|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 12:28:59   
LERO
Imate v vrtcu na izbiro, da gre vaš otrok na počitek ali ne? Pri nas tega niso ponudili.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 12:31:33   
moci
Nimamo. Tudi ne vidim razloga, da bi imeli to izbiro. 

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 12:32:12   
pety78
Otrok, vsaj starejši, ima pravico imeti izbiro!Nekateri spijo več, drugi manj.
Kaj več si preberi v tej temi...

http://www.ringaraja.net/forum/m_5335956/mpage_1/key_/tm.htm


< Sporočilo je popravil pety78 -- 23.8.2011 12:33:55 >


_____________________________



(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 12:37:34   
moci
pri nas je tako, da če ne spi, pač počiva.
tisti, ki ne zaspijo gredo lahko v tihi kotiček in tam rišejo.
da bi pa starši izbirali ... ne vem no.
jaz sem zadovoljna, tako kot je.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 13:12:20   
KOKICA32
Verjetno je to odvisno tudi od starostne skupine, ki jo otrok obiskuje. Moj je (še do septembra) v grupi 1-2 let in tukaj še vsi spijo, čeprav moj sin doma ne spi čez dan že kakšne 3 mesece. Kako pa bo od septembra, ko bo v grupi od 2-3 let pa ne vem. Verjetno pa takim otrokom omogočijo, da se kje posebej igrajo. 

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 13:16:01   
emaa
Pri nas so do zdaj lahko spali vsi, oz. od mojih eden redko spi, drugi pa večinoma. Zdaj, ko bosta v skupini 5-6 let pa načeloma ni počitka, samo sta rekli, da par ležalnikov za bolj zaspane bosta še pustili.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
23.8.2011 13:18:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KOKICA32)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 13:25:24   
katy83
naš gre septembra v 1.starostno skupino. Na sestanku je rekla, da ti mali še vsi spijo...no, da se jim do zdaj še ni zgodilo, da ne bi...je pa omenila, da za večje, pa imajo pravilo 30 minut...takrat bi naj vsi počivali, poslušali glasbo, pravljico...po teh 30 minutah je pa od otroka odvisno kaj in kako. Niso pa staršem dale izbire, je rekla, da itak same vidijo če otroku ne paše spat. Zdaj, eno je sestanek in lepe besede, kako bo pa v praksi, pa vam javim. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 13:31:30   
Katy78
Moj gre s 1.9. v vrtec (2. starostna skupina), konec novembra bo star 3 leta in že ca. pol leta čez dan več ne spi. Ko sem na junijskem sestanku v vrtcu to omenila, me je ena od vzgojiteljic čukasto pogledala ker da "tako mali pa ja še rabijo dnevni počitek", naša vzgojiteljica pa je rekla, da bova videli kako bo, da nekateri tudi presenetijo in v vrtcu vseeno zaspijo. Pri nas je pač tako, da že od nekdaj čez dan ni maral spati vendar smo nekako brez težav "peljali", zdaj pred kakšne pol leta pa ni šlo več - če si ga silil, je bil rezultat jok in histerija, kar mi pa ni v interesu. Zdaj pač ne spi, največkrat zaradi tega popoldne ni prav nič siten, ponoči pa tudi zelo dobro spi. Je pa res, da če gremo tam nekje po kosilu z avtom kam, pa seveda zaspi in potem spi tudi po več kot 2 uri... Pa zdajle, ko ga tale vročina zdela, tudi že 2. dan zapored spi... Tako da bomo videli, kako bo v vrtcu, ne bom pa dovolila, da ga v kar koli silijo, imajo pa seveda pravico zahtevati, da drugih pri spanju ne moti.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 23.8.2011 13:35:09 >

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 13:57:12   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Moj gre s 1.9. v vrtec (2. starostna skupina), konec novembra bo star 3 leta in že ca. pol leta čez dan več ne spi. Ko sem na junijskem sestanku v vrtcu to omenila, me je ena od vzgojiteljic čukasto pogledala ker da "tako mali pa ja še rabijo dnevni počitek", naša vzgojiteljica pa je rekla, da bova videli kako bo, da nekateri tudi presenetijo in v vrtcu vseeno zaspijo. Pri nas je pač tako, da že od nekdaj čez dan ni maral spati vendar smo nekako brez težav "peljali", zdaj pred kakšne pol leta pa ni šlo več - če si ga silil, je bil rezultat jok in histerija, kar mi pa ni v interesu. Zdaj pač ne spi, največkrat zaradi tega popoldne ni prav nič siten, ponoči pa tudi zelo dobro spi. Je pa res, da če gremo tam nekje po kosilu z avtom kam, pa seveda zaspi in potem spi tudi po več kot 2 uri... Pa zdajle, ko ga tale vročina zdela, tudi že 2. dan zapored spi... Tako da bomo videli, kako bo v vrtcu, ne bom pa dovolila, da ga v kar koli silijo, imajo pa seveda pravico zahtevati, da drugih pri spanju ne moti.


