|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   švedska imena
4.1.2011 13:33:01   
resnavesna07
Iščemo švedsko ime za punčko, ki bi lahko bilo uporabno tudi pri nas. Zaradi moževega dela bomo najbrž kar dosti na Švedskem, hkrati pa bi radi, da bi bilo ime vredu sprejeto tudi v Sloveniji. Pa še to: ali je res, da je na Švedskem navada, da ima otrok 2 imena? Baje da je pri njih pregovor, da ima ljubljeni otrok več imen.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: švedska imena
4.1.2011 13:35:46   
blemma
Sara.

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: švedska imena
4.1.2011 14:06:36   
ribica.
vprašanje ni, ali je res, da ima otrok 2 imeni, ampak ali ti kaj daš na to! Če ti je všeč da bi imel dve imenu, mu jih daj, lahko tudi 3, če hočeš. Sam mal glupo pa je, da bi to delala ker je "to v navadi".

Z imenom Ana ne moreš falit.

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: švedska imena
4.1.2011 15:03:08   
constanca
Alva
Moa


pa s Hano tudi nimas kej falit.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: švedska imena
4.1.2011 17:02:17   
kajalin*
Moa user posted image

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: švedska imena
4.1.2011 17:10:31   
Dashenka
Anja, Brigit(t)a, Eva, El(l)a, Irena(e), Jan(n)a, Kaja, Karla, Klara, Kristina, Laura, Lena, Lina, Lea, Lisa, Mia, Monika, Paula, Petra, Tea, ....

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: švedska imena
4.1.2011 17:49:30   
kajalin*
http://www.youtube.com/watch?v=o4sfh2u8cgUuser posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: švedska imena
4.1.2011 17:55:23   
kajalin*
Kaja je grško ime.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: švedska imena
4.1.2011 19:14:04   
mateyka
Pa še to: ali je res, da je na Švedskem navada, da ima otrok 2 imena? Baje da je pri njih pregovor, da ima ljubljeni otrok več imen.


ja. moj mož ima 3.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: švedska imena
4.1.2011 20:46:31   
bubu_bibi
Kaj pa Erin ali Elin za user posted image ?

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
4.1.2011 20:58:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bubu_bibi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: švedska imena
4.1.2011 22:01:41   
smuki
Kolikor imam jaz izkušenj z bivanjem na Švedskem, je za njih sprejemljivo skoraj kakršno koli ime. Glede na to, da tam živi ogromno narodnosti z različnimi imeni, nisem nikoli imela občutek, da so na katero ime čudno gledali oz. reagirali.
Mogoče kakšno, ki ima šumnike v imenu... to jim je malo težje.
Bolj je to pri nas v navadi, da čudno odreagiramo na tuja imena.
Drugače pa vem, da je npr. Emma skoraj nekaj takega kot pri nas npr. Mojca...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: švedska imena
4.1.2011 23:25:26   
mateyka
Sara ima isti črkovni zapis, če to iščeš. drugače pa imajo drugo črkovanje - Ana je Anna. majo pa varianto Annika.

drugače pa smo se mi samo izogibali specifičnim lokalnim črkam obeh jezikov, slovenskih šumnikov in švedskih "posebnostim" - saj veš öäå, pa o pomeni u, in u pomeni ü user posted image

v glavnem mal pazi na to - npr. ne dat otroku ime Tor, ker se pravilno izgovarja Tur in ga bojo tako tudi klicali, to pa v slovenščini ni glih cooluser posted image ime user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: švedska imena
4.1.2011 23:35:27   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
Freya.


Freja je z J user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: švedska imena
4.1.2011 23:37:01   
mateyka
aja, Lina je tipično švedsko. je pa tudi arabsko. pa dosti jih je tudi pri nas. tako da to mogoče ne bi bila slaba ideja?

aha, mož pravi da še Kristina, Lena, Mia, Paulina, Karolina, Klara, Petra, Eva, Helena.. (to mislim za isto črkovanje v obeh jezikih seveda)


< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.1.2011 23:38:47 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: švedska imena
5.1.2011 18:01:55   
resnavesna07
Hvala vam za odgovore. Mateyka, napisala si da ti je mož omenil še ime Kristina, pa sem se spomnila, da sem enkrat nekje prebrala ime Stina. A je to okrajšava imena Kristina? Za zdaj imamo v ožjem izboru Sara in po novem tudi Stina. A mi ti bolj svetuješ naj damo eno ali dve imeni (seveda ne Sara in Stina skupaj, ampak eno od teh + še neko drugo)? Ali imajo tam v praksi navado, da kličejo po obeh imenih ali le po prvem (npr. v vrtcu, šoli)?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: švedska imena
5.1.2011 18:04:39   
resnavesna07
Aja, pa še to. Katero vam je lepše Sara ali Stina?

