|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč atekov
12.12.2005 12:51:43   
Meggi




Povejte si lahko z njimi kaj pomagate? Se znajo kaj zasuknat da vam zraven ne pokajoživci. Jaz mjmu boljš da 0ne dam posodo pomit traja dve uri, vse moker, pa še benti zakaj imamo tolk zmazanih posod. Hudo je vse to. najboljš da kar mižim nad svinjarijo ki se dela okol mene, ko skrbim za malo štučko.

A ma sploh katera pribliužno tako stanje. Vsi možeki pridni, ...... da ne govorim da zaradi službe je bil doma res samo en dan namesto pripadajočih 14,......... za zjokat



Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
12.12.2005 13:07:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 13:09:56   
lin
Nevem jaz mojega dragega lahko samo pohvalim,Lin previje, jo preobleče skartka vse,pa še zelo veliko se ukvarja z njo zato pa je tako zelo zelo navezana na svojega tatija.Zjutraj je njena prva beseda ko se zbudi tati!
Kar se pa tiče hišnih opravil je tudi priden,pač imava razdeljeno kdo kaj počne,recimo njegova skrb so smeti in sesanje,če pa sem jaz bolna ali pa ko sem prišla iz porodnišnice je delal vse od likanja pomivanja,pospravljanja,itd itd
Res imam zlatega možeka.
No razen kuhanje mu negre preveč dobro od rok,ampak če je treba se potrudi.
Ga nemenjam za nič nasvetu

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 13:12:59   
lin
Aja ko sem rodila je bil doma več kot mesec dni, izkoristil je pač 14 plačanih dni očetovskega dopusta, cca. 3 tedne dopusta (ki jih je šparal za ta namen) pa še par dni neplačanega očetovskega dopusta.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 13:21:58   
KODA
Jaz bom pa mojega pohvalila.Ko sem rodila,je obakrat šparal dopust 14 dni,da je bil lahko doma.Naredil je čisto vse.Skuhal,opral in obesil perilo,pospravil.Še zdaj,kadar sem v službi in je varuška,postori vse po stanovanju.Res je pridenuser posted image user posted image .Pravi,da rajši on naredi,kot pa da me čaka,da bom jaz naredila,ker smo potem lahko več skupaj,lahko prej kam gremo,ne pa,da me čakajo.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 13:49:40   
Dejča
Tudi moj je priden - kuha, pospravlja, sesa, pomiva in ukvarja se z našo user posted image . Se ne morem pritoževati. Edino lika ne - to pa jaz tudi ne user posted image , tako da mu nimam kaj očitati!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 14:35:27   
Meggi




Hja, itak sem vedla kake odgovore bom dobila.

Jaz sem dobila na loteriji to, da moram ogromno truda vložit in delat maksimalno vse, pa še študirat motivacijske načine kako spodbudit močnejšo polovico.

Ma ja, boste rekle sej si si sama kriva- sej si sama izbrala.
Res je.

Morda zato polagam tistim ki ste še na začetku poti- dobro izberite. Preiskusit je pa res bol težko. Ko imaš enkrat otroke lastne se dosti spremeni.
(Ne gledat kako je pozoren tistih nekaj cartkanih minut do nečaka ali sosedovega mačka).
Otroci sploh ko sta dva ali celo več, potrebujeta starše v različnih situacijah. Pride npr. iz službe utrujen in polne glave, se ne more usedit k časopisu in/ali tv spremlajt tekmo,...  ampak se derejo otroci, pa še nevelična žena,....

    In je full hause pri bajti.

Ne mi še rečit da se s pogovorom kaj spremeni. Morda za urco dve,...

       Po mojem je potrebna dolgoletna vzgoja od MAME/MAMICE DALJE!!!!!!!!!!!!1

  sE ŠE NAJDE KATERA TAKEGA MNENJA.

             imate vse popredalčkan pošlihtam ne,.......



(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 15:00:14   
Sofi
Naš ati je včasih zlat, včasih bi pa ga tudi v rit nabrcala.
Res je, da malega previje, mi ga pomaga skopati, ga carta, nahrani, tolaži, nosi... ampak večji del tega je pa na meni - valda, saj sem jaz doma.
Kar se pa gospodinjskih opravil tiče, pa sam ne vidi ničesar. Vse mu moram naročiti in ga velikokrat še parkrat spomniti user posted image .
Mi pa na vsake kvatre sam od sebe pokaže, da zna tudi sam vse postoriti user posted image .

