|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v MB-izkušnje?
23.11.2011 21:55:08   
camino79
Pozdravljene!

Ker bom najverjetneje rodila v MB, me zanima, kakšne izkušnje imate z mariborsko porodnišnnico.
Vem, da je vsak porod drugačen.
Bolj me zanima,
- kako je z osebjem,
- z različnimi možnostmi (položaji) rojevanja,
- zahtevami in muhami osebja,
- kako je s poporodno oskrbo,
- z obiski in dajanjem informacij,
- z dojenjem in podporo le-temu...

Zelo vam bom hvaležna za vse zapise - kot jaz, pa najbrž še katera štajerska nosečka!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porod v MB-izkušnje?
23.11.2011 21:59:51   
Tjassi
ja tudi mene zanima vse to. Ker bom tudi v Mb rodila. tako da čakam na odgovore z največjim veseljem :)

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 7:33:16   
tejci1981
Jaz sem v Mb rodila lani oktobra in nimam nekih pripomb....
V porodni sobi sem "menjala" 2 izmeni, vse babice-porodničarke so bile super
Različni položaji rojevanja so ti omogočeni (če se prav spomnim, drugače me prosim popravite) le v eni sobi, saj imaš tam blazino, pa tiste žoge, vrv....mislim da je soba 1....
V ostalih sobah je samo postelja,....
Sestre na oddelku so bile tudi vredu, se zgodi, da ima kakšna slab dan, na žalost moraš vzeti tudi to v zakup....
Dojenje je na prvem mestu, fejst pomagajo in nasiljujejo - ne me narobe razumet - nasiljujejo sem uporabla zato, ker sem imela težavo in nisem dobila mleka, pa so kar rable nekaj časa, da sem jih prepričala in naprosila da dobim AM...
Na splošno sem bila zelo zadovoljna....

(odgovor članu Tjassi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 8:26:41   
Angel_Tian
Sem 2x rodila v MB in če bi "mogla" še kdaj, bi definitivno šla spet v MB.
Pri prvem porodu sem imela porodničarja, ki je bil super in sem malo upala, da bom nanj naletela tudi v drugo. Žal nisem, je pa tudi bilo vse super ok. Čez osebje nimam kaj rečt, sem imela srečo in so bili vsi super - tako babice kot sestre in seveda tudi zdravniki. Sestre na oddelku zelo ustrežljive, prijazne, nasmejane. So tudi biserčki med njimi, ki se ti še malo bolj posvetijo in s tabo delijo tudi kakšne osebne izkušnje.

Z dojenjem jaz nisem imela težav, sem pa pri drugih videla, da so jim zelo pomagale, dokler ni lepo steklo. Tudi če potrebuješ kakršno drugo pomoč, so z veseljem na voljo (recimo pomagajo pri tuširanju, če potrebuješ ali kaj takega).

Kar se tiče pa rojevanja v različnih položajih pa je možnost res samo v eni sobi. Jaz sem obakrat rodila kar na postelji, lepo na hrbtu. Prvič je trajalo vse skupaj 4 ure, drugič samo 2 user posted image In če po pravici povem, mi med popadki še na misel ni prišlo, da bi nekaj "telovadila" user posted image


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu tejci1981)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 8:27:21   
Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: tejci1981


Različni položaji rojevanja so ti omogočeni (če se prav spomnim, drugače me prosim popravite) le v eni sobi, saj imaš tam blazino, pa tiste žoge, vrv....mislim da je soba 1....
V ostalih sobah je samo postelja,....



Jaz bila pri drugem porodu v tej sobi, pa me niso pustile kaj uporabljati. Sem morala bit skozi na postelji, ker sem morala bit priklopljena na CTG. Zakaj, nimam pojma. Res da se je prvi porod končal z urgentnim CR, ker je bil mali tako ovit s popkovino, da mu je začel ful padat utip, amo zdja je bilo pa vse ok. Sem pa bila doma dokler nisem imela popadkov na 3 min (sem blizu) in sem prišla v P odprta 6 cm. Ko so me dali na mizo, se je vse ustavilo za ene 10 ur. Popadki so bili močni, odpirala pa se nisem. POtem je prišla druga babica in sem rodila z njeno pomočjo v pol ure. Babica Mojca - zakon!! Pred tm je bila ena starejša in se ji sploh ni dalo z mano ukvarjat...

