|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poškodba v vrtcu
1.9.2011 12:10:20   
kr ena3
Zanima me, če se otrok v vrtcu poškoduje in je za to kriv vrtec, ker nima ustreznih varoval ali mora to kam prijavit?
Slišala sem, da če se nesreča zgodi v službi, da mora delodajalec prijaviti inšpekciji. Kako pa je v vrtcu?

Kako pa je z zapisnikom o poškodbi, ga lahko zahtevam?

< Sporočilo je popravil kr ena3 -- 1.9.2011 12:12:22 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 12:13:34   
Taddy78
V vrtcu imajo vse zavarovano, tako da ja, tudi odškodnino lahko dobiš.

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 12:14:56   
Andromeda
V času, ko je otrok v vrtcu, je vrtec odgovoren za nastalo poškodbo. Sicer ne vem, kaj ti bo zapisnik, boš vložila tožbo ali kaj? Meni bi bilo pomembno, da je otrok živ in zdrav, če pa potrebuješ zapisnik za zavarovalnica, pa se obrni na lečečga zdravnika.

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 12:16:13   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

V vrtcu imajo vse zavarovano, tako da ja, tudi odškodnino lahko dobiš.


No, tega pa nisem vedela. Je to odvisno od vrtca do vrtca ali bdi nad tem kaka krovna zakonodaja?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 12:19:41   
Taddy78
V našem vrtcu se je zgodilo, da je mama zaprla sinu prste med vrati. Zahtevala je odškodnino, ker med vrati ni bilo varovala, torej je bil vrtec kriv in je dobila odškodnino. drugi primer sem spremljala na sestanku sveta staršev, kjer je v parku ena punčka drugo piknila s palico v oko. Mamica je najbolj znorela, ker ji v vrcu niso hoteli dati številko zavarovalne police, ampak se je potem rešilo, ker kao ravnateljica o tem dogodku sploh nič ni vedela. Koliko in če kaj je dobila pa žal ne vem.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 13:00:40   
kr ena3
rada bi,da se da neko varovalo na drsna vrata,da se kaj takega ne bi ponovilo.namrec otroci so ta vrata zaprli medtem ko je imel nas prst vmes.otroci so pa stari 2-3 leta

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 13:28:20   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: kr ena3

rada bi,da se da neko varovalo na drsna vrata,da se kaj takega ne bi ponovilo.namrec otroci so ta vrata zaprli medtem ko je imel nas prst vmes.otroci so pa stari 2-3 leta



V tem primeru se pogovori z vzgojiteljico, po potrebi pa še z ravnateljico.

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 13:42:06   
2.2.
potem takem  ni potrebno zavarovat otroka nezgodno?

me res to zanima če je to kakšna zakonadaja?

ker otroka sem zavarovala to nezgodno prav iz tega vidika kaj se vse lahko zgodi v vrtcu....sicer ne rečem da se doma ne more. dokler je bila doma ni bila zavarovana. potem ko je nastopila vrtec pa sem jo, ker nikoli ne veš kaj se pripeti otroku z 24 vrstniki in 2 vzgojiteljicama.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 14:56:49   
Balerina
pri nas če starši opazimo v kateri enoti da je kaj slabše varovano se to pove na Svetu staršev in predlaga ravnatelici da se stvar popravi/zavaruje. Meni bi iblo bolj pomembno da je nekaj zavarovano, če se da preprečiti, kot pa to za koliko je vrtec zavarovan v primeru da se mojemu otroku kaj zgodi.

Jaz svojih otrok ne zavarujem na podlagi tega ali so v vrtcu ali ne pač pa ne podlagi drugih kriterijev. Je pa res da sta oba zelo živahna in tud izven vrtca skoz v pogonu in vem da se jima tudi pod najinim varstvom ali pa pri dedkih in babicah lahko kaj zgodi.
Bolj kot odškodnina mi je pač pomembno da poskušamo vsi prej preprečiti nezgodo, ki pa tako ali tako nikoli ne počiva.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 14:59:33   
pikica*
Za začetek se obrni na vzgojiteljico in nato na ravnatelja/ico. Ne takoj mahat z odškodnino. Nesreče se pač dogajajo in pomembno je, da naredimo vse, da jih preprečimo, ne pa da z njimi nekaj iztržimo. 

