|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
8.12.2011 20:39:32   
Anonimen
Pozdravljene!

Želela bi samo vprašat, če mi lahko katera poda izkušnjo, ki je prvič rodila z CR drugič pa naravno. Ker imam zelo slabe izkušnje z okrevanjem po CR, si res želim sedaj drugič roditi naravno....vendar ne vem kako se obnaša stara rana po CR med samim porodom, ali je bilo mesto zelo boleče?
Hvala za podane izkušnje!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
8.12.2011 20:52:29   
eva1
Jaz sem zanosila 14 mesecev po CR, v drugo in tretje rodila naravno(na mojo željo, ponudili so mi CR), rana na mestu reza med popadki ni nič bolela, boleli so popadki nasploh! Ko sem drugič rojevala sem bila smatrana za prvorodk(ker je bil prvič CR napovedan ),tko da je trajal porod malo dalj, z umetnimi popadki, ker mi je odtekla voda, a sem normalno rodila punčko 3670g z obsegom glave 38 cm(tretjič 4240g/54cm in OG 38.5cm)..brazgotina od cr me ni nikoli bolela, in tudi so rekli, da po 1 cr ni nobene bojazni da bi maternica po rezu popokala! Isto je bilo pri moji sestri, prvič elektivni CR, drugič naravni porod-vse ok!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 7:37:27   
katra55
Jaz sem prvič rodila z urgentnim CR, zaradi ovite popkovine. Drugič pa naravno, spontan začetek poroda, brez umetnih popadkov. Sedaj sem noseča tretjič in upam, da bom lahko spet rodila vaginalno, ker je res čisto drugače. Rana me ni nič bolela, ne med nosečnostjo in ne med porodom.
Ponavadi ti dajo na izbiro CR ali vaginalno. Je pa pomembno zakaj si imela prvič CR, pa porod se mora začeti spontano, pred PDP, ker sprožiti ti ne smejo, ker je preveč tvegano. Mene so na mojo željo pustili 7 dni čez PDP in če se v tem času nebi začelo, bi imela spet CR.



(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 7:54:15   
josephine27
jaz sem rodila prvič s CR zaradi medenične ustave, drugič na svojo željo vaginalno, spontan začetek , brez umetnih popadkov, 10 dni čez PDP. je bilo pa med prvim in drugim porodom precej razlike 3 leta. rana od carskega je problematična baje samo če ni dobro zaraščeno. to ti na UZ pregledajo. je bil pa drugi otrok precej velik 4750 kg in 60 cm. tako da poskusit se splača. če ne gre pač ne gre.

_____________________________



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 7:56:18   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem rodila prvič s CR zaradi medenične ustave, drugič na svojo željo vaginalno, spontan začetek , brez umetnih popadkov, 10 dni čez PDP. je bilo pa med prvim in drugim porodom precej razlike 3 leta. rana od carskega je problematična baje samo če ni dobro zaraščeno. to ti na UZ pregledajo. je bil pa drugi otrok precej velik 4750 kg in 60 cm. tako da poskusit se splača. če ne gre pač ne gre.

Kje pa si rodila, da so te pustili 10 dni čez PDP?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 8:33:31   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem rodila prvič s CR zaradi medenične ustave, drugič na svojo željo vaginalno, spontan začetek , brez umetnih popadkov, 10 dni čez PDP. je bilo pa med prvim in drugim porodom precej razlike 3 leta. rana od carskega je problematična baje samo če ni dobro zaraščeno. to ti na UZ pregledajo. je bil pa drugi otrok precej velik 4750 kg in 60 cm. tako da poskusit se splača. če ne gre pač ne gre.

Kje pa si rodila, da so te pustili 10 dni čez PDP?



