|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
14.12.2012 17:00:55   
Anonimen
Draga dekleta!
Ne vem kam bi sicer uvrstila to temo,pa sem rekla da bi jo kar sem,če nimate nič proti.
Po dolgih letih matranja z zanositvijo nam je letos končno uspelo z pomočjo IVF-ja.Ker sem zanosila letos oktobra in bila tudi nekaj časa v bolniški zaradi samega postopka in sedaj sem tudi doma ker se vodim pod rizično nosečnostjo.Pred dobrim tednom sem povedala v službi da se noseča in šefica ni sprejela najbolje,kar se je videlo na obrazu.Ta mesec je pa delila nagrade in meni niti evra ni namenila,ostali so pa dobili 300,400 in več evrov.Naj povem da delam v trgovini in ima ona nad sabo še šefe,ki so v LJ.Danes ji napišem mail da mi naj pojasni svojo odločitev,pa mi napiše da za take stvari je letni razgovor,da se pogovorimo o cijih,delu in rešimo probleme.Ne vem sedaj če se dela mal norca iz mene ali kako si naj razlagam ta njen odgovor????Še nikoli ni imela z mano letnega razgovora.V bolniški sem bila lani enako število ur kot letos,pa sem lani dobila 220evrov letos pa nič.Kako bi ve na mojem mestu rešile problem????Naj pošljem mail nazaj,da nisem zadovoljna z njenim odgovorom,ali naj pošljem zadevo v LJ???Mogoče je katera tukaj ki je imela isti problem??Bom zelo vesela vsakega komentarja in predloga kako naprej postopat v takem primeru.
l.p.anonimna nosečka
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
14.12.2012 19:50:21   
Paštetka
Nihče ne more talati nagrad brez sprejetih kriterijev. Kriteriji za dodelitev nagrade pa morajo biti dostopni vsakemu delavcu.
Torej...

Upam,da sem ti pomagala kaj user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
14.12.2012 21:28:19   
Anonimen
paštetka mi lahko malo bolje to razložiš????Nam delavcem niso doseglivi kriteriji,pa sploh ne vem kateri so za dodelitev nagrad.A je to pri vsakem podjetju drugače????
Sem pa danes izvedela,da mi ne bo povedala na podlagi česa se je tako odločila,če ne povem,kdo mi je povedal koliko je delila nagrade.In potem tista oseba dobi knjigo,če bi jo seveda izdala.En začaran krog ki ga verjetno ne bo konca,če ne odneham jaz.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 8:18:12   
Anonimen
Nagrada ni dolžnost delodajalca ampak dobra volja, enako je z božičnico. Na žalost je pač tako, sama sem v vlogi delodajalca in tudi talamo nagrade, kot si jo kdo zasluži, ponavadi jo izplačamo na odlagi dni v bolniškem staležu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 8:42:05   
Pišika

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nagrada ni dolžnost delodajalca ampak dobra volja, enako je z božičnico. Na žalost je pač tako, sama sem v vlogi delodajalca in tudi talamo nagrade, kot si jo kdo zasluži, ponavadi jo izplačamo na odlagi dni v bolniškem staležu.


A ni to žalostno?!?!?! Kako pa je lahko nagrada povezana z bolniško? A ni bolj povezana s tem, kako uspešno je žez celo leto nekdo opravljala svoje delo! Če povzamem, jaz sem se celo leto trudila, bila pridna, ostajala v službi dlje, da je bilo moje delo opravljeno uspešno, ampak ker sem v začetku nosečnosti krvavela in bila 6 tednov v bolniški, mi pa nagrada ne pripada? Nekdo pa se je celo leto "šlepal" pa dobi nagrado, ker pač ni bil v bolniški!!!! HALO!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 8:56:57   
Paštetka
Oprosti, ampak po ZAKONU morajo biti objektivni kriteriji v NAPREJ določeni.
Prva anonimna, jaz ti svetujem, da povprašaš svojo šefico, naj ti da kriterije po katerih je delila nagrado. Imaš dve možnosti. Pokličeš inšpektorat za delo, ki bo šefici in odgovornemu v podjetju,ter firmi dal kazen, + greš do odvetniai, ki ti napiše dopis za tvojo veleumno šefico, da boš uporabila vsa pravna sedstva zoper njo. Ker nimaš česa zgubiti, ker je zakon jasen glede letne nagrade, bo tvoje stroške odvetnika, moralo poravnati podjetje.
Brez skrbi in pogumno, ker je to zelo čista zadeva.
Drug teden odvetniki spet delajo pro bono (zastonj nasveti), pa se lahko naročiš zdaj pri kakšnem, če meni ne verjameš. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.12.2012 8:57:46 >

