|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pleničke
4.4.2011 7:52:03   
huda83
Hojla!

V mesecih pričakovanja mi po glavi rojijo številne misli in ena od teh je tudi katere pleničke uporabljati - za enkratno uporabo ali pralne?
Prosim za kake izkušnje in nasvete, saj je to naš prvi otrok user posted image

Lep delovni teden vsem user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pleničke
4.4.2011 8:09:21   
Zoja Lara
Za enkratno uporabo- Mullerjeve ali od Hoferja.

Tudi pralne se baje fajn obnesejo pa manj ja odpadkov.


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu huda83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pleničke
4.4.2011 8:17:26   
Najaa
Enkratna uporaba, bolj praktično. 

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pleničke
4.4.2011 10:10:51   
anci banci
mi smo uporabljali za enkratno uporabo...od dm-a babylove

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pleničke
4.4.2011 11:04:59   
Tanik
enkratna uporaba, muller, hofer.

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pleničke
4.4.2011 12:28:21   
Teyla
Midva sva izbrala pralne plenice (Racman) in so nama super. Na začetku sva imela tiste za enrkatno uporabo, ker je patronažna rekla, da je za popek, ki še ni zaceljen to bolje. Po dveh tednih sva lahko uporabljala pralne plenice in so nama res všeč. Všeč mi je, ker ne puščamo tkao veliko odpadkov za sabo, pa bolj naravne so mi, če veš kaj mislim. Je pa tako, da bo vsaka zagovarjala svoje, vse ima svoje pluse in minuse in moraš sama presoditi kaj ti je najbolj pomembno. Je pa tako, da je dela s pralnimi plenicami dosti manj, kot si morda kdo predstavlja. Meni namreč tistih 10 minut 2x na teden, da jih obesim, ne šteje kaj veliko. Ostala "poraba časa" je pa enaka. user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pleničke
4.4.2011 12:50:42   
ellie
Jaz sem nameravala uporabljati pralne plenice. Ampak moj otrok je od rojstva dalje vsak dan kakal 10-15x. In ni šans, da bi to prala...tak da sem takoj prešaltala na one za enkratno uporabouser posted image  in v 1 letu sem sprobala plenic še in še. In zmagajo Lumpijeve...po ceni in kvalitetiuser posted image

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pleničke
4.4.2011 12:50:52   
pasijonka
Tudi pri nas smo v nizkem štartu s prvo bebico, vendar je bila odločitev glede plenic nekako na dlani, še preden sva s partnerjeme sploh razmišljala o naraščaju. Pralne iz ekološke pridelave! In čim hitreje ven iz njih.

Glede na to, da se plenice razkrajajo 500+ let in da danes predstavljajo 2% vseh (!!) svetovnih odpadkov, sva si bila enotna, da je treba razmišljati o bolj prijazni varianti do okolja, pa tudi do otroka in staršev. Pa tudi kar nekaj denarja se prihrani z njimi, če pomisliš, da povprečen otrok porabi 5000 - 6000 plenic (mene je ta podatek naravnost na rit vrgel), te pa zdržijo celo več kot enega. Jup, treba prat, ampak danes so tudi sušilci in ni take drame. Klasične je pa treba hodit kupovat in odnašat kupe smeti. Kar se naju in najinega življenskega sloga in vrednot tiče, ni dileme.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pleničke
4.4.2011 17:44:43   
branka81
Mercatorjeve-lumpi,ali mullerjeve,hoferjeve.....ali pa pamperske...boš že sama videla katere najbolj odgovarjajo otročku in s katerimi si ti zadovoljna..

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pleničke
5.4.2011 9:34:11   
mayci
Meni se res ni dalo ukvarjati še s premetvanjem drekcev sem in tja (občudujem pa mame, ki se odločijo za pralne pleničke) in sem se odločila za pleničke za enkratno uporabo, pri obeh Pampers iz Muellerja. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pleničke
5.4.2011 9:55:03   
ktm10
Mi smo pri prvem otroku uporabljali pralne plenice in sicer Bum genius...Prve mesece, ko smo se še previjali ponoči, smo jih skozi imeli, potem smo čez noč dali plenico za enkratno uporabo. Ko smo šli kam za dlje časa, smo seveda imeli plenice za enkratno uporabo.
Mi smo zadovoljni, dela ni veliko, drekec se itak zadrži na papirnati podlagi, ki roma v koš za smeti. Imeli smo jih 20 kom + dodatne vložke, prali smo na 3 dni (60 stopinj), same plenice se hitro sušijo, vložki rabijo več časa, ker so pač debelejši,ampak pozimi jih komot dat v sušilec, če ga imaš.
Skratka...zdaj čakajo da jih bomo uporabili še pri drugem otroku :) Začetni znesek je seveda velik, če se izplača ne vem...se tolažim s tem, da smo naredili kakšen kup plenic manj zaradi tega...
Kar se tiče plenic za enkratno uporabo pa uporabljamo Babylove...pralni v vrtcu žal ne sprejemajo.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pleničke
5.4.2011 9:55:34   
ktm10
Mi smo pri prvem otroku uporabljali pralne plenice in sicer Bum genius...Prve mesece, ko smo se še previjali ponoči, smo jih skozi imeli, potem smo čez noč dali plenico za enkratno uporabo. Ko smo šli kam za dlje časa, smo seveda imeli plenice za enkratno uporabo.
Mi smo zadovoljni, dela ni veliko, drekec se itak zadrži na papirnati podlagi, ki roma v koš za smeti. Imeli smo jih 20 kom + dodatne vložke, prali smo na 3 dni (60 stopinj), same plenice se hitro sušijo, vložki rabijo več časa, ker so pač debelejši,ampak pozimi jih komot dat v sušilec, če ga imaš.
Skratka...zdaj čakajo da jih bomo uporabili še pri drugem otroku :) Začetni znesek je seveda velik, če se izplača ne vem...se tolažim s tem, da smo naredili kakšen kup plenic manj zaradi tega...
Kar se tiče plenic za enkratno uporabo pa uporabljamo Babylove...pralnih v vrtcu žal ne sprejemajo.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pleničke
5.4.2011 21:46:29   
nusi
prve mesece smo imeli navadne, potem pa BG - se obnesejo, meni se ne zdi, da bi imela kaj več dela. Kadar gremo na pot imam sabo tudi navadne - sicer mogoče mimo razlog, ampak zasedejo mi manj prostora.

