|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 16:38:55   
smej
Naš lump je star 2 leti. Danes mi je vzgojiteljica v vrtcu rekla, da se ne zna igrat v peskovniku in da samo podira potičke, ki jih gradijo drugi otroci. Naj ga naučim se igrat v peskovniku.user posted image Ko sem šla z njim na igrišče je tudi meni samo podiral, kar sem zgradila. Zdaj me pa zanima, kako se igrajo vaši 2 letniki? Gradijo ceste? Gradove? Naš samo nalaga pesek v posodo in najraje podira kupčke. Na žalost.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 18:40:40   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Naš lump je star 2 leti. Danes mi je vzgojiteljica v vrtcu rekla, da se ne zna igrat v peskovniku in da samo podira potičke, ki jih gradijo drugi otroci. Naj ga naučim se igrat v peskovniku.user posted image Ko sem šla z njim na igrišče je tudi meni samo podiral, kar sem zgradila. Zdaj me pa zanima, kako se igrajo vaši 2 letniki? Gradijo ceste? Gradove? Naš samo nalaga pesek v posodo in najraje podira kupčke. Na žalost.


O hudo!

Mislim, kako moreš biti tako slaba mama, da svojega otroka še nisi naučila kako se igra v peskovniku? Mislim, da si primerna, da te prijavimo na socialno.

Pa svašta no... Ok, priznam, se ne spoznam na vzgojiteljsko profesijo, ampak, da moraš otroka pri dveh letih UČIT kako naj se igra... je pa čisto mimo. Kolikor vem se noben dvoletnik ne igra kako drugače s peskom. kaj pa pričakuje vaša vzg.? da ji bo zgradil vilinski grad z vsemi podrobnostmi ali kaj?



(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 18:41:02   
Anonimen
Se mi zdi, da se z vzgojiteljico nista dobro razumeli.
Vzgojiteljica ni mislila na to, da bi moral dveletnik znati graditi pet nadstropne gradove in avtoceste, temveč da DRUGIM otrokom ne sme podirati njihovih potičk, ker so potem žalostni, saj jih zmoti med igro. Svoje lahko podira kolikor hoče, samo mora se naučiti, da od drugih potičke mora pustiti pri miru. Saj v igralnici je podobno. kdor se igra z določeno igračko, se igra, drugi mu jo ne sme kar vzeti iz rok.
Normalna stvar med majhnimi otroki, medsebojne interakcije in vzajemnosti se morajo šele naučiti - skozi izkušnje in ob pomoči staršev in vzgojiteljev user posted image .

(odgovor članu smej)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 18:55:38   
pelin
Ne zna se igrati v peskovniku? V bistvu je to zanj igra in iz prve roke ti povem, da je tak sistem igre zelo pogosto značilen za tako majhne...nadvse radi podirajo potičke, sestavljene zadeve iz  kock,razmontirajo na pol sestavljene puzzle, ...skratka...to je nekakšna distrojer faza user posted image ..V bistvu vedo, da se to naj ne bi počelo, ker je tisti , ki sestavi zadevo  zaradi tega slabe volje, vendar jih vse to zelo privlači...Pri nas vedno znova poudarjamo da naj pač podirajo stvari, ki jih samo naredijo, sestavijo...izdelke drugih pa naj pustijo pri miru...Pri nekaterih zaleže prej, pri drugih kasneje...Če jim delaš potičke in gradove, se jih nikoli ne naveličajo podirati...prav z užitkom čofnejo nanje..user posted image Najbolje se da takšne razdiralce zamotiti tako, da se skupaj z njim igraš v peskovniku...postopoma ga navajaš, da tudi sam kaj zgradi in ne le podira...
Pri nas pač takšne škrate zamotimo na tak način ali pa smo nanje malo bolj pozorni, da ni zaradi njihovega vedenja preveč hude krvi ...drugače pa je to vse le prehodno...kaj kmalu jih zagrabi graditvena mrzlica in ne le razdiralna...
V našem peskovniku v bistvi ne težimo otrokom z nekimi pravili in prav zato se tako radi igrajo v njem...v teh poletnih mesecih so v mivki v večji meri bosi in že to jim je zelo všeč...pravilo od katerega ne odstopamo je le to, da se mivka ne meče v zrak, da je kdo ne dobi v oči, ter da je ne sipajo izven peskovnika...preprosto pa vendar nikoli dogočasno, kar pa je tudi največji smisel takšne igre...


(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 20:56:14   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: puppa

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Naš lump je star 2 leti. Danes mi je vzgojiteljica v vrtcu rekla, da se ne zna igrat v peskovniku in da samo podira potičke, ki jih gradijo drugi otroci. Naj ga naučim se igrat v peskovniku.user posted image Ko sem šla z njim na igrišče je tudi meni samo podiral, kar sem zgradila. Zdaj me pa zanima, kako se igrajo vaši 2 letniki? Gradijo ceste? Gradove? Naš samo nalaga pesek v posodo in najraje podira kupčke. Na žalost.


O hudo!

Mislim, kako moreš biti tako slaba mama, da svojega otroka še nisi naučila kako se igra v peskovniku? Mislim, da si primerna, da te prijavimo na socialno.



