|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je prav, da učiteljica preimenuje otroka?
9.1.2012 13:14:50   
jasna80
Namreč ko sem to slišala od prijateljice, nisem mogla verjeti. Pa vi rada dobila še vaše komentarje. Punčka, ki je v 1. razredu in ji je ime Lara, jo učiteljica in seveda posledično tudi drugi otroci zdaj kličejo Larisa. Ko je mamica na govorilnih vprašala učiteljico, zakaj to, ji je učiteljica rekla, da zato, ker je v razredu še ena Lara in da jih tako ločijo. Učiteljica pravi tudi, da je za otroka bolje, da ni dveh punčk v razredu z istim imenom, saj bi ju potem kmalu začeli klicati po priimku. Baje iz njenih izkušenj (njej je ime Maja). Meni se to, da je zdaj Larisa zdi čist mem. Njeni mamici seveda tudi, punčka pa je v šoli tiho, doma pa je potožila. Samo še doma jo kličejo Lara. Mamica pa tudi ni preveč odločna oz. se po mojem mnenju malo boji učiteljice. Sej vem, da to ni moja stvar, ampak sem mogla to napisat, ker mi je to včeraj na obisku povedala, pa me zanima, kako bi ve to sprejele oz. ali je to običajno tudi po drugih šolah in pri drugih učiteljicah.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:22:54   
Paštetka
Meni ne bi bilo prav. zaradi mene naj doda priimek zraven, ker to otroka niti mene ne bi motilo, saj je priimek njegov, drugo ime pa ni njegovo.

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:27:24   
Andromeda
user posted image user posted image user posted image user posted image

In če bi bili trije Jureti v razredu (kot je bilo pri meni), potem bi bil eden Kure, drugi pa Jurij? Meni se to ne zdi dopustno in če bo tale tršica še naprej gonila svoje, je za take primere pristojen ravnatelj oz. ministrstvo za šolstvo in šport.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.1.2012 13:34:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:35:00   
Klemy82
Japajade.user posted image Zato pa imamo ljudje priimek, da se ločimo med sabo. Naj ga pa še uporablja. Kolikokrat grem mimo šole tule mimo pa se učiteljice derejo (si izmišljujem) Majaaaaa Novak, pridi takoj sem, Maja Košir, ne nagajaj, .... v končni fazi tudi Maja N. in Maja K , ne pa Maja in Magda, recimo.... potem lahko tudi ti učiteljico preimenuješ, ker je eni drugi tudi tako ime, pa da ju ločiš.... skratka... no go, no!user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:41:37   
kimica86
Jaz tudi ne bi dovolila, da mojega otroka preimenujejo.. Kot so že predhodnice povedale, obstaja še priimek in naj se znajde kakor ve in zna, brez preimenovanja.. Katastrofa!!!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:43:26   
**Tinkara78**
Meni ne bi bilo prav.

V razredu moje hčerke je še ena punčka z istim imenom. Vedno ju kličejo Ime+ Priimek. Na seznamih pa je ponavadi Ime + prva črka priimka in tudi stvari ima tako označene.

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:46:35   
ZARA
Uf, nekateri si res dovolijo vse. Saj ni prvič v zgodovini človeštva, da sta dve osebi z istim imenom v razredu. Ne bi dovolila, da jo kliče drugače, zakaj le?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 13:55:16   
jasna80
Pozabila sem še napisat, da je učiteljica na govorilnih punčkini mamici ko je bila debata o tem tudi omenila, da tega ne bi bilo, če bi ibli starši bolj izvirni pri poimenovanju svojih otrok in da potem pač ona naredi izpeljanke iz določenega imena, da je pa to še vedno isto ime (oz. osnova imena). Lani je baje imela 2 Tima, pa so ta večjega klicali Tim, manjšega pa Timi.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 14:03:16   
amyZ
Učiteljica tega ne bi smela storiti in prav je, da jo mamica opozori in ne dovoli spreminjanja imen. Lara in Larisa sta dva različna imena, pa četudi ne bi bila ni vseeno!
Rešitev je kot je že pisalo, da se uporablja ime in priimek ali pa Lara K. in Lara P. recimo. Sicer pa punčke dosti manj kličejo s priimkom kot fante, pa je lahko recimo samo en fant z imenom npr. Jaka, pa bo bil sigurno čez čas klican po priimku. Kar ni nič narobe.

Mislim, da bi morala mami zadevo urediti, če ne pa iti do ravnateljice. Ni prav, da malo zdaj kličejo drugače. Jaz sem vedno opozarjala vsakega, da moje ime nima J, čeprav ni tako pomembno, da bi me pa preimenovali se mi zdi pa neumno.

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 14:45:25   
naja17
Kaj prav user posted image Pokrov bi mi dvignilo user posted image ... Mislim si pa upa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 14:49:51   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: jasna80

Pozabila sem še napisat, da je učiteljica na govorilnih punčkini mamici ko je bila debata o tem tudi omenila, da tega ne bi bilo, če bi ibli starši bolj izvirni pri poimenovanju svojih otrok in da potem pač ona naredi izpeljanke iz določenega imena, da je pa to še vedno isto ime (oz. osnova imena). Lani je baje imela 2 Tima, pa so ta večjega klicali Tim, manjšega pa Timi.


