|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:25:04   
Anonimen
Ker sem ugotovila, da nas je kar precej takih, ki ponoči ne spimo, bi mogoče novim mamicam in tudi nam prav prišlo, če nanizamo par nasvetov kako podaljšati nočno spanje našim dojenčkom oz. kako preprečiti, da se le-ti ne bobo zbujali tako pogosto ponoči. Ste za to? Meni ste svetovali tako:

- prebrati knjigo E. Pantley: Otroško spanje brez joka v sanje
- poskrbeti, da mu bo udobno (ne premrzlo, ali prevroče)
- poskrbeti za vlažen zrak v spalnici
- temperatura, kjer dojenček spi naj ne bo višja od 24 stopinj (mogoče se tu motim, lahko me popravite)
- mogoče ne dobi zadosti hrane čez dan pa je lačen ponoči, četudi se zvečer lepo naje
- zvečer dati dodatek,
- če je dodatek premalo, mu v flaško date 1-2 žlički riževih kosmičev
- mogoče je samo žejen - čaj na flaško, da se ne bo mogel cartati
- ponoči hranjenje na flaško (da se ne bo cartal)
- če se pogosteje zbuja proti jutru, ga mogoče muči hrana, ki jo je dobil zvečer ali dodatek (naš je zelo prdel in se zvijal proti jutru)
- mogoče ga zbujamo sami s svojim obračanjem, smrčanjem - preseliti v svojo posteljo ali sobico
- zamašen nosek (zvečer mu ga  očistimo in kapnemo vanj kapljico fiziološke)
- ponoči ga ne previjamo
- se ne igramo  
- za kakšno noč ali 2 naj prevzame hranjenje mož, da bo vedel, da se ponoči ne carta ampak samo je
- če ukinjamo nočne obroke, naj ga tolaži mož, da ne bo vohal matere
- lahko so zobki - molimo, da čimprej pridejo ven user posted image  in da bo minilo - user posted image  tolažimo
- ne uporabljamo teh nasvetov, če je dojenček bolan

< Sporočilo je popravil URSKA -- 5.3.2006 10:28:50 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:29:40   
Mina1
Joj Urška, pri nas nič ne nuca in tako. Ni stvari, ki je ne bi probali.

Ni pomagalo ne pri prvem (2 leti in pol ni spal), niti sedaj pri drugem, ki že eno leto ne spi.

Sem v neznosnem položaju, veliko prejoka ponoči, tale naš mali piškotek, smo probali že vse.

Čez dan je tako zelo živ in naspidiran, da ne razumem, kako ni nič utrujen. Ali pa je tako zelo, da potem ne more spati? TUdi čez dan spi recimo 2-3x po cca 20 minutk, pa še to se eno uro matramo, predno zaspi.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:33:47   
Ro-La
tudi pri nas nič ne pali.....se pa počasi pripravljamo še na naslednje dve ali tri leta NE spanjauser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:38:28   
Anonimen
jaz se pa ne dam. Ni vrag, da nebi nekaj palilo. Jaz bom pa še naprej ugotavljala kaj za vraga mu je. Če pa izsiljuje bo pa dobil po riti, ko bo 18. let star

- uporaba fena, sesalca
- pustiš, da malo joka, vendar ne mlajšega od 4.m

< Sporočilo je popravil URSKA -- 5.3.2006 10:39:24 >

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:38:38   
Anonimen
Jaz bi samo dodala:

- pri nas je pomembno, da zvečer ne je preveč. Če se preveč naje, je tudi prej lačen!

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 10:56:06   
Lory
Pri nas gre stvar takole: stara je 4 m.
Nika se zbudi 1x do 2x na ponoči. Spala je že celo noč od 2,5m do 3.5 m.  Se pravi je ob 22ih, 1.30, 5.30.
-v spalnici ni nikoli več kot 18 stopinj. (to se mi zdi v redu)
-nikoli ne zaspi na prsih, ker jih imam samo za hranjenje in ne crkljanje
-nikoli ni spala v najini postelji(k nama jo vzameva ob 8ih zjutraj), je pa kar hudo, ker ne zaspi drugače kot v naročju, ampak vztrajava na tem da bo spala v svoji posteljici.
-ponoči, ko se zbudi nikoli ne čakam, da začne jokat, ampak takoj ko se začne premetavat jo vzamem k sebi in podojim, tako da še napol v spanju je in potem takoj nazaj v posteljico in takoj spi dalje. Jeva skoraj v temi. Ponoči ne previjam, ker se pokaka čez dan.
-že od rojstva naprej nismo nič pazili na glasnost govorjenja, tv... tako da jo ropot ne moti.
-oblečena je v bombažno pižamico, spodaj body. (frotir je prevroč)
-Čez dan obvezno za 2 ure fajn preluftamo sobo. (nastežaj okno odpremo)
-zadnje dni ji dajem zvečer po dojenju, še malo dodatka z riževimi kosmiči po žlički (ne vem če je sploh potrebno, ker ne spi nič dalj kot prej:(


No pri nas je to to

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 11:05:14   
bombonček
Pri nas smo poskusili že vse mogoče stvari a vse brez uspeha,tako,da smo se sprijaznili,da ko bo pripravljena spati celo noč bo pač spala,do takrat bomo pa malo potrpeli.

