|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spredaj ležeča posteljica
30.12.2011 10:32:10   
Anonimen
Zdravo,

mene pa zanimajo izkušnje user posted image , ki imate spredaj ležečo posteljico - ali je res da se brcike slabše čutijo oziroma kasneje začutijo, kot če je posteljica zadaj?

Lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spredaj ležeča posteljica
30.12.2011 10:42:54   
biba_leze*
V prvi user posted image sem imela predležno posteljico, prve brcike / premike sem začutila že v 16. tednu, čez trebuh pa že v 19. tednu, takrat jih je čutil tudi že mož, je pa res da se takrat v obseg trebuha nisem veliko zredila, trebuh mi je "zrasel" šele dober mesec in pol pred porodom, pa tudi nasplošno nisem debela.   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spredaj ležeča posteljica
30.12.2011 10:43:25   
tulpek
Pri meni ne, sedaj v drugo sem jih čutila pri polnih 14 tednih, že od 21 t. pa zvečer zaspat ne morem ali pa se ponoči zbujam, ker tak brca. V prvo je bilo podobno, samo prve so bile 14 dni kasneje in bolj dnevni tip je bil.... Aja, pa z roko se čutijo skoraj od začetka.


< Sporočilo je popravil tulpek -- 30.12.2011 10:44:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spredaj ležeča posteljica
30.12.2011 10:46:35   
beti 1
Hej! Jaz sem proti koncu 3 nosečnosti in imam tokrat prvič posteljico spredaj. Brcike sem začutila celo kasneje kot v prvi nosečnosti, prej se mi je sicer dozdevalo, da bi to lahko bilo to, ampak nisem bila prepričana, pa tudi MM je rabil dalj časa, da je začutil brce v predelu okoli popka, kjer je posteljica, pri strani so se hitreje in bolje čutile. Me je pa večkrat zabolelo v trebuhu, verjetno, ko me je user posted image  brcnilo kam nazaj, kjer je bila v prejšnjih dveh nosečnostih posteljica. Tudi sedaj mi je manj prijetno, ko ima hrbet naprej in se z nogicama in rokicama odriva od zadev v trebuhu. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spredaj ležeča posteljica
1.1.2012 23:04:47   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Hej! Jaz sem proti koncu 3 nosečnosti in imam tokrat prvič posteljico spredaj. Brcike sem začutila celo kasneje kot v prvi nosečnosti, prej se mi je sicer dozdevalo, da bi to lahko bilo to, ampak nisem bila prepričana, pa tudi MM je rabil dalj časa, da je začutil brce v predelu okoli popka, kjer je posteljica, pri strani so se hitreje in bolje čutile. Me je pa večkrat zabolelo v trebuhu, verjetno, ko me je user posted image  brcnilo kam nazaj, kjer je bila v prejšnjih dveh nosečnostih posteljica. Tudi sedaj mi je manj prijetno, ko ima hrbet naprej in se z nogicama in rokicama odriva od zadev v trebuhu. user posted image


To je moja 2. user posted image s posteljico spredaj. Moj user posted image ima tudi podobno lego s hrbtom naprej in se tudi odriva od zadev v trebuhu in je takšen malo čuden občutek, kot da me nek črviček draži tam noter.
Tudi podobno kot beti sem čutila brcike, ampak nisem bila ziher da je to to - in to kljub temu, da je to moja 2.user posted image in naj bi bila bolj ziher in takoj prepoznala.

V 1. user posted image sem imela sploh težave z občutenjem gibov - prve gibe sem čutila nekje okoli 18. tedna (čisto rahlo notri v trebuhu), čez trebuh pa mnogo kasneje. Tudi ko sem bila že visoko noseča, sem se fejst namatrala, da je moj mož z roko čutil, kako otrok brca. No, edino ob strani pod mojo desno dojko, kjer je imel user posted image stopalo, sem čutila kot eno trdo bunko, ko se je uprl s stopalcem ob steno.
Na koncu sem imela pa težave naštet 10 gibov, še posebej ker je bil tudi user posted image zelo miren v trebuhu.

Zdaj v 2. user posted image upam, da bo lažje s štetjem, ker je user posted image veliko bolj živahen in odziven (hitro reagira na glasbo, zvoke, žgečkanje, božanje...).
Pa vseeno kljub temu, da je tak živahen otročič, moram bit v miru in po možnosti ležat, da čutim, kako se premika. Čim pa sem kje kjer se kaj dogaja, med ljudmi itd. pa ne čutim nič - pa sem že v 28. tednu.

Tako da meni se zdi, da ima kar vpliv posteljica spredaj...mogoče pa vpliva tudi lega otroka...v tej user posted image najbolj čutim nogice dol, ko brca tam nekam v maternični vrat, imam občutek, da mu bojo nogice spodaj ven pokukale. Drugače v področju trebuha-popka pa absolutno nič ne čutim. Tudi skozi tebuh z roko ne čutim nič.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spredaj ležeča posteljica
31.3.2012 9:31:08   
RedSonja
Punce, ki imate /ste imele diagnozo predležeča posteljica ako je potekala vaša nosečnost?
Koliko ste se čuvale? Kako je potekal porod/CR?

Meni so ravno ugotovili tole in sedaj iščem malo več informacij kaj to je ;).
Hvala za vsako info.user posted image

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spredaj ležeča posteljica
31.3.2012 10:37:06   
Vegi
Tudi jaz imam posteljico spredaj, noseča sem prvič. Gibe sem začutila v 16. tednu, v 18. jih je lahko čutil tudi dragi. Jaz mislim, da neke posebne razlike ni, bom pa povedala, če jo bom kdaj imela zadaj ;)

LP

(odgovor članu RedSonja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spredaj ležeča posteljica
31.3.2012 16:21:24   
amyZ
Jaz imam spredaj ležečo posteljico in sem prvo mehurčkanje začutila v 17t, pa je to moja prva nosečnost. Teden kasneje pa že bolj občutne. Zdaj v 23t čutim vsak dan, trebuh skače in vse to.
Niti se še nisem najbolj pozanimala kaj naj bi točno pomenilo, da je posteljica spredaj.

(odgovor članu Vegi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?