Na oddelku pa nič posebnega. So kr ok, neke pretirane prijaznosti ni bilo, so pa svetle izjeme. Zdaj drugič neke pomoči niti nisem iskala, ker se že "obvladala". So mi pa dale dodatek breez problema 2 noč, ko je mala celo noč tulila, čeprav je bila skozi na dojki in sem mislila da je lačna. Pa itak ni nič spila....

(odgovor članu tejci1981)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 9:30:28   
petea
v splošnem dobre izkušnje, sploh z oddelčnimi sestrami, s porodnimi tako tako;

nekatere, sploh mlajše, so bile super (samo kaj, ko so se vmes menjale), nekatere, praviloma starejše pa user posted image

mene je motilo, da so brez moje vednosti, kaj šele soglasja predrle mehur (meni se je potem hiter in znosno boleč porod razvil v ekspresno hitrega in zelo bolečega),
da so me brez razloga imele ves čas priklopljeno na CTG in posledično na postelji (če bi bila sedaj v tisti situaciji, bi ga sama snela, saj porod veliko lepše in lažje poteka, če se lahko gibaš in menjuješ položaje),
da so želeli pri prvem porodu brez potrebe prerezati presredek in se metati po trebuhu (ker tega nisem pustila, pa so potem uspeli v nekaj minutah zvodit porod brez rezanja, raztrganin in šivanja, samo zdravnica je morala priti v sobo in z žogami narediti meni veliko udobnejši pokončni položaj (nisem bila v sobi 1)),
da so nekatere babice brez posluha za potrebe in želje porodnice (da tebi bolj paše biti bolj v pokončnem položaju, ona pa pač lažje dela, če je tvoja rit višje od tvojega hrbta, da se nekatere pač ne moremo obračati po postelji po njihovih navodilih, pritiskati, ko nisi pripravljena in stiskati nog k prsim, ker enostavno med rojevanjem nimamo moči za to),
da te po porodu 3 ure noben ne pogleda in vpraša, če si v redu in če kaj rabiš, četudi gre po hodniku sobi mimo vsaj ena oseba na minuto (še vedno mi je žal, da nisem glede tega naredila ''prave štale'' z vstajanjem in umazanjem cele porodne sobe, saj sem več kot 2 uri čakala, da sem lahko od ene strežnice, ki je slučajno vstopila v sobo, zahtevala, da naj mi že končno prinese kahlico)

drugače pa:
masaža križa med porodom je super, enako hoja in sedenje,
če vztrajaš, bo porod bolj tebi prilagojen,
v vseh porodnih sobah so pripomočki za udobnejšo namestitev, samo treba jih je zahtevati
ne smeš se pustiti njihovim postopkom, ki so v nasprotju s tvojimi predstavami (ker so prilagojena za njihovo lažje delo, ne tvoje lažje rojevanje - samo kot prvorodka tega praviloma še ne veš oz. zaznaš ali ne upaš nasprotovati)

prijetno porodno izkušnjo!