Šempeter


_____________________________



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 8:46:35   
olimia
Pa saj te v večini porodnišnic pustijo do 10 dni čez rok, če je vse ok in ni razlogov za prejšnjo sprožitev poroda. Kolegica je prosila 8 dan čez PDP, da ji sprožijo, pa ji niso hoteli, dva dni kasneje so pa sprožili porod - tako da je 3× rodila 10 dni čez pdp, vedno umetno sprožen porod

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 17:45:09   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: olimia

Pa saj te v večini porodnišnic pustijo do 10 dni čez rok, če je vse ok in ni razlogov za prejšnjo sprožitev poroda. Kolegica je prosila 8 dan čez PDP, da ji sprožijo, pa ji niso hoteli, dva dni kasneje so pa sprožili porod - tako da je 3× rodila 10 dni čez pdp, vedno umetno sprožen porod


Pa ne po CR.

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
9.12.2011 21:19:20   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: olimia

Pa saj te v večini porodnišnic pustijo do 10 dni čez rok, če je vse ok in ni razlogov za prejšnjo sprožitev poroda. Kolegica je prosila 8 dan čez PDP, da ji sprožijo, pa ji niso hoteli, dva dni kasneje so pa sprožili porod - tako da je 3× rodila 10 dni čez pdp, vedno umetno sprožen porod


Pa ne po CR.



katra55 jaz sem sama izrazila željo počakat dokler se da in so jo upoštevali. seveda so gledali da je z otrokom vse ok. je pa pomoje tud mal od porodničarja odvisno kolk ti gre na roko.


_____________________________



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
10.12.2011 19:30:54   
nokiamb
Moja izkušnja:
Jaz sem se po prvem Cr odločila drugič tudi za Cr in je bila odločitev v mojem primeru pravilna,
saj so med posegom ugotovili zarastline od prvega CR in se mi je maternična stena zrastla s
trebušno steno in z mišično steno.
Naraven porod bi bil baje v mojem primeru neizvedljiv, pa tudi sam CR v drugo je bil malo bolj zakompliciran in je poseg trajal precej dlje kot sicer. Zakaj pa je prišlo do teh zarastlin pa mi nihče ni znal povedati. Zunanja brazgotina je bila zelo lepo zaceljena zato si nikoli ne bi mislila, da je notri kaj drugače.

LP

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
10.12.2011 19:53:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!

Želela bi samo vprašat, če mi lahko katera poda izkušnjo, ki je prvič rodila z CR drugič pa naravno. Ker imam zelo slabe izkušnje z okrevanjem po CR, si res želim sedaj drugič roditi naravno....vendar ne vem kako se obnaša stara rana po CR med samim porodom, ali je bilo mesto zelo boleče?
Hvala za podane izkušnje!



odvisno je tudi zakaj si prvič rodila s CR.jaz sem prvič rodila s CR,ker se nisem odpirala po vstavitvi gela,niti popadkov nisem imela.zdaj sem drugič noseča in sta mi dva G (moja osebna in G na genetiki) rekla,da bo drugič verjetno,skoraj sigurno tudi CR,saj kot izgleda ne reagiram na zdravila (na gel,ki so mi ga vstavili).bi pa tudi rajši rodila po naravni poti,ampak če ne gre pač ne gre.glavno,da bo z otrokom vse vredu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvi porod je bil CR, drug je želja naraven
12.12.2011 9:21:07   
polho3006
Jaz sem tudi prvič rodila s CR in sedaj sem ponovno noseča in upam da ne bom šla po istem scenariju kot prvič, ker...začela mi je odtekati voda, ampak MV trd in zaprt, zato so mi vsavili gel 3x na kateraga skorajda nisem reagirala no po treh dneh se je le začelo nekaj dogajati. Tako da sem bila odprta za cel cm. Potem so mi ročno širimi MV, tako da sem bila potem odprta 3cm in so me poslai v porodno, kjer so me našopali z umetnimi popadki in čakali in čakali...v porodni sem se po 8 urah mučenja odprla še za dodatne 4cm. Ker so le ugotovili da zadeva ne napreduje tako kot bi morala, so se odločili za CR.
. Glede na to izkušnjo nimam niti najmanjše želje poskušati roditi naravno. Naj mi naredijo CR, brez mučenja in poskušanja naravnega poroda, ker...res je bil 1. porod grozljiva izkušnja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?