Ne razumem - al spi al ne spi?



Po moji skromni logiki potrebuje 3 letnik več počitka čez dan... zato imajo otroci v vrtcu na izbiro ali spijo ali ne šele v skupini od 4-6let, pa še tam velika večina 4 letnikov zaspi v trenutku (poleti pa spijo tudi vsi 5 in 6 letniki - vedno, ko pridem po tamalega, cela skupinica poleti spi, pa sem malega dostikrat vprašala, ali sami želijo, pa pravi, da ja, da jim je fino user posted image ). V vrtcu je drugače, več se jim dogaja, nonstop akcija, seveda so zaspani. Pa 3, 4 leta otroci potrebuje 100% vsaj 11, 12 ur spanca na dan, no....
Sem kar malo šokirana, ko prebiram ta forum, ogromno enih mamic nezadovoljnih s hrano v vrtcu, s spanjem v vrtcu, z režimom v vrtcu, z delom v vrtcu, z igranjem v vrtcu, z nedogajanjem v vrtcu. Se mi zdi, da se ljudje (starši) premalo očitno zavedamo, da v vrtcu delajo/kuhajo/vzgajajo ljudje z ogromno izkušnjami, s primernimi šolami in ni user posted image , da ne vejo, kaj delajo.
Če otrok v vrtcu ne bo spal, ga pa tudi nihče ne bo silil, tako kot ne silijo s hrano in podobno.
Sploh ni čudno, da se občasno nekateri otroci spopadajo s stisko glede vrtca in šole, če pa že starši komplicirajo pri najbolj banalnih stvareh....

< Sporočilo je popravil Tutan -- 23.8.2011 13:59:56 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:05:03   
Anonimen
Naša bo tudi konec novembra stara 3 leta, pa je sigurno več kot pol leta doma čez dan ne morem pripravit do tega da bi zaspala. V vrtcu včasih zaspi, če pa nemore, mora nekaj čas počivat, potem gre pa lahko knjigice gledat, risat ali kako drugo stvar v tišini počet. Meni je tako prav, da morajo po difoltu vsi vsaj za kake pol ure ležat. Sicer ji pa spanca kaj preveč ne manjka, saj ima nočni spanec od 8ih zvečer do pol osmih zjutraj.

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:08:27   
pety78
Morate vedeti, da nekateri otroci vstajajo ob 7:30 ali kasneje, drugi že okoli 6. ure zjutraj. Nekateri hodijo spati ob 19. uri, drugi med 20. in 21. uro. Nekateri potrebujejo več spanca, drugi manj. Zato je zelo nedopustno, da se otroke SILI spati in to še vse ob točno določeni uri. Na koncu se jih pa še budi, sploh tiste, ki kasneje zaspijo, ker se selijo v drugo igralnico. 
Se strinjam za počitek na ležalniku in 20 minut je več kot dovolj! Če zaspi, zaspi, če pa ne, se pa lahko v miru igra, riše, barva....tako, da ne moti ostalih.




_____________________________



(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:10:50   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Moj gre s 1.9. v vrtec (2. starostna skupina), konec novembra bo star 3 leta in že ca. pol leta čez dan več ne spi. Ko sem na junijskem sestanku v vrtcu to omenila, me je ena od vzgojiteljic čukasto pogledala ker da "tako mali pa ja še rabijo dnevni počitek", naša vzgojiteljica pa je rekla, da bova videli kako bo, da nekateri tudi presenetijo in v vrtcu vseeno zaspijo. Pri nas je pač tako, da že od nekdaj čez dan ni maral spati vendar smo nekako brez težav "peljali", zdaj pred kakšne pol leta pa ni šlo več - če si ga silil, je bil rezultat jok in histerija, kar mi pa ni v interesu. Zdaj pač ne spi, največkrat zaradi tega popoldne ni prav nič siten, ponoči pa tudi zelo dobro spi. Je pa res, da če gremo tam nekje po kosilu z avtom kam, pa seveda zaspi in potem spi tudi po več kot 2 uri... Pa zdajle, ko ga tale vročina zdela, tudi že 2. dan zapored spi... Tako da bomo videli, kako bo v vrtcu, ne bom pa dovolila, da ga v kar koli silijo, imajo pa seveda pravico zahtevati, da drugih pri spanju ne moti.


Ne razumem - al spi al ne spi?



