|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:38:01   
Teni_
IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

Potem pa..ful se je spremenil,prej se je vse dalo z njim pogovorit,dogovorit itd.Zdaj pa more bit vse po njegovo,če on tako reče tako bo in konec!Ne upošteva več mojih želja in me posluša.


Mene je bolj kot za psa zmotilo to. A to pomeni, da prej se je dalo z njim pogovorit in je potem obveljala tvoja. Takrat je bilo ok. Zdaj ko pa obvelja njegova, pa ni ok? Se mi zdi, da se je prej on bolj podrejal tvojim željam, zdaj bi pa mogoče rad, da se kdaj ti njegovim.

Glede psa, mi ga imamo v stanovanju. In sva se oba strinjala in ga imamo vsi radi. Še moj, ki drugače ni mahjen na živali, tega psa obožuje.

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:44:19   
bigbunny
Po mojih izkušnjah psi SO za v stanovanje. Nihče mi nebo rekel, da imaš z psom isti odnos če je zunaj kot pa če je v hiši. Sigurno ne! Mi živimo v hiši in imamo psa not. Zunaj ni ograje tako da si ne predstavljam psa samega zunaj. Vem da nebi nikamor odšel, ampak strah da se mu kaj zgodi je prevelik. In enostavno bivanja z psom ne zamenjam za nič. Tudi midva imava malega otročka doma, in sma psa tudi zato nabavla. Ker sama nisma imela možnosti odrašat z psom svojemu otroku pa bova to omogočila. Res da treba mogoče več krat sesat in tla pobrisat, ampak to je v primerjavi z plusi samega bivanja z psom, malenkost. Mi grozno uživamo. Je del družine in se temu primerno vedemo. Na sprehode hodimo skupaj, na morje bomo tudi šli skupaj... In pogled na otročka in psa ko zganjata norčije je nepopisno.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:56:50   
PeggyBundy
Kako lepo, da se pri nas strinjamo, da psa ne bomo imeli v stanovanju.

Bigbunny si me pa s svojim zadnjim stavkom spomnila na eno oddajo home made hecnih filmov, ki pa meni na žalost niso bili nič smešni, kvečjemu mi je šlo na bruhanje, ko sem gledala, kako psi ližejo po obrazu in ustih male otroke do enega leta. Kako si potem le-ti delijo lizike s svojimi kužki, enkrat poliže otrok, enkrat kuža.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:59:11   
Anonimen
Ja tut pes je za v stanovanje (mogoče edino res bolj tamale pasme) in to je svojevrsten užitek. Ko sem bila še doma smo imeli notri maltežana (no saj moji ga imajo še vedno) in ker le-ti ne puščajo dlake za seboj, zaradi njega ni bilo v hiši opolnoma nič več dela. No in ta naša mala zverina je skorajda enakopraven družinski član in vsi smo čisto nori nanj. Je pa res, da za psa v ali izven stanovanja morajo biti vsi družinski člani za. Če niso, bo to vedno kamen spotike v familiji.
Se pa strinjam s tistimi puncami, ki pravijo, da prej pošlihtejta kaj drugega v svojem odnosu in šele po tem načnita debato o psu.

(odgovor članu bigbunny)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 7:59:44   
barni
Imela sem priložnost biti zraven, ko je pes bil v stanovanju in ko je pes bil zunaj.

Pes v stanovanju je fajn za včasih. Se uležeš na kavč in se stisne k tebi...samo ko pa pogledaš stene (vse črne, ker se pes drgne ob njih), ko pogledaš po tleh vse dlakavo, ko prideš iz sprehoda, najprej v banjo nogiče umit, pa ne gre vse dol, pa potem škripa pod nogami...aja govorim o velikem dolgodlakem psu v stanovanju - ovčarju. In bila je res sreča, da pes ni pretirano smrdel (ja no, meni psi smrdijo).

Potem pa druga variatna, ko je pes bil zunaj v pesjaku. Zavezan ni bil nikoli, razen ko je šel na sprehod. Če je bil pes v hiši, je bilo potrebno takoj pospraviti, ker je bilo polno peska, dlak in precej je smrdel. Tudi v tem primeru gre za ovčarja, vendar druge pasme.

