|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dvoletnik in morje
21.7.2011 12:48:28   
naomy
Naš fantek je še v plenicah. V čem so vaši otročki na morju, na plaži? Jaz bi ga imela najraje nagca ali v kopalkah, ampak se bojim, da bo vse polulano in pokakano okrog nas. To pa drugim na plaži verjetno ne bo preveč všeč. user posted image
So vaši v kopalni pleničkah cel čas? Kaj pa menite o teh pleničkah za večkratno uporabo?

http://pleniceracman.si/prodajni_program/ostalo/kopalne_plenice/

http://nakup.pikapolonica.com/tekstilni-izdelki/kopalke-kopalne-plenicke/ims-kopalna-pleniCka-zelena/31801157392871321142

Pa ko pridejo iz vode, jim daste mokro plenico dol?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 12:58:17   
Nika v službi
Naša je bila v kopalnih pleničkah, potem ko je prišla iz vode, sem ji kopalno plenico slekla in dala gor klasično. Ko je bila že malce večja, vsekakor pa manj kot 2 leti, pa je imela te kopalne pleničke od Racmana, ki so se lepo obnesle.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 14:14:10   
glen
Mi smo hvala bogu pri 2 letih suhi,smo pa lani imeli na plaži za v vodo pleničke za enkratno uporabo,za zunaj pa navadno pleničko.Ko smo prišli iz vode sem mu dala kopalno za enkratno uporabo dol,in navadno gor,......


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 14:53:27   
j6
Če je starejši od 1 leta itak ne kaka in lula kar naokroglo. Jaz sem imela vedno nage če pa že dolgo niso lulali, sem pa dala plenico gor, dvoletnik je pa tud že dovolj velik da mu lahko mal poveš. Morje je pa ja za to, da si naši malčki mal prezračjo ritke, vsekakor pa ni trebaza v vodo plenice. 

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 14:55:59   
janapan
O madona....pa valjda so nagi na plaži in tudi v morju....ma halo? kopalna plenička z v morje za kaj že? In kaj če se polula, se pač polula....in kaj če se pokaka....pobereš drekec in ga odstraniš....halo....pa saj imajo 2 leti verjetno ne lulajo vsevprek. Vsaj na morju da so mal prosti brez plenic...jao jao kolk komplicirate.  Moja ima 14 mesecev in je na plaži naga, v vodi je naga... Ja moraš bit res mal pozoren da se ne pokaka na brisačo od sosedov....sklepam pa da glede na to da ful komplicirate otrokom ne pustite da hodijo po drugih brisačah.....in ja moja hči se je polulala v brisačo ko smo prišli iz vode....pač sem jo oprala - saj perete brisače ne?


(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 15:06:19   
Leela
moj ima navadne kopalke, ker mi ni všeč da se poseda okoli z nago ritjo (zaradi njega), na naših brisačah je tudi nag. V morje gre nag, v bazen pa s plavalno plenico (to za večkratno uporabo iz blaga)

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 15:08:08   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: naomy

Pa ko pridejo iz vode, jim daste mokro plenico dol?



ja seveda 

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 15:11:33   
naomy
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

O madona....pa valjda so nagi na plaži in tudi v morju....ma halo? kopalna plenička z v morje za kaj že? In kaj če se polula, se pač polula....in kaj če se pokaka....pobereš drekec in ga odstraniš....halo....pa saj imajo 2 leti verjetno ne lulajo vsevprek. Vsaj na morju da so mal prosti brez plenic...jao jao kolk komplicirate.  Moja ima 14 mesecev in je na plaži naga, v vodi je naga... Ja moraš bit res mal pozoren da se ne pokaka na brisačo od sosedov....sklepam pa da glede na to da ful komplicirate otrokom ne pustite da hodijo po drugih brisačah.....in ja moja hči se je polulala v brisačo ko smo prišli iz vode....pač sem jo oprala - saj perete brisače ne?





