|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   je nujen nosečniški test?
21.5.2014 21:46:56   
Anonimen
Sem 99%, da sem noseča. Doma ima že 2 otroka. Ko pa sem poklicala h G, me je v sprejemni najprej vprašala, če sem naredila test in kateri. Pa sem rekla, da ne. Ampak ker imam redne M, ta pa mi zamuja že 14 dni, pa tudi delala sva na tem, sem sigurna, da sem noseča. Ker pa sem varčna, ne bi rada metala denarja stran za teste, raje kupim sadje za ta denar. Pa me zanima, ali je res nujno prej opravit test, da se sploh naročiš h G oz. bi se morala zlagati, da sem test naredila?!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 0:14:45   
Anonimen
Za 0,85 evra imas nosecniski test http://www.plodnost.si/sl/11-nosecniski-test-trak

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 9:01:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sem 99%, da sem noseča. Doma ima že 2 otroka. Ko pa sem poklicala h G, me je v sprejemni najprej vprašala, če sem naredila test in kateri. Pa sem rekla, da ne. Ampak ker imam redne M, ta pa mi zamuja že 14 dni, pa tudi delala sva na tem, sem sigurna, da sem noseča. Ker pa sem varčna, ne bi rada metala denarja stran za teste, raje kupim sadje za ta denar. Pa me zanima, ali je res nujno prej opravit test, da se sploh naročiš h G oz. bi se morala zlagati, da sem test naredila?!


Jaz sem 3 teste naredila ko mi je M.zamujala 15 dni pa vsi so bli negativi pridem k zdravniku mi naredi test negativen me pregleda da ne bi slučajno šlo za kaj drugega in mi reče da se neki vidi v maternici tako da me je poslal na krvni test ki je pokazal da sem noseča.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 10:27:33   
bskrle
Ja, ker če ne ti ga bo naredila G in ga boš tam plačala.
Če mi pošlješ naslov, ti enega pošljem.user posted image

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 14:09:59   
Anonimen
Kaj bi nekatere dale, da bi ga lahko naredile ... user posted image Jokala bi od veselja, pa evro za sadje gor al dol ...

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 20:45:43   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sem 99%, da sem noseča. Doma ima že 2 otroka. Ko pa sem poklicala h G, me je v sprejemni najprej vprašala, če sem naredila test in kateri. Pa sem rekla, da ne. Ampak ker imam redne M, ta pa mi zamuja že 14 dni, pa tudi delala sva na tem, sem sigurna, da sem noseča. Ker pa sem varčna, ne bi rada metala denarja stran za teste, raje kupim sadje za ta denar. Pa me zanima, ali je res nujno prej opravit test, da se sploh naročiš h G oz. bi se morala zlagati, da sem test naredila?!


Jaz sem 3 teste naredila ko mi je M.zamujala 15 dni pa vsi so bli negativi pridem k zdravniku mi naredi test negativen me pregleda da ne bi slučajno šlo za kaj drugega in mi reče da se neki vidi v maternici tako da me je poslal na krvni test ki je pokazal da sem noseča.


jaz tudi upam na tak scenarij :)
M zamuja 9 dni, prej vedno točna, test -

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: je nujen nosečniški test?
22.5.2014 23:23:21   
Anonimen
Hvala za odgovore. Naj povem, da sem v prejšnjih nosečnostih sicer delala teste. Se mi je pa tudi že zgodilo (v prejšnji nosečnosti) da sem delala test, ki je bil negativen (res da je bil med cenejšimi). Ko sem naslednji dan ponovila, je bil spet negativen (v kompletu sta bila dva in sem porabila še drugega). Sporbala sem še z enim, ki pa je bil precej dražji. No, ta je potem pokazal nosečnost. Se mi pa zdi neumno denar metat stran za te drage teste. M imam vedno redne in sem prepričana, da sem noseča. Se mi pa zdi, da sestra v G ambulanti ne bi smela pogojevati opravljen test z naročanjem. Saj ne, da si nikakor ne bi mogla privoščiti testa, vendar se mi je pojavilo vprašanje, če je smiselno zdaj denar dajat še za to, če pa sem 99%, da sem noseča.

Tistim, ki vam je test pokazal negativno, pa svetujem še malo potrpljenja, morda ste ga delale prehitro. Nekateri testi pokažejo plusek oz. dve črtici dokaj pozno. Držim pesti za vas!! user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: je nujen nosečniški test?
23.5.2014 5:57:31   
Anonimen
Jaz sem bila vec X v zivljenju prepricana da sem 99% noseca, pa ni bilo nic. Tudi M vedno tocna kot urca, potem zamujala 7 dni, znaki prisotni, pa nobene nosecnosti. Potem spet naslednji meseci in leta tocna kot urca in spet naenkrat zamuja 11 dni, spet nic. Prej ko slej ugotovis, da v celem zivljenju kdaj tudi M pobiksa.