Po moji skromni logiki potrebuje 3 letnik več počitka čez dan... zato imajo otroci v vrtcu na izbiro ali spijo ali ne šele v skupini od 4-6let, pa še tam velika večina 4 letnikov zaspi v trenutku (poleti pa spijo tudi vsi 5 in 6 letniki - vedno, ko pridem po tamalega, cela skupinica poleti spi, pa sem malega dostikrat vprašala, ali sami želijo, pa pravi, da ja, da jim je fino user posted image ). V vrtcu je drugače, več se jim dogaja, nonstop akcija, seveda so zaspani. Pa 3, 4 leta otroci potrebuje 100% vsaj 11, 12 ur spanca na dan, no....
Sem kar malo šokirana, ko prebiram ta forum, ogromno enih mamic nezadovoljnih s hrano v vrtcu, s spanjem v vrtcu, z režimom v vrtcu, z delom v vrtcu, z igranjem v vrtcu, z nedogajanjem v vrtcu. Se mi zdi, da se ljudje (starši) premalo očitno zavedamo, da v vrtcu delajo/kuhajo/vzgajajo ljudje z ogromno izkušnjami, s primernimi šolami in ni user posted image , da ne vejo, kaj delajo.
Če otrok v vrtcu ne bo spal, ga pa tudi nihče ne bo silil, tako kot ne silijo s hrano in podobno.
Sploh ni čudno, da se občasno nekateri otroci spopadajo s stisko glede vrtca in šole, če pa že starši komplicirajo pri najbolj banalnih stvareh....


Kaj ne razumeš? Že ca. pol leta podnevi več ne spi, kot sem napisala. Zaspi le, če kam gremo z avtom okoli poldneva (to je zelo redko) in pa zdajle že 2. dan zapored, ker ga je tale vročina zdelala.

Koliko kdo česar koli rabi, je stvar posameznika. Pri nas čez dan pač ne spi več, ponoči pa po 12-13 ur v kosu brez zbujanja. In, kaj ti ni jasno? Da tvoj še pri 5 letih spi moj pa ne? Naj jaz potem rečem, da mi ni jasno, kako lahko moj npr. poje celo skledo solate, tvoj ali pa od kogar koli drugega je pa ne mara (vitamini so pa ja pomembni user posted image ), ali cel šnicel, drugi otrok pa samo 5 koščkov? user posted image Pa ne gre za to, da se mu doma ne bi dovolj dogajalo, da npr. ne bi bil dovolj utrijen, enostavno mu ni za zaspat in ne zaspi, velikokrat pa seveda leži v posteljici in se igra ter sam s sabo pogovarja ali pa mu damo za kakšne pol ure risanke ali pa knjigice gleda, da je pri miru in tako pač na svoj način počiva. Pa imamo red in rutino tako pri spanju kot pri hrani ipd. že od nekdaj...Pač niso vsi otroci isti in nimajo vsi enakih potreb, pač, tako kot odrasli.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 23.8.2011 14:11:38 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.8.2011 14:14:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:15:09   
Katy78
Ja, pa še to. Vem, kako stvari potekajo v vrtcu in da je veliko oz. največ odvisno od vzgojiteljic. Moja mami je delala v vrtcu in je tudi imela otroke, ki so že kmalu prenehali z dnevnim spanjem. Pa se zaradi tega ni nikoli vznemirjala in jih silila v spanje, ampak jih je drugače zaposlila, da niso motili ostalih. Seveda pa marsikateri njeni kolegici ni bilo prav, če otrok ni spal...user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:15:31   
pikica*
Nas ni nihče nič vprašal glede tega. Manjše otroke dajo spat in večinoma vski kar lepo zaspijo, pri večjih pa se (vsaj kolikor vidim) malo prilagajajo. Proti koncu šolskega leta pa starejši niso več hodili spat. Malo me je motilo, da niso dali opcije, da bi zaspančkom to vseeno omogočili (verjetno so izhajali iz predpostavke, da gredo ti otroci jeseni v šolo, kjer se itak ne hodi več spat). Tako mi je hčerka vsak dan na poti iz vrtca v avtu zaspala, proti koncu tedna pa je bila popoldne že precej zmahana, tako da je potem ob sobotah spala kot ubitauser posted image

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
23.8.2011 14:16:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:19:39   
Tutan
Ja, res je super, ko pride na govorilne ure 20 mamic in očkov, ki imajo vsak svoje zahteve. Pomojem se bo kmalu kompliciralo, če se otroku namaz namaže iz desne proti levi, če pa je naš '''' ljubi sonček'''' navajen, da se namaže iz leve proti desni in drugače sploh ne je.
Na začetku vsakega šolskega letu v vrtcu sem bila seznanjena z režimom v vrtcu (hranjenje, počitek/spanje, dejavnosti), pa mi niti enkrat ni na kraj pameti prišlo, da bi okoli tega komplicirali. Vrtec je še tamanj, kjer se bo mogel otrok prilagajat.

