|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah pred drugim porodom
27.3.2012 16:31:53   
Anonimen
Pozdravljene. Še dober mesec in mi bomo ponovno zibali. Me je pa grozno strah poroda, saj imam od prvič zelo slabe izkušnje. Po 12 urah mučenja s popadki na 3 minute so naposled le izvedli CR. Odprla se nisem niti za 2 cm, svojih popadkov sploh nisem imela, samo umetne. Ne vem, kakšna je možnost za drugi CR, čeprav me je tudi tega strah, saj sem zelo težko okrevala, saj je bil moj malček kar precej naporen in smo prebedeli in "prehodili" ogromno noči. Kakšne imate kaj izkušnje z t.i. dogovorjenimi CR in kaj mislite, ali je možnost, da bi rodila naravno? Vsako mnenje bo dobrodošlo. Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: strah pred drugim porodom
27.3.2012 16:37:55   
Paštetka
Jao, sploh se nočem spominjati prvega poroda. Mesarsko klanje... Kot ti opisuješ, s tem, da sem jaz morala roditi pri 7 cm odprtja brez CR.
Izgubljala sem zavest...v glavnem...adijo...rezanje brez lokalnega anestetika (2x), pravtako šivanje.

Isto me je bilo drugič strah bilo iti rodit. Zadnja dva meseca sem imela nočne more, strahu ne morem opisati.

Drugič sem rodila v treh minutah z umetnimi,ki jih sploh nisem čutila. Sicer sem imela Ultivo, zaradi katere sem se hitro odpirala... V glavnem, ko sem porodila, sem rekla,da grem takoj še enkrat user posted image user posted image user posted image
Ampak je mož rekel, da je končal z reprodukcijouser posted image .

Tudi tebi želim, hitr in lep drugi porod.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: strah pred drugim porodom
27.3.2012 16:59:19   
Anonimen
Paštetka v kateri porodnišnici si pa rodila?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: strah pred drugim porodom
27.3.2012 17:24:26   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Paštetka v kateri porodnišnici si pa rodila?


MSuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 8:57:33   
Anonimen
ja zdej si jo pa res pomirila oz. ji dala dober nasvet morm rečt!

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:07:15   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene. Še dober mesec in mi bomo ponovno zibali. Me je pa grozno strah poroda, saj imam od prvič zelo slabe izkušnje. Po 12 urah mučenja s popadki na 3 minute so naposled le izvedli CR. Odprla se nisem niti za 2 cm, svojih popadkov sploh nisem imela, samo umetne. Ne vem, kakšna je možnost za drugi CR, čeprav me je tudi tega strah, saj sem zelo težko okrevala, saj je bil moj malček kar precej naporen in smo prebedeli in "prehodili" ogromno noči. Kakšne imate kaj izkušnje z t.i. dogovorjenimi CR in kaj mislite, ali je možnost, da bi rodila naravno? Vsako mnenje bo dobrodošlo. Hvala.


Jaz prvič - nenapredovanje poroda, odprta 4 cm - CR v splošni anesteziji. Na poporodnem pregledu mi je G rekla, da tudi drugič bo CR...
In res- tud sama ne bi želela poskusit naravno - zaradi CR prvič, ne moreš dobit ne umetnih, ne epiduralne, lahko pa se fajn zakomlicira - raztrganje maternice.
Pričakujem, da me bodo ženske, ki so po CR rodile naravno popljuvale. A jaz v ta rizik nisem želela...
Drugič sem imela CR v spinalni...krasna izkušnja, zelooo lep poroduser posted image
Vsekakor o tem podebatiraj s svojo G. Jaz sem nekje na polovici user posted image mal potipalauser posted image , zadnji mesec pa sva vse dorekli - dala me je na program...
Vso srečouser posted image

ups...berem, da še mesec do konca...hitro dogovorit, da ne bo prepoznouser posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:13:40   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: lott

ja zdej si jo pa res pomirila oz. ji dala dober nasvet morm rečt!

