|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 6:51:31   
Mojca20
No, danes grem po 14 dneh spet v službo. S 1. septembrom sva s tamalim začela uvajanje v vrtec, pa je čez 5 dni zbolel . Zdaj smo pa čisto na začetku, meni pa je zmanjkalo dopusta in gre z njim danes mož. Privajanje je bilo kar težavno, ravno se je začel malo privajati, zdaj pa spet od začetka. Upam da bo bolje.

Koliko časa so pa vaši malčki potrebovali za uvajanje???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 6:59:04   
CUKRČEK
Jutro,
kako je s privajanjem v vrtcu ti ne morem dost povedat, ker se moja mala pazi pri tašči in ni bilo nikoli problema s privajanjem, ker se od začetka dobr zastopita.

Ampak po moje se bo kmalu privadil, ko bo videl da ni tako hudo tam in da ima družbo za igrat. Veliko sreče v privajanju

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 7:31:44   
muki1
Uvajanje sva dali skoz brez velikih težav. Ko je začela sama hoditi za celih osem ur, je bila kriza.Tam ena dva tedna je trajala.V začetku so jo vzgojiteljice dobesedno trgale dol z mene, tako se me je oklepala.
Zdaj je dobro. Ni pretiranega veselja, ampak gre, ve da mora.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 20:49:44   
Anja167
Midva sva šla danes dvanajstič v vrtec, in to za 3 ure. Saj ne, da Enej ne bi zmogel, ampak vseeno se gremo zelo počasi, ker smo že drugi dan zafurali zadevo in je bilo potem kar hudo, in ker imam srečo, da imam tako prijazno službo. Jutri poskušamo zaspati po kosilu, računam, da bi potem do konca tedna v vrtcu prebil kakih 5, 6 ur, kot bo (vsaj toliko) moral tudi kasneje.
Meni se zdi, da ko otrok enkrat pozna prostor in je pripravljen iti k vzgojiteljicam ter ga te lahko potolažijo, da gre potem uvajanje lahko zelo hitro h koncu. Itak pa otrok, ko pogrunta, v čem je stvar (torej, da mamice ni), pojoka. To, da se čisto sprijazni z vrtcem in nič ne pojoka za mamico, se meni zdi še ohoho daleč. Važno je, da se pusti potolažiti. LP.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 20:52:54   
Anja167
Aha, še to lahko rečem, da se je naš mulc sprijaznil s prostorom po enih petih dneh, k vzogjiteljicam pa ni hotel, dokler sem bila jaz v skupini. Ko sem deveti dan pošizila in se odločila, da grem ven, je bilo pa čisto O, je šel k njim, se jim je pustil prijeti in potolažiti. Torej, Mojca, mogoče pri vašem, ker že malo pozna vrtec in ljudi, ne bo tako hudo, da bi morali štartati čisto od začetka?

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 20:56:48   
Marogica
Naš se je navadil tako rekoč takoj. Prvi dan smo šli za dve uri, pa je rekla vzojiteljica, da naj naslednji dan pridemo pred spanjem, tretji dan pa po spanju. Četrti dan je šel že "normalno" v vrtec od 8-15. Je bil tudi kar dosti bolan-ca. 3 mesece smo bili več doma kot v vrtcu, potem pa kot da bi odrezal, se je stanje izboljšalo.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 21:05:24   
bskrle
1 TEDEN, prvi dan za 1, 5 ure, drugi dan do spanja, tretji z zajtrkom, četrti dan je ta mala že spala, peti dan tudi - za Marijo.

Potem smo bili bolni.
Pri ta veliki je bilo več odpora in je prespala le 3x, no sicer pa je trenutno spet bolna.

Midva nisva bila nikoli zraven.Le enkrat smo med počitnicami prišli skupaj in si ogledali prostore in igrišča.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 21:09:44   
frutka_
Moj ni potreboval uvajanja. Gladko, kratko in sladko gre sam noter v igralnico in jaz odidem.

Morda je bolje da ga vozi ati, ker atiji so drugače navezani na otroke kot mamice ter seveda obratno. Kar pogumno, popoldan veliko cartanja pa bo!

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Koliko časa za uvajanje?
19.9.2005 22:44:51   
tejčica
Naša mala je šla v vrtec s 13-imi meseci in smo dali uvajanje skozi brez problemov. Prvi dan sva jo tam pustila za eno uro in ko sva jo prišla iskat niti ni želela domov. Potem je 3 dni ostala v vrtcu še na kosilu, spala pa je doma. In ko sem prišla v vrtec 5. dan da jo peljem domov spar je spala že tam! Je bilo meni težje kot njej.