Ah, ja, seveda, preden bom šla poimenovat svojega otroka, bom preverila pri županu statistične podatke o imenih v občini, da ne bo slučajno še kak otrok z istim imenom v razredu z mojim... pa da popizdiš, kaj vse si eni dovolijo, no!user posted image Nima kaj ona delat izpeljank iz imen, sploh, če se starši ne strinjajo. Halo!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 14:57:22   
Flavia_
Ne, ni prav.

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 15:03:00   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Uf, nekateri si res dovolijo vse. Saj ni prvič v zgodovini človeštva, da sta dve osebi z istim imenom v razredu. Ne bi dovolila, da jo kliče drugače, zakaj le?


točno tako!!
tudi v razredu našga poba sta dve pupi z istim imenom in tako otroci kot učiteljica ju ločijo le tako da imenu dodajo priimek , brez okrajšav ali HAlo samovoljnim spreminjanim imen!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 15:14:11   
josephine27
Zato pa imamo ljudje priimek, da se ločimo med sabo. Naj ga pa še uporablja.
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

podpis. sem imela tudi sama 2 sošolca z enakim imenom.pač Lara x in Lara y, da se ve katero mislimo.


_____________________________



(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 16:08:07   
NEVA-1
V razredu moje hčerke so trije fantje z istim imenom, pa še po dva z istim imenom in tistim, ki imajo ista imena dodajo še priimke zraven, mene bi motilo da bi ga drugače klicali...v vrtcu je moj sin imel soimenjaka in so jima obočajo dodali še priimke zraven, zato jih pa imamo:)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 16:53:22   
mateyka
meni ni pasalo, ko sem bla 8 let "Horvatka" namesto Mateja (ker nas je bilo več v razredu)..

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 17:02:35   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Meni se to ne zdi dopustno in če bo tale tršica še naprej gonila svoje, je za take primere pristojen ravnatelj oz. ministrstvo za šolstvo in šport.


user posted image user posted image Rahlo dvomim, da se bo minisrtstvo ukvarjalo s takimi primeri, se pa strinjam, da se je potrebno z učiteljico še enkrat dobro pogovoriti in če ne bo uspešno, pa res pogovor z ravnateljem.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:09:21   
mika
dA učiteljica preimenuje otroka....sploh ne vem kaj naj rečem na touser posted image .....

Jaz se niti razburjat ne bi mogla, ker je to tako neverjetno stupidno, da bi se mi učiteljica resno zasmilila. Bi pa ji povedala, da je otroku ime tako kot smo ga poimenovali in drugače.


(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:13:30   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: jasna80

Pozabila sem še napisat, da je učiteljica na govorilnih punčkini mamici ko je bila debata o tem tudi omenila, da tega ne bi bilo, če bi ibli starši bolj izvirni pri poimenovanju svojih otrok in da potem pač ona naredi izpeljanke iz določenega imena, da je pa to še vedno isto ime (oz. osnova imena). Lani je baje imela 2 Tima, pa so ta večjega klicali Tim, manjšega pa Timi.



Pa da bi jo tako....user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz ne bi dovolila, da mojega otroka kliče drugače.

< Sporočilo je popravil hmm... -- 9.1.2012 18:14:16 >


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu jasna80)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:15:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: jasna80

Pozabila sem še napisat, da je učiteljica na govorilnih punčkini mamici ko je bila debata o tem tudi omenila, da tega ne bi bilo, če bi ibli starši bolj izvirni pri poimenovanju svojih otrok in da potem pač ona naredi izpeljanke iz določenega imena,


Ker njeno ime je pa blazno izvirno. Kar šprica od izvirnosti.





_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:16:39   
MissTerious
Jst mam pa drug problem...naša vzgojiteljica na VSE izdelke, ki jih naš mali ustvari, napiše NIK. Njegovo ime pa je NICK....Izgovorjava je ista, ampak če sem se jaz trudila, da sem ga učila napisati NICK, ona pa ga uči, da se podpiše NIK, je že tu problem, ker ga zmede...

In ne, nisem komplikator, mislim, da sem eden najbolj skuliranih staršev od naše skupine otrok, samo tole pa me resnično moti. Naš mali ima ime, ki sva mu ga dala očka in mamica z ljubeznijo...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:21:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious
Jst mam pa drug problem...naša vzgojiteljica na VSE izdelke, ki jih naš mali ustvari, napiše NIK. Njegovo ime pa je NICK....Izgovorjava je ista, ampak če sem se jaz trudila, da sem ga učila napisati NICK, ona pa ga uči, da se podpiše NIK, je že tu problem, ker ga zmede...

A pa si ji to povedala? Ne vem kaj naj sploh rečem, mislim, mi smo očitno imeli res krasne vzgojiteljice.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:30:59   
MissTerious
Sem, ampak zgleda na preveč prijazen način...sej bomo ponovno mele debato o tem na govorilnih urah.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali je prav, da učiteljica preimenuje otr...
9.1.2012 18:32:34   
Paštetka
Sem sina vprašala kako učiteljica kliče sošolca, ki imata enaki imeni. Pa mi reče: ja, po imenu.
In ko sem ga vprašala, kako vesta katerega učiteljica in sošolci pokličejo, mi reče: ja, pa saj tistega pogledaš.user posted image haloooooouser posted image
Niti priimkov zraven ne dajejo. Edino na testu zraven imena dodata pro črko priimka. (1razred)

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.1.2012 18:35:38 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?