ne vem čemu tak sarkazem? user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:16:25   
polho3006
Jaz sem se prvič mučila 9 ur v porodni, brez enega svojega popadka in sem se v tem času odprla za ˝cele˝ 4 cm. Potem so ugorovili da to verjetno ne bo šlo in so naredili CR. Po takšnem scenariju ne bi šla NIKOLI VEČ!!! Zelo dolgo in počasi sem okrevala, tako da...sedaj sem noseča drugič in bom imela CR...tako sva z gin. dogovorjena.
Če si imela prvič CR je najbolje da imaš tudi sedaj CR, ampak v naprej dogovorjenega, ker če te namučijo in šele potem CR je okrevanje sigurno daljše kot pa da ti ssamo naredijo poseg.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:30:07   
Anonimen
ali je res carski rez boljši za porodnico oz, otročnico, da je okrevanje super in da ni zapletov, halo carski rez je lahko zelo tvegan, znanka ne more imeti več otrok ker so ji nekaj zašuštrali že pri prvem porodu, toliko o prednostih carskega reza. in bog ne daj da imaš še nesposobnega deca, ki ti ne pomaga niti otroka previti.

želim ti uspešen porod in čim več cerkljanja

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:30:09   
josephine27
Anomimna, da te malo potolažim. Če si v prvo imela CR te v drugo sigurno ne bodo tako dolgo mučili, tud če se odločiš rodit vaginalno. Če se porod ne bo začel po naravni poti ti CR tako ali tako ne uide, ker ti ga pač umetno z umetnimi popadki ne smejo sprožit. Tudi pozneje če ne napreduje tako kot je treba te ne bojo kar nafilali z njimi, ker je lahko nevarno. Tako, da se ti vsaj umetnih popadkov ni treba bat.

Jaz sem imela v prvo CR, pa so me ko sem prišla tja v drugo so me najprej vprašali kakšen je bil prvi porod in kakšne želje imam. Verjamem, da bodo tud pri tebi upoševali če jim boš povedala svoje strahove.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 9:30:50   
manna
Okrevanje po napovedanem CR je bistveno lažje kot po CR, ki je sledil dolgim uram popadkov in je bil nepričakovan. Pri meni je bilo v prvo tudi hudo okrevanje, v drugo pa sem sprejela ponujeni elektivni CR in je bilo mirno in lepo. No, edino tisto noč pred CR nisem mogla zaspati. Drugač je blo pa prav lušno. Pač zrihtajo te, se uležeš na mizo, te uspavajo, čez kakšni dve urci pa že lahko cartaš in dojiš. Jaz sem še isti dan tudi malo hodila, tretji dan bi pa že kar šla domov. Po 14 dneh sem že normalno hodila ven na sprehode in počela vse kar ostale... Skratka, počutje super.
Če si pa zelo želiš, lahko seveda poskusiš naravno. Zaenkrat imaš še vse možnosti. Če se je prvi porod vlekel, ni nujno da se bo tudi drugi tako odvijal.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 10:01:56   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Okrevanje po napovedanem CR je bistveno lažje kot po CR, ki je sledil dolgim uram popadkov in je bil nepričakovan. Pri meni je bilo v prvo tudi hudo okrevanje, v drugo pa sem sprejela ponujeni elektivni CR in je bilo mirno in lepo. No, edino tisto noč pred CR nisem mogla zaspati. Drugač je blo pa prav lušno. Pač zrihtajo te, se uležeš na mizo, te uspavajo, čez kakšni dve urci pa že lahko cartaš in dojiš. Jaz sem še isti dan tudi malo hodila


Se strinjam - tudi sama sem prvič cel dan ležala v porodni in imela zadenje 4 ure user posted image svoje popadke.
Drugiča pa sem bistveno težje vstala - prvo vstajanje. Zelo zelo težko in so rekli, da je drugič spet rez...
Noč pred CR sem spala, a sanjala da jem klobase...user posted image
Vstat in hodit pa sem mogla že ene 8 ur po...in je bilo drugič meni res bistveno težje.
Samo okrevanje potem pa neprimerno boljše kot prvič.user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 10:04:51   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: lott

ali je res carski rez boljši za porodnico oz, otročnico, da je okrevanje super in da ni zapletov, halo carski rez je lahko zelo tvegan, znanka ne more imeti več otrok ker so ji nekaj zašuštrali že pri prvem porodu, toliko o prednostih carskega reza. in bog ne daj da imaš še nesposobnega deca, ki ti ne pomaga niti otroka previti.

želim ti uspešen porod in čim več cerkljanja


Daj umiri se. Seveda vemo, da je carski rez tvegan. Mi lahko poveš kako bi pa lahko drugače rodila 4 cm odprta????
Tudi pri naravnem porodu se lahko marsikaj zašuštra... Mi grejo kr kocine pokonci ko ene tako zagovarjajo naraven porod. Tudi jaz sem jokala, ko sem zvedela da ne bom rodila naravno, pa sem si zelooo želella, tud brez epiduralne in vsega.Pa žal ni šlo.