(odgovor članu Lory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 11:37:46   
binka
jaz moram povedati da s tem nimamo več težav. Do 3 meseca se je zbujal naš Nik 2x na noč, sedaj pa že cel mesec prespi celo noč. Zvečer zaspi okoli 21 ure, ob 23-ih dobi zadnji obrok, no zjutraj se zbudi od pol osmih do osmih enkrat, lačen pa je tam nekje ob pol desetih. Res moram reči kar se tega tiča da je enkrtano. Upam, da se to ne bo spremenilo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 11:47:23   
Anonimen
- poskrbeti, da loči noč in dan (ponoči tišina, podnevi spi drugje, normalno se pogovarjamo...)
- če se ponoči zvija ga dvignem na ramo (lahko, da je kupček, prdec ali bo kakal.)
- če kaka ga previjem (vendar brez pogovarjanja in čim hitreje)
- mogoče se zbuja zaradi preskoka v rasti (večkrat je)
- če čez dan zadosti ne spi je zvečer lahko preveč utrujen in ponoči zaradi tega ne more spati
- uvedemo ninico, če rabi kaj za crkljanje
- včasih pomaga, če mu uturim dudko (ko vem, da ne more biti lačen)

(odgovor članu binka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 11:49:47   
rija
Naš dvomesečnik se je zbujal na 2 uri, jedel pol ure...za crknit....bila sem ko cunja...

Ker nič ni pomagalo, smo dali zmeriti sevanja, bioenergetik, pa  bi naj imel posteljico na zelo,zelo slabem mestu.
Smo jo prestavili.
Zdaj pa: ali je od tega ali ne, naš mali je postavil rekord v spanju: 6ur45 minuser posted image
Enkrat...user posted image

Zdaj pa je približno tako: v posteljico ga dam okrog osmih, po kopanju in masaži. Zadnji teden nam že uspeva, da zaspi sam v posteljici. Kakšnih 15 minut si še išče prostor potem pa zaspi. Zbudi se potem nekje ob enih, rukne dozo in zaspi do petih šestih. Potem pa je do devetih bolj ali manj nemiren, ker ga vedno nekaj šraufa.
Kar mi ne delamo: ne govorimo na glas, ne prižgemo luči, previjamo samo če je pokakan.

In si želimo dneva, ko bo prespal celo noč...user posted image

(odgovor članu binka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 12:03:40   
Lory
v posteljico ga dam okrog osmih, po kopanju in masaži. Zadnji teden nam že uspeva, da zaspi sam v posteljici. Kakšnih 15 minut si še išče prostor potem pa zaspi.


Rija in kako ste izvedli to, da ga daste v posteljico in sam zaspi, ker naša Nika samo, da se približamo postelci že tuli. Ali pa če ne spi trdno se pa po 5 min v postelci zbudi in tuli. Res mora trdno zaspat v naročju da potem spi naprej, samo to lahko traja tudi 1-2 ure.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 12:09:04   
petja
V eni knjigi je pisalo, da se lahko otrok v posteljici zbudi zato, ker je hladna. V naročju mu je toplo, ko pa se ga odloži v posteljico, takoj začuti spremembo. Poskusi posteljico pred spanjem ogreti s termoforom.

Pa jaz mojo user posted image  (ima dobre 3 m) še vedno ob stranem založim, le zato, da ima občutek, da jo nekdo drži. Ji dam kakšno dekico na obe strani. Pa ne na trdo, ker itak spi na hrbtu, samo zato, da se ne zgubi v posteljici. Imamo namreč ta veliko posteljo - 70x140 cm.

Če pa se mi zbudi, pa grem tako k njej, ji dam dudo, jo pobožam, dam lubčka ... toliko da ve, da ni sama, pa da v posteljici biti ni nič groznega. Ne pustim je, da se joka. Včasih grem tudi večkrat k njej, ampak mi je vseeno, važno, da nima občutka, da sem jo "zapustila".

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Lory)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 12:35:31   
vanč
Jst sem tudi začela prakticirati, da zaspi sam v posteljici. Najprej je zgledalo takole: ob 8h sem ga dala v posteljico ga pobožala, poljubčkala, pustila rahlo svetlobo in sem šla ven. Seveda je začel tuliti, vendar sem si zamašila ušesa in ga pustila 5 minut. Nato sem se vrnila mu dala dudico v usta ga še enkrat pobožala in je v trenutku zaspal. To je trajalo cca. 14 dni. Sedaj pa, ko ga dam v posteljico ne tuli več!!! Malček še čeblja, mogoče malo zanerga in v roku nekaj minut sladko spančka. Imam pa drug problem. Zelo nemirno spi ponoči od 4. meseca naprej. Skos se premetava, karnaenkrat zajoka, stoka,... Skratka ga poslušam celo noč. Sej druče potegne vedno do 6h zjutraj in nikoli ne zahteva hrane, ker se tudi ne razbudi, vendar vseeno zelo težko spimo.