< Sporočilo je popravil petea -- 24.11.2011 9:55:53 >

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 9:52:08   
Anonimen
Sicer se je moj porod končal s cr...
- v porodni dve babici Judita user posted image , ki sicer ni imela nekekga dela z mano user posted image  in
Verenauser posted image  ki me je zmasirala, ko so bili popadki že ta pravi user posted image  Me vzpodbujala, tolažila in mirila, ko sem izvedela, da bom imela CR...
- ker sem bila na intenzivni zaradi gužve na oddelku kar 5 dni in tako spoznala še skor vse preostale babice - vse zelooo zelooo vredu, sploh prvo noč se spomnim, kako se je babica nagarala s polno intenzivno in štirimi frišnimi CRji user posted image  Celo  noč akcija user posted image
- na oddelku ni več tako prijazno...čeprav sem imela srečo z dopoldansko sestro Ksenjo - moj angel, mi je user posted image  popedinala v nulo, začutila mojo stisko in žalost, ki jo je povzročil naval hormonov, takoj povedala glavni sestri in smo potem vse pošlihtaliuser posted image  user posted image  user posted image
- tud popoldanska ekipa in nočna je bila vredu, čeprav sem spregledala zavijanje z očmi user posted image
- operater zakonuser posted image  user posted image  user posted image , pa ta huda pediatrinja dr. Traiber Milena tud user posted image  , je znala fajn porihtat drugorodnice, ki so si že zjutraj navlekle v sobo vse frendice na čvek user posted image user posted image  in to že pred zajtrkomuser posted image
Takih mam pa res ne razumem!!!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 10:18:49   
Brbs
kaj so v MB same enojne sobe za rojevanje ali je tudi kakšna skupna? Koliko časa moraš ostat noter (če je vse ok)?

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 11:07:15   
Medea10
Rodila aprila 2010 v MB porodnišnici. Bila sem v sobi 6 (mimogrede tud ta je imela žogo, blazino, gugalnik..), morala sem ležat na postelji priklopljena na CTG, premikat se nisem smela, tud potrebo sem morala opravljat kar v postelji. Sicer ne vem katera babica je bila prva pri meni (rdečelaska) ampak mi sploh ni bla ok, poškodovala mi je žilo, ko je vstavljala IV kanal, tu in tam je sicer prišla "pogledat" ampak prav posvečala se mi ni, glede na njen odnos, sem bila prepričana da bom rezana in sploh ne bodo upoštevali mojih želja. Ne vem ali je imela slab dan ali kaj user posted image
Potem je prišla druga porodničarka (Damjana), ki je ne morem prehvalit. Vsakič je vprašala kako sem, povedala da bo kmalu konec, tudi presredek je masirala in dajala nanj obkladke, tako da je ostal cel in ni bilo treba niti lepotnega šiva. Res 1a odnos- upam, da naletim zdaj decembra, ko grem rodit spet na njo.
Tudi tiste 3 urce v porodni (sicer sem bila brez tamale) je vsake pol ure prišla vprašat če sem ok.

Na oddelku sem bila tudi zelo zadovoljna, najboljši odnos so imele tamlajše sestre, ki so se zelo rade pogovarjale, me mirile, da bo tamala kmalu spet pri meni, v glavnem vedno pripravljene pomagat in predvsem strpne do "hormonsko nabitih" mamic.

Dodatka mi niso želele dat, so me vzpodbujale naj še poskušam dojit, da bo že steklo ampak potem so videle da tamala ne da miru in so popustile, vendar je tamala v tem času že zaspala in ga ni bilo potrebno dajat. user posted image



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 11:11:24   
petea
Medea10,
mislim, da je ena dvojna, a praviloma si v porodni sobi ena porodnica (razen če je res ful gužva)

v porodni sobi si po porodu nekje 3-4 ure, malo odvisno od osebja, tvojega okrevanja, polnosti oddelka, časa ipd. - če se bliža čas izmene ali obroka, te bodo malo prej poslali na oddelek, drugače malo kasneje



(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 11:16:40   
LittleSun
- kako je z osebjem - v mojem primeru je bilo osebje pri porodu super, babica res prijazna, si je vzela čas zame, me prišla tudi zmasirat in mi prisluhnila. Ko je otroku začel padati utrip so takoj odreagirali in ko se je rodil sta prišla dva pediatra, ki sta ga takoj vzela in pogledala, z mano je bila ginekologinja in tri babice. Res nisem niti za sekundo pomislila, da me je česa strah, ker so mi bili vedno na razpolago, če ne druga s prijazno besedo. Sestre na oddelku pa so druga zgodba, čeprav po večini so kar prijazne. Ponoči morda malo sitne, ampak vzdržno.