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 10:38:34   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: lott

ali je res carski rez boljši za porodnico oz, otročnico, da je okrevanje super in da ni zapletov, halo carski rez je lahko zelo tvegan, znanka ne more imeti več otrok ker so ji nekaj zašuštrali že pri prvem porodu, toliko o prednostih carskega reza. in bog ne daj da imaš še nesposobnega deca, ki ti ne pomaga niti otroka previti.

želim ti uspešen porod in čim več cerkljanja


Veš da jaz poznam bistveno več otrok ki so jih zašuštrali pri porodu, ker so silili naraven porod in os sedaj prizadeti imajo težave v v šoli, kot pa žensk ki so jim zašuštrali CR.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 10:47:15   
LuLu
Jaz sem tudi imela obakrat CR in preživela. Ni bilo odločilno moje mnenje, ampak strokovno mnenje zdravnikov zaradi otroka. Tu pa jaz ne bi pamet solila in vztrajala pri kakem drugem načinu poroda. Mislim, da se za CR odločijo, ko je nekaj narobe in ne brezveze. Drugi CR pa je bil tudi zato, ker sem prvega imela, komaj 1,5 leta nazaj in tudi nič odprta, nobenih popadkov. In se jim ni zdelo pametno tvegati, da bi se napenjala in naravno rojevala, če ni bilo pogojev za to. So se pa zelo razveselili in spoštovali mojo željo, da bi drugi porod bil naraven, čeprav so tudi meni dali vedeti, da lahko malo vplivam na to, in se že prej odločim za CR. Ampak, porod je ena od zelo nepredvidljivih dogodkov v življenju, tudi pri doktorjih.
Tako, da kar pogumno, verjamem, da bodo naredili vse kar je potrebno za otroka in tebe.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 10:58:49   
PinaNina
Moje izkušnje. Okoli mene vse rodile, kot bi stresle otroke, hitro ni da ni.
Sama: prvi porod, kar lep čas nisem pozabila več kot 12 ur, umetni popadki.
V drugo me je bilo strah. Sem dobila ponovno umetne. Vse skupaj je bilo veliko bolj umirjeno. Sicer sem rabila od umetnih (tabletka, če se ne motim) pa do poroda 8 UR. Glih en šiht. A je minilo ful hitro. In bi tako šla roditi še enkrat.


Tako nič bat. En porod ni drugmu enak.
Korajžno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 11:52:03   
Anonimen
saj sploh ne vem kako bi rada rodila, očitno ima vse svoje prednosti in slabosti. najbolje da kr počakam in če se bo samo vse začelo tako kot je treba bo menda vse ok, če ne mi pa tk CR spet ne uide. grem pa rodit v SG pa me zanima, če ima katera kakšne izkušnje od tam? mislim glede dogovorjenih CR.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 11:56:04   
Medea10
Moje izkušnje ti ne bodo pomagala, pa kljub temu; Prvi porod umetno sprožen 14 dni po PDP, trajal 5 ur in pol, nič rezanja, šivanja, lahko rečem, da ni blo hudo. Drug je bil dost intenzivnejši, isto umetno sprožen, 10 dni po PDP, trajal malenkost manj kot 3 ure, brez rezanja in šivanja.
Vrjetno te bodo zdaj v drugo pogledali bolj podrobno, če je otroček v pravi legi in vse štima, potem boš lahko poizkusila naravno, mislim pa da imaš v drugo (če je prvi porod bil CR) možnost izbire, ne bom pa trdila.
Kakorkoli, želim ti, da ne bo tako hudo kot prvič. SREČNO! user posted image