(odgovor članu Pišika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 9:16:02   
Paštetka
Nikomur ne rabiš polagati računov kdo ti je povedal. Mislim halooooo????
To je tvoja pravica, da veš, kakšni objektivni kriteriji, na podlagi katerih so se določale letne nagrade.

Ti je samo omeni zakon o delovnih razmerjih, odvetnika in inšpektorat v enem stavku. Drugi stavek, se pa naj glasi: vašo odločitev glede nagrade in objetivne kriterije pričakujem v ponedeljek na moj mail do 13. Ure. Hvala, nasvidenje.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 12:57:45   
Drassika
Anonimen jaz te čisto razumem, kako se počutiš.

To, da bi morali biti kriteriji znani, vemo mi zaposleni, deloadajalci pa velikokrat sami ne vedo kriterijev (ne vsi), tako je danes, če si zaposlen pri privatniku :(:

Pri nas so še plače razdeljene tako kot je kdo komu všeč, neglede na to koliko kdo dela, koliko je kdo na bolniški itd...

Jaz bi na tvojem mestu vprašala najprej svojo šefico, če ne boš dobila nobenega pametnega "izgovora" pa se lahko obrneš še na njene nadrejene.

Vprašati ni greh.




(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 13:06:15   
Paštetka
Drasika,oprosti, samo ena prijava je potrebna. Lahko tudi anonimna...
Žal so si delavci sami krivi, če to dopuščajo. Vem, da se danes vsi bojimo za službe, in smo lahko veseli, da jo imamo, vendar vseeno. Vsi imamo svoje prvavice, dolžnosti. Če jih kdo ne izkoristi, si je sam kriv, da je tiho.

(odgovor članu Drassika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 13:18:23   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Pišika


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nagrada ni dolžnost delodajalca ampak dobra volja, enako je z božičnico. Na žalost je pač tako, sama sem v vlogi delodajalca in tudi talamo nagrade, kot si jo kdo zasluži, ponavadi jo izplačamo na odlagi dni v bolniškem staležu.


A ni to žalostno?!?!?! Kako pa je lahko nagrada povezana z bolniško?


Letna nagrada je običajno vezana na uspešnost, božičnica pa vsaj v primerih, ki jih poznam, večinoma na bolniško oz. na veliko število dni bolniške. Zakaj je tako, bi se dalo razpravljati; včasih je ta kriterij upravičen (izkoriščanje bolnišk za vsako figo), včasih ne - a če je poznan in določen, je nediskutabilen. Pravičen pa noben kriterij ni, vsaj pri božičnici, ki je v izhodišču najvenčkrat za vse enaka, ne.


(odgovor članu Pišika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 13:27:31   
liliana
Izplačilo take nagrade ni predmet Zakona o delovnih razmerjih....mora pa imeti vsako podjetje to določeno v internem aktu (recimu pravilnik o izplačilu plač, nagrad).....

Jaz ti predlagam, da se obrneš na vašo kadrovsko službo in prosiš za ustrezen akt oz. dokument, ki govori o izplačilu take nagrade oz. božičnice......

Običajno se pa taka nagrada izplačuje glede na uspešnost pri delu v posameznem letu in se izplačuje sorazmerno glede na prisotnost na delu.....kar tudi pomeni, da če delavca določen čas ni na delu, ne more prispevati v tistem času k uspešnosti podjetja.....v našem podjetju je recimo pogoj za nagrado tudi ta, da si tisti dan, ko se izplačuje ta nagrada, prisoten na delovnem mestu (da nisi v bolniški ali na porodniški)......