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: švedska imena
5.1.2011 22:27:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: resnavesna07

Hvala vam za odgovore. Mateyka, napisala si da ti je mož omenil še ime Kristina, pa sem se spomnila, da sem enkrat nekje prebrala ime Stina. A je to okrajšava imena Kristina? Za zdaj imamo v ožjem izboru Sara in po novem tudi Stina. A mi ti bolj svetuješ naj damo eno ali dve imeni (seveda ne Sara in Stina skupaj, ampak eno od teh + še neko drugo)? Ali imajo tam v praksi navado, da kličejo po obeh imenih ali le po prvem (npr. v vrtcu, šoli)?


ti, mož nima pojma ali je Stina okrajšava Kristine user posted image sta pa obe imeni v uporabi.
naredi tako kot ti sede - če želiš daj 1, ali pa 2. mojega moža kličejo po 3 imenu user posted image prva dva sta po dedku in drugem imenu njegovega očeta, tretje je pa kao "njegovo" user posted image user posted image . ker so ga klicali (kaki uradniki) po prvem, je moral uradno označit katero ime je "official name" (to je ta trejtje). mislim, koje fore.. user posted image

na dokumentih imas vedno tudi "middle name" in jaz sem ga pustila praznega in potem so mi dostikrat not tlačili drugi priimek user posted image user posted image ker kao tam pa bognedaj da maš 2 priimka - čist nezaslišano user posted image

jaz sem bila proti da ma naša tamala 2 imena, ker ima že 2 priimka - bi blo imho čist too much. nam pride zelo prav da mamo oba, ker jo tukaj vedno kličejo po slovenskem, gor pa vedno po švedskem. oboji se čist ustrašjo tujega in ga veselo ignorirajo user posted image

meni je lepo Sara, samo je kar pogosto.. vedi, da se Sara v švedščini izgovarja skoraj Sora (majo un široki A, ki potegne že v O - in je men ful kmečki user posted image ), vsa imena z A-ji se izgovarjajo tako "čudno" (za nas). npr. pri Stini potegnejo un I, Inara je skoraj Inora.. user posted image

mi smo zdaj spoznali diplomate, ki so mešani (finsko-švedksega rodu) in majo dve punci z imeni Minea in Vera. Minea je zdaj gor ful popularno, Vera ima pa tudi slovenski pomen (oni sicer rečejo Vèra, samo to se ne moreš izognit user posted image ) - to se mi zdi prav fletno ime za eno potujočo slovensko-skandinavsko punco user posted image Minea mi je pa prav pravljično, baje grško. finci sicer vse pokrajšajo in pomanjšajo (kot mi user posted image ) in Mineo kličejo Minku - ful kjut imo user posted image

upam, da nisme preveč zmedeno pisala, sem bla mal hiper zgleda user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.1.2011 22:30:22 >

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: švedska imena
5.1.2011 22:31:38   
mateyka

aja, pa nikoli ne kličejo po obeh imenih.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: švedska imena
6.1.2011 17:13:13   
resnavesna07
Hvala za vse napisano. Se bomo najbrž kar za ime Sara odločili. Zdaj se odločamo le še, ali bi ji dali le eno ime ali pa dve. Priimek pa imamo samo en.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: švedska imena
9.1.2011 8:57:10   
sovila
Kaj pa, ko bo mož menjal službo v neko drugo državo? Čimbolj univerzalno ime je najbolj fajn. To z večimi imeni in večimi priimki je meni zmeda. 

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: švedska imena
9.1.2011 9:20:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sovila
Kaj pa, ko bo mož menjal službo v neko drugo državo? Čimbolj univerzalno ime je najbolj fajn. To z večimi imeni in večimi priimki je meni zmeda.


mogoče tebi. mogoče je pa za druge praktično, kar zate ni. tud to je možno, a ne? user posted image

(odgovor članu sovila)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Tvoja višina je ...
Naša črtica koraka

Moja je 166 cm, rojena sem leta 1977. Ti pa si od mene ...

višja in mlajša (40%)

višja in starejša (18%)

manjša in starejša (12%)

manjša in mlajša (23%)

isti letnik, a večja (5%)

isti letnik, a manjša (3%)


Število vseh glasov: 685

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!