavneje. Pač jih neseš takrat, ko spi. Vsega hkrati ti pa res ni treba vlačit...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 17:13:03   
gita10
Jaz sem bila celo nosečnost sama in potem še tri leta. Meni ni ničesar manjkalo. Je pa res, da imam brata in mamo , ki sta bila ves čas pripravljena vskočit vendar jih po pravici nisem niti potrebovala oziroma sta mi bila celo odveč.
Kar se financ tiče ni bilo problemov , ker sem bila dobro situirana in zato sva z malim zelo lepo shajala.Posebno med porodniško, ker se mi ni bilo potrebno nikomur prilagajat in sva bila lahko skoraj celo porodniško nekje na poti.  Tudi sedaj je moj mož doma približno 6 dni na mesec zaradi službe, sem se tako navadila in mi je tako fajn - si sploh ne predstavljam, da bi bil doma vsak dan.
Če pa boš res ves čas sama je  dobro, da si organiziraš ljudi okrog sebe tako, da bo kdaj kdo pripravljen vskočiti na pomoč, če jo boš potrebovala  

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 17:26:20   
Anonimen
bi si zmrzovalnik napolnila s kosili pred porodom, da mi potem ne bi bilo treba ne vem kaj kuhat.


Praktičen nasvet.
Lahko tudi obiskom naročiš, da ti kaj skuhajo (osebno imam raje to od sedemnajstega bodija user posted image ).

Meni se zdi najbolj pomembno to, da prosiš za pomoč, ko misliš, da jo rabiš. Ker ljudje so zelo pripravljeni pomagat, samo reči moraš user posted image . No ja, takšne so moje izkušnje.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko mamic???
8.10.2010 17:30:44   
ronja
Pač jih neseš takrat, ko spi.

Ronja je spala samo in izključno na rokah ali v slingu, čez dan ni nikoli spala več kot 10 min. v kosu, nikoli nisi vedel, kdaj se bo zbudila, doma smo v bloku brez lifta, do smetnjakov ni tako zelo blizu, da bi otroka puščala samega doma. Zdaj ju lahko pustim sami, kot dojenčka pa ju nisem in če bom imela še kakšnega, ga po moje spet ne bom. Enostavno ne veš, če se bo ravno takrat zbudil in bo ves prestrašen, ker te nikjer ni.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko mamic???
9.10.2010 18:13:54   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lahko ti vsaj smeti odnesejo, ko grejo, recimo. To je zelo zoprno, ko si sam doma, pa če si v bloku - ker težko neseš novorojenčka plus smeti, ki jih pač seveda hočeš imet stran od otroka in nočeš z umazanimi rokami potem k njemu, skratka je komplicirano.

Tole sicer čisto nič ni povezano s temo, ampak odnesti smeti z novorojenčkom je pa res najenostavneje. Pač jih neseš takrat, ko spi. Vsega hkrati ti pa res ni treba vlačit...



Mi imamo do prve kante kakšnih milijon stopnic ter še malo po ravnem. Je žal nimamo takoj pred hišo, ker je to nemogoče naredit. In da pridem do kanta in nazaj potrebujem dobro kondicijo ter slabih 10 minut. Ni šans da sama odnesem smeti kadar moža ni doma. Jih kopičim na balkonu, bljek vem, ampak druge možnosti ni. In ko kdo pride ga prosim če mi malo pomaga okoli teh klinčevih smeti.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko mamic???
9.10.2010 18:50:42   
constanca

Jaz ga tudi nisem nikoli puscala samega, da bi odnesla smeti. Ne maram, da se zbudi in je sam.

No, zdaj pa nazaj na pravo temo! Cisto smo punci temo sferdirbale.
Tiste s partnerji dejte bolj mir, pa naj bodo zlata vredni ali pa ce imate se vec dela in stroskov z njimi kot z otroki.

Ta korajzne samske mamice pa nadaljujte debato. In dobro vse organizirajte in uzivajte z otrocki!

lp,K

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko mamic???
9.10.2010 19:24:06   
liliana
Jaz sem sama med tednom, ker moj mož pač dela drugje in prihaja samo čez vikende......midve se čisto fajn rihtave......nama pa ati potem čez vikend ritem poruši.....user posted image

Res pa je, da je moja mama blizu in pripravljena kadarkoli vskočiti.......vendar tega (razen varstva, ko še ni bila v vrtcu) niti dosti ne potrebujem.....razen parkrat na leto, ko sem potrebna kakega odklopa v ženski družbi......ali ko sem zaradi službe odsotna......

Delaš pač večino stvari z otrokom.....res, da jih delaš dalj, vendar drugače ne gre, še posebno ko je otrok majhen.....je pa prednost tega tudi ta, da se otrok zna precej sam zamotiti......ker čeprav delaš večino stvari skupaj z njim, mu pa vedno vseeno nisi in ne moreš biti na razpolago......