- z različnimi možnostmi (položaji) rojevanja - jaz nisem imela nobene druge možnosti puneje kot posteljo, oddtekla mi je voda in so mi prepovedali celo hodit.

- zahtevami in muhami osebja - jaz nimam slabe izkušnje, niso imeli nič posebnih zahtev al muh, ki bi bile moreče.

- kako je s poporodno oskrbo - takoj po porodu me je prišel en drug ginekolog od tiste, ki je bila prisotna pri porodu zašit in je bil ful na hece, me je fejst bolelo, pa se je hecal, da je bilo kar lažje, na oddelku me je prišla dr. pelkičeva vsaj 2x na dan pogledat kako so šivi (sem bila fejst šivana), res same pohvale na zdravnike.

- z obiski in dajanjem informacij - če misliš obiski svojcev, ni bilo problema, so ves čas lahko prihajali, informacije pa če misliš od sester in zdravnikov to je bilo pa tako tako, če si vprašal ko je bila pri tebi je vse povedala, če si klical in spraševal so bile sestre kar sitne

- z dojenjem in podporo le-temu... - v mb ZELO vzpodbujajo dojenje. Ni dude, ni nič, samo ziza. Naš je kričal v eno, sem prosila za dodatek in mu je prišla dat po kapalki, pa imela sva probleme za pristavit, je tudi vedno sestra prišla pomagat, čez dan ni bilo problema, ponoči je včasih sitnarila.

To je nekako to kar sem ti odgovorila na vprašanja. Jaz sem bila res zadovoljna z mb porodnišnico. Bom spet šla v mb, če bom še imela enega.



(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 15:28:09   
Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun


- z dojenjem in podporo le-temu... - v mb ZELO vzpodbujajo dojenje. Ni dude, ni nič, samo ziza. Naš je kričal v eno, sem prosila za dodatek in mu je prišla dat po kapalki, pa imela sva probleme za pristavit, je tudi vedno sestra prišla pomagat, čez dan ni bilo problema, ponoči je včasih sitnarila.



tO JE SPET ODVISNO OD SESTER, KI SO TRENUTNO PRISOTNE. Ups, črke.... no, torej mene pri prvem otroku niso nič spodbujale, sploh ga ne bi dobila videla prvi dan (rodila sem ob pol dveh), če ne bi cel popoldan težila. Kao nihče ni imel časa, da bi mi ga prinesel iz intenzivne, kjer je bil, ker sem imela CR. Zvečer sem že skoraj grozila, da bom vstala in šla sama na oddelek. Drug dan so mi ga prinesli 2x po eno uro z dudo in nahranjenega. Nihče mi ga ni hotel dat k prsim. Meni je pa kr teklo ven. Tretji dan smšla hvalabogu na oddelek in semzačela pristavljat. Spet sama in s pomočjo prijateljice. Na srečo je uspelo in sva se potem lepo dojila. Ampak če bi čakala na njihovo pobudo, ne bi bilo nič. So se pa skozi zgovarjale, da nimajo čaa. Res pa je bila ful gužva, čisto polna porodnišnica je bila. Pa nočem zdaj slabe luči metat na MB por. saj na splošno je ok, samo moraš bit pa sama pripravljena, ne samo čakat. Pa seveda odvisno, na katere sestre naletiš.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porod v MB-izkušnje?
24.11.2011 21:03:29   
Zoja Lara
V porodnišnici sem bila en mesec po porodu (zaradi prezgodnjega poroda) in sem res imela možnost spoznat vso osebje.

Bila sem zadovoljna. V porodni sobi je bila večji del ob meni super, mirna babica. Ta glavna, ki je bila pri iztisu mi je sicer bila bolj tako-tako.

Zgoraj na oddelku pa so ble tud super. Včasih, ko so mele res gužvo so ble še nasmejane in prijazne, res kapo dol- se trudijo.

Rodila sem v času omejenih obiskov- samo partner je lahko prišel. Tega so se sestre res držale, kar mi je blo super.


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?