|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna voda?
16.4.2006 17:42:28   
tulip
Zanima me sledeče:
Kakšno vodo uporabljate pri pripravi mleka, čaja, kašic in podobnega za svoje malčke- prekuhano, ustekleničeno ali kar iz pipe?
Do kdaj ste vodo prekuhavale?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 18:03:48   
TONČI.
Jaz uporabljam prekuhano. Prekuhano potem dam v termovko, da mi ni potrebno vsakič iti za štedilnik. Star je pa pol leta.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 18:39:28   
tulip
Isto sem jaz delala do sedaj. Zdaj pa ima 8 mes in bi jo mogoče nehala prekuhavatuser posted image ...
Zato me zanima!

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 19:38:34   
KODA
Pri tastarejšem sem uporabljala vodo od Hippa,ki jo ni bilo treba prekuhavati.
Pri tamlajšem,sem pa navadno Sparovo vodo,ki sem jo prekuhavala tja do 6 meseca.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 19:53:36   
mamči
Imamo baje vodo, ki naj ne bi bila o.k. - stanujem v Miklavžu, zato jo kupujemo in sicer vodo Dano, ki je baje zelo o.k.
Nekje do 6 meseca sem jo prekuhavala, zdaj pa jo segrejem v Aventovem grelcu (stari smo 8 mesecev)

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 20:03:44   
rija
Od petega dneva naprej vodo Humana.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 20:13:05   
Marogica
Sama sem uporabljala vodo iz pipe, kajti v MB imamo tako dobro vodo, da je že nekaj let ne klorirajo več. Prekuhavala sem jo do ca. 5-6 meseca.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 20:19:41   
kofetek2010
Dana, neprekuhana user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
16.4.2006 20:22:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 21:03:25   
Seven*
Moje mnenje je, o tem ze pisala, da so razne Milupine vode komercialni nateg. Tudi prekuhavala nikoli nisem. V vodi iz pipe ne sme biti nekih strasnih bakterij, ker bi sicer tudi mi zboleli.. Ostale bakterije pa itak otrok pokasira ze s tem, da umijemo dudo, zlicko.. Ste kdaj pomislile na to? Al tudi to vsakic prekuhate? user posted image

Ce pa ze kupujete, pa kupite kaksno Jano, Dano ali kaj podobnega. Boste za ceno ene Milupine dobile toliko vode, da boste lahko tud flasko v tej vodi oprale.. user posted image Hecam se.. user posted image

Vglavnem.. Nic bat, komot tud iz pipe natocit..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 21:23:35   
rija
Seven, če bi videla, kakšno vodo imamo mi, sploh ko se je talil sneguser posted image , bi imela pomisleke ali naj se v njej sploh umivaš......Ja in vedno steriliziram flaške in cuclje...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 22:36:15   
Seven*
Rija, ena podrocja so izvzeta.. Ponekod je voda res ogabna, pa zelo klorirana.. Ampak vseeno skodila pa nebi.. ;)

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna voda?
16.4.2006 23:56:53   
sjug
A kera uporablja Brita filter za vodo, al pa katerega drugega? Pri nas pijemo samo  prefiltrirano vodo.


_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
17.4.2006 7:41:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 7:54:27   
Seven*
ija-1, mislim, da usteklenicena voda ne vsebuje nic vec mineralov, kot navadna pitna, le zajeta je ponavadi nekje "visje", kjer gnojila in umazanija se ne morejo pronicati vanjo. Ceprav to seveda ne drzi za kaksno Zalo, ki jo zajemajo sredi Siske v Ljubljani in potem ustekleniceno prodajajo naprej. user posted image user posted image

Vecina vod iz pipe v sloveniji (izvzeta so podrocja primorske in prekmurja) so bakteriolosko neoporecna in jih ni potrebno prekuhavati.

Pac moje mnenje je, da je kupovanje Milupine vode za 300 sit popolnoma nepotebno, ker je cena dobre usteklenicene vode priblizno 50 sit za liter, kar je potem 6x ceneje? user posted image user posted image Pac vsaka mamica dela po svoje in to se mi zdi res popolnoma nepotreben strosek..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
17.4.2006 8:46:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 9:01:34   
Udb
Do 3.mesecev sem prekuhavala, potem sem prešaltala na ustekleničeno vodo (na kateri je izrecno pisalo, da je primerna za pripravo otroške hrane - iz Eurospina), zdaj, pri pol leta, sem pa začela uporabljati kar vodo iz pipe!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 9:16:06   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Moje mnenje je, o tem ze pisala, da so razne Milupine vode komercialni nateg. Tudi prekuhavala nikoli nisem. V vodi iz pipe ne sme biti nekih strasnih bakterij, ker bi sicer tudi mi zboleli.. Ostale bakterije pa itak otrok pokasira ze s tem, da umijemo dudo, zlicko.. Ste kdaj pomislile na to? Al tudi to vsakic prekuhate? user posted image

Ce pa ze kupujete, pa kupite kaksno Jano, Dano ali kaj podobnega. Boste za ceno ene Milupine dobile toliko vode, da boste lahko tud flasko v tej vodi oprale.. user posted image Hecam se.. user posted image

Vglavnem.. Nic bat, komot tud iz pipe natocit..



