|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na CSD ...
27.9.2012 10:12:21   
ona
Joj kakšen naslov sem dalauser posted image
To pa zato,ker iščem že en čas po forumu kakšno pametno informacijo,pa je nisem našla.

Torej, moja kolegica je prijavljena na zavodu in sedaj se bo zaposlila. Zanima me-njo kdaj mora sporočit na CSD glede otroškga dodatka,da se je zaposlila...ali je treba takoj naredit ali se upošteva šele naslednje leto. Meni se zdi logično,da če zdej upoštevajo dohodke od lani,jih bodo od letos pa drugo leto ali ti takoj sedaj naprimer zmanjšajo otroške,ker si se zaposli user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 11:09:44   
beba1912
Kolikor sem jaz seznanjena, moraš vsako spremembo (zaposlitev, izgubo službe, rojstvo še enega otroka) javiti na CSD v roku 8 dni od spremembe. Kaj naredijo s tem podatkom oziroma kako to vpliva na odločbo, ne vem, tudi sama še čakam...

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 11:24:39   
matkica
Vsako spremembo je treba javit na csd.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 11:29:01   
petea
sporočiti je dolžna v 8 dneh, da se je zaposlila

nato jo bodo verjetno prosili za njen prvi plačilni list, da bodo lahko na njegovi osnovi preračunali njene dohodke na letno raven in nato preračunali OD


če podatka ne bo sporočila, bodo verjetno naslednje leto ob pregledu podatkov ugotovili neskladje in naredili poračun za nazaj

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 13:44:56   
Tejči
Mene pa nekaj zanima: sedaj se mi pri otroških dodatkih upoštevajo dohodki leta 2010, kjer sem imela še dela preko ŠS in so zato OD nižji..sem pa brezposelna, iskalka prve zaposlitve in torej to pomeni, če se sedaj zaposlim, moram sporočit na CSD in mi še te OD znižajo...kaj pa celo lansko leto, ko sem bila brezposelna??? Meni to ne gre skupuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 16:19:36   
Spark
To tudi meni ni jasno. Mož je ostal brez službe. Na CSD so mi rekli, da se bo to šele drugo leto upoštevalo. Trenutno plačujem visok račun za vrtec, in ga bom morala še naprej, pa čeprav imamo sedaj samo en osebni dohodek. Malice v šoli nam ne bodo subvencionirali.
Jaz močno upam, da bo hitro dobil novo zaposlitev, kar bom morala takoj sporočiti, in bodo ponovno preračunavali. Ampak ne razumem kdaj za vraga se upošteva da si brezposeln in ti na ta račun znižajo kakšno položnico.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 17:36:31   
FORZA
Pri nas je isto. Mož ostal brez službe in se bo to upoštevalo šele naslednje leto. Ko se zaposli pa pol še dobivaš kako leto otroške po stari odločbi. Vem ker je tko bilo ko sem bila jas brez službe in pol ko sem se zaposlila sem še kako leto prejemala po starem. Ne ni fer ker sedaj rabimo ugodnosti, subvencija itd.....ker je trenutna situacija taka ne pa čez eno leto. Sam javit pa moraš vseen v 8 dneh pa ne vem zakaj če pol ne upoštevajo tega.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 19:37:39   
caramel
Jaz še vedno mislim, da bi po zakonu morali CSDji vsem brezposelnim, ki ostanejo brez prihodka (turej tudi nadomestila za brezposelnost), preračunati znesek OD. Če se z mano strinjajo tudi na CSDju oz. ministrstvu bom izvedela, ko dobim odgovor na pritožbo. Meni je sicer zaposlena na CSDju v telefonskem pogovoru rekla, da brezposelnost (oz. izgubo dohodka) upoštevajo takoj, je pa pri moji odločbi prišlo do zmede, ker sem sporočila 2 spremembi preden mi je bila sploh izdana prvotna odločba (zmeda in zamude zaradi novega zakona pač).

Pa še ena info: v tej temi je Karensa* napisala:

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Jaz imam doma dopis z MDDSZ (sicer iz leta 2007, ampak vseeno - nič ne vem o tem, da bi se vmes zakon kaj spreminjal), da se sme višina otroškega dodatka spremeniti prejemniku v plus ali v minus tudi tekom trajanja odločbe, v kolikor se spremenijo dejavniki, ki na višino vplivajo.

