|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 10:06:50   
mala maja
naš skoraj petletnik zadnje čase spije tud do 5l VODE(ne sko na danuser posted image ). Že od majhnega veliko pije sam meni je enkrat pediater rekel da dokler pije naj bom vesela huje bi bilo če ne bi. ŠE par mesecdev nazaj vem da sem tud tukej eni odgovarjala k je pisala da otrok veliko pije.

O.K. sem se sprijaznila s tem, dokler mi niso 3 prijateljice v enem tednu rekle da bi blo dobr da jaz peljem malega malo do zdravnika ker full pije. In včerej sem šla (pa ne se smejat res) zmer kolk popije. Kar naprej joka da je žejen lulat pa ne hodi nič. Mali je popil malo manj kot 5l tekočineuser posted image user posted image (ob 6 zvečer je v eni uri popil 3 kozarce po 2deci in pol pa še deci soka). Ma ne vem a nej ga peljem k pediatru al nej ga po telefonu mal sprašam.

Koliko kaj vaši pobalinčki pijejo čez dan????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 10:41:19   
Luni
Verjetno bi bilo mogoče, ma kaj pa vem: res je po eni strani zelo dobro, da ogromno pije, vendar taka potreba, pa da ne hodi lulat? Kaj če ima sladkorno??? Joj, ne želim te strašit, pa vendar je res malo nerazumljivo?!



_____________________________



(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 10:43:40   
Anonimen
ja tako pitje je lahko res znak za sladkorno. js bi ga pelala k pediatru.

(odgovor članu Luni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 10:55:40   
mala maja
Morm dons tako in tako z njim po tel govort pa se bom kar zmenila da ga pripeljem.

ZA sladkorno pa ne verjamem da bi mel no ne vem no..... Tašča ma amapratek pa smo mu vbčerej 2 uri po jedi zmeril je mel 8.8 mol/kg to je full velik in znak da ma sladkorno če bi se stvar merla na tešč. Po hrani pa jo ima lahko človek tud do 11 mol/kg tko da ma ne vem. Pa vseeno hvalabom kar sitna pa bom težila naj ga da na pregled.

Mene sicer bolj skrbi da nebi bilo kaj z ledvičkami???? A je možno da je veliko pitje in normalno lulanje(za tako količino lula čist premal) znak za kakšno bolezen pri ledvičkah?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 11:42:32   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image Zdej pa ne vem,a sem jaz čorava al kaj?
Na toale post sem odgovorila,pa mojga odgovora ni nikjer?A si še kam drugam pripopala?Aja sevda si!!!user posted image Matr sem butec.
Pa ti kar tu odgovorim.
Kot sem že rekla nismo zdravniki,lahko samo predvidevamo,da
tiste ogromne zaužite tekočine res malo izloči,če praviš
da malo lula,če prišteješ še potenje,še vedno veliko ostane,ki je bohve kje.
Lahko,da ni nič narobe,da je normalno za tako majhnga otrokauser posted image
Meni se zdi nelogično.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 12:39:32   
mala maja
ja ja sem še drugam, prpopala NEVA-sory nisem te hotla zmest.

JA sej bom šla do zdravnika. Ker to ni normalno. MA jest sploh opazila nebi ker skoz že več pije sam ko ti pa začnejo drugi govort da veliko pije (naprimer greš na obisk in ti tam mali popije 4 kozarce soka pa še vodo-pa si tam največ eno uro) je pa res preveč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
3.2.2006 16:27:18   
paris
Ti kar pelji malega na pregled, da boš mirna, bolje, da ga dvakrat preveč pelješ, kot enkrat premalo!


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
4.2.2006 13:52:53   
tinatona
Haj!

Samo toliko v vednost da dve uri po jedi ne sme met 8.8 sladkorja v krvi!!! To je full preveč!!! Tako da ga ti kar lepo pelji k pediatruin mu povej!!!

LP Tina

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
4.2.2006 14:01:40   
mala maja
user posted image  ja tinatona to bo mal težje.Ker ma tašča sladkorno in imamo v družini (možev bratranec) dva fgantka s hudo sladkorno jih res vsake toliko časa prešpikamo(kajti oni so pri drugem tako ugotovil da je tud sladkorni bolnik-s kontrolo kar tako doma) in me je lepo razložil da jih nimam kaj matrat da to pride iz nenada.

Ma dons zjutrej je mel na tešč 4.8 mmol/l tko da mislm da ni panike.
MA sej mava v ponedeljek kontrolo., je rekel naj prineseva vodo. Zdej sem pa v dilemi (zdravnik dela popoldan) a nej mu jo zjutrej na tešč vzamem al prednio greva.

ČE po pravici povem nisem pomislna na sladkorno, mene pa bolj skrbi da je kaj z ledvičkami narobe. KAko se tam kaj pokaže.


(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
4.2.2006 17:54:33   
tinatona
Oj!

Kadar mora moj mali oddat vodo za kontrolo se že prvič zmenim da vpišejo to v računalnik. Tako potem tisti dan dopoldan nekdo odnese jutranji urin v laboratorij (pa so izvidi popoldan že pri zdravniku - tako mi ni treba čakat še na izvide). Je pa res da sva mi2 iz Ljubljane.

Sicer pa lahko daš lonček (seveda zaprt) v hladilnik do odhoda k zdravniku.

Če pa je kaj z ledvičkami narobe se bo videlo pri izvidih (v urinu bodo bakterije, kaki levkociti, glukoza,...). Samo mislim da ni nič narobe z ledvicami, saj bi po moje kaj pojamral da ga bolijo, pa visoko vročino bi najbrž imel. Je pa res da je vsak otrok drugačen (moj je imel hudo vnetje ledvic - sva bila v bolnici; pa ni nič jokal, tako da mislim da ga ni bolelo-je pa bil takrat star komaj 5mesecev).


LP Tina

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
4.2.2006 19:45:38   
mala maja
tinatona hvalauser posted image user posted image  pa vsem ostalim tuduser posted image user posted image

nejbrž pa kaj mu je ne bom zvedla prej kot v pon. popoldan

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
8.2.2006 16:50:25   
tinatona
Haj!

Malo pozno, ampak sem bila bolna in nisem toliko gor visela... Kaj stte potem ugotovili pri zdravniku? Upam da je vse vredu!!!

Javi se.

LP Tina

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
8.2.2006 23:31:27   
karmy
da veliko pije in da nič ne lula je tud verjetnost okvare ledvic...hitro k zdravniku!

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: orgomno pije-a je to normalno???
9.2.2006 14:26:07   
mala maja
evo sam da sporočim izvde. se oproščam ke rnisem nič sporočila.user posted image

Vse je O.K.. Mi je zdravnik rekel da gre pri tako prekomernem pitju lahko za sladkorno ali pa da v možganih ena funkcija ne deluje in ti rabijo več tekočine. Tako se otrok do onemoglosti naceja.

Rekel je da je voda uredu in da trenutno ni potrebno prevelike pozornosti posvečat temu.

ma sam da ej uredu. Sej jes se spomnim da je že kot m,ajhen veliko pil, panika me je zagrabila k so mi začel drugi govort da preveč popije.

PA hvala vsem za spodbudne besedeuser posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?