|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ALI SE ŠPIKAVA PRAV?
30.5.2006 10:26:46   
Skorpija
Pozdravljene babnice!

Javljam se po zelo dolgem času in najprej čestitam vsem novim nosečkam in fosečkam in držim pesti za vse, ki to še nismo - saj bo kmalu!!!!

Po celi mreži nenavadnih dogodkov in naključij sva se z mojim znašla v postopku ICSI že ta mesec. Pravzaprav sva v njega dobesedno padla, še rahlo nepripravljena (kdaj pa si?) in predvsem popolnoma zmedena... Sem na dolgem protokolu in zdaj že 5. dan vbrizgavava eno zdravilo na D. (ime sem pozabila) z navadno injekcijo. No, in po moje ga nekaj serjeva... Vedno ko me moj špikne, se mi na koži pojavi še kar zajeten mehurček, ki potem čez uro ali dve izgine. Ko me je prvič špiknila sestra se tega mehurčka ne spomnim (je pa res, da se spomnim bolj malo, ker sem bila na robu nezavesti), zdaj pa se nama vedno pojavi. Najprej sva mislila, da je zrak, ampak zdaj res paziva, da ga vsega stisneva ven, pa je isto...

A se to dogaja tudi vam (tistim, ki ste na igli seveda)??? Saj najbrž zaradi tega ni nič narobe, samo vseeno malo preverjam kako to zgleda pri vas... Aja, pa moj me res špikne čisto pod kožo in ne da notri cele igle, ampak polovico.

Sem hecna, a ne? S kakšnimi bedarijami se ukvarjam...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pupe, držte se pa kmalu user posted image user posted image user posted image  za vse!

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALI SE ŠPIKAVA PRAV?
30.5.2006 10:32:33   
cukerček
Jaz nimam izkušenj s tem, bi pa na tvojem mestu poklicala zdravnika inga povprašala glede tega mehurčka.

držim pesti za user posted image aliuser posted image

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALI SE ŠPIKAVA PRAV?
30.5.2006 10:53:01   
Špelka
Čao, Skorpija, najprej welcome med iglavke! Pridruži se nam malo pri IVF-marčice in junijke - nas je cela garda! user posted image user posted image user posted image  Torej - glede tvojega vprašanja: tvoje zdravilo se verjetno imenuje Diphereline in je podobno kot Suprefact (na tem sem bla in sem še jest). Špikam se tud z navadno iglico. In sicer meni je sestra na GK prou rekla, DA SE MORA NARDIT MEHURČEK! Ker to je potem zares čist pod kožo. In men se tud vedno naredi mehurček, ki pa izgine kmalu - po enih 5 minutah.

Ampak bi pa dodala, da mi je setra rekal, da mora cela iglica it v moj trebušček in ne samo na pol. Torej - nej tvoj dragi kr do konca zabode - do belega nastavka na koncu iglice. user posted image

Upam, da sem ti kej pomagala.

LP, in veselo špikanje! Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ALI SE ŠPIKAVA PRAV?
30.5.2006 11:09:59   
vampirka
No, še moja izkušnja - jaz sem se isto šopala z Diphereline (dolgi postopek) in se mi nikoli ni naredil mehurček. Je pa iglico potrebno zabosti do konca! Na GK so drugačna navodila za špikanje kot v MB - pri nas so pokazali, da si z nasprotno roko primeš kožno gubo (olepševalno za špehek) - tako kot bi hotela pokazat kolko imaš odveč user posted image  in potem zasadiš iglico pod kotom okoli 45 stopinj do konca in vbrizgaš (mesta menjavaš - enkrat na levi, enkrat na desni...pa mal vmes user posted image ). Predvidevam, da se ti mehurček naredi tudi zaradi tega, ker je doza dipherelina res "konjska" in če vbrizgaš tako kot je povedala Špelka, da vas učijo (da kožo samo nategneš v eno smer), je premalo podkožnega prostora za sprejem vse te tekočine. Pa tudi čez čas boš ugotovila, da je veliko lažje, če se sama špikaš (kajti pri dolgem postopku je količina špikic kar velika - jaz sem jih pokasirala nekaj čez 30). In zadnjih 10 dni je podkožje že tako poškodovano (govorim seveda samo za trebuh), da je vse trdo (jaz sem imela na površju trebušček brez ene pikice - pohvaljena celo od sestre user posted image ) - zabosti iglo v les je pa veliko težje kot v puterček user posted image ...eh, preživela boš v vsakem primeru user posted image  - želim ti velik pridelek in SREČNO!!!

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALI SE ŠPIKAVA PRAV?
30.5.2006 11:25:31   
Skorpija
Hvala za odgovore punce! Midva se špikava v noge in v roke, tudi sestra nama je tako svetovala in meni osebno to bolj paše, kot pa trebuh, ker me kar skomina ob misli na to in najbrž bom tja itak pokasirala drugo rundo špric...

Bom mojemu naročila, naj zabode iglico do konca, mehurček pa bova smatrala za normalno. Vampirka, tudi nama je sestra rekla, da morava pikat prav pod kožo, ker se tako zdravilo oz. hormon bolj enakomerno razporedi in oddaja naprej v telo. Ampak pupe, pa skominajo te šprice, a ni res? Jaz imam občutek, kot da mi meso rine nekam vstran in rata vsesplošna gužva in pol se bojim, da bom kar eksplodirala...

Še enkrat hvala za pomoč in dobr se špikajte user posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Koliko časa traja, da si telo po nosečnost...
Viša se povprečna starost žensk pri prvem otroku, zato je bolj pogosto, da mame hitreje še drugič zanosijo. Kakšna je op...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?