Skratka v tem primeru je vse odločitev podjetja....ki pa mora biti nekje zapisana....zato se obrni na kadrovsko službo, kjer ti morajo posredovati dokument, kjer piše, kako se izplačujejo nagrade v vašem podjetju.....stori to, preden se obrneš na inšpekcijo.....osebno sicer dvomim, da bo inšpekcija reagirala pri zadevah, ki niso predmet Zakona o delovnih razmerjih in ki so zgolj odvisne od dobre volje delodajalca.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 15.12.2012 13:30:07 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 14:02:37   
Paštetka
A katera ve razložiti 6. člen ZDR?
Zakaj že mora imeti podjetje sprejete pravilnike glede nagrad....?

Sicer pa, kot sem že napisala. Vsak po svoje. user posted image

In to kar anonimna piše zgoraj (ne poznam cele zgodbe, ampak samo kar je napisano z njene strani), bi lahko napisala, da so kršene temeljne pravice delavca oz. kaznivo dejanje, če je tako kot je napisala v prvem postu. user posted image





< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.12.2012 14:12:20 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 14:21:56   
Anonimen
Paštetka ja res je da ne rabim polagat nikomur računov.Imam namen se izgovoriti tega vprašanja in jo vprašati zakaj me sedaj postavlja pred dejstvo s tem????V ta kriterij dvomim,meni ga ne bo pokazala.Hvala ker si me opozorila na to in mi dala tak nasvet,predvidevam,da si strokovnjak na tem področju in ti delo s tem ni tuje.Hvala
dressika pri njej verjetno ne bom dobila odgovora,ker bi mi že to napisala,če bi imela namen.Tako pa sedaj išče raje osebo katera mi je to povedala,da ji da knjigo,kot da bi mi odgovorila,pa bi bila stvar rešena.
stanislava_ se strinjam s tabo,da je vezana na uspešnost,sam pri nas verjetno tukaj šteje bolniška.Sem imela operacije na rodilih,potem še tri postopke v umetni oploditvi,tako da mislim,da je bila moja bolniška upravičena in nisem to izkoriščala.Sem si pa preračunala koliko ur me ni bilo lani pa koliko letos,pa sem letos manjkrat manjkala na delovnem mestu,in dobila nulo,lani pa 220evrov.Zato mi to nekaj ne gre skupaj,in mislim,da se je naredila krivica tukaj in tega se zaveda,sam je pa probala in si mislila da ne bom izvedela za to,ker itak je zabičala,da se o tem ne smemo pogovarjat.
Če ima mogoče katera kašen link o teh zadevah ga bom z veseljem prebrala,pa vsem še enkrat hvala za komentarje

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 14:36:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A katera ve razložiti 6. člen ZDR?
Zakaj že mora imeti podjetje sprejete pravilnike glede nagrad....?

Sicer pa, kot sem že napisala. Vsak po svoje. [sm=smiley1.gif]

In to kar anonimna piše zgoraj (ne poznam cele zgodbe, ampak samo kar je napisano z njene strani), bi lahko napisala, da so kršene temeljne pravice delavca oz. kaznivo dejanje, če je tako kot je napisala v prvem postu. user posted image






ZDR nima določil glede 13. plače, božičnice oz. nagrad, kot jo avtorica teme opisuje....zato se tudi 6. člen ZDR oz. diskriminacija ne more nanašati na ta izplačila....ker jih pač ZDR ne opredeljuje....in če piše v aktih podjetja, da je nagrada prispevek delavca k uspešnemu poslovanju podjetja, ne gre za nobeno diskriminacijo, če delavec za čas na bolniški ali na porodniški ne dobi za ta čas te nagrade, ker pač ni prispeval v tistem času k uspešnosti podjetja, če pa je pogoj za prejem nagrade tudi prisotnost na delovnem mestu, pa tudi ne moreš nič, če je to ustrezno zapisano in ne gre prav tako za diskriminacijo, ker ZDR izplačil nagrad ne opredeljuje......

Lahko pa te nagrade poleg akta podjetja lahko predvideva panožna kolektivna pogodba......