O madona kolk si pa ti pametna. user posted image user posted image Sej me ni treba napadat. Nič ne kompliciram, kar se mene tiče je lahko skos nag. Tudi doma je veliko nag in ne boš verjela kje vse se je že pokakal. Lulanje me niti malo ne moti, kakanje pa tud samo zaradi drugih. Verjamem drugim ne bo všeč, če se bo pokakal na njihovo brisačo. In ni res, da vsi dvoletniki ne kakajo naokrog. Naš to počne, se skrije in potem pride pokazat kaj je naredil. Pa kaj naj zdaj? GROOOOOOOOZA naš otrok je še v plenicah. user posted image

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 15:22:00   
sayuri
naomy,res  ni treba komplicirat. Se kar strinjam z janapan. Otroka imaš itak skoz na očeh. Če se polula, pa se. Vzameš kanglico, zajmeš vodo v morju in splahneš del,kjer se je polulal. Če se pokaka, pobereš kakec,  ga zaviješ v kakšno vrečko,spet spereš tisti predel in konec.Ne sekiraj se zarad drugih.  Nihče te ne bo grdo gledal. Otročki so radi brez pleničke. Če se pa slučajno zdodi, da se polula na sosedovo brisačo, se opravičiš, ponudiš, da jo opereš in podobno.
Jaz sem imela lani naplaži dvojčka dvoletnika.Lahko si predstavljaš, da je bilopestro. Nista bila suhain polula sta se tako v morju, kot na plaži. Pokakala sta se tudi 1x (na brisačo) pa ni  bilo zaradi tega čist nič narobe. Pospraviš diskretno,pa je user posted image

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 15:25:11   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

O madona....pa valjda so nagi na plaži in tudi v morju....ma halo? kopalna plenička z v morje za kaj že? In kaj če se polula, se pač polula....in kaj če se pokaka....pobereš drekec in ga odstraniš....halo....pa saj imajo 2 leti verjetno ne lulajo vsevprek. Vsaj na morju da so mal prosti brez plenic...jao jao kolk komplicirate.  Moja ima 14 mesecev in je na plaži naga, v vodi je naga... Ja moraš bit res mal pozoren da se ne pokaka na brisačo od sosedov....sklepam pa da glede na to da ful komplicirate otrokom ne pustite da hodijo po drugih brisačah.....in ja moja hči se je polulala v brisačo ko smo prišli iz vode....pač sem jo oprala - saj perete brisače ne?




Naša ni hodila naga naokrog, ker mi to pač ne potegne, pa tudi sama ni marala, da se kamor koli usede z nago ritko, sploh pa v kako mivko, pesek, kamenje. Na brisači je bila občasno naga, sploh ko je spala, pa še takrat je bila pokrita s kako tanko pleničko ali brisačko (ker je seveda ležala v senčki).

Osebno ne dovolim, da moj otrok hodi po tujih brisačah - zakaj bi to že bilo dovoljeno in nekaj normalnega?! A je tako težko otroka naučiti olike in spoštovanja do drugih ljudi? Nekaterim - tudi meni, ja - ni všeč, da otroci hodijo po tujih brisačah, kakajo in lulajo vsevprek oz. za prvim drevesom, kamor bo potem nekdo drug položil brisačo, ipd.

In ja, seveda, brisače peremo, ampak ne zato, ker bi vanje lulali in zavijali drekce, ampak za to, ker so umazane od tal, peska, soli. In včasih od tujih (in naših) nog.

Kopala se je tudi vedno v plavalni plenički, ker osebno ne maram morebitnih kakcev loviti po morju. Tudi sama ne maram opravljati potreb v vodo in tako učim tudi svojega otroka. Vidim, da je to nekaterim kompliciranje. Ampak oprosti, če bi tvoj ali kateri koli otrok prišel k meni na stopnico, kjer grem s svojim otrokom v vodo, in bi se mi skoraj polulal na nogo, bi stegnila jezik in starša opozorila. Nekaj takega sem videla od daleč in je prav nagravžno izgledalo.

