|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 21:12:54   
picola1
Zanimajo me izkušnje tistih mamic, katerih otrok je bil v prvem letu veliko bolan in ste jih dale v vrtec...Ali so se bolezni nadaljevale in ali so bile tudi tako pogoste ali so bile morda več/manj?
Moj mali je non stop nekaj bolan: od bronhitisov, laringitisov, raznih črevesnih viroz (rota, adeno), itd., skrstka meni se že kar meša počasi...Nekateri mi rečejo, da se zna stanje popravit potem, ko so enkrat v vrtcu, ker so že malo večji pa tudi protiteles imajo že kar nekaj, ker so bili veliko bolni...Zanima me torej, kakšne so vaše izkušnje.
Hvala.user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 21:36:17   
sazi
Moj sinko je bil ogromno bolan, pa je bil v privat varstvu do skoraj 3. leta (že tam je bil tako bolan, saj ni bil edini otrok tam). To stanje se je nadaljevalo tudi v vrtcu.
Šele zdaj, ko je star 5 let, je stanje vidno izboljšano. Zboli pa še vedno vsake toliko časa. Ponavadi ga zdela viroza, ki se razvije iz prehlada, včasih se mu razvije vnetje ušes ali pa ima angino. Nekajkrat ga je zdelal kak črevesni virus. No, kot rečen, je zdaj bolje.
Njegova 2-letna sestrica pa ima malo močnješi imunski sistem. Je bila tudi precej bolna, saj je v vrtcu že od 11. meseca, ampak je stanje precej boljše, kot je bilo pri sinu.

< Sporočilo je popravil sazi -- 3.3.2011 21:37:05 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
3.3.2011 21:40:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 21:42:07   
eva1
Ja ma zdej neke hude sile ni bilo ne pri prvem ne pri drugi, sta pa bila bolna(prvi je sploh imel velikokrat vnetja ušes(ko je bil star okoli 2 leti), pa rota virusi, adeno..bla, bla..ampak ni pa bilo tako da bi bla recimo non stop bolana..je pa res vsako leto bolje, letos(TRKAM-tok, tok), od septebra nista še nič zbolela, razen mlajša kakšen prehlad tu in tam, starejši še to ne...z najmlajišim pa začnem uvajanje v vrtec drug teden in srčno upam, da ne bo veliko bolan(nekaj je že tko prekužil, ker je bil že kr nekajkrat prehlajen, pa adeno viroza...ker pač pokasira od tavečjih-ona dva malo posmrkata pa pokašljata, mali pa seveda pokasira v vsej svoji veličini in se tolažim, da nekaj viroz je že dal čez user posted image (slaba tolažba), a res upam,d a ne bo prehudo! Je pa dejstvo da je vsako leto bolje potem! Pač z prebolevanjem dobijo protitelesa!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 22:20:14   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

mislim da vrtec ni merilo za bolezni..niti privat varstvo..moja mala je v vrtcu od prvega leta dalje in vse kar je v vrtcu v dveh letih "fasala" so bile norice.. razen manjših prehladov (zaradi katerih niti ni manjkala vrtcu, ker je samo iz noska curljalo in občasen kašelj) nikoli, nikoli nič!


je pa res da je nikoli nisem zavijala v vato, jo neki obsedeno čistila, živi z psom od prvega dne dalje, plazi po tleh, pojedla je že zemljo, bila konstantno v hlevu na obisku pri kravicah in ji potem nisem nikoli neki panično brisala rokic...kaj vem ustvarla si je odličen imunski sistem..lahko da bo zdej pri drugem čist kontra, ampak pri prvi je pač tako.. resnično z boleznijo se ne poznamo


Moja prva hčerka tut ni nekaj pretirano bolna, vsake toliko. Tut, ko je šla v vrtec, ni blo preveč hudo.
S tamalim pa imamo ful probleme. In živi v istem okolju kot tamala, nič drugače ne delam z njim, kot sem delala z njo (niti nje nisem zavijala v vato, ker sem tut jst pristaš tega, da otrok mora tut umazanijo pojest, ne pa bit čist sterilen; pa proti razkužilom sem ful, vsaj za domačo uporabo, predvsem kar tako vsepovprek, razen pri kakšnem rotavirusu-torej mali ne živi v sterilnem okolju)  Ima pač očitno ful slab imunski sistem, s tem, da ima on še sestrico, ki nosi domov vse možne viruse in bakterije, tavečja tega ni imela v svojem prvem letu, ker je bila pač prva.