_____________________________

vanč

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 12:46:00   
rija
Lory, nobena umetnost, naključje. Vsak večer tuli, kot bi ga odirali in en večer sem ga mela že čisto dovolj pa sem ga enostavno dala v posteljico, rekla mami ti želi lahko noč. In začuda je utihnil, gledal, na koncu pa zaspal. Je pa zato čez dan 100x bolj zahtevenuser posted image

(odgovor članu Lory)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 13:57:57   
bobek05
Se strinjam skoraj glede vsega, ampak kaj ko v praksi ni vedno tako user posted image  Anej npr. lažje spi in se močno manj zbuja (ali pa sploh ne) če spi pri nama (le midva spiva bolj neudobno) user posted image  Čez dan dosti poje tak da lakota verjetno ni razlog in ne, ni res, da se dojenček na flaški ne carta - meni to počne, ko je zelo utrujen in kar vleče in vleče in ko je prazna se začne tulit doker mu ne dam dudice

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 14:43:52   
chips
Pri nas je Tea že spala po 3-4 ure skupaj.Zadnji teden pa se zbuja na 2 uri oz. dva dni na eno uro.
Sem probala z riževo kašico zvečer pa ne pomaga.Je pa res da jo zelo matrajo dlesni.user posted image
Nevem kaj še naj naredim.Upam da bo kmalu bolje.user posted image user posted image


_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
5.3.2006 14:45:14   
chips
Sem pozabila povedat da se to dogaka ponoči,čez dan pa dopoldne spi  pol ure do ene ure popoldan pa skoraj cel prespi.

_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
5.3.2006 16:09:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu chips)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
6.3.2006 10:05:15   
kati*
- nikoli ni spal pri nama v postelji (zdaj ko je večji, ga vzamem zjutraj ob 7.30 v posteljo in se mal pogovarjava, včasih tud zadremava za kakih 15 min)
- trudim se, da ga dajem v posteljico še preden zaspi
- ko se zbudi (če ravno ne joka ful) ga pustim v posteljci še nekaj časa, mu navijem vrtiljak in se še mal pogovarja sam s seboj
- po prvem mesecu sem ga začela dojiti v popolni temi in nehala previjati ponoči
- če pa se zgodi, da se pokaka ali da je celo polulan ponoči, ga previjem pri slabi luči
- ko je bil čas za spanje, smo pogasili luči, stišali radio/TV in "ustvarili" noč
- v spalnici nimam nikoli prižganega radiatorja (temp. je 19-20 stopinj) in je bolj pokrit

Na začetku je hodil spat ob 11ih in jedel na tri ure do 8ih. Po 3m je začel jesti vedno bolj pogosto in prišli smo celo na 1,5ure. Po 4m smo začeli ukinjati nočno hranjenje (ker ni bila lakota, le potreba po bližini in crklanju): sem ga le malo potolažila z dudo, pomaga če ga obrnem na bok, prižgem glasbeno lučko in vztrajala dokler ni zaspal nazaj, včasih tud potolažila v naročju, a kmalu položila nazaj v posteljco, včasih sem mu pa le roko dala, da jo je mal držal in se je pomiril.
No zdaj pri 5m (že 2 tedna) mi zaspi ob 7.30 - 8.00 (po kopanju) in se zbudi ob 7.00-7.30 in vmes se dojiva 2x. Počasi bom nadaljevala tako, da bomo prišli do 1x. Upam, da nam bo uspelo in da nas ne bodo zobki prehiteli user posted image .

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
6.3.2006 20:08:05   
petarda
Super seznam si naredila URŠKA. user posted image  To moraš obvezno sprintat za tvojega Maxija. Zato, da bo vedel, kako je namatral mamico user posted image user posted image , pa tudi zato, da mu bo, ko bo sam očka, veliko lažje. Samo seznam bo pogledal in začel kljukati. user posted image  Jaz sem svojmu že sprintala. user posted image

No, naj dodam še da mora naš:

- nujno podreti kupčka po vsakem hranjenju podnevi in ponoči.

Če ga ne, se potem zvija in prdka - in posledično tudi budi. Včasih rata, včasih ne. Podnevi vztrajam kar dolgo, ponoči pa le pet minut, če ga do takrat ne podre, ga položim v posteljico in upam na najboljše.user posted image  Je pa res, da ga največkrat podre že v eni minuti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nasveti za boljše spanje ponoči
6.3.2006 20:42:49   
Miloš
termofor tut pomaga user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?