Že res, da so otroci, ampak določena pravila na organiziranih kopališčih (ja, tudi morskih) morajo biti. Lahko pa nag teka po kakšni privatni ali divji plaži.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 16:56:21   
2.2.
jaz moji nisem na plaži nič dajala je bila naga. v morju pa ni hotela bit naga in je imela navadne kopalke. ko je bila pa zunaj mi je sama povedala da bi lulala in kakala. sem jo pa večkrat vprašala in opozorila če se ji lula ali kaka. pa ne zaradi drugih okoli ampak zaradi nje  same ker se pri 2l je že počasi odvajla. in ve kaj je pomenilo kaj. če je rekla da bi kakala ji sem dala pleničko in to je to za lulat sem ji pa tudi večkrat povedala da lahko v vodo. itak pa je otrok pri teh letih skoz v vodi oz v bazenčku iz mivke ali kamenčkov.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 17:28:39   
naomy
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: janapan

O madona....pa valjda so nagi na plaži in tudi v morju....ma halo? kopalna plenička z v morje za kaj že? In kaj če se polula, se pač polula....in kaj če se pokaka....pobereš drekec in ga odstraniš....halo....pa saj imajo 2 leti verjetno ne lulajo vsevprek. Vsaj na morju da so mal prosti brez plenic...jao jao kolk komplicirate.  Moja ima 14 mesecev in je na plaži naga, v vodi je naga... Ja moraš bit res mal pozoren da se ne pokaka na brisačo od sosedov....sklepam pa da glede na to da ful komplicirate otrokom ne pustite da hodijo po drugih brisačah.....in ja moja hči se je polulala v brisačo ko smo prišli iz vode....pač sem jo oprala - saj perete brisače ne?




Naša ni hodila naga naokrog, ker mi to pač ne potegne, pa tudi sama ni marala, da se kamor koli usede z nago ritko, sploh pa v kako mivko, pesek, kamenje. Na brisači je bila občasno naga, sploh ko je spala, pa še takrat je bila pokrita s kako tanko pleničko ali brisačko (ker je seveda ležala v senčki).

Osebno ne dovolim, da moj otrok hodi po tujih brisačah - zakaj bi to že bilo dovoljeno in nekaj normalnega?! A je tako težko otroka naučiti olike in spoštovanja do drugih ljudi? Nekaterim - tudi meni, ja - ni všeč, da otroci hodijo po tujih brisačah, kakajo in lulajo vsevprek oz. za prvim drevesom, kamor bo potem nekdo drug položil brisačo, ipd.

In ja, seveda, brisače peremo, ampak ne zato, ker bi vanje lulali in zavijali drekce, ampak za to, ker so umazane od tal, peska, soli. In včasih od tujih (in naših) nog.

Kopala se je tudi vedno v plavalni plenički, ker osebno ne maram morebitnih kakcev loviti po morju. Tudi sama ne maram opravljati potreb v vodo in tako učim tudi svojega otroka. Vidim, da je to nekaterim kompliciranje. Ampak oprosti, če bi tvoj ali kateri koli otrok prišel k meni na stopnico, kjer grem s svojim otrokom v vodo, in bi se mi skoraj polulal na nogo, bi stegnila jezik in starša opozorila. Nekaj takega sem videla od daleč in je prav nagravžno izgledalo.

Že res, da so otroci, ampak določena pravila na organiziranih kopališčih (ja, tudi morskih) morajo biti. Lahko pa nag teka po kakšni privatni ali divji plaži.



