|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 10:32:29   
Ekaz
V nedeljo gostim 10 oseb. Namen imam pripravit goveje zrezke v omaki (s čebulico). Glede na to, da jih rabim vsaj 20 (vsi so namreč mladi športniki, ki pojedo res veliko). Zaradi tega bi jih morda pripravilia že prejšnji dan in potem naslednji le pogrela. Je to možno, ne bodo suhi? Prosim za kakšen nasvet za pripravo. Hvala.

Bom pa postregla z bučkino juhico s krompirjem, za glavno jed bodo goveji zrezki v omaki, krompir v kosih, zabeljen z ocvirki, zeljnata solata s fižolom.

Za sladičko se moram še kaj spomniti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 13:56:18   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

V nedeljo gostim 10 oseb. Namen imam pripravit goveje zrezke v omaki (s čebulico). Glede na to, da jih rabim vsaj 20 (vsi so namreč mladi športniki, ki pojedo res veliko). Zaradi tega bi jih morda pripravilia že prejšnji dan in potem naslednji le pogrela. Je to možno, ne bodo suhi? Prosim za kakšen nasvet za pripravo. Hvala.

Bom pa postregla z bučkino juhico s krompirjem, za glavno jed bodo goveji zrezki v omaki, krompir v kosih, zabeljen z ocvirki, zeljnata solata s fižolom.

Za sladičko se moram še kaj spomniti.

Ocvirki na krompirju, zraven pa zrezki? Meni to ne gre. Zraven zrezkov meni najbolj pašejo domači krompirjevi svaljki- malo kuhanih, malo ocvrtih- ali pa dober pire krompir (pire zalit z vročo smetano ter zmešan z metlicami-mešalnik, tudi nekaj časa stoji, ker je zelo rahel...). Hm, pa solata, malo motovilca ne bi škodilo user posted image user posted image (ker ga jaz obožujem, brez zamere user posted image )


_____________________________



(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 14:13:40   
mini86
men tud ta krompir ne paše zraven..kokr je rekla predhodnica z svaljki ali pa pire krompirjem nauš zgrešila..
btw..v euro spinu imajo reees dobre puhaste svalke/njoke..

čeprav men zlo paše zravn tega tud kruhovi cmoki..mmmmm


če rabiš recept za goveje zreske v omaki povej pa nalimam sm gor..js jih vedno delam po istem receptu, so božanski in nikoli suhi..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 14:22:26   
Paštetka
mini, prosim nalimaj. user posted image


sem glih hotela reči: športniki, pa ocvirki user posted image Edino, če kakšen šah igrajo ali pa keglajouser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 14:39:57   
Anonimen
Zraven govejih zrezkov pa itak ful paše tenstan krompir z ocvirki ... to je pa ja za prste obliznit user posted image  ... drugače bi pa jaz k takem kosilu obvezno postregla eno veliko skledo zelene solate ali motovilca pa za sladico nekaj lahkega.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 14:48:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz
V nedeljo gostim 10 oseb. Namen imam pripravit goveje zrezke v omaki (s čebulico). Glede na to, da jih rabim vsaj 20 (vsi so namreč mladi športniki, ki pojedo res veliko). Zaradi tega bi jih morda pripravilia že prejšnji dan in potem naslednji le pogrela. Je to možno, ne bodo suhi? Prosim za kakšen nasvet za pripravo. Hvala.

Če bodo v omaki, zagotovo ne bodo suhi. Komot počakajo v hladilniku.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 15:03:50   
pelin
Osebno sicer  govejih zrezkov ne maram preveč, vendar jih večkrat delam, ker je moj nor nanje...Zrezki bodo drugi dan še boljši, ker bodo dlje časa stali  v omaki, sem pa tudi jaz privrženec kruhovih cmokov zraven...raje kot vsak krompir...Sama delam kruhovo štruco v foliji, ki jo lahko narediš in zaviješ v folijo že prejšnji dan in je drugi dan tik tak  kuhana.Meni k omakam posebej solata ne gre, raje naredim kakšno kuhano zelenjavo zraven ( cvetača, brokoli, korenje....), če pa že solata, bi  pa naredila radič štrucar s krompirjem in jajcem.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 15:04:02   
mini86
za sladico je simpl pa tud booožansko-pijane neveste..


evo recept..zgleda zakompliciran ampak sploh ni in je res gorđes

GOVEJI ZREZKI V OMAKI 2 goveja zrezka (skupaj približno 400 g)
gorčica
sol
sveže mlet črni poper
olje
4 manjše čebule
2 stroka česna
1 bučka
majaron
timijan
piment
1 lovorjev list
1 jušna žlica paradižnikovega koncentrata
3 dl temne osnove za omake
vejica peteršilja
3 brinove jagode
1 dl suhega belega vina     Zrezke potolčemo in jih z obeh strani solimo, popramo in namažemo z gorčico. Hitro jih opečemo na vročem olju, nakar jih shranimo na toplem in na isti maščobi ovenemo drobno sesekljano čebulo, ki smo ji dodali ščepec pimenta. Dodamo drobno sesekljan česen in pražimo, da zadiši. Zrezke vrnemo v ponev, prilijemo temno osnovo za omake (namesto nje lahko uporabimo govejo kocko, ki smo jo raztopili v 3 dl tople vode), dodamo majaron in timijan ter olupljeno in na drobne koščke narezano bučko. Pokrijemo in na srednje močnem ognju dušimo približno pol ure. Po potrebi dolijemo vodo. Medtem ko se zrezki dušijo, na malo olja v posebni ponvici pražimo paradižnikov koncentrat, dokler ne postane skoraj črn. Po pol ure dušenja zrezke vzamemo iz omake, omako pretlačimo (lahko jo tudi zmešamo s paličnim mešalnikom) ter zrezke in omako vrnemo v ponev. Dodamo brinove jagode, lovorjev list, pražen paradižnikov koncentrat in vino. Premešamo in pokrito dušimo še pol ure. Po okusu solimo in popramo, potresemo s sesekljanim svežim peteršiljem in ponudimo s pire krompirjem ali krompirjem, skuhanim v slani vodi.