Skratka, nikoli nikoli ne bi imela psa v stanovanju. Kolegica ga ima in je to zanjo kot otrok; ima čisto iste obveznosti do njega, kot jaz do svojega otroka. Je treba it domov, da gre ven, je treba bit doma, da ni sam, je treba ga povsod kamor se le da s seboj vzet...kar je logično, pes je obveznost.

Meni osebno bi bilo grozno, da bi si partner tako zelo močno želel psa, ker meni tako zelo trenutno ni do tega. Pa imam rada živali, samo še ene dodatne obveznosti ne želim. Sploh ker menim, da če imaš psa, se je treba z njim ukvarjati in to ne samo, kadar utegneš ali ti paše.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 8:06:47   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kaj ko bi najprej ljubezen namenila moži in vaši družini in šele potem psu?

Samo na glas razmišljam o prioritetah.


Podpis pod tole!!!! Pa punca daj malo razmišljaj...ne znam si prestavljati otroka in psa, oba na tleh...in mali ki se plazi nosi v usta psje dlake...ne vem no. Razmisli kaj ti pšomeni več!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 8:21:59   
kajalin*
Ne vem sicer kako boš doma rešila,ampak jaz sem si za svoj rd kupila psa.Najprej je bil malo šokiran(bil je mnenja kot večina tu),zdaj je pa vse ok,pes je del družine,pelje ga ven čče je treba,drugače pa jaz skrbim za njega.Imamo otroka ampak naša je že večja in se ne plazi po tleh.Mi pa ni panike vsak dan sesati,ker to sem morala prej tudi,so bile smeti le dlak ni bilo.Stene imamo pralne tako,da ni sledi o tem da živi kuža v stanovanju.Ko prideva iz sprehoda mu operem tace in če se potrudiš gre vse ven in ni peska po stanovanju kot je ena napisala.Vse se da če se hoče,za kužke je treba skrbeti da niso smrdljivi.
Aja pa še to,kljub temu da ga imam rada naš pes NE sme na posteljo ali kavč!!!

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 8:24:52   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Imela sem priložnost biti zraven, ko je pes bil v stanovanju in ko je pes bil zunaj.

Pes v stanovanju je fajn za včasih. Se uležeš na kavč in se stisne k tebi...samo ko pa pogledaš stene (vse črne, ker se pes drgne ob njih), ko pogledaš po tleh vse dlakavo, ko prideš iz sprehoda, najprej v banjo nogiče umit, pa ne gre vse dol, pa potem škripa pod nogami...aja govorim o velikem dolgodlakem psu v stanovanju - ovčarju. In bila je res sreča, da pes ni pretirano smrdel (ja no, meni psi smrdijo).


se kar podpišem pod tole.V stanovanju nkol ne b mela psa ker ne bom rekla smrdijo ampak imajo en neprijeten vonj in ga še lahko tako kopaš in dišaviš če stopiš v stanovanje kjer živi pes ga zavohaš tako ali drugače in ravno zaradi tega ga jaz ne bi imela.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 8:33:12   
kristinaj
jaz sem imela najprej mačko, potem mačka in nazadnje še psa... v stanovanju... in moje mnenje.... NIKOLI več psa, v stanovanju pa sploh ne, ker je to ena velika obveznost..
preden sem šla v službo, najprej psa na sprehod, takoj iz službe domov, psa na sprehod, kamorkoli sem šla, žicat varstvo za psa.....

rada imam žival,nisem proti njim sem pa DEFINITIVNO proti psu v stanovanju, razen če ni kakšen žepni, kar zame sploh ni pes..



PODPIRAM IN SE STRINJAM S TVOJIM MOŽEM!!!!!



RAZLIKA MED HIŠO IN STANOVANJEM: pri hiši imaš okoli več prostora in tudi če nimaš časa za sprehod, pes lahko poležava pred hišo, ima lep izoliran pesjak s hrano in vodo, seveda mora biti vse skupaj tudi primerno ograjeno,da pes nima možnosti pobega...
pes ne sme biti privezan na ketni, razen drseči na žici, ker se to smatra kot mučenje živali..

in če si nesrečna z možem ne znašaj se nad nami ljudmi in ne omišljaj si ljubimca na 4 nogah!