Zanasat se na slutnje ni pametno in ni 99% procentov. Test je treba naredit, kje pa je druga zgodba. Vsekakor doma, ce drugo ne, ne jemljes brezveze vrste drugim bolj pomembnim pacientom pri ginekologih. Glede na ze 2 nosecnosti, lahko tudi ves, da pregledi pred 8 tednom so nepotrebni, ker se itak nic ne vidi. Da bi pa sla samo lulat k G, pa mi je dejansko mimo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: je nujen nosečniški test?
23.5.2014 6:15:23   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sem 99%, da sem noseča. Doma ima že 2 otroka. Ko pa sem poklicala h G, me je v sprejemni najprej vprašala, če sem naredila test in kateri. Pa sem rekla, da ne. Ampak ker imam redne M, ta pa mi zamuja že 14 dni, pa tudi delala sva na tem, sem sigurna, da sem noseča. Ker pa sem varčna, ne bi rada metala denarja stran za teste, raje kupim sadje za ta denar. Pa me zanima, ali je res nujno prej opravit test, da se sploh naročiš h G oz. bi se morala zlagati, da sem test naredila?!


ne vidim povezave z naročanjem k g. in testi... k doktroju se naročiš, če sumiš, da se nekaj dogaja s telesom. Karkoli. Tudi ne vidim potrebe, da bi lagala, da testa nisi delala. Ga pač nisi. Tvoja stvar. Saj g. ima dovolj sredstev tam, da ti takoj pove ali si noseča ali ne. Kupi sadje, kaj češ... denar je tvoj, porabi ga, kot želiš.

in nekaj, kar je samoplačniško ne more biti nujno. V to te prisilit nihče ne more, je prostovoljno zapravljanje denarja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: je nujen nosečniški test?
23.5.2014 7:48:49   
RH82
Jaz sem tudi skoraj 90% vedela, da sem noseča, ker sem imela kratko (nekaj ur) krvavitev - vgnezditveno, ko bi morala priti M. Test sem naredila 2 dni kasneje, da je bilo bolj sigurno, drugega čez en teden in potem sem se naročila pri G. Pa so me takoj vprašali, ko sem rekla, da sem noseča, če sem naredila test. Ko pa sem bila tam (v 10. tednu), pa je ravno sestra po telefonu razlagala, da je nujno naresti test doma, preden te naroči k G. No, nujno gotovo ne more biti, je pa res, da kdaj M zamuja tudi 2 tedna brez razloga. Morda je sicer pri mojem G tak red, da moraš test opraviti sam doma, potem pa šele priti.
Odločitev glede testa je tvoja, prisilit te ne morejo, da kupiš test, je pa fino takoj vedeti, kaj se dogaja.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.5.2014 10:40:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: je nujen nosečniški test?
23.5.2014 11:02:59   
Anonimen
Pa ne morm verjet da se take stvari sprašujejo na RR, res...

Itak da ni NUJNO in ni ZAKONSKO PREDPISANO da kupiš in narediš test, sam če sumiš da si noseča in si preveč "škrta" po domače povedano, da kupiš test za cca 1-3€ pol pa boh pomagej no. Jst bi hotla bit ziher, že za to, da vem kaj lahko jem in ali je treba na kaj pazit itd....

Ti jaz kupim sadje IN test, a prov user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: je nujen nosečniški test?
23.5.2014 23:05:54   
Najaa
Ne, ni treba testa naredit, da se lahko naročiš. Test ni 100%.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: je nujen nosečniški test?
24.5.2014 9:25:11   
Lili90
Jaz bi test želela delat že zaradi sebe.. Nepopisen občutekje ko zagledaš plusek oz. dve črtici :) Tudi pri meni ginekologinja "zahteva" da se dela test prej preden se pride tja... Ne vem zakaj imajo tako, ampak verjetno imajo precej gneče in ne želijo vsake ženske, ki ji menstruacija zamuja, naročat na preglede... Vem, je tudi mene poslala 10krat delat teste preden me je naročila na pregled pa sem imela policistične jajčnike in amenorejo tudi po 6 mesecev...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: je nujen nosečniški test?
24.5.2014 20:02:31   
keksy
vav da je pa nekaterim težko dati 2,3 evre za test..to ni šparavno ampak škrto..drugače ga pa narediš če hočeš ne?sili te noben

(odgovor članu Lili90)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: je nujen nosečniški test?
26.5.2014 23:47:49   
Anonimen
Ja, saj vem, da obstajajo testi le po 3 Eur, ampak en tak test mi je enkrat že narobe pokazal. Malo boljši pa so cca. 9 Eur. Vprašanje pa sem postavila zato, ker se mi je enostavno zdelo nenavadno, da me niso hoteli naročiti brez opravljenega testa, češ naj najprej test opravim, da bomo sigurni in naj nato, če bo pozitiven ponovno pokličem. Pa me je zanimalo, če je tako povsod. Hvala za odgovore!

(odgovor članu keksy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?