|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:17:07   
matejka12
Punce morem se izpovedat in prosim če mi kakšna napiše svoje mnenje.

Z možem sva 4,5 let skupaj in imava doma 11 mesečnega sinčka.Skupaj živi leto in pol in do otrokovega 4 meseca je bilo vse super in prav.Potem pa..ful se je spremenil,prej se je vse dalo z njim pogovorit,dogovorit itd.Zdaj pa more bit vse po njegovo,če on tako reče tako bo in konec!Ne upošteva več mojih želja in me posluša.Drugače je pohvale vreden očka,pred tem obdobjem pa pohvale vreden partner!
Najbolj me trenutno slednje mori.Že od majhnega sem zmeraj imela psa.Psi so moje življenje.Okoliščine so nanesle tako da sem pred skoraj 2 leti morala oddati mojega zadnjega psa.Tega psa sva šla skupaj iskat in je bil njegov prvi pes.Oba sva ga imela zelo rada ampak ker sem takrat še živela pri starših so zahtevali da ga morem oddat še tisti dan,takoj zdaj in je bila edina rešitev ena fanj družinica pri kateri zdaj živi.Mož je dobil slabo izkušnjo glede psov,kakšna obveznost naj bi to bila.Namreč starši se z zadnjim psom niso strinjali,kljub temu da je bila oskrba samo moja in če njim ni bilo všeč da sem kdaj ven šla so me klicali naj pridem takoj domov da peljem psa(čeprav sem ga 1 uro nazaj peljala in ga fejst izmučila).In ja morala sem domov ker čene se mi dobra pela.Dragi je itak ves ta čas trpel ker sem morala velikokrat domov hoditi zaradi tega in je poslušal moje kako so non stop težili zaradi psa!No zdaj se mi je ponudila lepa priložnost da dobim psa ki si ga od zmeraj ful želim.Na svojem sem in nebodo starši imeli več nobenega vpliva,ampak tukaj je mož.Pravi kake probleme sva imela z prejšnim in da v stanovanju nebo imel psa.Kadar bo hiša takoj,ampak hiše lahko nebo nikoli!Sploh me noče poslušati,ne vidi kako si močno želim,kako še trpim za prejšnim psom.Močno si ga želim ampak nevem kaj naj naredim da bo dragi videl kaj mi meni to pomeni in da ni vse tako kot je bilo pri prejšnem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:29:13   
ZmajTolovaj
Moje mnenje: pes ni za v stanovanje. Želja gor dol. Jaz ga bi tudi mela, ampak ne v stanovanju, sori.
Kar se pa odnosa z možem tiče, se pa malo pomenita, kaj ga muči in predvsem kaj tebe muči.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:30:09   
matejka12
Pa dajte mi povedat kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?tut če bi imela hišo pes bi bil v hiši ne v pesjaku!

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:32:30   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

Pa dajte mi povedat kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?tut če bi imela hišo pes bi bil v hiši ne v pesjaku!


Očitno tvoj ni enakega mnenja. In jaz psa tudi ne bi imela v hiši. Smo pač različni. In če se oba ne strinjata, da imata psa v stanovanju, boš pač morala popustit.

sploh pa ni ok, da si jemlješ novega psa, ko tega, da si starega oddala, nisi prebolela.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:35:03   
matejka12
moj ni takega mnenja zaradi izkušenj s prejšnim.
mah jaz pravim da psa nikoli ne preboliš!zmeraj se ti spomin vrača kdaj pa kdaj k njemu.user posted image še posebno tega ker sem ga na tak način morala oddati.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:37:43   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Moje mnenje: pes ni za v stanovanje. Želja gor dol. Jaz ga bi tudi mela, ampak ne v stanovanju, sori.
Kar se pa odnosa z možem tiče, se pa malo pomenita, kaj ga muči in predvsem kaj tebe muči.



podpis


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:39:35   
matejka12
tisti ki ste mnenja da pes ni za stanovanje..
daj povejte mi kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?
a če nobete hiše imele psa nebote nikol meleuser posted image user posted image
nevem al sem jaz tako čudna user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:41:03   
Anonimen
Kaj ko bi najprej ljubezen namenila moži in vaši družini in šele potem psu?

Samo na glas razmišljam o prioritetah.