(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 8:50:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Podpis pod tole!!!! Pa punca daj malo razmišljaj...ne znam si prestavljati otroka in psa, oba na tleh...in mali ki se plazi nosi v usta psje dlake...ne vem no. Razmisli kaj ti pšomeni več!


O, mater ste ene razkužene. Pes pol toliko ni umazan, kot je svinjarija, ki jo prineseš noter s čevlji. Pa da tiste kile peska, ki ga otrok požre zunaj v peskovniku (pa ne pod vašim nadzorom), kamor hodijo scat in srat še mački, ptiči ipd. sploh ne omenjam.user posted image

Se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da morata z možem prej kaj drugega rešit, kot spor s psom.

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 9:07:02   
sanosan
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Mi pa ni panike vsak dan sesati,ker to sem morala prej tudi,so bile smeti le dlak ni bilo. Ko prideva iz sprehoda mu operem tace in če se potrudiš gre vse ven in ni peska po stanovanju kot je ena napisala.Vse se da če se hoče,za kužke je treba skrbeti da niso smrdljivi.
Aja pa še to,kljub temu da ga imam rada naš pes NE sme na posteljo ali kavč!!!



Se podpišem pod tole.
Dodala pa bi samo še to, da pri nas stene umažejo otroci in ne pes, ker pes nima kaj po stenah za delat.

Pa še to (nanaša se na post od kristinaj): če tudi imaš hišo in še ne vem kako velik vrt, pes rabi sprehod. In če tudi imaš tako velik vrt in tako lep pesjak, moraš fehtat varstvo za psa v primeru daljše odsotnosti. Tako da neke bistvene razlike med hišo in stanovanjem ni, ker pes je odgovornost kjerkoli že živi.


(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 9:18:38   
kajalin*
krisinaj:za kužka je treba skrbet,ker je živo bitje ne okrasek in s tem ko ga nabaviš se moraš zavedati,da so sprehodi glavno kar mu moraš dati,če ti je pa to muka potem res bolje,da ga nimaš.Med psom in mačko so pa razlike,itak,zato jaz osebno nikoli,nikoli ne bi imela mačke v stanovanju,da bi mi not sračkala user posted image Tudi muce so za ven,smilijo se mi tiste k so zaprte v stanovanju leta in leta...Kuža je družabno bitje,spremlja te povsod in to ne sme biti breme!

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 9:30:39   
drejčy


Moje mnenje je, da pri tebi gre najprej za užaljenost, ker ti mož psa ne pusti!In seveda nato to pripelje vse ostalo za sabo.
Kaj ko bi za nekaj časa pozabila na psa in porihtala odnos z možem, ki ga po mojem mnenju zaradi psa ne rabiš žrtvovat.Ker pišeš da je pa drugače bil mož oh in sploh (do tega psa - pomojem,okrog katerega se kregata)


Sicer pa saj veš kak so otroci, ti ljubijo kužke.Prej ali slej ga bo že on omehčal, naj sam še malo zrase user posted image




(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 10:57:57   
anaydam
Nisem uspel vsega prebrati.
Bom pa izrazila svoje mnenje. Jaz načeloma obožujem živali. In tudi sama sem ves čas govorila , da ko gremo v večje stanovanje si bomo nabavili še enega maltežančka. Pa sem si , kar hitro premislila, ko sem na vso zadevo pogledala iz širšega zornega kota. Prostora imamo dovolj , vendar ko pomislim, stanovanje sem si popolnoma na novo opremila , končno ima vsaka stvar svoj prostor, končno se lahko normalno gibljem imam pospravljeno, kot sem si želela. In zakaj bi žival zapirala v kopalnico , ko bom v službi in odsotna nekje 10 ur dnevno. Kaj bo v tem času psiček počel doma popolnoma sam. Jaz gledam na psička kot na eno veliko odgovornost, kot na družinskega člana , ki mu je potrebno nameniti skoraj toliko pozornosti kot otroku, sploh če želiš , da ti žival zaupa.Zame psiček ni samo okrasek k popolni familiji, ko pa stopiš čez vrata stanovanja pa ga naženeš v kopalnico , da ja ne bi slučajno česa uničil. Vem , da niso vsi lastniki psov, ki živijo v stanovanjih takšni je pa precej takšnih , ki si nabavijo kužka in se z njim zelo malo ukvarjajo, ker jim pač tako narekujejo obveznosti....user posted image