Mah, sploh ne vem, če naj ga dam v vrtec al ne...Privat varstvo je hudo drago in si ga bomo težko privoščili, sam če bomo morali, bomo morali, ni kej...
Po moje bom probala z vrtcem, če ne bo šlo, bomo pač poiskali drugo rešitev...


< Sporočilo je popravil picola1 -- 3.3.2011 22:22:56 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 22:22:22   
Najaa
Jaz tudi mislim, da vrtec ni merilo za bolezni. Moja taprva je bila prvi dve leti vrtca non stop bolana, ma ni minilo dva tedna, da ni nekaj fasala, razen v poletnih mesecih. Tamala pa je proti njej zdrava kot riba. Sej zboli za kako virozo, vnetje ušes, vnetje oči... sam ne pogosto.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 22:25:46   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz tudi mislim, da vrtec ni merilo za bolezni. Moja taprva je bila prvi dve leti vrtca non stop bolana, ma ni minilo dva tedna, da ni nekaj fasala, razen v poletnih mesecih. Tamala pa je proti njej zdrava kot riba. Sej zboli za kako virozo, vnetje ušes, vnetje oči... sam ne pogosto.


Vse je odvisno od tega, kakšen imunski sistem ima otrok. In če ima otrok slab imunski sistem, potem je vrtec zanj lahko slaba zadeva, kar se tiče bolezni. Več je v stiku z otroci, večja je verjetnost, da bo kej pokasiral. Če je v privat varstvu (to mislim, da je sam, ne še par otrok zraven- to je isto kot vrtec po moje), potem je pač manjkrat izpostavljen okužbi.
V tem smislu je pač vrtec merilo za bolezni. Imo.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 22:51:37   
ronja
Moji sta bili obe non stop zdravi, dokler nista šli v vrtec. Od takrat ne vem, če sta bili že 14 dni v kosu zdravi, razen, ko smo bili 1 mesec na morjuuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
3.3.2011 23:16:27   
lilip
Moja hodita v vrtec od 14. oz 11. meseca in sta bila to zimo bolana vsak 1x (viroza).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
3.3.2011 23:20:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 7:23:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Moji sta bili obe non stop zdravi, dokler nista šli v vrtec. Od takrat ne vem, če sta bili že 14 dni v kosu zdravi..
user posted image .


ditto user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 7:43:05   
Petka09
Se strinjam z vsemi, da je odvisno res samo od imunskega sistem otroka. In le-tega imajo že prirojenega nekak... Ker imam dosti kolegic, znank, kjer recimo ena otroka fila z vsemi mogočimi vitamini, jejo zdravo, se gibajo zunaj in vse, pa je otrok nonstop bolan.. Nekdo drug pa otroku ne daje nič dodatnih vitaminov pa je otrok vseeno zdrav.

Bi pa rekla tut to, da ne verjamem ravno, da je to res, da bi se otrok z vsemi prebolelimi boleznimi ne vem kako prekužil. Če bi bilo to res, potem bi morala bit moja kolegica zdrava kot riba, tako pa je že od otroštva veliko bolana.. in danes pri 37 letih je vsak mesec nekaj prehlajena, virozna.... Pa živi veliko bolj zdravo od mene - se bolj zdravo prehranjuje, teka zunaj, hodi na telovadbo... Jaz pa sem bila od nekdaj vedno zdrava, pa verjamem, da pojem veliko več slabše hrane kot ona, gibanje mam pa tut na nuli skoraj user posted image .


