|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obroki 8-mesečnika
9.3.2006 8:15:10   
lenč
zanima me, kako jedo vaši 8-mesečniki. koliko obrokov dnevno imate- približne ure. a jeste zgolj gosto hrano? a se še dojite? kako je ponoči- se dojijo? kaj imajo najrajeza pojest? Lepo pozdravljene.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 9:48:09   
katarina j.
Tudi mene zanima prav to, ker mam težave s tem kaj sploh skuhat. Moj 8.mesečnik je začel nekaj štrajkat. Bol malo je. Samo dojil bi se. Poleg tega, da ga dojim 1x ponoči, pa zjutraj, pa zvečer pred spanjem. Zdaj pa bi še čez dan rad kar po večkrat, jest na žlico pa noče. Najraje ima kakšne skutke, z zelenjavnimi kašicami pa imam zadnje čase težave, ker mu nič ne gre. Mam občutek, da če mu dam kaj v roko, da sam je, mu je bolj všeč. Ampak to je precej enolično: piškotek, kruh z namazom, banana,...jabolko se mu še zatakneuser posted image  Kaj naj mu še damuser posted image ?

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 9:48:51   
mana7
Ja takole je pri nas s tem.Zjutraj dojenje, bolj za cartanje, po moje se ne naje več pri meni, okrog enajstih sadna kaša, včasih s kako skuto(jabolko, banana, hruškapol tamale skutice).Okoli enih spet malo dojenja, potem gre spat za kako urco, ob treh, včasih tudi prej ima kosilo, okoli petih malica(jogurt, frutek).POtem skoraj vedno poje še kakšen kos kruha in nato ob sedmih keksolino, čokolino(redko) ali pa 140 ml Humane.Zadnji obrok pa ob pol desetih zvečer in nato spanje do.....Spala mi je cele noči, zdaj pa ko grejo zobki ven, se hoče večkrat na noč pocartat na ziziuser posted image .
Sama se sprašujem ali sploh poje zadosti hrane čez dan, saj zdaj ko sva bili v bolnici, poje dosti manj kot prej.

L.p.

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 10:05:31   
katarina j.
Mana7- tako je jedel moj user posted image prej. Zdaj po tej virozi, ki jo je prebolel, pa noče kosila in kot sem napisala cel dan samo neke prigrizke. Mogoče tudi tvojemu ne paše toliko jest, zdaj ko je bolan. Kaj pa pije čez dan?

(odgovor članu mana7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 10:52:12   
muha1
Pri nas pa je tak: Ob 7h zjutraj ima 230ml mleka - popije vse, malica zelo malo: četrt jabolka ali hruške ali banane, ali... Potem gremo za eno uro spat, pa je že kosilo: zdaj se kuha zelenjava, malo makarončkov in meso. Poje bolj malo, vendar zadosti, da je sita do 16. ure. Potem dobi skuto s sadjem ali kar pač je doma... Zvečer ob 20.h pa spet mleko 230ml. In to je vse. Glede hrane več nič ne kompliciramo, je tisto, kar jemo mi user posted image user posted image

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 11:09:13   
Anonimen
Nik je imel in še ima vedno isti jedilnik kot pri 8 mescih:

9.00 sadna kašica.... 190g
 
13.00 kosilo ...200g
 
17.00 puding, jogurt,skutka,.. 150-250g
 
20.00 čokolino,rižolino,grisolino,.. 260ml
 
Torej 4 obroki!user posted image user posted image

(odgovor članu muha1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 12:56:08   
anckabancka
Mi jemo takole:

8 - dojenje
11 - sadna malica
14 - kosilo
med 17 in 18 navadni jogurt, navadna skuta s sadjem, piškot in sok...
20 - Hipp kašica
Dojenje pred spanjam.

Pa čez dan se še 2x dojiva. Ponavadi pred spanjem.  Namerno ga dojim tudi čez dan, da imam dovolj mleka. Ponoči pa se ne dojiva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obroki 8-mesečnika
9.3.2006 13:47:45   
lelaval
Moja ima pri 9 mesecih takle jedilnik:
6-7 zjutraj - dojenje
10-11 sadna kašica + keks
potem gre spat - v voziček ven in dostikrat spi do 15.00 user posted image  in, ko se zbudi ima kosilo - kar pač mi jemo,
če pa ne moreva ven, pa ob dojenju zaspi in tudi spi tako dolgo - navadno.
Glede na to, kdaj ima kosilo (ob 13.00 ali 15.00) ima potem popoldne še kakšen jogurt - če je kosilo že zgodaj, sicer pa samo kak keks ali pa se še doji. Zvečer pa ji včasih dam malo rižolina pred dojenjem, ali pa se samo doji. Noč pa zadnje čase prespi do 7.00 ali pa se zbudi okrog 5.oo - takrat se dojiva.