(odgovor članu drejčy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 11:10:54   
Nika v službi
Žival, še posebej pes, je velika obveznost in odgovornost. V tem divjem ritmu, kot ga imam sama (in verjamem, da še velika večina ostalih), si psa žal ne morem privoščiti. Zanj je potreben čas, ukvarjanje, meni pa ob delavnikih, kot jih imam + še veliko sem službeno (in tudi privat) odsotna, tega časa ostane bore malo. Da pa bi bil pes potem na plečih nekoga drugega (staršev v mojem primeru), pa tudi ne pride v poštev.

Pse oz. živali imam izredno rada, dolgo časa smo imeli muce, s katerimi je manj dela, pa vendar je že tam nastajal problem v času naše odsotnosti. Kaj šele, če bi imeli psa!

Svoje veselje pri druženju s psom lahko sicer izživim pri tašči in tastu, ki imata psa in mačke, z njimi ima stik tudi naša 5-letnica, ampak da bi imeli sami psa, pa verjetno ne bo šlo.

V principu mi pes sicer bolj sede v hišo (pri nas bi glede tega bile dobre možnosti, saj bi se na dvorišču lahko prosto gibal, ker imamo ograjeno), ampak ob primerni "higieni" me pes v stanovanju niti ne moti toliko. Sama pa ga verjetno v stanovanju vseeno ne bi imela.

Kot so ostale napisale - pes v stanovanju da ali ne je v vajinem primeru bolj postranska stvar, saj imata več drugih problemov, ki jih je potrebno rešit. Pogovorita se in ne bodi sebična v svojiih željah.


< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 14.2.2011 11:12:29 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu anaydam)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 11:34:14   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Podpis pod tole!!!! Pa punca daj malo razmišljaj...ne znam si prestavljati otroka in psa, oba na tleh...in mali ki se plazi nosi v usta psje dlake...ne vem no. Razmisli kaj ti pšomeni več!


O, mater ste ene razkužene. Pes pol toliko ni umazan, kot je svinjarija, ki jo prineseš noter s čevlji. Pa da tiste kile peska, ki ga otrok požre zunaj v peskovniku (pa ne pod vašim nadzorom), kamor hodijo scat in srat še mački, ptiči ipd. sploh ne omenjam.user posted image

Se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da morata z možem prej kaj drugega rešit, kot spor s psom.
[/quote)

Podpis. Đizus, sam ene ste pa res sterilne.
Ja in mi imamo psa v stanovanju, HB da nismo tako picajzlasti. Zaradi psa nimam pretirano več dela, razen sesanja in pomivanja po tleh. Samo mi to ne predstavlja nobenega problema. Mi ga je pa v užitek ven peljati, ker s tem naredim še nekaj koristnega zase.


Mah neki sem zasračkala s citiranjem, a ne znam popravtuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 14.2.2011 11:35:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:35:26   
olana
No vidim, da imate hudo debato, pa da se še jaz pridružim. Psa imam 3 leta je moj prvi pes in se strinjam z dejstvom, da pes NI in še enkrat, da povdarim NI za v stanovanje. Vendar me je mož prepričal in sva ga nabavla. Žal mi je kolikor imam las na glavi! Vse lepo in prav ampak, sem človek, ki ima rad čisto, s psom to ni variante! Posesaš tepih čez 3 min polno dlak gor, otresa se kar naprej, dlake vsepovsod. Zjutraj posesaš, urediš stanovanje, zvečer kot, da se pritaknila ne bi. Da se razume, da ne sme na posteljo sedežno, niti v kuhinjo, kjer se kuha. Dobi prebavne motnje, ne glede na to da se hrani z najboljšimi briketi, vendar takoj, ko mu kdo da kak dodatek DRISKA, super pucaj, ker ga le ne moreš kar naprej ven voditi. Zunaj je travo, ti bruha noter, super pucaj! Pa naj omenim, daj je naš pes veliko zunaj, ampak povsod pač ne moreš biti, služba itd.