Seven, z napisanim se v celoti ne strinjam. Tokrat nimaš prav in nerazumljivo vztrajaš na svojih trditvah. Sicer pa je tako, teoretično, lahko pamet solit  mladim staršem.

Vodovodna voda bi res morala biti baketriološko neoporečna. Vendar pogosto temu ni tako, kar sem med drugim izkusila tudi na stani koži.
Ko smo se pred nekaj leti vselili v novo stanovanje v novozgrajenem manjšem ljubljanskem naselju, smo nekaj mesecev po vselitvi prejeli poziv, da so na vzorčevalni mestih v naših stanovanjskih blokih, ugotovili, da imamo oporečno vodo.
Na večini vzorčevalnih mest so bili vzorci vode pozitivni na bakterijo Pseudomonas aeruginosa. Bakterija se sicer ne uvršča v razred patogenih, kljub temu pa je sledilo "čiščenje" sistema.
Na predpisan dan in uro smo morali vsi lastniki in uporabniki stanovanj za pol ure odpreti vse pipe. Preventivno pa smo to vajo ponovili še 2x v razmiku enega tedna.

Vzrok za oporečnost in to, da se je namnožila prav Pseudomonas aeruginosa, se je skrival v dejstvu, da kar nekaj stanovanj še ni bilo vseljenih in je zato voda v nekaterih delih cevovodov zastajala. Stoječa voda pa je pravi raj za rast baketrij in pojav Pseudomonas aeruginosa v pitni vodi, ko je le-ta vzorčevena na samih pipah tudi dokaj pogost.

Pseudomonas aeruginosa sicer odraslemu človeku ne naredi prav veliko škode, da pa bi s tako vodo hranil nekaj dni starega novorojenčka je pa nekaj popolnoma drugega.

Glede uporabe izvirskih vod, ki so vse po vrsti zelo bogate na mineralih, še posebno Jamnica in Jana, pa je lepo razložila in napisala Ija, zato se ne mislim ponavljat.

Torej poziv mladim mamicam, ki hranijo svoje novrojenčke z adaptiranim mlekom:
- negarirane mineralne in izvirske vode: NE, še posebej ne mineralne (Jana in podobne)
- Milupa, Humana vode: DA, so dražje (200 SIT/l), vendar zelo praktične in primerne za novorojenčke.
- voda iz pipa: DA, vendar jo vsaj prve mesece prekuhavajte, kar je dodatno delo in tudi nekaj porabe energije







(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 9:21:57   
Anonimen
Brita filtri za vodo user posted image  (če ga katera rabi vrčke po zelo ugodni ceni -ali pa samo filtre, naj piše ZS)

Do 8m sem prekuhavala prefirtlirano vodo.
Zdaj pije neprekuhano, ampak vseeno prefiltrirano user posted image

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 9:44:45   
Anonimen
Do 3 mesecev Humana, potem ustekleničeno vodo, ki jo v mikrovalovki samo ogrejemo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 10:37:11   
tina104
Naš je dojen, mu pa dajem za pit vodo in vssaj že 1 mesec kar iz pipe, ni težav. Prej sem jo samo zavrela v mikrovalovki.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 11:12:04   
Teja N
Tudi mi imamo Brita filter in je neverjtno, kako boljši okus ima voda! Za Nika jo vseeno prekuham, tako tudi piše na navodilih.
Tudi če jo 10 minut kuhaš, ne bo niti pikice vodnega kamnai n zato v njej tudi flaške, dude in pumpo za mleko prekuhavam.
Pri Timoteju pa sem nekje pri 9 mesecih začela uporabljat ustekleničeno (nemineralno seveda) namesto prekuhane.
 
Lp,
Tejauser posted image


_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 11:15:29   
Seven*
Dashenka, saj sem napisala, da so izjeme in da vedno ni tako, da je voda vedno vredu. Napisala si, da so vas na oporecnost opozorili, naceloma je pa voda bila ok. Saj tudi mi smo svojcas na nasem podrocju morali prekuhavati vodo.

Glede vecjih mineralov v ustekleniceni vodi, bi pa bila zelo vesela, ce bi kje obstajala tabela z navedenimi trditvami. Namrec, verjamem da KAKSNA vsebuje vec mineralov, ampak vod je vec in ni nujno, da vsebujejo vse povisane kolicine mineralov. Upostevati je pa potrebno se eno destvo. V primeru, da vodo prekuhavamo, voda vreje, H2O molekule izparevajo in zato se minerali koncentrirajo. Potem pa je ze vprasanje, kaj je boljse.. user posted image

Grem malo za kaksnimi pametnimi clanki brskat, ce bom kaj nasla, vam napisem..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 11:23:38   
NRMM
Zaekrat še prekuhavam vodo iz pipe in si jo dam v termovko (Mb vodovod), mala pa je stara 7 dni manj kot 4 mesece, bomo pa počasi začeli uporabljati ustekleničeno brez prekuhavanja.


< Sporočilo je popravil NR -- 17.4.2006 11:24:37 >


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšna voda?
17.4.2006 19:57:23   
Pobalami
Trenutno uporabljam vodo Odo, se mi zdi da ima najmanj mineralov, vsaj Na (se mi zdi). Jo prekuham.
Pri nas je voda ogabna. user posted image  So vse bakterije pocrkale toliko je klorirana.

Kdo dela analizo pitne vode?

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?