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 15:59:20   
shakira
Pomotauser posted image

< Sporočilo je popravil shakira -- 1.9.2011 16:04:23 >

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 17:30:25   
kr ena3
Mogoče sem narobe zastavila vprašanje. Zanima me, če je vrtec dolžan po nesreči kam prijaviti npr. inšpekciji, da potem ona pregleda, če je predmet s katerim se je otrok poškodoval ustrezno varovan.
Namreč ne bi rada sama nekaj prijavljala, rada bi samo, da se takšna nesreča v bodoče ne bo več ponovila.
Bila sem že na razgovoru z ravnateljico na katerem je rekla, da so vrata ustrezno varovana in, da se nesreče pač dogajajo. Kako je potem do tega prišlo, če naj bi imela vrata varovalo?
Razumem, da otrok pade s tobogana, da se udari v mizo.... samo z takimi velikimi vrati se pač otroci ne bi smeli igrati.
Ima pa mali zdrobljeno kost, raztrgano kito in ne vem kolk šivov. Niti se še ne ve kako bo prst funkcioniraluser posted image .
Gre se mi za to, da se ne bo to zgodilo še komu.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 18:14:46   
Oceania
 
Smo imeli primer, ko si je mali prebil čelo zaradi neustreznih stolov vzgojiteljic. Takrat sem zbirala vse mogoče podatke in sem našla tudi tega sodnega izvedenca za pohištvo:http://les.bf.uni-lj.si/pedagogi/ostali-zaposleni/slavko-rudolf/
Glede inšpekcije se pa ne spomnim katera je je že pristojna (socialna ali nekaj takega). Se je pa pred sestankom z ravnateljico po takem dogodku dobro opremiti z informacijami in takoj zahtevati kopijo zapisnika o nesreči, preden še kaj spalamudijo in priredijo.

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 18:38:10   
ronja
kako je lahko dal prste not, če so vrata varovana? Ne štekam - v našem vrtcu imajo vsa vrata od sob (torej vsa razen vhodnih) gor tiste zaščite (plastiko in tja not ne more dat otrok prstov - sva prav gledala, da bi kaj takega še doma naštimalauser posted image ).

Normalno, da nočeš,d a se to še komu zgodi (tvoj se je verjetno itak naučil, da tam ni dobro met prstov, ampak vseeno) in se mi zdi to prav. Pri nas so otroci od spomladi dalje brez zunanjih igral zato, ker pač ne ustrezajo predpisom - so jih umaknili, ko je bila inšpekcija, zdaj pa traja, ker ni denarja (prenavljajo že kuhinjo, ki tudi ni več ustrezala) še za to. Ampak tista plastika za na vrata pa po moje ni tako salamensko draga...


< Sporočilo je popravil ronja -- 1.9.2011 18:41:06 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 19:13:23   
kr ena3
Oceania zapisnika na sestanku nisem zahtevala, se sploh nisem spomnila, da ga bi. Pa sej nimajo kaj spolamudit. Itak se ve, da se je to zgodilo v vrtcu. Na kakšen način se je pa tudi ne morejo prikrit, ker je poškodba res huda.
Ronja ja to se tudi jaz sprašujem. Sem jo vprašala kako se je to lahko zgodilo, če so vrata zavarovana pa je rekla, da se nesreče pač dogajajo in da so vrata ustrezna. Vrat nam žal takrat ni pustila, da jih vidimo, ker so bili otroci v igralnici. Bom pa enkrat sigurno šla preverit, ker kakih varoval nimajo namena dati.Vsaj tako sem jo razumela, ko sem jo vprašala, če bi dali kaka varovala.
Tudi na navadnih vratih ni nič takega kot imate vi.


(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 19:18:55   
kr ena3

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

V času, ko je otrok v vrtcu, je vrtec odgovoren za nastalo poškodbo. Sicer ne vem, kaj ti bo zapisnik, boš vložila tožbo ali kaj? Meni bi bilo pomembno, da je otrok živ in zdrav, če pa potrebuješ zapisnik za zavarovalnica, pa se obrni na lečečga zdravnika.