(odgovor članu matejka12)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:43:16   
matejka12
hm..saj namenjam ljubezen možu in mojemu sinku..
kot sem rekla zmeraj sem imela psa in meni je pes v življenju nekaj pomemnega..in rada bi da bi tudi sin imel to..enkrat se mi je dragi izpovedal kako zelo si je želel psa in mu ni njegov oče pustil in kako je kdaj trpel zaradi tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:43:35   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

tisti ki ste mnenja da pes ni za stanovanje..
daj povejte mi kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?
a če nobete hiše imele psa nebote nikol meleuser posted image user posted image
nevem al sem jaz tako čudna user posted image



Mi smo imeli psa in to pred hišo. razlika je, da nimaš dlak po stanovanju in ne rabiš sesat vsak dan stanovanja. Psa smo pa imeli pred hišo, v pasjem hotelu, če se lahko tako izrazim, ker mu je moj zgradil lesno hiško, izolirano, zavarovano pred mrazom z stekleno volno,... skratka ni mu bilo hudega. In ni bil na verigi, tmeveč, se je fural po zajli, med tem, ko nas ni bilo doma, seveda je imel dolgo dolžino. Ko smo bili doma, je bil spuščen, z njim smo hodili na sprehode,.. skratka imel je vse. le v hiši ni bil.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:44:19   
pizmek
Tudi js v nobenem primeru nebi imela psa v stanovanju ali pa v hiši..pes je za zunaj, za v naravo, kjer tudi uživa. Zdaj edino če boš imela oz. če bi, psa ki je velik kot mačka -tist pa zame itak ni pes.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:44:33   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

daj povejte mi kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?


velikaaaaaaaaaaaa!

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:44:35   
ursi
Jaz si tudi želim psa, rada imam živali, ampak tudi jaz nisem pristaš tega, da je pes ali v stanovanju ali v hiši (ok, mogoče v garaži, ampak ne v bivalnih prostorih). Tukaj ne mislim, da so ti psi kaj manj zunaj, na sprehodih, kakor tisti, ki so dejansko zunaj, da ne bo kdo sedaj v to smer peljal, ampak res mi ni všeč, da je pes ali mačka v bivalnih prostorih.

Ampak mislim, da je bolj pomembno, da najprej razčistita, zakaj se je njegov odnos že prej spremenil.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:48:57   
matejka12
jah vsak ma svoje mnenje,sem imela psa zunaj in noter.pa tut če ma pes nevem kako dolgo ketno,pes je privezan in konec.jaz nimam psa da bo zunaj mi privezan,ampak da bo del družine.in če ti je dlake čistis težko,potem boljš da psa nimaš

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:52:21   
ursi
No matejka12, to, da ima nekdo psa ven še ne pomeni, da ga nima rad, da bi zanj naredil kaj manj, kot ti, ki bi ga imela v stanovanju. Saj konec koncev bi bil tvoj tudi zaprt, ko nikogar ne bi bilo doma, al kako? In zato ker je zunaj, še ne pomeni, da ga nekdo nima za družinskega člana.

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:53:30   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

jah vsak ma svoje mnenje,sem imela psa zunaj in noter.pa tut če ma pes nevem kako dolgo ketno,pes je privezan in konec.jaz nimam psa da bo zunaj mi privezan,ampak da bo del družine.in če ti je dlake čistis težko,potem boljš da psa nimaš


ja itak, vsak ima svoje mnenje, ma naša mnenja niso problem, problem je, da imata vidva z možem različna menenja glede tega psa. In če ga on ne želi v stanovanju, boš pač morala popustit. al ga pa prepričat, seveda proti njegovi volji, kar ti bo nakopalo še dodatne težave, ko praviš, da imata itak neke zadeve, ki ne štimajo. raje popusti, oz pusti stat za enkrat psa in se loti ostalih težav, ki so bistveno pomembnejše ta trenutek kot ta pes, ki si ga želiš. za psa bosta imela še čas in se bosta pogovorila, ko rešita kar je zadej pomembno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 21:57:43   
matejka12
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

jah vsak ma svoje mnenje,sem imela psa zunaj in noter.pa tut če ma pes nevem kako dolgo ketno,pes je privezan in konec.jaz nimam psa da bo zunaj mi privezan,ampak da bo del družine.in če ti je dlake čistis težko,potem boljš da psa nimaš


ja itak, vsak ima svoje mnenje, ma naša mnenja niso problem, problem je, da imata vidva z možem različna menenja glede tega psa. In če ga on ne želi v stanovanju, boš pač morala popustit. al ga pa prepričat, seveda proti njegovi volji, kar ti bo nakopalo še dodatne težave, ko praviš, da imata itak neke zadeve, ki ne štimajo. raje popusti, oz pusti stat za enkrat psa in se loti ostalih težav, ki so bistveno pomembnejše ta trenutek kot ta pes, ki si ga želiš. za psa bosta imela še čas in se bosta pogovorila, ko rešita kar je zadej pomembno.