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 8:12:41   
majana79
Naš je bil v prvem letu bolan mogoče 3x, pa ga nisva zavijala v vato, je pa res da nima bratca ali sestrice oziroma je bil precej malo v kontaktu z drugimi otroci.
Takoj ko smo začeli z varstvom pa je bilo konec lušnega. Po treh dneh je bil en teden doma, potem en teden v varstvu in za tem 4 tedne doma - adena. Nekako smo ga uspeli pozdravit, je šel v varstvo za en mesec, pa spet doma. Vmes je bilo celo eno obdobje, ko ni bil bolan (razen šmrkljev in kašlja), od kar pa je novembra v vrtcu, ni spravil skupaj več kot 2 tedna skupnega bivanja tam...
Dajemu mu vse živo, dodatke, smo zunaj, prehrano ima zdravo, ampak očitno ima slab imunski sistem in nimam ideje kako mu ga dvignit.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 9:01:34   
kristinaj
naša sta šla skoraj oba hkrati, ta velika z 2,5 leti mali z 11m, sedaj drugo leto obiskujeta vrtec... mali je bil lansko leto 2x na ab in ene 3 x virozo, ta velika pa v 4m 6x na ab, + spomladi ab, pa konec poletja je fasala atipično pljučnico z mononukleozo (po 4 tednih morja :)), potem sem jima od sept do dec dajala matični mleček in je bilo ok, nato sta ga z virozami svirala jan in feb, ta veliko smo s smučanja domov pripeljali angina z začetkom pljučnice in je pristala na sumamedu...  :))))

verjetnost bolezni je verjetno pogojena z občutljivostjo na določene bolezni, ker če ne bi bila tudi naše dva oz. tamali toliko bolan kot velika..... eni so pač bolj dovzetni kot drugi...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 9:17:04   
neli365
En teden v vrtcu in dva doma user posted image , tak je pri nas.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 9:30:02   
blustar
Moji dve sta bili prvo leto vrtca obe zelo veliko bolni. Nič hujšega sicer, samo te običajne prehladne viroze, pa vnetja ušes... Sem spraševala pediatrinjo, "pa kaj delamo narobe, saj to ne more bit normalno". Njen odgovor: "vrtec; čisto normalno je".

Drugo leto vrtca pa kot bi obrnil. Prva je bila svoje tretje leto vrtca sicer spet bolj bolna, ker je to sovpadalo s prvim letom vrtca mlajše. Letos, ko je ena drugo leto, druga pa četrto leto vrtca, pa res do zdaj skoraj nič bolezni.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 9:41:40   
picola1
Ok. V bistvu nisem spraševala ali so bili kaj več bolni, ko so šli v vrtec, sploh tiste, ki so nekako normalno bolni pred vstopom vanj. Zanimalo me je bolj, kako so prenašali vrtec tisti, ki so bili že doma veliko bolni.

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu blustar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 9:49:06   
juhica
Moj prvi je bil zdrav do desetega meseca, ko je šel v privat varstvo k eni v redu ženski, ki je čuvala še tri otroke. Nismo ga "zavijali v vato" - družba drugih otrok, lizanje tal vsepovsod ker je kobacal, na vrtu je imel veliko delauser posted image , pa mačke smo imeli in celo vrano doma, ampak ko ni bil doma, je bil to zanjga tak šok očitno.... Končalo se je tako (po petnajskrat počenem bobniču, pa nekih hudih virozah), da sem ostala doma z njim pri letu in pol. In glej ga mulota - zdrav, ok no z noricami sem ga okužila zanalašč, pa enkrat je imel škrlatinko, ampak vse čisto drugače - hitro se je pozdravil. Mi je pa res pediatrinja za njega rekla, da bi bilo fajn da je čimveč doma, še preden sem se tako odločila, ker ni več vedela kaj storiti z njim, tudi noben antibiotik mu ni prijel.... V vrtec je šel pri štirih in je bil eno leto popolnoma zdrav, potem pa rotavirus, dobil ga je od bratca, in evo letos angina pri skoraj šestih letih. no vmes kaki šmrklji pa kašelj, ampak nič hudega. Verjetno je moral toliko čustveno odrasti in potem se mu ni podrl ves imunski sistem...

(odgovor članu blustar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 10:26:51   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ok. V bistvu nisem spraševala ali so bili kaj več bolni, ko so šli v vrtec, sploh tiste, ki so nekako normalno bolni pred vstopom vanj. Zanimalo me je bolj, kako so prenašali vrtec tisti, ki so bili že doma veliko bolni.