Normalno, da je to najbolj pomembno. Samo kaj , ko ne vemo kako bo sploh s prstom. Bomo izvedeli čez kakšen mesec ali bo potrebna še operacija. Upam, da ne, ker tamal je že sedaj dovolj trpel. In če je že moral trpet naj ima pa potem vsaj nekaj od tega. Verjemi, da (če) dobi kaj, bo šlo vse na njegov račun. Itak pa ne bo vrtec nič oškodovan,oni plačujejo zavarovanje tako ali tako.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 20:19:47   
pelin
In če je že moral trpet naj ima pa potem vsaj nekaj od tega. Verjemi, da (če) dobi kaj, bo šlo vse na njegov račun. Itak pa ne bo vrtec nič oškodovan,oni plačujejo zavarovanje tako ali tako.
IZVIRNO SPOROČILO: kr ena3


IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda
Najprej se mi je zdelo, da si res oseba, ki bo naredila red tam kjer ga ni oz. boš pritisnila na ustrezne organe, da red naredijo oni. (Zaščita na vratih in podobnih zadevah mora biti in je v primerjavi z ostalimi zadevami v vrtcu še zelo majhen strošek.)Žal pa se mi ob tvojih zadnjih besedah čezdalje bolj dozdeva, da tvoji nameni niso na vsak način doseči , da se v vrtcu dotična vrata ustrezno zavarujejo, temveč iz žalostnega in nepotrebnega dogodka potegniti finančno korist. Če se motim, se iskreno oproščam, vendar za to, da bodo namestili zaščito na vrata ne rabiš potrdila za zavarovalnico, zapisnika (ki ga baj de uej mora ob nezgodi narediti vsaka vzg. in ki ga mora starš otroka podpisati, če se z njim strinja) in ne vem kaj še. Zato rabiš le dobre živce, vztrajnost, konkretne argumente (v smislu, če tega ne poštimate se boste zagovarjali pred inšpekcijo, ministrstvom ali občudovali v časopisu...). Žalostno je tudi da vodstvo vrtca ne prizna kje ga je vs.račkalo oz ga še...vendar če so tudi oni dobili tak vtis kot jaz, verjamem, da hočejo stvar pomesti pod preprogo... Če bi jim omenila , da se bojiš, da se bo še komu kaj zgodilo, bi se verjetno še premaknili, če pa so zasumili , da se ti gre za odškodnino,pa se bodo še naprej delali nedolžne...
Zelo hudo mi je za tvojega fanta, ker jo je očitno zelo skupil user posted image ...hudo mi je tudi , ko si predstavljam da bi bila na mestu vzg. Včasih na določene zadeve opozarjamo toliko časa, da je to naravnost grozljivo...marsikatera bolj nevztrajna se raje obrne stran in se dela da zadeve ne vidi...potem pa, ko pride do določene nesreče, pa si krivdo veselo podajajo...otrok je pa revež...

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poškodba v vrtcu
1.9.2011 20:31:40   
kr ena3
Kar sem pričakovala od vrtca je bilo, da mi reče, da obžalujejo kar se je zgodilo in da bojo poskrbeli, da se kaj podobnega ne bo več, vendar teh besed nažalost ni bilo slišati. To sem ji tudi povedala, da sem hotela samo ta stavek slišati. Ampak nažalost napake ni priznala, z vrati je vse ok in nesreče se pač dogajajo.
Kar se tiče vzgojiteljic jaz nobene ne obtužujem ali karkoli. Vem, da jim je hudo ampak krive niso one, čeprav se mogoče počutijo krive vem , da niso.


Zapisnik bi pa rada videla zato, ker se je ravnateljica vsem mojim vprašanjem v zvezi z nesrečo izmikala. Vzgojiteljice sploh še nisem videla, pomočnico pa tudi nisem spraševala takrat, ko sem prišla po malega o tem, ker je bila itak čisto iz sebe. Bom ju ob priliki vprašala ampak samo zato, ker me pač zanima kako jim je to ratalo, če so vrata kao zavarovana.

Če bi jim omenila , da se bojiš, da se bo še komu kaj zgodilo, bi se verjetno še ...
Točno tako, prvi stavek, ki sem jim rekla je bil točna ta, ki si ga napisala .


In ja, če bo imel tamal trajne posledice zaradi tega bomo zahtevali odškodnino. Nismo razmišljali o tem ampak po pogovoru z ravnateljico pa smo začeli.