Hvala Bogu, da smo se domenili, da ga vzame tašča, če ne bi se meni zmešalo. In ne ne morem si zamislit, da bi otrok lezel po tleh po pasjih dlakah, slini, itd. Pa da bi pes lizal otroka, maloprej si je pa lizal ....! Hvala lepa, PSA NIKOLI VEČ V STANOVANJE! Pa lahko komentirajo pasji ljubitelji kar hočejo!

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:37:39   
sazi
AVtorici teme:
sem tudi takega mnenja, kot nekatere - imata hujše probleme od tega ali imeti psa ali ne. Najprej rešita to.

Ko se par (ali družina) odloča za domačo žival, morajo biti vsi ZA, saj postane del njihovega vsakdana. Jaz sem vedno imela mačko, pa je odkar sem z možem nimam. Je ne želi, jaz ga pa niti slučajno ne želim posiljevati. Se poizkušam postaviti v nejgovo kožo in sem ugotovila, da bi se jaz počutila izdano, nespoštovano in bi bila zelo razočarana, če bi mož v hišo pripeljal žival brez mojega soglasja (da ne govorim celo v primeru mojega nasprotovanja).

Kakšna je razlika med hišo in stanovanjem? Velika. Poleg vseh zgoraj naštetih; v hiši ste sami, v bloku niste. In zelo redki so psi (oziroma njihovi lastniki), ki znajo skrbeti za psa tako, da ostali prebivalci bloka "niti ne opazijo" da v bloku živi pes - tistim pa, ki jim to uspeva - vsa čast.
Res je, da moraš "varstvo" za psa urejati v vsakem primeru, ampak če imate hišo in je pes lahko veliko zunaj - torej dodatno poleg sprehodov, je tudi to za psa zagotovo bolje, kot sprehod ali 2 na dan, ostalo pa v zaprtem prostoru.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:47:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

Punce morem se izpovedat in prosim če mi kakšna napiše svoje mnenje.

Z možem sva 4,5 let skupaj in imava doma 11 mesečnega sinčka.Skupaj živi leto in pol in do otrokovega 4 meseca je bilo vse super in prav.Potem pa..ful se je spremenil,prej se je vse dalo z njim pogovorit,dogovorit itd.Zdaj pa more bit vse po njegovo,če on tako reče tako bo in konec!Ne upošteva več mojih želja in me posluša.Drugače je pohvale vreden očka,pred tem obdobjem pa pohvale vreden partner!
Najbolj me trenutno slednje mori.Že od majhnega sem zmeraj imela psa.Psi so moje življenje.Okoliščine so nanesle tako da sem pred skoraj 2 leti morala oddati mojega zadnjega psa.Tega psa sva šla skupaj iskat in je bil njegov prvi pes.Oba sva ga imela zelo rada ampak ker sem takrat še živela pri starših so zahtevali da ga morem oddat še tisti dan,takoj zdaj in je bila edina rešitev ena fanj družinica pri kateri zdaj živi.Mož je dobil slabo izkušnjo glede psov,kakšna obveznost naj bi to bila.Namreč starši se z zadnjim psom niso strinjali,kljub temu da je bila oskrba samo moja in če njim ni bilo všeč da sem kdaj ven šla so me klicali naj pridem takoj domov da peljem psa(čeprav sem ga 1 uro nazaj peljala in ga fejst izmučila).In ja morala sem domov ker čene se mi dobra pela.Dragi je itak ves ta čas trpel ker sem morala velikokrat domov hoditi zaradi tega in je poslušal moje kako so non stop težili zaradi psa!No zdaj se mi je ponudila lepa priložnost da dobim psa ki si ga od zmeraj ful želim.Na svojem sem in nebodo starši imeli več nobenega vpliva,ampak tukaj je mož.Pravi kake probleme sva imela z prejšnim in da v stanovanju nebo imel psa.Kadar bo hiša takoj,ampak hiše lahko nebo nikoli!Sploh me noče poslušati,ne vidi kako si močno želim,kako še trpim za prejšnim psom.Močno si ga želim ampak nevem kaj naj naredim da bo dragi videl kaj mi meni to pomeni in da ni vse tako kot je bilo pri prejšnem


Meni pa nekaj ni jasno, no precej mi ni jasno, pa pustimo to......pišeš, da si celo življenje imela psa, da so psi tvoje življenje.....