Kot sem napisala že zgoraj - naš je bil bolan tako pred vstopom v vrtcu, kot po njem. Bolje je zdaj, ko je star 5 let. Prej je bilo tako, da če je samo 1 virus prišel mimo bloka, ga je že pobral. Zdrav bi bil samo v primeru, če bi bil ves čas izoliran od drugih (vseh, ne samo otrok) - kar pa tudi ni smotrno.
V vrtcu je bil v prvem letu 1-2 tedna na mesec. Zdaj je doma 1-2 tedna na 2 meseca.

je pa res da je nikoli nisem zavijala v vato, jo neki obsedeno čistila, živi z psom od prvega dne dalje, plazi po tleh, pojedla je že zemljo, bila konstantno v hlevu na obisku pri kravicah in ji potem nisem nikoli neki panično brisala rokic...kaj vem ustvarla si je odličen imunski sistem..lahko da bo zdej pri drugem čist kontra, ampak pri prvi je pač tako.. resnično z boleznijo se ne poznamo

Super, da bolezni ne poznate, ampak verjetno zato, ekr imata otroka že po zasnovi boljši imunski sistem. Jaz svojih otrok nikoli nisem zavijala v vato, nikoli uporabljala razkužil (razen 1x ob sumu na salmonelo v širši družini) in nikoli pretirano čistila. Tudi plazila sta povsod in marsikaj je romalo v usta. Imunski sistem pa na nuli. No, kot rečeno, je zdaj končno bolje.


(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 19:47:04   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz tudi mislim, da vrtec ni merilo za bolezni. Moja taprva je bila prvi dve leti vrtca non stop bolana, ma ni minilo dva tedna, da ni nekaj fasala, razen v poletnih mesecih. Tamala pa je proti njej zdrava kot riba. Sej zboli za kako virozo, vnetje ušes, vnetje oči... sam ne pogosto.


Vse je odvisno od tega, kakšen imunski sistem ima otrok. In če ima otrok slab imunski sistem, potem je vrtec zanj lahko slaba zadeva, kar se tiče bolezni. Več je v stiku z otroci, večja je verjetnost, da bo kej pokasiral. Če je v privat varstvu (to mislim, da je sam, ne še par otrok zraven- to je isto kot vrtec po moje), potem je pač manjkrat izpostavljen okužbi.
V tem smislu je pač vrtec merilo za bolezni. Imo.



Pol si si pa tako že sama odgovorila na prvotno vprašanje. Če je že pred vstopom v vrtec veliko bolan, ima verjetno slabši imunski sistem in bo v vrtcu samo še slabše. Pol je najboljša rešitev privat varstvo, sam kot si rekla ne tak z več otroci, ker ponavad starši mislijo, da v privat varstvo pa lahko tud bolane otroke vozijo.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 20:04:22   
Blueeyes
mi smo bli do vrtca skoz zdravi.. odkar smo pa v vrtcu, pa zdržimo zdravi glih ene 3-4 dni, pa smo že na bolniški.. men se trga... to so tko nemarni starši.. krive so pa tud vzgojiteljice, ker očitno ne upa staršu rečt, da otrok ni primeren za vrtec in da nej ga majo kr doma... jaz upam da se stanje pr nas kej kmalu izboljša (smo v vrtcu zdej vse skupi od septembra, torej pol leta, od tega pa dejansko na bolniškah 5 mesecev :( tko da če se ne bo zboljšalo do poletja, jo bom vzela vn iz vrtca