Smo pa imeli problem letos ko je bila čez poletje doma malo več kot mesec. Nova igralnica in pa kar nekaj novih otrok v skupini je naredilo svoje. Smo rabli 2 tedna da je bilo vse po starem.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Koliko časa za uvajanje?
20.9.2005 7:30:37   
puncica
Mi smo naredil kr kruto, a drugače ni šlo, mami nima več dopusta, ati pa tud ne more, ker ma tako gužvo v službi. In tako smo imel uvajanja 3 dni, 4 dan pa je bila tam že sama, in to do treh. Zdi se mi da je kar dobro prenesla, skratka srečni smo da je tako kot je. Sicer še vedno joka ko jo oddamo a se potem umiri, spi pa je pa tudi že vse tam od prvega dne.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Koliko časa za uvajanje?
20.9.2005 9:28:55   
Anonimen
Pri nas ni bilo z uvajanjem nobenega problema
sedaj po štirinajstih dneh pa je kriza Danes sploh ni hotla v vrtec

Sploh ne vem kaj se ji je tako zamerilo

(odgovor članu Mojca20)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Koliko časa za uvajanje?
20.9.2005 20:35:28   
elizabeta p
Pri nas ni bilo večjih problemov.
1. dan je bil tam pol ure z mano pol ure pa sam, 2.dan je bil sam 4 ure, od zajtrka do kosila, 3.dan pa je že spal. Zjutraj je mal jokal, pa ga je vzgojiteljica v naročje vzela in pocrkljala. Ravno navadil se je in zbolel, tako da je bil v vrtcu nazadnje v sredo. Upam, da bo pol tudi v redu.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Koliko časa za uvajanje?
20.9.2005 21:16:46   
LiAnn*
Tudi mi nismo imeli večjih težav. Res, da je bilo drugi teden kar kruto, ko sem jo morala dobesedno odtrgati od sebe, ker se me je tako oklepala. A sedaj po štirinajstih dneh ne joka več, ima pa občasno doma še krizo.
Li Ann*

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Koliko časa za uvajanje?
21.9.2005 13:13:14   
Anonimen
David neke krize ni imel. Prvi dan je bil sam v vrtcu tri ure, drugi dan je že spal. Zjutraj je samo nakazal, da se boji it k vzgojiteljici, ampak ga je lepo objela in pocartala.

Me zanima, kako bo zdaj, ko deset dni ni bil v vrtcu.

(odgovor članu Mojca20)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Koliko časa za uvajanje?
21.9.2005 19:30:58   
frutka_
Skutica vaš kaj bo rekel:"Back to f***** reality!"

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
21.9.2005 21:23:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mojca20)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Koliko časa za uvajanje?
21.9.2005 21:48:29   
BigWhale
Pri nas je bla kriza, ko je Jakob imel tisto pripravnico... rosno mlada z globokimi dekolteji, njegova najljubsa vzgojiteljica....

... jaz NIKAKOR nisem hotel domov...

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Koliko časa za uvajanje?
21.9.2005 21:57:03   
Anonimen
Frutka, BW, zdaj sta me pa oba nasmejala!!!

(odgovor članu Mojca20)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Koliko časa za uvajanje?
22.9.2005 8:34:58   
Baby
Mi hodimo v vrtec od 1 septembra. Zjutraj še vedno jokamo. Zanima me kdaj se to neha??? Čez dan je dobre volje in poje čist normalno. Spi tudi. Ko jo pridem iskat pa malček zajoka ampak ko je pri meni je dobro in se že smeji in maha in pošilja lubčke,...

Kdaj so se vaši otroci navadili in tudi zjutraj niso več jokali?

