|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lega otroka
5.1.2006 8:08:10   
Lorena
LP!

Zanima me, v katerem tednu se otrok obrne tako da gleda z glavico navzdol?

Včasih skušam razvozljat s čim me brcne ( rokica, nogica,...) pa mi je to vse španska vas.
Kako pa ponavadi leži? Največ časa? Če splohuser posted image

Hvala za vaše odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lega otroka
5.1.2006 8:17:49   
darjatimci
Eni se kar naprej obračajo,drugi pa sploh ne,mojega lumpka so morali obrniti malo pred porodom. V glavnem se naj bi dokončno obrnil v zadnjem mesecu nosečnosti.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lega otroka
5.1.2006 8:20:20   
Marogica
Tukaj imaš popolno laično razlago:
Dokler ima otrok še prostor, se obrača po mili volji, ko pa mu postane tesno, si "izbere" določeno lego, ki je lahko zelo različna. Navzdol se obrne nekaj tednov pred porodom, vendar je kljub tmu veliko otroćkov, ki se v "pravo" lego obrnejo samo nekaj dni pred porodom.
Bo mogoče katera kaj več "strokovnega" napisala

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lega otroka
5.1.2006 9:07:06   
Eviii
jst sicer ne bom strokovna, ti bom pa opisala mojo situacijo. moj-a user posted image j e bil-a do nedolgo nazaj v prečni legi - celo user posted image . seveda je bila enkrat glavica levo, enkrat desno, ampak prečna lega je bila pa zanj-o kot zgleda najbolj primerna. ko sem bila na pregledu v 27. tednu mi je g rekel, da se počasi obrača na glavico. v 31. tednu pa je že bilo potrjeno, da se je obrnil-a na glavico in da se ne bo več obrnil-a, ker nima več prostora. tako da smo že skori pripravljeni na porod, samo še 7 tednov imamo do roka.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lega otroka
5.1.2006 11:15:56   
Lorena
Zanimivo, da se je user posted image  že pri 27.tednu začel obračati navzdol.

Jaz sem v 28.tednu, pa čutim brcike vedno ali levo ali desno od popka - po tem sklepam, da tudi leži v prečni legi.user posted image   Več ali manj vedno na istem mestu,...levo od popka.

Lep dan vsemuser posted image  in vašimuser posted image !

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lega otroka
5.1.2006 11:33:59   
sarazan
Pred 36. tednom je popolnoma vse mogoče. Tudi ginekologi se še do takrat ne obremenjujejo, kakšna je lega. Otrok ima načeloma dovolj prostora, da se obrača. Kako se obrača, je pa odvisno tudi od tvojih navad - kako zravnano sediš in hodiš, ali ležiš na boku, ali se dovolj giblješ,....

Jaz sem imela otroka obrnjenega na glavico (v pravilno porodno lego) že v 31. tednu, vendar so mi rekli, da se lahko še obrača. Do danes (sem v 35. tednu) se otrok še ni obrnil in zdaj upam, da se tudi več ne bo.
Otroka pa čutim pod popkom (rokice) in nad popkom (nogice), levo in desno.
Ravno 2 dni nazaj sem imela roko na zgornjem delu trebuha in me je z nogico podrgnila po dlani, kot bi me naša bejba pobožala. Sem se kar topila od čustev user posted image .

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lega otroka
5.1.2006 15:04:02   
cebelicamaja
Moj user posted image je bil tudi že v 27. tednu obrnjen navzdol in sedaj v 32. je še vedno. G mi je povedala, da so možnosti, da spremeni lego zelo majhne, ker je to moj prvi otroček im maternica še ni prožna. Pa tudi prostora nima ravno dosti (imam kar majhen trebuh).

Ko se premika, ga čutim malo pod popkom (po mojem so to rokice) in kar visoko nad popkom (nogice).

LP, maja

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lega otroka
5.1.2006 18:22:20   
bobek05
Moj je večji del nosečnosti ležal povprek (to vem po UZ-jih), v 34t pa so ugotovil, da sedi na ritki user posted image V 37t je še kar sedel na ritki (očitno mu je bilo tako všeč ali pa ni imel več prostora se obrnit user posted image ) - rodil se je 17 dni pred PDP z elektivnim CR... So mi pa celo nosečnost (različni) G-i trobili, da je velik - mogoče se zato ni mogel več obrnit - kdo ve?! Rodil se je s čisto normalnimi merami (3480g in 50cm), vendar moraš upoštevat, da je prišel na svet 2,5 tedna prej, zadnja 2t pa baje še veliko pridobijo na teži...

Sicer ne vem kako je če te otrok brca z nogico v rebra, vem pa kako boli če ti tja tišči glavico  user posted image user posted image

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lega otroka
5.1.2006 18:29:24   
eya
A ginekologi vsakič, ko prideš v pozni nosečnosti na pregled, naredijo ultrazvok, da vidijo, kako je obrnjen otroček? Sprašujem zato, ker naj bi ti pripadala v nosečnosti samo 2 ultrazvoka.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lega otroka
5.1.2006 18:31:28   
eva1
Moj je bil od 25 tedna na ritki, to vem zaradi tega ker je izključno skakal po mehurju, vedno je bil nizko, tako da sem glavico čutila le malo nad popkom, kar so tudi G potrdili na UZ(v 25, 28, 32, 35 in 37t)! očitno mu je tako pasalo!

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lega otroka
5.1.2006 18:33:08   
eva1
eya-jaz sem imela toliko Uz zaradi visokega pritiska in edemov, pa vsakič ko sem bila v bolnici so mi delali UZ! 

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lega otroka
5.1.2006 22:04:59   
Anonimen
full mi pocez lezi pa ga vidim kako lezi

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?