< Sporočilo je popravil kr ena3 -- 1.9.2011 20:47:11 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poškodba v vrtcu
3.9.2011 8:27:25   
pelin

Zapisnik bi pa rada videla zato, ker se je ravnateljica vsem mojim vprašanjem v zvezi z nesrečo izmikala. Vzgojiteljice sploh še nisem videla, pomočnico pa tudi nisem spraševala takrat, ko sem prišla po malega o tem, ker je bila itak čisto iz sebe. Bom ju ob priliki vprašala ampak samo zato, ker me pač zanima kako jim je to ratalo, če so vrata kao zavarovana.
IZVIRNO SPOROČILO: kr ena3


Ne moreš verjet kakšen način!user posted image Zapisnik je vzgojiteljica v primeru tako velike poškodbe obvezna napisati ( vsaka vzg. mora imeti zakonsko predpisan formular med svojimi obveznimi vrteškimi papirji in priznam da se ga vse bojimo kotuser posted image križa) tebi ga mora dati podpisati   (dobro ga preberi, posebej tisto, kjer je napisan vzrok poškodbe, če ni ustrezno, ti ga ni treba podpisati in ga morajo popraviti), ker drugače zapisnik  o poškodbi ni veljaven oz.je to navaden papir s katerim si lahko nekaj obrišejo.
Da se vzg. ni zdelo potrebno počakati oz. stopiti v kontakt s tabo v času poškodbe, je pa naravnost nedopustno.Zagotovo še zdaleč ni prijetno biti odgovoren za takšne zadeve, vendar moraš žal kot vzgojitelj početi tudi takšne stvari. To so pa bridkosti našega poklica, ki se jim žal ne moreš in ne smeš kar izogniti in  zaradi katerih jaz osebno večkrat ne spim.
Sama sem bila večkrat priča ( k sreči ne odgovorna)pri nezgodah v vrtcu in morem reči, da so vse kolegice ustrezno reagirale. Otroka kulturno oddale staršem (korektno prenesle prvi šok, izbruh in pripombe staršev) ter ustrezno izpolnile zapisnik. Sama sem imela tako bridko izkušnjo pred leti  (še kot zelo sveža vzgojiteljica), ko se mi je triletni fantek v igralnici spotaknil v lastne noge in si glavo pošteno prebil na kocki (Lego Duplo)Rana je bila precej globoka in se je takoj videlo , da bo potrebno šivanje. S kolegico sva takoj poklicali starše, ter fantka med tem časom ustrezno pomirili in ustavili krvavitev.Mamica je ob prihodu reagirala kot si lahko vsak vzgojitelj le želi   (še sama bi bila kot mamica verjetno bolj divja),do konca potolažila fantiča, umirjeno poslušala moje poročilo o poškodbi, ter mi obljubila, da me bo poklicala ( to je tudi storila) , takoj, ko bo stvar pri zdravniku urejena.Zapisnik sva uredili naslednji dan, ko smo bili vsi bolj umirjeni in zbrani. Skratka ona je odbrzela s fantkom k zdravniku, jaz pa v priznam, da me je odneslo v wc, kjer sem izbruhala cel zajtrk,ker so mi popustili živčki.Starejša kolegica mi je rekla, da je bil to ognjeni krst, meni pa se je zdelo,da je je bil to le še eden izmed dokazov da biti vzgojitelj ni le ležanje na plaži z možgani na off in s čivavo na stražiuser posted image  

(odgovor članu kr ena3)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poškodba v vrtcu
3.9.2011 10:15:55   
ronja
Tudi jaz mislim, da niso ustrezno reagirali, čeprav se ne spoznam na protokole, kako bi morali. Samo etično gledano se mi zdi, da je fer, da poveš staršu, kako se je otrok poškodoval v tvoji prisotnosti, pa navsezadnje si tudi odgovoren zanj... Nesreče se dogajajo, ampak ne vem če se pri varovanih vratih res da spravit prste zadaj - in to varovalo res ni drago. Saj imajo vsi vrtci težave z denarjem (naš že od zime nima igral, ker pač niso šla čez inšpekcijo, za nove pa ni denarja, ker je bilo treba prenovit kuhinjo - to štekamo, bomo poizkusili starši kaj zbrat) - samo to, da pa ni za en kos plastike, da ga nalepiš gor, se mi zdi pa malo za lase privlečeno... Varnost je ipak prva.