In šefica avtorice teme je ravnala napačno, ker delavki ni želela obrazložiti, zakaj ne dobi nagrade oz. če ne ve zakaj, bi jo morala sama napotiti na kadrovski oz. računovodski oddelek......vendar preden bi avtorica teme naj podala prijavo na inšpekcijo, naj vseeno raje prej povpraša na kadrovskem oddelku in potem nadalje ukrepa, če ji kadrovski oddelek ne bo želel dati obrazložitve.......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 14:38:15   
Paštetka
Nihče ti ne more prepovedati oz. nedovoliti, o čem se ne smeš - nesmeš pogovarjati s sodelavci. To, da išče tistega kdor ti je povedal, je pa dokaz, da nekaj prikriva oz. čistega mobinga. Tudi to je kaznivo.
Vsekakor,glede na vse opisano, v tej firmi zgleda marsikaj ne štima in vprašanje ali o tem vejo nadrejeni. Je pa tako... Četudi imaš težave s šefom se moraš najprej z njim pomeniti in potem iti višje gor do lastnikov.... drugače bodo rekli, da imaš šefico. Ti ponavadi gledajo na avtoriteto in te fore, da ga kao neposrednemu šefu ne spodbijaš. Tožarjenje in te fore. Predlagam ti, da se pogovarjaš z njo kratko, jedrnato, brez zapletanja in zahtevaš odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 14:50:07   
Paštetka
Liliana, daj preberi si še enkrat primer o čemer govori anonimna in pusti 13. plačo, božičnico....to sploh ni pomembno.
Vem ja, zelo dobro kaj kaj določa. Anonimna tega kar ti razlagaš, ni pisala, niti spraševala.
Poleg tega, ženska še ni na porodniški in se nagrada ne izplačuje za stanje v naprej. Bila je na bolniški enako kot lani, vsaj tako piše, ko je dobila "nagrado". Jaz sem anonimno razumela, da nagrade ni dobila, ker ji je rekla, da je noseča. Če je tako, je to kaznivo dejanje, diskriminacija, kršenje delavčevih pravic, mobing, pa še bi se kaj našlo....glede na to, da išče tistega, ki ji je omenil, da so oni dobili, ona pa o tem deljenju niti ni bila obveščena in ji o nagradi ne smejo povedati.... Mislim haloooo???







(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 17:35:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Liliana, daj preberi si še enkrat primer o čemer govori anonimna in pusti 13. plačo, božičnico....to sploh ni pomembno.
Vem ja, zelo dobro kaj kaj določa. Anonimna tega kar ti razlagaš, ni pisala, niti spraševala.
Poleg tega, ženska še ni na porodniški in se nagrada ne izplačuje za stanje v naprej. Bila je na bolniški enako kot lani, vsaj tako piše, ko je dobila "nagrado". Jaz sem anonimno razumela, da nagrade ni dobila, ker ji je rekla, da je noseča. Če je tako, je to kaznivo dejanje, diskriminacija, kršenje delavčevih pravic, mobing, pa še bi se kaj našlo....glede na to, da išče tistega, ki ji je omenil, da so oni dobili, ona pa o tem deljenju niti ni bila obveščena in ji o nagradi ne smejo povedati.... Mislim haloooo???




Je pomembno.....ker anonimna govori o nagradi.....in je vseeno kako se imenuje....ali 13. plača, ali božičnica ali zgolj nagrada.....gre pa v bistvu za eno in isto zadevo....

In kot sem napisala, mora avtorica teme priti do akta podjetja, ki opredeljuje te nagrade.....lahko da je tam zapisano, da moraš biti na delovnem mestu, ko se ta nagrada izplačuje (da nisi recimo na bolniški in ne na porodniški)....ne vem, različne so možnosti in tega ne vemo, dokler ne vidi anonimna, kaj je zapisano v aktu podjetja oz. če je, v panožni kolektivni pogodbi......