Dejča, kdo pa vam likauser posted image

LP

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.12.2005 15:00:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 15:44:40   
Anonimen
Veš kaj, Meggi, ne se sekirat. Imaš pač to nesrečo, da smo se v tej temi javile samo tiste, ki imamo pridne može. Tiste, ki jih nimajo, pa ne upajo povedat naglas, da si ne bi druge slabo mislile o njih.user posted image user posted image user posted image  Pač, nerade vse govorijo o domačih težavah. Tako, da vedi, da nisi edina.

Pri nas doma je tako, da mož malega zrihta v nulo, vse od hrane, kopanja, previjanja, .... ne rabim biti zraven, tudi k zdravniku sta šla že sama. Pri gospodinjskih opravilih pa je tudi kar redoljub, moti ga umazanija, tako da velikokrat poprime za sesalec in nalaga pomivalni stroj. To so ponavadi njegova opravila, jaz pa vse ostalo.
Je pa res, da je tako zelo malo doma, da mi kaj dosti zadnje čase ne pomaga, ker poleg službe, ki je včasih tudi terenska, da ga ni doma cel teden, hodi še v šolo 2x/teden iz MB v LJ, tako da sva midva z Nejcem bolj sama.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 16:47:04   
bobek05
Moj mož je zlata vreden - je bil še preden se je rodil najin sonček in je zdaj še bolj.. Kuha (boljše od mene!!!) - včeraj je npr. spekel marmorni kolač, danes pa skuhal kosilo, pomiva posodo, obeša perilo.. Poleg tega še dela in trenira odbojko za 1. ligo (in ima 6-7x na teden treninge).. Kljub temu preživi veliko časa s svojim sinom, se z njim igra, ga včasih previje, mu da jesti, se pa z nama bolj redko kopa, ker takrat že mora na trening.. Zvečer pa se še posveča meni...user posted image

1x na teden me celo natira, da si vzamem nekaj časa zase - grem nakupovat, na manikuro ali pa samo na kavo... Toliko, da sem malo stran od vsega skupaj, da si spočijem.. on pa spi popoldan z malim preden gre na trening..

Komu je lepše kot meni???? user posted image

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 17:26:30   
sezam
No, Meggi zgleda, da so si ti javile le vse, ki imajo zlate user posted image . No pri nas je tud približno kot pri tebi. Sem tud za vse bolj sama. Je raj za računalnikom.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč atekov
12.12.2005 20:46:53   
bskrle
Jaz mislim, da ga moraš za vsako delo pohvaliti in kakšno stvar zamižati. Moj je danes tudi čebulo zasmodil, pa kaj.
Bodi potrpežljiva z  njim, ti bo hvaležen.

Moj tudi vse naredi v hiši, če je nujno, a po enih 14 dnevih ima vsega poln kufer, ga razumem in ga ne izkoriščam. PAč kakšna reč ni pospravljena.



(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč atekov
13.12.2005 8:34:16   
kalbo
Punce, kaj pa pomivalni stroj? Sej nismo v srednjem veku, da bi posodo vsak dan po dve uri na roke drajsal.
No, tle pa morm priznat, da sem se zadnje čase kar mal polenil, skret je že tko umazan user posted image , da bom počas izselitveni nalog dobil v roke, plenice so za zlikat....ženka, bom bolj priden :).

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomoč atekov
13.12.2005 8:36:59   
kalbo
No čebule ravno nebi zažgal, ker mi je kuhanje v veselje in užitek. Res pa je, da od kar je moja na porodniški sam za vikend do šporheta pridem. Me čez teden ne spusti zraven :)

No pa tud takile reveži obstajajo:

Prijatelji so šli vsak dan po službi na pijačo, samo eden nikoli ni imel časa.
Pa so ga vprašali, zakaj on ne hodi z njimi.
Je rekel, da gre domov kuhat.
A je žena bolna?
Ne, lačna, je bil odgovor.
In kaj imaš od tega, če kuhaš? so ga vprašali?
Če dobro skuham, mi potem žena zvečer pomaga likat!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoč atekov
13.12.2005 9:27:13   
Meggi




O, Kalbo, moja vrata v kuhinjo so naširoko odprta med tednom- VABLJEN.