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 12:10:30   
ronja
Če si prvič imela CR, te gotovo ne bodo upali pustit predolgo s popadki, pa da se ne odpiraš, ker se bodo bali, ad se ne bi rana kaj odpirala od pritiska. Tako da če porod ne bo lepo napredoval, ti bodo naredili CR. Če pa bo vse šlo lepo, kar je zelo možno, ker je 2. porod praviloma lažji, pa bo sploh super. Lej, porodne bolečine sicer res niso užitek, ampak se pa splačajo. Dobiš otroka za to:). Porod ni lulšten, je pa lahko vseeno lep. Ko boš začutila popadke, si reči, da te nosijo k tvojemu dojenčku, imej sliko dojenčka pred očmi in si reči, evo, vsak popadek sem malo bližje. Je lažje, če si predstavljaš, zakaj trpiš. In porod sicer boli, ampak je vseeno lahko lep, res, verjemi. Naslednjič je vse drugače, druge babice, druga ti, drugič porod... Naj te ne prestraši prva izkušnja, verjetno si se že takrat bala, ker psiha kar vpliva na odpiranje... Zdaj je lahko vse drugače in praviloma lažje, hitreje... Po mojih izkušnjah je 2. porod lažji, pa vsakič res dolgo rojevam, res pa da vedno hočem vse naravno in potem pač dlje traja.
Super ti bo šlo, zdaj si vse hudo že probala in bo drugič vse drugače:). Želim ti en lep, miren, čimmanj boleč in hiter porod.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: strah pred drugim porodom
28.3.2012 12:37:04   
jasminčika
no tudi jaz bom kmalu rodila, pa ma zanima, če je katera že opravila pregled pred t.i. dogovorjenim CR in kako to zgleda. A to greš kar v porodnišnico in poveš zakaj si prišel? Ali potrebuješ posebno napotnico od svojega ginekologa? Kdaj se ta pregled opravi, jaz sem namreč v 34. tednu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: strah pred drugim porodom
29.3.2012 10:42:42   
Ajra RR
Nosečnice, vprašajte za nasvet, mnenje doulo Ano Pavec ali Martino Judež, hitro odgovorita, sem prepričana, da boste dobile uporaben nasvet: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: strah pred drugim porodom
29.3.2012 13:24:18   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: jasminčika

no tudi jaz bom kmalu rodila, pa ma zanima, če je katera že opravila pregled pred t.i. dogovorjenim CR in kako to zgleda. A to greš kar v porodnišnico in poveš zakaj si prišel? Ali potrebuješ posebno napotnico od svojega ginekologa? Kdaj se ta pregled opravi, jaz sem namreč v 34. tednu.

Jaz sem tako rodila v Postojni. Ginekolog mi je na pregledu rekel, da naj zjutraj pridem na CTG in rečem, da naj pride me še on pregledat (in še rekel, da bo kar CR naredu). Pregledal, ugotovil, da sem sicer 1 cm odprta, ampak ker je bilo dete po UZ veliko, jaz pa imam ozko medenico in se ni še nič spustilo, so me sprejeli. Tako dobiš srajco, te pobrijejo, sklistirajo, nato vs procedura s papirji, dajo ti metuljčka v roko itd. Potem te odpeljejo v operacijsko in pokličejo moža. Dali so mi spinalno v hrbet, me polegli, v roku pol ure sem zaslišala jok, videla dete, mene so zašili, mož pa je odšel z babico v porodno oskrbet otročka.

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: strah pred drugim porodom
30.3.2012 9:19:07   
Anonimen
Jaz bi rekla samo to, da je po mojem mnenju zelo mala verjetnost, da bi dvakrat imela zelo težek porod. Tudi narava tako dela, da se drugič in nadaljnič lažje rodi.
Jaz sem prvič rojevala 3 ure, drugič 15 min, kaj bo pa tretjič? user posted image

nasvet: pij malinov čaj (14 dni prej)user posted image

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: strah pred drugim porodom
30.3.2012 17:34:11   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi rekla samo to, da je po mojem mnenju zelo mala verjetnost, da bi dvakrat imela zelo težek porod. Tudi narava tako dela, da se drugič in nadaljnič lažje rodi.
Jaz sem prvič rojevala 3 ure, drugič 15 min, kaj bo pa tretjič? user posted image

nasvet: pij malinov čaj (14 dni prej)user posted image

Samo ona je prvič potem rodila s CR in se porodna pot ni razširila, tako da bo drugi porod isto težek.

Malinov čaj je pa larifari.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: strah pred drugim porodom
31.3.2012 8:14:56   
mala pikica
Po mojih izkušnjah se lahko po prvem CR s svojim G posvetuješ, da se tudi v drugo opravi CR. V materinski šoli so nam tudi rekli, da je po prvem CR ponavadi tudi v drugo CR, napovedan CR, kjer imaš točno določen datum.
Jaz sem v drugo želela naravno roditi, vendar mi je sam G svetoval, da naredimo CR in sedaj odptevamo dneve do datuma, ki smo ga dobili iz P.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?