In kot pravim, nisem še slišala za primer (v današnjem času), da bi moral kak otrok na ukaz spat ali jest v vrtcu.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 23.8.2011 14:22:08 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:19:53   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Morate vedeti, da nekateri otroci vstajajo ob 7:30 ali kasneje, drugi že okoli 6. ure zjutraj. Nekateri hodijo spati ob 19. uri, drugi med 20. in 21. uro. Nekateri potrebujejo več spanca, drugi manj. Zato je zelo nedopustno, da se otroke SILI spati in to še vse ob točno določeni uri. Na koncu se jih pa še budi, sploh tiste, ki kasneje zaspijo, ker se selijo v drugo igralnico. 
Se strinjam za počitek na ležalniku in 20 minut je več kot dovolj! Če zaspi, zaspi, če pa ne, se pa lahko v miru igra, riše, barva....tako, da ne moti ostalih.





Ja, točno tako. Ravno zadnjič me je soseda pri tašči vprašala, koliko naš fant čez dan spi. Pa sem rekla da ne spi več in je bila začudena, ker njen vnuk je 2 meseca starejši pa še spi po 2 uri. No, ko sva se naprej pogovarjali, je pa povedala, da ga zjutraj zbudijo ob 6h, poleg tega se pa vsaj 2-3x na noč prebudi. Pri nas pa sin spi celo noč brez zbujanja, 12-13 ur, zjutraj ga ne budimo, imam pač srečo, da začnem v službi kasneje, da ga lahko pustim, da se sam prebudi.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 23.8.2011 14:20:34 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:24:21   
KOKICA32
Vprašanje je bilo:

Imate v vrtcu na izbiro, da gre vaš otrok na počitek ali ne?



user posted image

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:29:05   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ja, res je super, ko pride na govorilne ure 20 mamic in očkov, ki imajo vsak svoje zahteve. Pomojem se bo kmalu kompliciralo, če se otroku namaz namaže iz desne proti levi, če pa je naš '''' ljubi sonček'''' navajen, da se namaže iz leve proti desni in drugače sploh ne je.
Na začetku vsakega šolskega letu v vrtcu sem bila seznanjena z režimom v vrtcu (hranjenje, počitek/spanje, dejavnosti), pa mi niti enkrat ni na kraj pameti prišlo, da bi okoli tega komplicirali. Vrtec je še tamanj, kjer se bo mogel otrok prilagajat.

In kot pravim, nisem še slišala za primer (v današnjem času), da bi moral kak otrok na ukaz spat ali jest v vrtcu.


Kar se mene tiče, kot sem napisala: upam, da ga ne bodo silile spat, imajo pa pravico zahtevat, da drugih ne moti pri spanju - in ker, kot si rekla, v vrtcu delajo/kuhajo/vzgajajo ljudje z ogromno izkušnjami, s primernimi šolam, ni vrag, da bodo znale to doseči. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:33:09   
Nika v službi
Pri nas tudi naša od približno 3,5 let dalje ni več spala podnevi, ampak se je marsikdaj zgodilo, da v vrtcu pa je vendarle kljub vsemu zaspala. Pri nas je bila praksa, da so imeli 15 ali 30 min počitka in tisti, ki v tistem času ni zaspal, je lahko vstal in se mirno igral v igralnem kotičku. Zadnje leto v vrtcu najstarejša skupina ni več spala, če pa je kdo potreboval počitek, so ga odpeljali v sosednjo igralnico k mlajšim otrokom, ki so ta "počitek" še prakticirali. V naši skupini je bilo takih le še 2 ali 3.

Tak princip se mi zdi ok, otroku omogočiš, da zaspi, če se izkaže, da počitek vendarle potrebuje (odvisno od aktivnosti, vremena, drugih dejavnikov), hkrati pa tiste, ki ne zaspijo, v ničesar ne siliš.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:33:52   
pety78
No, da ne boste mislile....ampak marsikje otroci MORAJO spati... Ker je potem seveda mir, če VSI spijo, a ne?
Pa ne dvomim v strokovnost delavk, ampak dvomim v strokovnost VSEH delavk. So izjeme, upam, da redke, ampak so.






_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:39:46   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

Vprašanje je bilo:

Imate v vrtcu na izbiro, da gre vaš otrok na počitek ali ne?



user posted image


pojma nimam... user posted image ... in me niti ne zanima... vem samo, da moje dete gre spat... včasih pa pred spanjem počne tudi lumparije in je temu primerno kaznovan... upsy daisy to je pa že druga tema... user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Počitek v vrtcu - da ali ne?
23.8.2011 14:48:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Imate v vrtcu na izbiro, da gre vaš otrok na počitek ali ne? Pri nas tega niso ponudili.


A to pomeni, da pri vas otroci ne smejo počivati.....?

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?