hvala!
ubistvu nekako ga ne razumem ker mi najprej povej da si zelo želi psa(itak si ga je skor celo otroštvo želel) in mi že da upanje da je pripravljen,potem pa se nekako spomni na tistega prejšnega pa ga mine.glede hiše mislim da je sam en velik izgovor.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 23:10:05   
deveta
jaz poznam veliko ljudi, ki imajo psa v stanovanju. tako kot je matejka napisala, je del družine in skozi z družino. Poznam tudi 3 člansko družino, ki je stanovala v garsonijeri s škotskim ovčarjem (sicer si tega ne predstavljamuser posted image , ampak tako je bilo). Tudi jaz sem imala psa v stanovanju. Sicer krajše obdobje, saj smo se kmalu preselili v hišo in pes je nato živel kombinirano, malo zuni malo not. Vendar spal je večinoma zunaj in se temu tako privadil, da not za več kot kako uro sploh ni želel bit. Z drugim psom, ki je prišel k hiši, po smrti prvega je bilo isto.
Zdaj živim z možem (v skupni hiši z njegovimi starši), ki ima pse rad, vendar odločno nasprotuje bivanju psa v hiši. To sem sprejela in nimam nič proti. Pse so imeli tudi oni vse njegovo otroštvo, vendar trenutno psa ni pri hiši. Čeprav sem velika ljubiteljica psov, mi je trenutno stanje kar všeč. Pes je odgovornost in včasih mi prav paše da mi ni treba še za nekoga skrbet. Bo pa pes skoraj sigurno prišel v hišo, če si ga bo hčerka, ko nekoliko odraste želela. Vsi imamo pse radi ampak trenutno po njem nimamo potrebe.

Matejka: Kaj je želja po psu vem iz lastnih izkušenj. Ko smo zidali hišo, ko sem bila še otrok, mi je bil obljubljen pes (stara sem bila 12 let). Ko se je datum selitve približeval je želja postajala že bolestna. Glavoboli, vskodnevne(oz. nočne) sanje, igala sem se samo še to, da imam psa... Tako da smo pol na vrat na nos nabavili psičko (najboljša in najlepša in najzvestejša psička na svetuuser posted image ), ki je še dobra pol leta živela z nami v bloku v petem nadstropju.

Vendar moje mnenje je, pes je kot otrok. Popolnoma bo odvisen od vaju in zaželen mora biti pri obeh enako. Če se mož ne strinja s tem, da bi pil pes pri hiši, mislim da nima smisla siliti. Mogoče počakaj še malo, večkrat kaj podebatirajta. Morda se bo s časom vdal in si ga bo tudi on želel. Veseli se v tem kar imaš do sedaj, posveti se sinčku in celotni družini, malo pozabi na psa in čas ti lahko prinese mnogo presenečenj. Morda bo nekega eno od njih tudi pesuser posted image . Srečno.

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 23:20:37   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

tisti ki ste mnenja da pes ni za stanovanje..
daj povejte mi kakšna je razlika med stanovanjem in hišo?
a če nobete hiše imele psa nebote nikol meleuser posted image user posted image
nevem al sem jaz tako čudna user posted image



pravis, da ga ne bi imela V hisi. in ne V stanovanju. ce imas hiso, je lahko v pesjaku na vrtu. ce si v stanovanju? ga bos privezala na kandelaber?



oprosti, ce sem groba. se strinjam s tvojim mozem.
ce je on proti, mu ne mores vsilit psa.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moram se izpovedat :(
13.2.2011 23:23:02   
*miska.mcc*
aja, ups...narobe sem pebrala. se opravicujem.
ampak se vedno. ce moz noce psa v stanovanje.....ne mores kuzija pripeljat notri.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 0:08:17   
Assja
ah nehajte s tem pridiganjem da pes ni za v stanovanjem, seveda da pes je za v stanovanje in to ve vsak dober lastnik psa.