Potem pa, da si zadnjega psa morala oddati, ker so to starši zahtevali......a prej pa nisi živela s starši.....?

In potem praviš, da si morala psa oddati isti dan, kot sta ga nabavila (ali pa sem jaz tako razumela....user posted image ) tvoj dragi pa je morala poslušati teženje staršev non stop zaradi psa......Ja kako, če sta ga pa takoj oddala....?

In ko sem prebrala prvi odstavek sem dobila čisto drugačno predstavo kot ko sem prebrala še naslednji zmedeni (oprosti) tekst......

A tvoj mož te ne upošteva zgolj zato, ker ni zato, da bi imela poleg otroka še psa.......? Zgolj zato, ne upošteva tvojih želja.....? Zgolj zato, se ne da z njim več pogovarjati? In zgolj zato se je tako drastično spremenil na slabše.....? Ker si ti rekla, "Jaz pa bi imela psa".....on je pa rekel "Ne, psa pa ne bova imela."


(odgovor članu matejka12)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:54:28   
Raho
Sama imam novofundlanko, izjemno prisrčno, igrivo... vendar je moj osebno mnenje - pes v stanovanje, brez dvorišča - prevelika odgovornost. S psom je potrebno hoditi na sprehode, ga negovati, mu kuhati (če ima po razni konzervirani hrani ledvične kamen - tako kot naša)... Pes ni igrača, ker lula in kaka. In ker lula in kaka ga je vsakič, ko mora lulat in kakat, peljati ven. Mi našega lahko spustimo na ograjeno dvorišče, tudi ko nas ni, je v boksu ali na dvorišču (žal kužki lulajo in kakajo tudi, ko nas ni). A si morda razmišljala, kam ga boste dali, ko boste šli na dopust? Jaz si naše Gee ne zamišljam na morju, ker bi najverjetneje izdihnila od vročine. Glede na to, da imaš majhnega otroka, dvomim, da boš lahko enakovredno skrbela še za majhnega psa. Ko so majhni, jih je potrebno hraniti kot dojenčke, na uro, vsaj 3x na dan. Če bosta imela z možem še enega otroka, vas bo v stanovanju že 5. Premisli...
Če bi me danes nekdo vprašal, ali bi imela psa in 2 majhna otroka, je moj odgovor jasen: NE.  Glede na to, da sem zaradi službe izjemno veliko odsotna, mi je žal vsake minute (čeprav imam tudi psa zelo rada), ki jo namenim njej in ne otrokom. Da ne rečem, da je imel sin panični strah pred Geo in nista bila niti za biti v enem prostoru (tudi to se lahko zgodi).

V resnici pa bi bilo lepo, če bi z možem odkrila, kje tiči srž težav.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:58:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: matejka12

Punce morem se izpovedat in prosim če mi kakšna napiše svoje mnenje.