_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obroki 8-mesečnika
10.3.2006 10:45:31   
mana7
KatarinaJ-pije pa kr nekaj čez dan.Ponavadi polno aventovo flaško čaja.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obroki 8-mesečnika
11.3.2006 14:03:33   
Barbela
Naš je takole:
  • med 7h-8h popije aptamil (230ml)
  • 10.30 ima sadno malico z jgurtom ali skuto pa še kakšen keks po vrhu
  • med 13.30-14h kosilo (juhice, zelenjava, meso, makaroni, riž,...)
  • med 16.30-17h malica (keksolino s sadjem ali samo keksolino, ker ne vem kaj naj mu dam in če lahko že kakšen puding?)
  • med 19h-20h večerja; rižolino (130-180ml)


Čaja popije od 300-500ml na dan. Odvisno kaj je jedel za kosilo. Če je slabo za kosilo, dobi še kakšno žemljico za žulit ali pa keks.

Ponoči nič ne je in nič ne pije že zelo dolgo. (nekje od 3 meseca).

< Sporočilo je popravil Barbara_Tomo -- 11.3.2006 14:04:32 >

(odgovor članu mana7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obroki 8-mesečnika
11.3.2006 21:21:58   
Anonimen
Naš že skoraj 8 mesečnik ima dnevno 4-5 obrokov. Zjutraj vedno pije mleko, potem ima tekom dopoldneva sadje, skuto, jogurt,...kombiniramo, za kosilo poje zelenjavo, malce mesa (2x tednesko), vsake toliko časa tudi kuhan rumenjak (1/4), goveja juhica brez vlivancev,riž,... popoldne poje mlečno kašico ( od Milupe - biskvit, sadje, ...keksolino,...), zvečer pa zopet pije mleko. Velikokrat izpusti kakšen obrok, takrat je najbolj pomembno, da poje dovolj mlečnega. Noč prespi. Sproti pa že uvajamo polento, mlečni zdrob,..
Moram povedati, da naš korenjak zelo rad je zelenjavo, nasploh ni izbirčen. Le količinsko bi lahko kdaj pa kdaj malce več pojedel.user posted image  
Sporočite mi ,kako pa gre vam, kaj radi jeste in kaj ne,...
LP, mamicauser posted image

(odgovor članu lenč)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obroki 8-mesečnika
11.3.2006 22:24:03   
rozi81
Ob 6.30 se dojiva.
Ob 10.30 - 11.00 sadje (banana, naši, piškot) poje cca. med 100-150 ml
Ob 12.00 nekaj podobnega montte samo da je od danone (to obožuje)
Ob 15.00 kakšna sadna skuta ( fruhtzwerge ali danone)
ker sva zunaj od 12.00 pa do 16.30 ponavadi je kosilo okrog 17.00 če ne pa ob 15.00 in to je kakšna zelenjava, ali pa juha, kar poje mogoče samo dve žlički, edino če naredim špnačo mi poje več.
Potem pa ob 19.00 - 20.00 kaša od milupe in pred spanjem dojenje.

Ponoči se še vedno dojica cca 2x.


Lp S

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obroki 8-mesečnika
12.3.2006 12:00:45   
Anonimen
18.30 - 250ml mleka Hipp2
5.00 - 180ml melka HIpp2
8.30 - čokolino (cca 200ml) oz. nekaj na žlico (gres, keksolino...)
12.00 - sadje ( banana+jabolko+ malo skute ali jogurta) ali pa Hipp kašiča sadna
15.30 - kosilo (zelenjava, krompir, testenine, polenta ali pa kaj kar jeva midva)

vmes do večerje dobi še kakšen piškot.

Spi 1uro med 9h in 10h pa med 12h in 13h pa potem popoldne za cca dobre pol ure okoli 16h.
Zvečer že spi ob 19h.

Smo pa kar naenkrat začeli spuščati popldansko malico (recimo jogurt) tam nekje med 16.00 in 16.30. Zato se nam je pa ritem tudi malo spremenil. Sem pa opazila, da je bolje, če zjutraj dobi recino, čokolino, kot pa mleko. Ga bolj nasiti do sadnega obroka.
Pri nas je pa nujno, da gre zvečer spat ne preveč sit, ker drugače spi zelo slabo.

(odgovor članu rozi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?