    Srčno uživam v prehranjevanju tistega kar ni treba meni skuhat. (Ne jem sam mesa, pa na mlek za malo je treba gledat da ne bo skisan,...)

           Dobr tisti verz,............

        Naj vam služijo še naprej drage žene in dekleta,
            bom pisala božičku da še mojmu pošlje ta
            dar za gospodinjstvo vsaj za kdaj pa kdaj.



O k

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomoč atekov
13.12.2005 9:33:27   
kalbo
UUU  Meggi, pol bi pa zamudila slavne zrezke ala Kalbo user posted image . No pa sej bi se tud kaj brezmesnega našlo zate v mojem repertuarju.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomoč atekov
14.12.2005 9:56:13   
Margareta

Živjo,

da ti še jaz malo pojamram. Pri nas je dosti podobno kot pri tebi. Mojuser posted image hodi v službo, poleg tega zidava, včasih pa pomaga še v družinskem podjetju - tako da ga bolj malo vidiva s tamalim. Ko pa pride domov je pa utrujen. Sva se že večkrat skregala zaradi tega, ker je tako malo doma, pa me sploh ne boli to likanje, pa pospravljanje, samo srčno bi rada, da bi preživel nekaj časa s svojim sinom. Ampak nima časa.
Večkrat sem mu rekla, da bova sicer imela krasno hišo, ampak kaj nama bo, ko bova pa odtujena. Imam srečo, da živim skupaj z mojimi starši, tako da mi ga mami popazi 2 uri na dan, da lahko malo pacam diplomsko.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomoč atekov
14.12.2005 13:46:52   
doroteja23
No da vam povem kaj o mojem . Ko sem rodila je bil doma cel mesec, malo več. Ko sem prišla domov mi je zelo pomagal, ni kaj. Previjal, hranil in pazil. Zdaj ko je večja, pa se mi zdi da je tega manj. Saj vem da hodi v službo jaz pa sem doma. Ampak ko je doma, si vzame čas za sebe. Kdaj pa si ga naj jaz. Saj res da mi kuha tašča, ampak včasih pa si želim da bi lahko šla kam s prijateljico na kavo, da si malo živce spočijem. Pa ne da bi bla živča, ker mam mojo pupo, ampak zato, ker nimam zasebnosti insvojega miru da bi lahko bila z mojo pikico. Saj ne smem rečt da mi ne pomaga, ampak mu morem včasih trikrat rečt, naredi. Da se o kuhanju ne menimo. Mislim da ne bo nikoli kuhal. Ko boma za sebe seveda.

(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pomoč atekov
16.12.2005 12:08:41   
Meggi




No, punce pa sem le dobila malo zadoščenja,....

Je pa nekaj res ! Če že damo naša občujta ven iz sebe, morda na papir ali le v to rač. obliko se človek lažje počut. A NI RES!?

   Vem, da mi drug ne more neki full pomagat a če ti vsaj eden prisluhne ti je lažje. Seveda pameten nasvet za uporabo pa le ni odveč.

   Mene tudi boli, ko nam otroci rastejo- "brez naše prisotnosti". Kaj bodo imeli ateki od tega če bo bajta zazidana pa v službi b.p plača ok, otroke pa le ne morejo prevrtet nazaj da bi spremljali kdaj bodo začeli govoriti, reči privkrat ata,.... Res pa je da nas cajt sili v to da je treba delat, da maš kaj jest inm kje živet,..... ŽALOST. SRednjo mero ulovit je uspeh!!!!!!

             Vsem mamicam veliko volje in moči za lovljenje srednje poti.
                            Hvala punce,

         pa da bo našim atekim novo leto prineslo malo več samoiniciativnosti in miru za družinske dogodivščine!
                       



(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tatu med dojenjem – je varno?
Življenje se je obrnilo na glavo, pridružil se vam je nov član. In kot mamica si želiš, da bi s tatujem za vedno obeleži...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?