(odgovor članu brinetkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 0:04:49   
Nattoule
Uh, uh..  Tale tema me zanima.. bom za nekaj casa ocitno ostala sama (moz gre drugam sluzbeno.. je predalec, da bi hodil domov med vikendi, bo kvecjemu prisel na kaka dva meseca za par dni). Imam pa dva otroka in me je kar malo groza. user posted image

Nasvet takih mamic, ki so bile v tej situaciji bo zelo dobrodosel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 10:25:32   
froschi
IZVIRNO SPOROČILO: Nattoule

Uh, uh..  Tale tema me zanima.. bom za nekaj casa ocitno ostala sama (moz gre drugam sluzbeno.. je predalec, da bi hodil domov med vikendi, bo kvecjemu prisel na kaka dva meseca za par dni). Imam pa dva otroka in me je kar malo groza. user posted image

Nasvet takih mamic, ki so bile v tej situaciji bo zelo dobrodosel.



Kratkoročno še gre, dolgoročno nikakor..vem iz lastnih izkušenj...kajti mož prihaja samo 3x letno domov...tudi midva imava 2 otroka....in ni enostavno.

(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 13:32:52   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
, brez težav ostanem sama, ker je moški samo nujno zlo in nič drugega...

Ti moraš pa biti precej jezna na moški spol?



_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 13:43:24   
mamamajča
Meni je pa v bistvu kruto, da prebiram take poste. Mož zato, da smeti odnese, mi kje kaj pomaga, lalala....
Jaz mam pa mojega zato, da se ob njem počutim še kaj več, kot "samo" mama nekomu, ki me potrebuje.
Rada sem ženska, rada vem, da sem mojemu privlačna ženska. In všeč mi je, ko spoznavam, da čeprav bi najbrž zlahka preživela tudi brez njega, če bi bila primorana v to, nimam osnovne ideje, kako bi to izgledalo, niti je nikoli nočem met........

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 13:54:55   
Anonimen
Meni je pa v bistvu kruto, da prebiram take poste. Mož zato, da smeti odnese, mi kje kaj pomaga, lalala....


Kot bi bil gospodinjski pripomoček. No, v osnovi še spolni, ampak ko funkcijo opravi, je lahko še gospodinjski.

Kruto, žalostno...ali samo predvidljivo?

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 14:02:13   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kot bi bil gospodinjski pripomoček. No, v osnovi še spolni, ampak ko funkcijo opravi, je lahko še gospodinjski.


eh, prej obratnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 14:05:16   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Meni je pa v bistvu kruto, da prebiram take poste. Mož zato, da smeti odnese, mi kje kaj pomaga, lalala....


Kot bi bil gospodinjski pripomoček. No, v osnovi še spolni, ampak ko funkcijo opravi, je lahko še gospodinjski.

Kruto, žalostno...ali samo predvidljivo?


Jah, vedno bodo ženske, ki jim je moški samo semenodajalec, potem, ko pa to funkcijo uspešno opravi, ga pa ali stera od hiše ali pa pač porabi... da smeti odnese, kaj pospravi, naredi po hiši... nujno zlo, pač.
user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko mamic???
10.10.2010 14:13:55   
ronja
Samo še ta post, pa dam mir, obljubim - ker ne sodim sem.

Skuštrana, a si ti v našem bloku doma?

nama pa ati potem čez vikend ritem poruši...

Kolikor sem se pogovarjala z mamicami, se to vsem dogaja.

Še en predlog: sling. To je super zadeva, kadar rabiš roke, otroka pa ne moreš odložit - mojidve sta bili obe taki - ne vem, kakšen bo tvoj, ampak če si sama za vse, je to res nepogrešljivo.

nattoule, koliko sta stara otroka? Če nobeden ni dojenček, potem kar gre. Me smo bile same na morju: lani je bila kriza, ker nisem mela časa spat ali jest (oz. sem morala zbirat eno ali drugouser posted image ), letos je bila pa pesmica. Drugače si zorganiziraš vse skup, otroci se navadijo enega sistema in potem kar laufa. Malo bolj strogo je mogoče vse skup (kje in kdaj jemo, s čim se igramo, itd...), zato da ti pač ne naserjejo vsega, ker ne moreš vsega sproti spucat, če sta dve, ti pa ena. Ampak to se da zmenit.

Mož zato, da smeti odnese, mi kje kaj pomaga, lalala....

mamamajča, to si narobe obrnila: rekla sem samo, da se splača obiske nahecat, da ti smeti odnesejo, da ne nosiš skup z otrokom. Jasno, da imamo svoje ljube rade zaradi čisto drugih stvari (in tudi zato, ker nam življenje olajšajo), ampak to brinetki ne bo kaj dosti pomagalo, če ji pišemo, kako fajn je met nekoga zraven - to jo kvečjemu v depresijo pahne, se ti ne zdi? Je boljše napisat praktične stvari ali pa da se da, da ni tako težko...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Idealna razlika med sorojenci
jagodka7

Kolikšna je po vašem idealna starostna razlika med sorojenci?

1 leto (11%)

2 leti (45%)

3 leta (29%)

4 leta (7%)

5-8 let (7%)

Več kot 9 let (2%)


Število vseh glasov: 396

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!