Anonimna oz. bolj ti, sta pa zgolj interpretirali kot diskriminacijo to, kar je anonimna zapisala, da ni dobila letos nagrade.......je pa bila na bolniški, ko se je nagrada izplačevala, vsaj tako je zapisala, da je zdaj na bolniški......moja kolegica je recimo tudi bila na bolniški, ko se je božičnica izplačevala, pa je ni dobila, ker je njeno podjetje, tako kot podjetje, kjer jaz delam, imelo tako sprejeto v svojih aktih.....

Zato je dobro, preden se obtoži in se prijavlja na vse mogoče institucije, dobro preveriti, zakaj se gre in ne na vrat na nost zapisati, da gre za diskriminacijo, mobing, kaznivo dejanje itd.......

Sem pa sama kar kajkrat zapisala, da mora anonimna zadevo reševati preko kadrovske službe......pa je bila ta rešitev očitno spregledana......ker njena šefica je po vsej verjetnosti le šefica ene poslovalnice in je z akti podjetja seznanjena približno tako, kot avtorica teme, kar pomeni, da ni seznanjena.....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 19:05:03   
Paštetka
Eh....brezveze...

Anonimna, kot sem ti napisala, imaš drug teden v sredo priložnost, da svoj primer predstaviš odvetniku PRO BONO - zastonj. Pa se potem zmenita kako naprej. Naroči se, ker bo verjetno precej ljudi želelo to koristiti.
Lahko mi pišeš tudi na ZS, če boš rabila pomoč.

Me lahko debatiramo tukaj tri dni, pa ne bomo prišle do konca...

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.12.2012 19:12:19 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
15.12.2012 19:20:47   
Anonimen
liliana ja mogoče zna biti tudi ta možnost,da je tako zapisano v pogodbenem aktu.Samo zakaj potem taka skrivnost,da mi ne da takoj odgoovora???Čemu take skrivnosti,da si ne smemo povedati koliko je kdo dobil????Bom pa v ponedeljek poslala na kadrovsko mail,da mi naj posredujejo informacijo kako je s temi nagradami,da odgovora od šefice nisem dobila in da se z tem razlogom obračam na njih.

Lahko povem,da ima celoten kolektiv pod strahom,se kar naprej dere,da dekleta jokajo in kljub temu,da je prišlo anonimno sporočilo do šefov,niso ukrenili nič.Naredili skupni razgovor in seveda si ni nobena nič upala povedati.Mojo sodelavko je kljub temu,da je vedela da je noseča šefica prisilila v fizično delo,tako da je dvakrat imela splav.Ji je dobesedno rekla: delaj ali pojdi na bolniško.Ker ne uspeš narediti vsega v delavnem času,potem vsak dan moraš podaljšat in narediti,police morajo biti polne,predno greš domov,drugače te čaka zapisnik zjutraj v katerem moraš utemeljiti zakaj nisi naredil,obrazložiti vse skupaj.Ko se stemni pred trgovino parkira in opazuje gleda v trgovino kaj delajo zaposlene,da jo lahko naslednji dan pošteno nadere.Tako da nikoli ne veš kdaj si na vrsti,da te zmanipulira in objokan greš na delovno mesto.Ko sem prišla v ta kolektiv sem se takoj postavila zase in nisem dovolila da se tako obnaša do mene,dala sem ji vedet da nisem oseba s katero bo pometala,tako da na mene se ni nikol drla.Sem pa velikokrat doživela hladen tuš,ko sem rabila dopust in me je kar iz pisarne poslala.Nikol ji pa nisem povedala zakaj imam bolniško in sodelavke tud niso vedele,jo je pa to neizmerno grizlo,ko sem ji povedala da je to moja stvar pa od zdravnika,kar je tud res.Tako se vse vrti v moji službi!!!
Seveda jo je sedaj to presenetilo,ker je pričakovala da bom tiho.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
16.12.2012 18:26:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

liliana ja mogoče zna biti tudi ta možnost,da je tako zapisano v pogodbenem aktu.Samo zakaj potem taka skrivnost,da mi ne da takoj odgoovora???Čemu take skrivnosti,da si ne smemo povedati koliko je kdo dobil????Bom pa v ponedeljek poslala na kadrovsko mail,da mi naj posredujejo informacijo kako je s temi nagradami,da odgovora od šefice nisem dobila in da se z tem razlogom obračam na njih.