Pri nas so mi vsakič lepo razložili, če se je kaj zgodilo, pa ni bilo nikoli nič tako hudega (punci sta vsaka enkrat padli iz ležalnika in pri tamali jima je bilo prav hudo, saj je res imela veliko buško, ampak vseeno tu res nimajo kaj dosti za naredit - ležalniki so, kakršni so, ona se pa premetava v spanju, to vem; enkrat se je zaletela v vrata - kakor se trapasto sliši mi je jasno, da je točno tako bilo, ker ni bilo prvič;).

Ne vem, če bi moji punci takole razmesarili prst v vrtcu z nekimi nevarovanimi vrati, pa mi potem še nekaj mutili, bi pa tudi jaz znorela. Pa razumem, da se nesreče dogajajo in nisem še nikoli za nič komplicirala. Vem, da jih imajo vzg. veliko in da ne morejo ves čas gledat vseh prstkov, da niso med vrati... Zato pa morajo bit ta varovana! In potem štekam, da začneš razmišljat, da bi jim pa nekak dopovedal, da to ni ok in če slišijo samo na grožnje in odškodnine, štekam, da začneš razmišljat o tej možnosti...

Kar sem pričakovala od vrtca je bilo, da mi reče, da obžalujejo kar se je zgodilo in da bojo poskrbeli, da se kaj podobnega ne bo več

To bi tudi jaz pričakovala. KO je Lejla padla iz postelje, mi je pom. vzg, ki mi jo je predala takoj povedala, kaj je bilo in se opravičila in rekla, da bosta od zdaj naprej ji dajali povšter spodaj (sta parkrat celo res ji!), čeprav sem rekla, da razumem in da se res ful premetava v spanju, pa da se bo verjetno zdaj navadila, da je ta ležalnik pač ožji. Pa ni bila niti približno taka huda reč!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poškodba v vrtcu
5.9.2011 9:10:58   
kr ena3
Ko sem danes peljala starejšo v vrtec, sem se spotoma oglasila pri tamalih. Vzg. sem vprašala kako je s temi vrati ali imajo kakšno varovalo. Je rekla, da ga imajo, kao da kjluko premakneš in se vrata ne dajo zapreti, vsaj tako sem jo razumela. Ok, vsi trdijo, da so ustrezna ampak vseeno se je zgodilo.
Mogoče so tako narejena, da imajo varovalo ampak jih more nekdo zahakljati in je takrat pozabila. Vsaj tako razumem. Če je tako, bi mi lahko povedali, da jih je pač pozabila in bi bila stvar rešena. Jaz bi to razumela, pač vsak kdaj kaj pozabi, glede tega res ne bi komlicirala. Samo kaj , ko ne vem ali je to res, to so samo moja predvidevanja, ker mi vsi v vrtcu govorijo, da so vrata ustreznauser posted image .
Bom vprašala še pomočnico, ker je bila ona takrat zraven, če mi bo hotela kaj več povedati.
Vzg. sem tudi vprašala kako je z zapisnikom, da sem slišala, da ga moram podpisati pa je rekla, da ne, da ga to napiše tisti, ki je bil zraven in ga potem da ravnateljici. Ali ga potem lahko lahtevam ali ne, je zakonsko določeno?
V našem primeru me je drugi dan potem poklicala ravnateljica. Sicer niti ne vem zakaj me je sploh poklicala, ker o dogodku ni hotela govoriit, opravičila ni bilo....user posted image
Jaz v tem primeru nobenega ne obtužujem osebno, tudi, ko sem prišla po malega in je bila tam pomočnica vsa iz sebe sem ji rekla, da pač se nesreče dogajajo, da si naj ne očita , da je ona kriva. Potem, ko sem malo prišla k sebi in po pogovoru z ravnateljico ( ko sem mislila, da mi bo vse povedala in priznala, da nekaj je bilo narobe z vrati) pa sem začela dvomiti , da imajo vse tako kot bi morali imeti.
Ronja ta vrtec je star eno leto, niti ne vem kako je potekal tehnični pregled, ker vrata v tem vrtcu so vsa zelo težko in nimajo varoval, to g<ovorim za vrata na hodnikih...

< Sporočilo je popravil kr ena3 -- 5.9.2011 9:11:52 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?