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 15:13:56   
mini86
.Sama delam kruhovo štruco v foliji, ki jo lahko narediš in zaviješ v folijo že prejšnji dan in je drugi dan tik tak kuhana.


u kakšno folijo zaviješ..alu al za živila..a pol daš skp kuhat al kuko..js sicer delam cmoke, mislim da še nikol nisem štruce, sem pa slišala da se zavije v kuhinjsko krpo-z njo pa nisem še od štruklov navdušena ker pol voda diši po mehčalcuuser posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 16:02:21   
pelin
Jaz bi tudi delala cmoke, samo imam naznansko srečo, da so se mi parkrat razkuhali in ni bilo nič z njimi...Pač sem nekaj zabluzila...potem pa sem nekje prebrala, da se lahko naredi kruhova štruca, ki jo zaviješ v alu folijo ( obrneš jo na tisto stran kjer se ne sveti tako zelo oz. je bolj mat) in jo nato skuhaš v vodi kot cmoke. Masa je ista ....ko je skuhano, folijo razviješ, narežeš štruco na rezine in potreseš z drobtinicami...simpl...V kuhinjski krpi jaz ne kuham, ker se tudi meni zdi, da vse diši po prašku...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 16:50:51   
mini86
baje morš kuhat točno 10 min da so ok..

ej tole bom pa prav probala..

čeprav še najlaži odmeriš cmoke kok bo gdo pojedel..ostalo pa v skrinjo..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 17:46:05   
pelin
baje morš kuhat točno 10 min da so ok..
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Mogoče res, nekaj pa je odvisno tudi od same mase...jaz sem zmeraj navdušena nad takimi lepimi čvrstimi kruhovimi cmoki, ki nekaterim uspejo...saj tudi štruca ni slaba , samo cmoki so zame res zakon in to verjetno zato, ker mi nočjo uspet...bo treba še vadituser posted image ...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
23.11.2011 19:16:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 19:49:53   
mateyka
kaj je zdaj to??!! skrivnost dobrih govejih zrezkov se skriva v pravi prilogi al kako? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 20:00:39   
mini86
js jih tko nardim

KRUHOVI CMOKI   8 starejših žemelj ali enaka količina starega kruha 100 g čebule 100 g prekajene slanine 1-2 žlici masti, masla ali olja 3 jajca cca. skodelica mleka 2 žlici kisle smetane 1 žlica zelenega peteršilja 2-3 žlice moke sol drobtine maščoba za zabelo   Na maščobi zlatorjavo popečemo sesekljano čebulo ter na majhne kocke narezano prekajeno slanino. Dodamo še na kocke zrezane žemlje ali kruh in še malo popečemo. Preložimo v drugo posodo, ohladimo in prelijemo z v mlačnem mleku razžvrkljanimi jajci in kislo smetano. Pritresemo peteršilj, poprašimo z moko, po potrebi dosolimo, rahlo premešamo in pustimo, da se tekočina vpije. Z rokami oblikujemo cmoke velikosti teniške žoge. Skuhamo jih v slanem kropu v približno 10. minutah.


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 20:33:31   
pelin
Jaz štruco delam tudi takole, samo nisem tako natančna in dodajam sestavine bolj na oko...zato mi pa verjetno tudi cmoki narazen letijo user posted image ...skratka štruca  kuhana v foliji pa ostane lepo kompaktna in se lepo nareže na rezine...Vsem zgoraj naštetim sestavinam dodam še česen v prahu ali pa svežega, če imam pa tudi čemaž...slanino pa včasih izpustim ven ali pa jo nadomestim s prekajeno šunko...Kadar dam vanjo prekajeno šunko, imam to kruhovo štruco za glavno jed zraven  cele sklede mlade zelene solate ali regrata...mmm ,kolk bi tole zdele sneknilauser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 20:39:04   
mini86
user posted image tud js delam na oko..ni se mi dal pisat pa sem skopirala svoj začetni receptuser posted image user posted image user posted image
tud js študeram kaj mam kej tazga doma da bi jih jutr jedluser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
23.11.2011 20:42:19   
Anonimen
Jaz pa kruhove knedlje po temle receptu delam in so vedno super: http://www.kulinarika.net/recepti/1773/priloge/kruhovi-cmoki/

LOL ... zdejle opazila, da je isti recept user posted image ... sam so res fajn.

< Sporočilo je popravil Otika -- 23.11.2011 20:43:12 >

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
27.11.2011 1:05:03   
darinkaaa
Me je zmotilo,da se paradižnikova mezga praži skoraj do črnega.Nobena zažgana stvar ni vredu.Če jo že dodajate,jo na ne preveliki temperaturi počasi prepražite,brez,da spremeni barvo.Toliko,da izgubi kislost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Skrivnost dobrih govejih zrezkov
28.11.2011 9:00:05   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: darinkaaa

Me je zmotilo,da se paradižnikova mezga praži skoraj do črnega.Nobena zažgana stvar ni vredu.Če jo že dodajate,jo na ne preveliki temperaturi počasi prepražite,brez,da spremeni barvo.Toliko,da izgubi kislost.


sj je ne zažgeš..ta koncentrat rata dokaj hitro črn..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu darinkaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?