Z možem sva 4,5 let skupaj in imava doma 11 mesečnega sinčka.Skupaj živi leto in pol in do otrokovega 4 meseca je bilo vse super in prav.Potem pa..ful se je spremenil,prej se je vse dalo z njim pogovorit,dogovorit itd.Zdaj pa more bit vse po njegovo,če on tako reče tako bo in konec!Ne upošteva več mojih želja in me posluša.Drugače je pohvale vreden očka,pred tem obdobjem pa pohvale vreden partner!
Najbolj me trenutno slednje mori.Že od majhnega sem zmeraj imela psa.Psi so moje življenje.Okoliščine so nanesle tako da sem pred skoraj 2 leti morala oddati mojega zadnjega psa.Tega psa sva šla skupaj iskat in je bil njegov prvi pes.Oba sva ga imela zelo rada ampak ker sem takrat še živela pri starših so zahtevali da ga morem oddat še tisti dan,takoj zdaj in je bila edina rešitev ena fanj družinica pri kateri zdaj živi.Mož je dobil slabo izkušnjo glede psov,kakšna obveznost naj bi to bila.Namreč starši se z zadnjim psom niso strinjali,kljub temu da je bila oskrba samo moja in če njim ni bilo všeč da sem kdaj ven šla so me klicali naj pridem takoj domov da peljem psa(čeprav sem ga 1 uro nazaj peljala in ga fejst izmučila).In ja morala sem domov ker čene se mi dobra pela.Dragi je itak ves ta čas trpel ker sem morala velikokrat domov hoditi zaradi tega in je poslušal moje kako so non stop težili zaradi psa!No zdaj se mi je ponudila lepa priložnost da dobim psa ki si ga od zmeraj ful želim.Na svojem sem in nebodo starši imeli več nobenega vpliva,ampak tukaj je mož.Pravi kake probleme sva imela z prejšnim in da v stanovanju nebo imel psa.Kadar bo hiša takoj,ampak hiše lahko nebo nikoli!Sploh me noče poslušati,ne vidi kako si močno želim,kako še trpim za prejšnim psom.Močno si ga želim ampak nevem kaj naj naredim da bo dragi videl kaj mi meni to pomeni in da ni vse tako kot je bilo pri prejšnem


Meni pa nekaj ni jasno, no precej mi ni jasno, pa pustimo to......pišeš, da si celo življenje imela psa, da so psi tvoje življenje.....

Potem pa, da si zadnjega psa morala oddati, ker so to starši zahtevali......a prej pa nisi živela s starši.....?

In potem praviš, da si morala psa oddati isti dan, kot sta ga nabavila (ali pa sem jaz tako razumela....user posted image ) tvoj dragi pa je morala poslušati teženje staršev non stop zaradi psa......Ja kako, če sta ga pa takoj oddala....?

In ko sem prebrala prvi odstavek sem dobila čisto drugačno predstavo kot ko sem prebrala še naslednji zmedeni (oprosti) tekst......

A tvoj mož te ne upošteva zgolj zato, ker ni zato, da bi imela poleg otroka še psa.......? Zgolj zato, ne upošteva tvojih želja.....? Zgolj zato, se ne da z njim več pogovarjati? In zgolj zato se je tako drastično spremenil na slabše.....? Ker si ti rekla, "Jaz pa bi imela psa".....on je pa rekel "Ne, psa pa ne bova imela."



No tole tudi meni ni šlo čisto skupaj ...

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 12:59:38   
pety78
Meni pa nekaj ni jasno, no precej mi ni jasno, pa pustimo to......pišeš, da si celo življenje imela psa, da so psi tvoje življenje.....

Potem pa, da si zadnjega psa morala oddati, ker so to starši zahtevali......a prej pa nisi živela s starši.....?

In potem praviš, da si morala psa oddati isti dan, kot sta ga nabavila (ali pa sem jaz tako razumela....user posted image ) tvoj dragi pa je morala poslušati teženje staršev non stop zaradi psa......Ja kako, če sta ga pa takoj oddala....?

In ko sem prebrala prvi odstavek sem dobila čisto drugačno predstavo kot ko sem prebrala še naslednji zmedeni (oprosti) tekst......

A tvoj mož te ne upošteva zgolj zato, ker ni zato, da bi imela poleg otroka še psa.......? Zgolj zato, ne upošteva tvojih želja.....? Zgolj zato, se ne da z njim več pogovarjati? In zgolj zato se je tako drastično spremenil na slabše.....? Ker si ti rekla, "Jaz pa bi imela psa".....on je pa rekel "Ne, psa pa ne bova imela."


Evo, tudi meni ni šlo par stvari skupaj.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 13:15:49   
water lily
Jaz obožujem živali, ampak če mož ne bi želel jih v stanovanju ki je btw tud njegovo jih pač nebi imeli a ne. Kaj če bi se on spomnil da bi imel kačo al neki k recimo ti ni.....bi ti sam pokimala pa bi blo al kaj?
In ne krivi za vajine probleme hipotetičnega psa.....ker niti približno ni on vzrok da se ne razumeta.