In točno to se je pri nas tudi zgodilo. Konec avgusta 2007 mi je potekla pogodba o zaposlitvi in septembra, po prejemu otroškega dodatka za avgust, sem na CSD javila spremembo. Ker v 60-ih dnevih nisem dobila nobenega odgovora (razen dopisa, da so seznanjeni s spremembo) in ker je višina nakazila ostajala enaka, sem poslala dopis oz. pritožbo na MDDSZ (novembra 2007). Decembra 2007 sem dobila odgovor, da je potrebno v vsakem upravnem postopku upoštevati dejansko stanje in izplačila poračunati takoj ob prvem naslednjem nakazilu.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 19:47:28   
Klemy82
Ja, pa seveda. Na CSD so DOLŽNI vsako spremembo dohodka upoštevati TAKOJ, ko jo ti javiš, kar pomeni, da se mora teta vsest za računalnik in natipkati novo odločbo, kjer se brezposelni osebi upošteva, da je brez dohodka in se ustrezno zvišajo OD in zniža plačilo vrtca, itd. Sama s tem nisem imela nobenega problema, ne prvič, ko sem javila spremembo- ostala brez dohodka, sem dobila v roku 1 tedna novo odločbo, vmes sem morala dat na novo vlogo za OD, kjer mi niso upoštevali trenutnega stanja, na kar sem se seveda pritožila in so mi pritožbo tik tak rešili tako kot je treba v par dneh, in to na nobenem ministrstvu, ampak gospa, ki mi je odločbo izdala in se mi je za neljubo situacijo tudi opravičila.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
27.9.2012 21:08:53   
petea
Forza, Spark,
ko ostaneš brez prihodkov (t.j. takoj po prenehanju zaposlitve oz. po zaključku nadomestila za brezposelnost), daš na CSD novo vlogo-> prihodki brezposelnega se več ne upoštevajo, tako kot je opisala Klemy - brezposelnost se upošteva takoj!

manj spraševat na CSD, več na RR;
tja pa samo vloge oddajat, če jih nočejo tam osebno prevzeti, pa priporočeno po pošti - in čakat, kaj bodo odgovorili

< Sporočilo je popravil petea -- 27.9.2012 21:09:10 >

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
29.9.2012 8:49:48   
FORZA
Petea

julija sem poslala obrazec za sporočanje sprememb kar po pošti in navedla spremembe konec vrtca in začetek šole in za drugega sina s 1.9.12 dijak in seveda za moža prenehanje delovnega razmerja in poslala zraven dokazila. Vse so upoštevali samo to ne da je mož brez zaposlitve in tako sem prejela novo odločbo in dohodke iz leta 2010. Sem še poklicala in so rekli da se bo upoštevalo ko mu preneha nadomestilo iz zavoda pa sem rekla da je seveda logično da je to nadomestilo nižje kot je bila plača. Pač tako je po zakonu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
29.9.2012 11:28:25   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

To tudi meni ni jasno. Mož je ostal brez službe. Na CSD so mi rekli, da se bo to šele drugo leto upoštevalo. Trenutno plačujem visok račun za vrtec, in ga bom morala še naprej, pa čeprav imamo sedaj samo en osebni dohodek. Malice v šoli nam ne bodo subvencionirali.
Jaz močno upam, da bo hitro dobil novo zaposlitev, kar bom morala takoj sporočiti, in bodo ponovno preračunavali. Ampak ne razumem kdaj za vraga se upošteva da si brezposeln in ti na ta račun znižajo kakšno položnico.


Jaz sem ostala brez službe lani julija in 6 mesecev še prejemala nadomestilo. s 5. januarjem sem ostala brez vsakega dohodka in spremembo takoj sporočila na CSD. Čez nekaj mesecev sva prejela odločbo in je bilo moje stanje že upoštevano, tako da se je brezposelnost upoštevala dejansko takoj in se je plačilo vrtca in doklad prilagodilo moji brezposelnosti. Zdaj bom spet začela delat in moram v roku 8 dneh zopet poslat obrazec o spremembi in kopijo pogodbe in bo spet vse po starem. V bistvu sva takrat prejela 2 odločbi, eno za l. 2012, drugo pa upoštavajoč brezposelnost od. 5.1. naprej.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 29.9.2012 11:29:10 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaposlitev na novo-ali sporočit takoj na ...
1.10.2012 10:34:29   
petea
Forza,
hkrati sem odgovarjala na tvoje in Sparkino pisanje, zato je morda izpadlo nekoliko nelogično


torej ko ostaneš brez prihodkov - torej po zaključku prejemanja nadomestila na zavodu, če pa do nadomestila nisi upravičen (npr. zaključek pogodbe za določen čas 1 leta), pa takoj, ko ostaneš brez službe, morajo izdati novo odločbo tako, da se prihodki tega brezposelnega več ne upoštevajo v izračunu in ne šele čez eno leto.


Ko se bo možu izteklo nadomestilo, pa le preveri še enkrat, če moraš ponovno sporočiti, da je ostal brez dohodkov, ali bo dovolj, da si jim že pred tedni sporočila podatek.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?