Hvala za obrazložitev Nika v službi. Popolnoma te razumem in tudi zaradi tega sem postavila to vprašanje. Nekateri pač mislijo, da preveč kompliciram. Zelo neprijetno bi se počutila, če bi se pokakal nkje na sredi plaže in vem da bi me ljudje čudno gledali. Kam pa pridemo, če se lahko vsak polula in pokaka kar sredi plaže.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 18:34:54   
haram
jst sem ga mela dokler se ni pokaku v plavalni plenički in pol k se je pokaku je bil pa nagec.

lp

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 20:57:52   
AKP
Moja 2 letnica je že čista in je bila v kopalkah. Lani pa je imela kopalno pleničko, ko pa je prišla ven iz vode pa je bila v plenički. Letos smo bili na morju v Zeleni Laguni pri Poreču in ni bil niti en otrok na plaži nag.Vsi so imeli nekaj oblečeno. Tamali ne dovolim, da hodi po drugih brisačah in tudi meni ni všeč če drugi otroci hodijo po mojih.

(odgovor članu haram)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 21:07:31   
aprilčica07
Naša skoraj dvoletnica je bla v morju nagica. Ko je ven prišla, pa pleničko gor. Tudi sama ni hitela bit naga na plaži, ker so bli taki mali kamenčki, pa jo je očitno zbadalo v rito.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 21:09:58   
sunny24
Naša je bila že lani (švoh leto in pol) samo v kopalkah, letos tudi. Pokakala se ni nikoli, če je pa lulala na plaži, sem pač splahnla z vodo, kakala ni nikoli na plaži. V plavalnih pleničkah je bila samo prvo poletje, pa še to sem ji potem ko smo prišle vn iz vode dala takoj dol, pa podlogo za previjanje za 1x uporabo pod rit če bi slučajno kakala.
In pod nobenim pogojem ne dovolim, da hodi po tujih brisačah, ker sorry, ampak to mi je totalno mimo. Sej tudi mi ne hodimo po tujih brisačah al kako???

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 21:58:38   
scarlett_
13 mesecev - za v vodo podobna plenička kot na tvojem linku, samo da je druge firme (ne vem, iz BC je), super je, med eno in drugo uporabo se je že na soncu posušila. Za zunaj pa plenička, ki jo vedno uporabljamo (tudi pralna, ampak to tukaj itak nima veze). Sicer mislim, da mi ne bi kar kakala naokoli, ker ima približno svoje ure za to user posted image ampak mi sploh ni, da bi jo imela nago, ne v vodi, ne zunaj, zato je bila tako.


(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dvoletnik in morje
21.7.2011 21:59:04   
Najaa
V vsem se strinjam z Niko v službi.
Po tujih brisačah jima ne dovolim hodit, ker tudi jaz ne maram, da kdo hodi po naših. Ko sta bili še v plenicah sta se kopali v plavalnih plenicah, vzunaj sta bili pa ali v kopalkah ali nagi.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dvoletnik in morje
22.7.2011 8:00:31   
Čebel@
lani je bila stara 1,5l in je imela za v morje plavalno,zunaj pa navadno pampersko...letos je pa že čez dan suha in lepo hodi na kahlico,tko da bo v morju in na plaži v kopalkah....ne bom pa jo imela nagico,ker imam slabe izkušnje

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dvoletnik in morje
22.7.2011 8:14:00   
simonakr
No mi smo glih iz morja tko da sveže info user posted image Je stara 2,5 in je podnevi suha tko da smo bli v kopalkah pa ni blo ne vem kakšnih nesreč. Tko da ne komplicirat user posted image


_____________________________

"Nihče ni nikoli tako visok kot tedaj, ko poklekne k pomoči potrebnemu otroku."

RDEČI NOSKI

19.2.2009 se je rodil naš škorček Larisa

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dvoletnik in morje
22.7.2011 15:10:02   
Zoja Lara
Naša dva sta bla nageca na plaži. Zgodilo se je, da se je 1 samo 2x pokakal na našo brisačo. Sem mnenja, da naj bojo otroci vsaj na morju bolj svobodni- seveda tako, da ne drugi ne nastradajo user posted image

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dvoletnik in morje
22.7.2011 15:50:46   
rozilu
Joj, pa kaj takoj neki napadi. Otroci so različni, ne? Eni so pri dveh suhi in čisti, eni vsaj nakažejo kdaj bojo kaj naredili, eni skoz lulajo, drugi pa ne; eni kakajo klobasice, drugi bolj mehko... Zato pa vsak postopa drugače pri svojemu otroku, kar je prav.