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 20:11:26   
ronja
blueeyes, podpis. Pri nas je isto: še na roditeljskem sestanku vzg. reče, da v principu bi one morele odslovit otroka, ki je imel 24 ur nazaj vročino, drisko ali je bruhal, ampak da tega se itak nihče več ne držiuser posted image . Ja, pol pa ni čudno, da mi non stop tavečja zboli! Če niti ne pričakujejo tega od staršev in ej to že vnaprej kao ok!
Fajn vzgojiteljici sta, samo otroci so pa not res vedno tudi bolani. Če na roditeljskem sestanku prosita starše, da če že pripeljejo tako bolane otroke, da naj vsaj povejo, da potem ne bojo šli nekam v hrib hodit, ker potem otroci dobesedno ne morejo hodit in bi se sam cartali in onidve ne vesta, kaj naredit...
Pa da otroci itak povejo, da se slabo počuti, pa da mu/ji je mami dala ponoči sirup za vročino...user posted image Mislim, halo no! Saj razumem, da jim je hudo za tiste starše, ampak če pa take otroke vzamejo, potem moramo doma ostat še vsi ostali! Jaz bi take starše rahlo najurila, kaj se to reče! Če otrok ponoči kuha, ga zjutraj v vrtec pripeljat!
Sta tudi potožili, da sta bili kregani od vodstva, ker se pač vidi iz evidence, če naeknrat zboli več otrok iz iste skupine (in recimo jih je iz čet. na pet. zadnjič zbolelo 9)...

Jaz druge možnosti kot vrtec niti nimam, tako da pač guramo, kakor vemo in znamo. Se mi pa trga včasih, ko potem v službi probam not prinest vse bolniške, ker moje delo me bo vedno počakalo, roki ostajajo isti...

< Sporočilo je popravil ronja -- 4.3.2011 20:16:46 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 20:14:18   
ronja
Super, da bolezni ne poznate, ampak verjetno zato, ekr imata otroka že po zasnovi boljši imunski sistem. Jaz svojih otrok nikoli nisem zavijala v vato, nikoli uporabljala razkužil (razen 1x ob sumu na salmonelo v širši družini) in nikoli pretirano čistila. Tudi plazila sta povsod in marsikaj je romalo v usta. Imunski sistem pa na nuli. No, kot rečeno, je zdaj končno bolje.

Podpis. Mi smo meli do lani psičko (v stanovanju), tako da po difoltu ni moglo bit sterilno čisto. Pustila sem jima plazit in lizat marsikaj, nič nisem razkuževala, razen prvi mesec dude za Ronjo),... Pa prej nista bili nič bolni, zdaj pa ves čas. Je pa zanimivo, da navadno zboli tavečja, tamala se šele od nje naleze - imam pa zelo dobro razlago za ta fenomen: v skupini od tamale so veliko bolj zdravi, so v gl. drugi otroci in so se prekužili že pred vrtcem ali pa imajo bolj odgovorne starše, ki jih ne vozijo bolanih. Pri taveliki pa sta vsaj 2 ves čas bolna in potem se pač ostali nalezejo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 22:36:07   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

so v gl. drugi otroci in so se prekužili že pred vrtcem


no, TO me zanima, če je res, kar mi eni pravijo...Po eni strani je lahko tako, po drugi strani pa ima point Najaa-če ima slab imunski sistem, bo v vrtcu najbrž še slabše.
Sazi ima izkušnjo, da je pač bilo še slabše, ti ronja imaš eno teorijo o tem, da se drugi otrok prekuži že pred vstopom v vrtec in je potem manj bolan...

Mah...po moje je spet odvisno od otroka do otroka...(sem pač hotla mal več izkušenj slišat od tistih mamic, ki so imele ful bolane otroke in kaj je blo potem v vrtcu)
Bom videla, kaj bo do vstopa v vrtec, saj ima še nekaj časa. Če bo še vedno skos bolan, ga bomo pač dali v privat, če bo kej boljš, bomo poskusili z vrtecm pa se potem odločali naprej glede na okoliščine.

Ej, ronja, ti boš pa imela kmal 5. obletnico rr- a bomo kej zapil? user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil picola1 -- 4.3.2011 22:38:01 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec in prvo leto veliko bolan
4.3.2011 22:38:19   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

blueeyes, podpis. Pri nas je isto: še na roditeljskem sestanku vzg. reče, da v principu bi one morele odslovit otroka, ki je imel 24 ur nazaj vročino, drisko ali je bruhal, ampak da tega se itak nihče več ne držiuser posted image .


enako, maksimalno me nervira ko hodijo bolni otroci v vrtec, sej razumem, da jim je bedno v službi povedat da bojo spet na bolniški, ampak zarad tega zboli moj otrok in moram bit jaz na bolniški!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?