Kdo bi vedel zakaj.....lahko, da za.****.va....lahko da nima pojma, kako se nagrade delijo (in je le dobila seznam kdo dobi nagrado in kdo ne), pa tega ne želi pokazati pred delavci......glej, dokler ne kontaktiraš kadrovske službe, ne boš izvedela ničesar.....glede na to, da gre za poslovalnico verjetno ni tvoja šefica tista, ki dodeljuje nagrade, ampak je sprejet nek akt na ravni celega podjetja po katerem se nagrade dodeljujejo.....take stvari pa vedo v kadrovski službi in ti tudi morajo posredovati odgovor.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
31.12.2012 14:40:51   
Anonimen
Pozdravljena dekleta!
Še enkrat hvala vsem ki ste mi svetovale glede letne nagrade.Vam pa moram sporočiti,da sem imela danes ko sem odnesla bolniški list idealno priložnost,da se dokončno pogovorim kako je s tem.Seveda je bila zelo jezna name,kar se je že videlo,ko sem vstopila v pisarno.Takoj je začela z pogovorom,o tej nagradi in da se je odločila na podlagi moje bolniške,da to je bil kriterij,po katerem se je odločala in da lahko pride tudi generalni direktor,revizorji in ne vem še kdo,da ona ima čisto vest,da je delala pravilno.Potem sem ji pa omenila da sem bila lani enako število ur odsotna kot letos,da zakaj takšna razlika.Je pa rekla da to ne gre tako,da se ne mora primerjati lanskega leta pa letos.In da to ker sem ji pisala po e-pošti nebi smela,da sem ji že grozila,zato ker sem jo opozorila,da bom iskala odgovor drugje.Tako da ji ne verjamem nič,kar mi je povedala danes v obraz.In povedala mi je še to,da mi je pri naslednji plači,ki jo dobimo januarja dala 200€, da se ne bom počutila oškodovano in po moji logiki,da bom tiho in ne bom poslala v LJ pošte.Verjetno je morala svojmu šefu posredovati ta problem,pa se je potem kar odločil,da mi da 200€ da bom tiho.Tako jaz mislim,ker če bi prišla revizija bi ona ostala brez službe in bi jo smatrali za nepošteno.Sam ne vem od kje ta denar sedaj????Itak pa moram videti,če je to sploh res,ko bo prišla plačilna lista domov.Kaj ve pravite na vse to,kar je naredila sedaj????Meni je strašno čudno,da je pa sedaj lahko dodelila nagrado tud meni.Sedaj se bo mal zamislila ,da ne more kar delat tak ko njej paše,pa da ne bo pometala z vsakim zaposlenim,vsaj z mano ne.Ni pa omenila,da ji naj povem od kje podatek,kdo mi je povedal od sodelavcev,čeprav je grozila na polno,pa še sestanek je naredila glede tega.
Srečno,zdravo in polno ljubezni v naslednjem letu,2013

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
31.12.2012 15:01:56   
petea
Nimaš nobenega pisnega zagotovila, da boš upravičena do nagrade.

Glede na to, da ti jo je obljubila v izplačilo v letu 2013, razmišljam, da se ti lahko zgodi, da ti bo konec naslednjega koledarskega leta rekla, da si ti v tistem letu pa že dobila svojo nagrado.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NOSEČNOST bolniška in letna nagrada
31.12.2012 15:15:47   
Anonimen
petea,ne nimam pisnega zagotovila,to je bilo le rečeno iz njenih ust,tako da bom videla kaj bo na plačilni listi,pri desembrski plači,ki se izplačjuje januarja.Sem ji itak rekla da ji nič ne verjamem.Ne to pa ne mora reči,čeprav bo že leto 2013,se na plačilnem listu vidi,da je to desember.Itak mi je pa vseeno glede tega kaj bo naslednje leto,ker bom verjetno celo nosečnost doma,sem zelo težko zanosila,pa še to po umetni poti.Mi je ginekologinja rekla,da bom zaradi teh postopkov doma in da se vodim pod rizično.Bomo pa sicer videli kako bo.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?