LP

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Koliko časa za uvajanje?
22.9.2005 9:59:05   
Anja167
Jaz pa našega še vedno ne dam kar vzgojiteljici v roke, ampak trenutno grem še z njim za enih 20 minut v igralnico, toliko da se začne igrat in se zamoti, potem pa kliznem. Ja, ni najbolj vzgojno, je pa za takega malega in občutljivega mulčka, kot je naš, najbolj primerno. Joka tako, ko odhajam, ni, in je potem tudi meni lažje. Saj potem pojoka, mi povejo, ampak zdaj že lepo zdži 6 ur brez mene - zaenkrat je tako, držimo pesti, da bo še naprej. Postopoma pa nameravam najin skupni jutranji čas krajšati.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko časa za uvajanje?
24.9.2005 11:58:41   
lin
Mi smo začeli z uvajanjem 5 septembra.
Že prvi dan je bila eno uro sama (sem bila pred vrtcem)pol pa skoz sama je pra res da jo peljem malo pred 9 za zajtri in okoli 12 po kosilu jo grem iskat.
Se pa je dva tedna držala nonstop ene vzgojiteljice katera ji je ljubša in je hotela bit veliko pri njej v naročju in se cartat.
Pol pa kr naenkrat en (ta torek)se je kr sama začeka igrat se je sprostila in ni več iskala cartanja pri tovarišici.
Vzgojiteljica mi je povedala da si je pač zbrala eno pri kateri se počuti varno in dokler nebo spoznala okolice in prstora se je bo držala pol se bo a kr sprostila in res je bilo tako.
Ko grem načeloma nejoče ,včasih ko opazi da me ni malo pojamra pa ji dajo pleničko in dudo i ejtakoj mir.
Najlepše pa mi je ko jo pridem iskat in je vsa važna in neve kaj bi počela in bi mi rada v sekundi pokazala kaj vse zna in kako se igra itd itd.
baje da morajo vsi otroci dat krizo skozi eni prej eni kasneje.
primer punčke iz skupine od LinKer starši zaradi določenih razlogov niso dobili fraj so jo uvajali dva dni in pol je bila sama od 7-15 prvi teden ej blo hudo in je cel cajt jokala,drugi teden je vsako tolko potožla zdaj je pa super.


_____________________________

Uživaj življenje danes ker neveš kaj te čaka jutri.........

(odgovor članu Anja167)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko časa za uvajanje?
24.9.2005 21:05:35   
BARBARA R.
Kot so nama svetovali sva se odločila za tretedensko uvajanje. 12 dni jaz in 7 dni mož. Prve dno po nekaj ur. Mojie zadnje 4 dni po 6 ur oziroma dokler se ni zbudila. Zadnjo teden pa po 7 ur. Sedaj bo začela z obiačnim ostajanjem do 16.10 in upam, da bo tako brez težav, kot do sedaj.

Uspešno tudi vam.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko časa za uvajanje?
24.9.2005 23:33:15   
viv_
za Baby - jaz sem imela kar dolgo uvajanje, ker je šla v vrtec 6.12., jaz pa nazaj v službo 3.1. Vmes je bila en teden bolna pa še prazniki, tako da je bilo čistega uvajanja kakšnih 14 dni. Potem je bilo vse OK, enkrat marca jo je pa spet zagrabilo, pa je 2 tedna zjutraj jokala, potem je bilo pa spet kar naenkrat OK...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko časa za uvajanje?
25.9.2005 8:04:34   
tesa
Mi smo se uvajali lepo postopoma.Prvi dan je bil dve uri, naslednji dan štiri ure in tako smo do konca tedna prišli na normalno osem ur.
Zajokal je le ko smo ga pustili za nekaj sekund, potem je bilo dobro. Ko smo prišli po njega je ponavadi začel jokati, kao kr tle ste me pustil??user posted image
Ampak je takoj nehal. No po dobrem tednu pa je z veseljem šel zjutraj k vzgojiteljici in tudi popoldan ni bilo nič več joka.
Druga zgodba pa je bolezenuser posted image  Kar naprej smo nekaj bolani. Do četrtka še nekako zdržimo brez vročine, samo smrkavi nosek , v petkih pa smo ponavadi doma in ce cajtamo za v ponedeljek. Na srečo ma moj takšno službo da on prevzame skrb, ker ne vem kako bom v službi jemala bolniškouser posted image  mam tko za*** šefa. 

_____________________________

Lp

**Kdor hoče, najde pot. Kdor noče, najde izgovor.**

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko časa za uvajanje?
25.9.2005 8:10:11   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Uvajanje sva dali skoz brez velikih težav. Ko je začela sama hoditi za celih osem ur, je bila kriza.Tam ena dva tedna je trajala.V začetku so jo vzgojiteljice dobesedno trgale dol z mene, tako se me je oklepala.
Zdaj je dobro. Ni pretiranega veselja, ampak gre, ve da mora.


Tale opis bo kar pravšnji, veliko malčkov še posebno majhnih jasličarjev pri uvajanju niti ne registrira spremembe. Nato pa sledi krizno obdobje, ko malček pogrunta, da je dolgo časa nekje drugje izven običajnega okolja.

Pri nas se ta kriza kaže predvsem kot nekaj minutni jutranji jok, ko ga oddan vzgojiteljici.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
Naravno in sočutno odvajanje od plenic
Pri odvajanju od plenic ne gre toliko za to, kdaj so otroci razvojno pripravljeni biti brez plenic, ampak bolj za to, kd...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?