Strinjam se, da je najboljše, če se ritke lahko prezračijo, torej brez plenic. Samo če mama ve, da ne gre zaradi lulanja in kakanja, bo tudi takrat pač v plenicah. Tako da razumem mamice z obeh strani.

Jaz imam našo 21 mesečnico doma dostikrat nagico, ampak samo če je zunaj, na vrtu, ker nikakor ne pove da bo lulala in naredi lužico kamor pride. Na plaži mi to ne bi bilo panike, pač splahneš - je pa res, da večinoma hodimo na manj obljudene plaže (če se to da). Glede kakanja mi je bolj panika, ker ne dela ravno klobasic in je težje počistit. Torej če tisti dan še ni kakala, jo imam skoraj raje v plenički dokler se ne; če je pa že, pa je brez.

Hoja po tujih brisačah - sej ni nujno, da so čisto tuje: zadnjič sem bila s prijateljico na plaži in se je moja pupa ravno na njeno brisačo polulala. Mele smo skupaj brisače in itak da nisem težila, da do tega roba lahko gre, naprej pa ne user posted image Prijateljica itak ni komplicirala, ker je ni več rabila, ampak mi je bilo zoprno.

< Sporočilo je popravil rozilu -- 22.7.2011 15:51:58 >

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dvoletnik in morje
26.7.2011 7:31:54   
Nončika
dan!

mi se v soboto odpravljamo na morje. za vsak slučaj bomo imeli s sabo kop.pleničko za 1uporabo, nabavila sem pa tudi kopalke. lulanje me ne moti, edino kakec to pa ravno ne bi rada, da ga kjerkoli opravi. dnevno zna tudi večkrat kakat, nima nobene ure. otroci so zelo različni. hčerka je bila pri 21m brez pleničke podnevi in ponoči. mali? mi šans, pa je pred kratkim dopolnil 21m.

jaz sem mnenja, da je kar razlika glede nagih deklic in dečkov. deklicam se lahko hitro pesek zarine v luliko, dečki pa s tem nimajo problemov. hitro zbrišeš z rite pesek, deklicam pa je težje malo ven spravit. mogoče bom za nekoga komplicirala, sama sem dala to skoz in vem, da je razlika. pa tudi glede vnetja.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dvoletnik in morje
26.7.2011 14:40:31   
liliana
Naša je na morju bila vedno naga.....in še zdaj je......se je zgodilo, da se je tudi pokakala in smo pač spucali....samo mi ne hodimo po urejenih hotelskih in mestnih plažah ampak dopustujemo na manj obljudenih delih......in verjetno nas tudi zato tam ni nihče čudno gledal, ko se je pokakala na skalo ampak jo je ena gospa celo pohvalila kako lepo klobasico je naredila.......user posted image

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dvoletnik in morje
30.7.2011 17:49:23   
scorpiogirl
Meni itak ni všeč, da bi otroci nagi skakali po plaži ... nagi smo na nudističnih plažah, na ostalih smo pač oblečeni (če gre za kako divjo plažo, pa ok). Me pa čist tko zanima, kdaj je tista meja, ko pa otrok ne sme kar nag tekat po plaži? Ker odrasli naj ne bi bli nagi na "navadni" plaži.
Jaz bi mu pri 2 letih (če še ne bi bil suh) najbrž dala samo kopalke. Vsaj naš ni takrat kakal 5x na dan, tako da bi težko trofil ravno tisti čas, ko smo na plaži. Malo odvisno od tega, kako bi lulal ... ker mi ni lih všeč, če imam vse okrog brisač polulano user posted image
Pri enem letu je bil večji v morju v kopalni plenički, na plaži pa v navadni. Tudi naš tamali (zdaj enoletnik) se bo kopal v kopalni plenički, na plaži bo pa v navadni.
se večinoma strinjam z Niko v službi.


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?