Kar se pa psa tiče....jaz ga tudi ne bi imela sedaj. Mislim in kaj če zboliš ti in otrok, al pa sam ti no....kdo ga bo peljal ven. Kdo ga bo peljal ven ko bo zunaj lilo kot iz škafa, snežilo kot norc, pihalo za znoret....ga boš ven peljala z otrokom al kako?
Mislim nekaj je želja, nekaj pa realnost. Tisti ki ima res rad živali ne bo gledal samo na svoje želje, ampak tudi na okoliščine v katerih živi....ker sori, sam psa pač ne moreš vzet pa kar odajat k ti več ni al pa k ne gre. To je obveznost za 10-15 let. Odrasti....

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 15:13:09   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: olana

No vidim, da imate hudo debato, pa da se še jaz pridružim. Psa imam 3 leta je moj prvi pes in se strinjam z dejstvom, da pes NI in še enkrat, da povdarim NI za v stanovanje. Vendar me je mož prepričal in sva ga nabavla. Žal mi je kolikor imam las na glavi! Vse lepo in prav ampak, sem človek, ki ima rad čisto, s psom to ni variante! Posesaš tepih čez 3 min polno dlak gor, otresa se kar naprej, dlake vsepovsod. Zjutraj posesaš, urediš stanovanje, zvečer kot, da se pritaknila ne bi. Da se razume, da ne sme na posteljo sedežno, niti v kuhinjo, kjer se kuha. Dobi prebavne motnje, ne glede na to da se hrani z najboljšimi briketi, vendar takoj, ko mu kdo da kak dodatek DRISKA, super pucaj, ker ga le ne moreš kar naprej ven voditi. Zunaj je travo, ti bruha noter, super pucaj! Pa naj omenim, daj je naš pes veliko zunaj, ampak povsod pač ne moreš biti, služba itd.

Hvala Bogu, da smo se domenili, da ga vzame tašča, če ne bi se meni zmešalo. In ne ne morem si zamislit, da bi otrok lezel po tleh po pasjih dlakah, slini, itd. Pa da bi pes lizal otroka, maloprej si je pa lizal ....! Hvala lepa, PSA NIKOLI VEČ V STANOVANJE! Pa lahko komentirajo pasji ljubitelji kar hočejo!



Jaz ne bom nič komentirala, samo tegale user posted image prpopala.

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Moram se izpovedat :(
14.2.2011 15:36:47   
madona77
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: olana

No vidim, da imate hudo debato, pa da se še jaz pridružim. Psa imam 3 leta je moj prvi pes in se strinjam z dejstvom, da pes NI in še enkrat, da povdarim NI za v stanovanje. Vendar me je mož prepričal in sva ga nabavla. Žal mi je kolikor imam las na glavi! Vse lepo in prav ampak, sem človek, ki ima rad čisto, s psom to ni variante! Posesaš tepih čez 3 min polno dlak gor, otresa se kar naprej, dlake vsepovsod. Zjutraj posesaš, urediš stanovanje, zvečer kot, da se pritaknila ne bi. Da se razume, da ne sme na posteljo sedežno, niti v kuhinjo, kjer se kuha. Dobi prebavne motnje, ne glede na to da se hrani z najboljšimi briketi, vendar takoj, ko mu kdo da kak dodatek DRISKA, super pucaj, ker ga le ne moreš kar naprej ven voditi. Zunaj je travo, ti bruha noter, super pucaj! Pa naj omenim, daj je naš pes veliko zunaj, ampak povsod pač ne moreš biti, služba itd.

Hvala Bogu, da smo se domenili, da ga vzame tašča, če ne bi se meni zmešalo. In ne ne morem si zamislit, da bi otrok lezel po tleh po pasjih dlakah, slini, itd. Pa da bi pes lizal otroka, maloprej si je pa lizal ....! Hvala lepa, PSA NIKOLI VEČ V STANOVANJE! Pa lahko komentirajo pasji ljubitelji kar hočejo!



Jaz ne bom nič komentirala, samo tegale user posted image prpopala.
Še enega user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?