Se strinjam, grozna mama user posted image Pa jst sm še ena, ki me morate prijavit! Kako moja lumpa z največjim užitkom čofne po vsaki potički/rački/medveku/karkoli kar zgradim... Niti ne more počakat, da bi jih več nardila, da bi jih pol vse naenkrat podrla... nene, naše potičke imajo rok trajanja največ 1 sekundo user posted image

Prava distrojerka user posted image No tudi jst še čakam graditeljsko fazo...

Upam, da ima Ankica prav glede vzgojiteljice, če ne je res za nekam...

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 21:29:32   
Sa.Ka
Kakšna mama sem šele jaz, ker moja mala se sploh noče igrat v peskovniku, kljub temu, da jo velikokrat silim.user posted image user posted image user posted image user posted image Če že gre, se usede na rob, spoh noter ne gre, ker se boji, da bo umazana.user posted image In če se že igra, potem ima pincetni prijem, da cela roka ni umazana.user posted image
Pa svašta no, kaj vse si zmislijo vzg.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Peskovnik v vrtcu
5.9.2011 23:41:43   
Roberta69
Velikokrat sploh ne morem verjeti, kakšne butasto smešne reči se dogajajo/sprašujejo/zahtevajo... v vrtcih user posted image . Haloooo! Moj sin se še ne dolgo nazaj niti slučajno ni hotel igrat v peskovniku, skratka mu ni bilo do ničesar preveč statičnega, ampak je bilo aktualno samo letanje sem in tja, itd. Jaz sem prov vesela, da se sedaj rad igra v peskovniku, pa tudi če samo polni in prazni lamberček, no tudi kakšno cesto nariše, o kakšnih gradovih, kot jih vidim v slikanicah, pa najbrž še dolgo ne bo sledi. Če otrok podira umetnije drugih, verjamem, da se jezijo, zato je morda najbolje, da počne kaj takšnega, kar njemu paše. Nisem pa še zasledila priročnika o igri v peskovniku user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 8:22:45   
mateyka
jaz sem morala do tretjega leta skoz za ritjo stat v peskovniku kjerkoli je bila, ker je skoz vsem podirala karkoli so zgradili. enkrat je v mostecu (Lj. Šiška) hotela podret celo zgradbo enih 7-8 letnikov s tuneli in 4 stolpi in okopi. so fanti skoraj doživeli posttraumatic stress disorder user posted image
v glavnem, morala sem ji kar nekaj časa tupit, da se tujih stvari ne podira kar tako, kot da je ona en tornado in lahko gre čez vse.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 8:50:18   
Najaa
user posted image Dobra tale, čeprav sem skoraj prepričana, da je tisto o učenju igranja v peskovniku vzeto iz konteksta, ampak ok. Tudi sama nisem svojih dveh nikoli učila igranja v peskovniku. Je pa tako, da enim je všeč enim pa ne. In pri dveh ziher najraje na svetu podirajo potičke, stolpe in vse kar se širi v višino. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 10:28:40   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Naj ga naučim se igrat v peskovniku.user posted image



A je mogoče predlagala tudi kakšen tečaj?

Eh, moj tudi raje ruši kot zida, pa se mi ne zdi nič narobe. otroci so pač različni.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 10:34:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: HHH
Eh, moj tudi raje ruši kot zida, pa se mi ne zdi nič narobe. otroci so pač različni.


eh, mogoče te bo bolj motilo, ko bo tvoj star 7-8 let in bo norel, ko mu bo en dvoletnik katerega mamo tudi nič ne moti, rušil srednjeveško utrdbo, ki jo je gradil zadnji 2 uri user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 10:49:49   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: HHH
Eh, moj tudi raje ruši kot zida, pa se mi ne zdi nič narobe. otroci so pač različni.


eh, mogoče te bo bolj motilo, ko bo tvoj star 7-8 let in bo norel, ko mu bo en dvoletnik katerega mamo tudi nič ne moti, rušil srednjeveško utrdbo, ki jo je gradil zadnji 2 uri user posted image


Sam to morjo pa same vzg. poštimat. Ne more zdej od starša zahtevat, da uči otroka igranja v peskovniku, zato da ne bo drugim podiral. Sej zato so one tam, da red delajo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 10:51:20   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: HHH
Eh, moj tudi raje ruši kot zida, pa se mi ne zdi nič narobe. otroci so pač različni.


eh, mogoče te bo bolj motilo, ko bo tvoj star 7-8 let in bo norel, ko mu bo en dvoletnik katerega mamo tudi nič ne moti, rušil srednjeveško utrdbo, ki jo je gradil zadnji 2 uri user posted image




Kaj motilo! Ne samo motilo!!! Njegovi mami bom takoj povedala, da ne zna vzgajati!user posted image
Ma saj mu ne pustim, da ruši drugim. Amak dejstvo je, da mu je bolj zabavno podirati, kot da bi se potrudil, pa sam kaj naredil. Ena mala lenčina.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Peskovnik v vrtcu
6.9.2011 10:53:25   
HHH
Ok, ena mala razvajena lenčina.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?