k avtoričinem problemu: te popolnoma razumem, in bi tudi jaz bila zelo razočarana če mož ne bi hotel psa, ne razumem ljudi ki nimajo radi živali oz. ne razumem zakaj takšno močno nasprotovanje ? Žival ti prinese ogromno lepega, ljubezni, topline, zvestobe, odraščanje z živaljo (sploh psom) je nekaj najlepšega kar lahko ponudiš svojemu otroku. Ne razumem in tudi partnerja takega ne bi razumela, moj je bil včasih mnenja da psi niso za v stanovanje, sva se pogovorila, zdaj imava VELIKEGA psa v stanovanju in ga obožuje, in hitro je spoznal da psi SO za v stanovanje, da so psi srečni tam kjer je njihova družina (krdelo pravzaprav) user posted image

Skratka, kaj bi v tvojem primeru jaz naredila je da bi možu predstavila vse argumente za in proti, mogoče počakala nekaj časa da malo premisli, predstavila pa bi mu to kot nekaj kar si jaz tako močno želim, da tu preprosto NI kompromisa. Ker to, da si eden želi imeti psa drugi pa ne, in ga potem oba nimata - to ni kompromis!

Srečno, pa upam da rešiš kakšnega kužka iz zavetišča user posted image

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 6:12:11   
Felicita
Assja, pri živih bitjih si morata to bitje želeti oba. Ker za bitje je treba skrbet in je obveznost, ne glede na to kok nezahteven je. ni to nov tv, ki ga postaviš v kot in bo stal tam in neposredno ne bo vplival na partnerja, ki si ga ne želi.
Pri nas imamo psa, pri fantu isto; ampak ko bova šla na svoje pa psa ne bova imela. preprosto ne znese - mi smo v hiši, imamo še stare starše in brez njih bi naš pes trpel, ker smo premalo doma (trije v službah, tamala v šoli) stara starša pa ga dopoldne spustita, peljeta na sprehod; pri fantu je situacija takšna kot se je jest bojim - vsak dan po službi nujno takoj domov, bognedaj da kej vmes pride, ker je treba psa spustit lulat. če greš za cel dan kam, se morš zmenit, da ga nekdo pride spustit na nafutrat. Na dopust? ja, kjer so dovoljeni psi ali se zmeni za varstvo. potem je treba računat še morebitne stroške (veterinar npr) in potem se vprašej, če bi to možu res vsilila oz. maš dovolj razdelano logistiko za vse to oz. če bi zmogla sama, brez da ti mož pomagal. to je le živo bitje, ne moreš ga postavit v kot, ko ti hodi odveč (in pri sceni, ki si jo opisala, bi blo to prevečkrat). tvoja situacija me spominja na že večkrat opisane na tem forumu, ko ženske hočejo obdržat razpadajoč zakon s še enim (s strani moža velikokrat ne preveč zaželenim) otrokom. najprej reši svoj zakon, potem se šele odloči pripeljat v vaša življenja novo bitje.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Assja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:05:33   
lananai
Kar se tiče psa - jst bi ga imela tudi v stanovanju, mi ni panike. Je pa res, da se morata oba partnerja s tem strinjati, vsilit mu ga ne moreš.
Kar se tiče odnosa s partnerjem - sama morata to uredit, pogovorita se.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:07:11   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
tvoja situacija me spominja na že večkrat opisane na tem forumu, ko ženske hočejo obdržat razpadajoč zakon s še enim (s strani moža velikokrat ne preveč zaželenim) otrokom. najprej reši svoj zakon, potem se šele odloči pripeljat v vaša življenja novo bitje.


Tudi to je res.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:16:04   
Zamima
jaz imam to srečo, da je moj ogromen ljubitelj živali, saj zato pa imamo mini zoo že doma  user posted image . nazadnje je k hiši prišel hrček, in že ga je čist vzljubil user posted image . Si pa absolutno ne bi predstavljala, da nimamo nobene živali doma user posted image .

Kaj pa na kako drugo žival si pomislila, vem, da si ljubiteljica psov, ampak vseeno, ne vem, npr. kak morski prašiček, zajček... je tudi fajn za počohat  user posted image

aja, res pa je tudi to, da je dvakrat na teden velika akcija, sicer sem se že kar strenirala, ampak očistit akvarij, terarij (želvica), kletko hrčku in skopat psa - mali dolgodlaki 1x na 2 tedna mu kopanje ne uide tudi ni mačji kašelj user posted image


< Sporočilo je popravil Zamima -- 14.2.2011 7:19:15 >


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?