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pleničke
29.4.2011 9:09:49   
Suzikaa
Jaz se nisem mogla odločit al bi tiste za enkratno uporabo al pralne. Kupla si sem pralne za probo in po enem dnevu sem jih pospravla v omaro. Non stop je bila mokra vse skozi,ker kar fejst lula podnevi in tudi ponoči. Za čez noč ni bilo variante da bi jo imela v pralni plenički. Pa če se spomnim da sem dala za 5 plenic 100€. Ene dvakrat sem še potem uporabila pralne ko je imela plenični izpuščaj.
Vglavnem, plenice za enkratno uporabo so zakon. Meni so najboljše iz Hoferja. Iz Mullerja in dm-a mi niso bile všeč. Ne vem zakaj ampak so mi na otip neke "trde". Tudi Lumpijeve so ok, za ponoči imamo večinoma Pamperske,ker ji te zelo malokrat spustijo. Sleep&play pa so zanič. Za čez dan so ok, za ponoči pa pri nas ni variante. Čisto vedno ji spustijo že okrog polnoči. Jaz ne vem a vsi mali toliko lulajo ponoči? Me je strah da si ne bo ledvičk prehladile,ker celo noč ne morem stražit kdaj ji bo začela plenica spuščat...

< Sporočilo je popravil Suzikaa -- 29.4.2011 9:10:57 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pleničke
30.4.2011 19:03:30   
pasijonka
Midva pa po 14 dneh uporabe pralnih pleničk še vedno vztrajava in sva navdušena (moj še bolj kot jazuser posted image
Mala zelo veliko lula, vendar ji niti enkrat še ni premočilo (ponoči je skoraj ne previjava, ker ful spimouser posted image Tudi kakci se neverjetno lepo operejo (je pa res, da zgoraj vedno dava še poseben papirni vložek, tako da najhujše roma v wc). Edini hendikep, ki ga vidim pri najinih pleničkah iz bambusa je, da se dolgo sušijo.

Imela sem pripravljen tudi paket plenic za enkratno uporabo za vsak slučaj in ker se je patronažka malo ustrašila previjanja z pralnimi, jo je ob prvem obisku dala v tisto za enkratno uporabo. Ko sva jo potem midva previla, je imela kakec razmazan do sredine hrbta, kar se v pralnih ni nikoli zgodilo.

Skratka, pralne pleničke so zakon in mala je v njih neverjetno luštkana. Verjetno pa pralna plenička ni enaka pralni, tako kot so si različne "instant" variante....

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pleničke
30.4.2011 23:17:27   
Urša2302
Pasijonka, katere pralne pleničke in vložke pa uporabljte pri vas?

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pleničke
1.5.2011 13:50:12   
pasijonka
IZVIRNO SPOROČILO: Urša2302

Pasijonka, katere pralne pleničke in vložke pa uporabljte pri vas?


Pri nas imamo pleničke Little Lamb (naročiš iz UK), kombinacijo bambusovih in little pocket. Vložki pridejo avtomatično zraven, ni potrebno dodatno kupovat. Cena je prijazna, če pa naletiš še na kakšno akcijo, pa sploh.

(odgovor članu Urša2302)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pleničke
10.5.2011 15:19:58   
Nevihta123
IZVIRNO SPOROČILO: ktm10

Mi smo pri prvem otroku uporabljali pralne plenice in sicer Bum genius...Prve mesece, ko smo se še previjali ponoči, smo jih skozi imeli, potem smo čez noč dali plenico za enkratno uporabo. Ko smo šli kam za dlje časa, smo seveda imeli plenice za enkratno uporabo.
Mi smo zadovoljni, dela ni veliko, drekec se itak zadrži na papirnati podlagi, ki roma v koš za smeti. Imeli smo jih 20 kom + dodatne vložke, prali smo na 3 dni (60 stopinj), same plenice se hitro sušijo, vložki rabijo več časa, ker so pač debelejši,ampak pozimi jih komot dat v sušilec, če ga imaš.
Skratka...zdaj čakajo da jih bomo uporabili še pri drugem otroku :) Začetni znesek je seveda velik, če se izplača ne vem...se tolažim s tem, da smo naredili kakšen kup plenic manj zaradi tega...
Kar se tiče plenic za enkratno uporabo pa uporabljamo Babylove...pralnih v vrtcu žal ne sprejemajo.


Tudi jaz se še odločam kakšne plenice bomo uporabljali. Naletela sem na izračun da v 2h letih privarčuješ cca 1400 eur z uporabo pralnih plenic. Torej ktm10 -veliko si in boš privarčevala :)

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?